Konfeks Legnica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konfeks Legnica
Pełna nazwa Klub Sportowy Konfeks Legnica
Barwy niebiesko-białe
Data założenia 2 grudnia 1971
Liga IV liga
Adres ul. Grabskiego 24
Stadion tamże
Właściciel Piotr Potycz
Prezes Marek Kucharski
Trener Piotr Adamiec

Konfeks Legnica - polski klub sportowy, założony 2 grudnia 1971 r. w Legnicy, jako spadkobierca KS Dziewiarz. Klub posiada stadion sportowy przy ul. Grabskiego, na którym odbywają się liczne zawody na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Klub prowadzi obecnie rozgrywki w 4. lidze seniorów. Drużyny dziecięce rozgrywają liczne turnieje na boiskach zewnętrznych i na halach na terenie Dolnego Śląska. Wielokrotnie cieszyły się one tytułem najlepszej drużyny okręgu legnickiego.

Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Duże sukcesy odnosili w klubie tenisiści stołowi. Kobiety grały kiedyś w I lidze, a mężczyźni - w II. Były również sukcesy w grach podwójnych. W roku 1984 Mariusz Krzak i Marek Popowczak zdobyli mistrzostwo Polski juniorów, a w roku 1999 Marcelina Strojek grając z Katarzyną Sabat (SKS-40 Warszawa) sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski kadetek.

Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Wychowankami klubu jest kilku znanych piłkarzy, m.in.: Grzegorz Bartczak grający obecnie w Miedzi Legnica, Marcin Robak obecnie broniący barw Widzewa Łódź czy Krzysztof Łacina mający za sobą grę w GKS-ie Katowice i Miedzi Legnica. Największym sukcesem klubu był występ w III lidze piłkarskiej.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]