Komisja Polityki Społecznej i Rodziny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Informacja o trwającym posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w sali im. Jacka Kuronia w Nowym Domu Poselskim
Połączone posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży w sali im. Konstytucji 3 Maja (2018)

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny (skrót: PSR) – stała komisja sejmowa.

Wchodziła w skład stałych komisji sejmowych IV kadencji. Po wyborach parlamentarnych w 2005 roku została rozdzielona pomiędzy: Komisję Polityki Społecznej i Komisję Rodziny i Praw Kobiet. Powróciła w Sejmie VI kadencji. Do zakresu jej zadań należą sprawy kształtowania polityki socjalnej państwa, ochrony pracowników, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, analizy systemu płac i kosztów utrzymania, walki z bezrobociem, problemów społecznych i socjalnych osób niepełnosprawnych, ubezpieczeń społecznych, świadczeń socjalnych, pomocy społecznej, komunalnego budownictwa mieszkaniowego, problemów kombatantów oraz sprawy ustaw dotyczących bezpośrednio funkcjonowania rodziny, wypełniania jej ról i zadań, występowania z propozycjami regulacji prawnych dotyczących tych zagadnień oraz współpraca z rządowym pełnomocnikiem do spraw rodziny i kobiet.

Prezydium Komisji w Sejmie IX kadencji[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[1]

Prezydium Komisji w Sejmie IV kadencji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Informacje o Komisji. sejm.gov.pl