Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1952
Helsinki
Liczba zawodników 19 w 16 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 37.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952 reprezentowało 19 zawodników. Był to 2 start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Bronze medal.svg Brąz Kang Joon-ho Boxing pictogram.svg Boks waga kogucia
Bronze medal.svg Brąz Kim Seong-jip Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga półśrednia

Skład kadry[edytuj]

Boxing pictogram.svgBoks[edytuj]

Zawodnik Konkurencja 1/16 Finału 1/8 Finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Rk
Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik
Han Su-an waga musza Protektorat Saary Helmut Hofmann Nokaut Indie Sakti Mazumdar 3:0 Związek Południowej Afryki Willie Toweel 0:3 nie zakwalifikował się
Kang Joon-ho waga kogucia Dynastia Pahlawi Fazlollah Nikkhah 3:0 Stany Zjednoczone Davey Moore 2:1 Irlandia John McNally 0:3 nie zakwalifikował się Bronze
Seo Byeong-ran waga piórkowa Szwajcaria Alfred Willommet 3:0 Czechosłowacja Ján Zachara 0:3 nie zakwalifikował się
Ju Sang-jeom waga lekka Austria Leopold Potesil 0:3 nie zakwalifikował się

Equestrian pictogram.svgJeździectwo[edytuj]

Zawodnik Konkurencja
Punkty Miejsce
Min Byeong-seon Skoki przez przeszkody indywidualnie 59.75 44.

Cycling (road) pictogram.svgKolarstwo[edytuj]

Zawodnik Konkurencja
Wynik Miejsce
Gwon Ik-hyeon Wyścig ze startu wspólnego - indywidualnie → Nie ukończył
Im Sang-jo Wyścig ze startu wspólnego - indywidualnie → Nie ukończył
Kim Ho-soon Wyścig ze startu wspólnego - indywidualnie → Nie ukończył
Gwon Ik-hyeon
Im Sang-jo
Kim Ho-soon
Wyścig ze startu wspólnego - drużynowo → Nie ukończyli

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Um Pal-yong 200 m 23.0 5. → Nie awansował
Choi Yun-chil maraton 2:26:36 4.
Choi Chung-sik maraton 2:41:23 33.
Hong Jong-o maraton → Nie ukończył

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Choi Yeong-gi trójskok 14,44 18. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce
Choi Myeong-suk pchnięcie kulą 10,76 20. → Nie awansowała

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj]

Wrestling pictogram.svgZapasy[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik Rywal Wynik
Oh Tae-keun do 67 kg Niemcy Heinrich Nettesheim 16:4 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Gál 0:3 nie zakwalifikował się

Bibliografia[edytuj]