Korea Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Korea Open 2016
Miejsce  Korea Południowa
Seul
Obiekt Seoul Olympic Park Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 19–25.09.2016
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Hiszpania Lara Arruabarrena
Gra podwójna
Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
2015 2017
Strona internetowa

Korea Open 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2016 z cyklu Korea Open rozgrywany w dniach 19–25 września 2016 roku w Seulu na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Rumunia Irina-Camelia Begu 23 2.runda
02Szwecja Johanna Larsson 46 ćwierćfinał
03Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 49 półfinał
04Francja Kristina Mladenovic 51 2. runda
05Rumunia Monica Niculescu 55 finał
06Belgia Kirsten Flipkens 58 2. runda
07Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 72 1. runda
08Stany Zjednoczone Louisa Chirico 75 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Słowacja Jana Čepelová 4 2  
5  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
  5  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
  3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 0 4  
3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6
   Włochy Camila Giorgi 2 4  
    5  Rumunia Monica Niculescu 0 6 0
   Hiszpania Lara Arruabarrena 6 2 6
   Rumunia Patricia Maria Țig 7 2 6  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 62 6 3  
 Rumunia Patricia Maria Țig 1 2
   Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6
  2  Szwecja Johanna Larsson 4 0  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Rumunia Irina-Camelia Begu 6 6  
WC  Korea Południowa Jang Su-jeong 2 1     1  Rumunia Irina-Camelia Begu 4 6 3  
 Słowacja Jana Čepelová 6 6      Słowacja Jana Čepelová 6 4 6  
WC  Korea Południowa So-Ra Lee 3 4        Słowacja Jana Čepelová 4 2
Q  Polska Katarzyna Piter 3 2       5  Rumunia Monica Niculescu 6 6
 Słowacja Anna Schmiedlová 6 6      Słowacja Anna Schmiedlová 2 2
Q  Japonia Eri Hozumi 3 0     5  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
5  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 3 6  
 Grecja Maria Sakari 3 6 4     3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  
 Szwajcaria Stefanie Vögele 2 6 3      Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 3 5  
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 6 3 6       3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6
 Włochy Camila Giorgi 6 6        Włochy Camila Giorgi 2 4
WC  Korea Południowa Na-Lee Han 3 2      Włochy Camila Giorgi 2 6 6
 Niemcy Mona Barthel 5 6 6      Niemcy Mona Barthel 6 1 4  
7  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 7 4 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Belgia Kirsten Flipkens 5 6 6  
 Czechy Kristýna Plíšková 7 2 2     6  Belgia Kirsten Flipkens 4 4  
 Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 5 4      Rumunia Patricia Maria Țig 6 6  
 Rumunia Patricia Maria Țig 2 7 6        Rumunia Patricia Maria Țig 7 2 6
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 6        Hiszpania Sara Sorribes Tormo 62 6 3
 Austria Tamira Paszek 1 3      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 1 6 6
Q  Tajlandia Luksika Kumkhum 2 5     4  Francja Kristina Mladenovic 6 2 4  
4  Francja Kristina Mladenovic 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 5 3     8  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 64 62  
 Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6      Hiszpania Lara Arruabarrena 4 7 7  
Q  Holandia Arantxa Rus 2 2        Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6
SE  Czechy Tereza Martincová 2 3       2  Szwecja Johanna Larsson 4 0
 Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6      Ukraina Kateryna Kozłowa 3 6 2
 Stany Zjednoczone Grace Min 6 2 2     2  Szwecja Johanna Larsson 6 1 6  
2  'Szwecja Johanna Larsson 0 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Japonia Eri Hozumi
Gruzja Oksana Kalasznikowa
96 ćwierćfinał
02Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
159 zwycięstwo
03Holandia Demi Schuurs
Czechy Renata Voráčová
167 półfinał
04Czechy Lenka Kunčíková
Czechy Karolína Stuchlá
194 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Japonia Eri Hozumi
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 6  
 Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
4 2     1  Japonia Eri Hozumi
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
62 6 6  
 Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
6 6      Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
7 4 10  
 Korea Południowa Han Na-lae
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
4 3        Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
6 7  
3  Holandia Demi Schuurs
 Czechy Renata Voráčová
6 7       3  Holandia Demi Schuurs
 Czechy Renata Voráčová
2 63  
WC  Korea Południowa Hong Seung-yeon
 Korea Południowa Kang Seo-kyung
3 5     3  Holandia Demi Schuurs
 Czechy Renata Voráčová
66 6 11
 Bułgaria Aleksandrina Najdenowa
 Czechy Kristýna Plíšková
     Bułgaria Aleksandrina Najdenowa
 Czechy Kristýna Plíšková
7 1 9  
 Czechy Tereza Martincová
 Polska Katarzyna Piter
w/o        Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
2 3
WC  Korea Południowa Han Sung-hee
 Korea Południowa Kim Da-bin
2 1       2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6
 Rosja Ksienija Łykina
 Japonia Riko Sawayanagi
6 6      Rosja Ksienija Łykina
 Japonia Riko Sawayanagi
67 6 10  
 Japonia Ayaka Okuno
 Holandia Arantxa Rus
6 7      Japonia Ayaka Okuno
 Holandia Arantxa Rus
7 4 5  
4  Czechy Lenka Kunčíková
 Czechy Karolína Stuchlá
3 65        Rosja Ksienija Łykina
 Japonia Riko Sawayanagi
2 2
 Austria Tamira Paszek
 Rumunia Patricia Maria Țig
3 6 10       2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
 Korea Południowa Jang Su-jeong
 Korea Południowa Lee So-ra
6 3 5      Austria Tamira Paszek
 Rumunia Patricia Maria Țig
2 3
 Grecja Maria Sakari
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
7 5 7     2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
65 7 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]