Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – turniej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
koszykówka Turniej kobiet podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2012 2020 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina koszykówka
Organizator FIBA, MKOl
Szczegóły turnieju
Gospodarz Rio de Janeiro,  Brazylia
Otwarcie 6 sierpnia 2016, Rio de Janeiro
Zamknięcie (finał) 21 sierpnia 2016, Rio de Janeiro
Liczba drużyn 12 (z 5 konfederacji)
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Hiszpania
III miejsce  Serbia

Turniej kobiet w koszykówce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 odbył się w dniach 620 sierpnia 2016 w hali Carioca Arena 1. Tytuł mistrza olimpijskiego zdobyła drużyna Stanów Zjednoczonych pokonując w finale Hiszpanię 101–72.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Zawody Data Miejsce Drużyna
Gospodarz  Brazylia
Mistrzostwa Świata 27 września - 5 października 2014  Turcja  Stany Zjednoczone
Mistrzostwa Europy 11-28 czerwca 2015  Węgry/ Rumunia  Serbia
Mistrzostwa Ameryki 9-16 sierpnia 2015  Kanada  Kanada
Mistrzostwa Oceanii 15-17 sierpnia 2015  Australia/ Nowa Zelandia  Australia
Mistrzostwa Azji 29 sierpnia - 5 września 2015  Chiny  Japonia
Mistrzostwa Afryki 24 września - 4 października 2015  Kamerun  Senegal
Światowy Turniej Kwalifikacyjny 13-19 czerwca 2016 Francja Nantes  Białoruś
 Chiny
 Francja
 Hiszpania
 Turcja

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Australia 5 10 5 0 400-345
2  Francja 5 8 3 2 344-343
3  Turcja 5 8 3 2 324-325
4  Japonia 5 8 3 2 386-378
5  Białoruś 5 6 1 4 347-361
6  Brazylia 5 5 0 5 335-384


6 sierpnia 2016
12:00
Raport  Turcja 39 – 55  Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 042
Sędziowie:
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Australia Scott Beker
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 16-8, 3-14, 16-19, 4-14
Pkt: Yılmaz 16
Zb: Yılmaz 6
As: Vardarlı 5
Pkt: Michel, Miyem 14
Zb: Yacoubou-Dehoui 11
As: Époupa 5

6 sierpnia 2016
17:30
Raport  Brazylia 66 – 84  Australia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 368
Sędziowie:
  • Serbia Ilija Belošević
  • Kanada Karen Lasuik
  • Polska Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 24-14, 15-21, 14-22, 13-27
Pkt: Marques 25
Zb: dos Santos 13
As: Pinto 7
Pkt: Cambage 20
Zb: Cambage 14
As: Mitchell 6

6 sierpnia 2016
19:45
Raport  Białoruś 73 – 77  Japonia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 586
Sędziowie:
  • Słowenia Damir Javor
  • Maroko Chahinaz Boussetta
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-26, 19-15, 20-19, 13-17
Pkt: Leuczanka 15
Zb: Wieramiejenka 10
As: Harding 5
Pkt: Kurihara 20
Zb: Yoshida 9
As: Yoshida 8

7 sierpnia 2016
17:30
Raport  Australia 61 – 56  Turcja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 1 853
Sędziowie:
  • Niemcy Anne Panther
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Hiszpania Carlos Peruga
Rezultaty w kwartach: 12 - 15, 14 - 14, 17 - 12, 18 - 15
Pkt: Cambage 22
Zb: Cambage 11
As: trzy zawodnicznki po 3
Pkt: Sanders 25
Zb: Sanders 7
As: Vardarlı 7

7 sierpnia 2016
19:45
Raport  Francja 73 – 72  Białoruś   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 075
Sędziowie:
  • Filipiny Ferdinand Pascual
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
  • Australia Vaughan Mayberry
Rezultaty w kwartach: 14-22, 20-20, 18-11, 21-9
Pkt: Époupa 16
Zb: Michel 8
As: Époupa 5
Pkt: Lichtarowicz 16
Zb: Leuczanka 13
As: Harding 8

8 sierpnia 2016
17:30
Raport  Japonia 82 – 66  Brazylia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 624
Sędziowie:
  • Meksyk José Reyes
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 19-20, 28-13, 26-19, 9-14
Pkt: Tokashiki 23
Zb: Tokashiki 9
As: Yoshida 11
Pkt: Marques 20
Zb: dos Santos 16
As: Pinto 6

9 sierpnia 2016
12:15
Raport  Australia 89 – 71  Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 1 481
Sędziowie:
  • Ukraina Borys Ryżyk
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-19, 25-10, 23-21, 20-21
Pkt: Taylor-Gil 31
Zb: Cambage 7
As: Taylor-Gil 9
Pkt: Époupa 15
Zb: Époupa 7
As: Bouderra 4

9 sierpnia 2016
15:30
Raport  Brazylia 63 – 65  Białoruś   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 075
Sędziowie:
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Dominikana Natalia Cuello
  • Argentyna Leandro Lezcano
Rezultaty w kwartach: 28-15, 12-19, 10-15, 13-15
Pkt: Dantas 23
Zb: dos Santos 11
As: Pinto 4
Pkt: Troina 18
Zb: Leuczanka, Wieramiejenka 6
As: Harding 6

9 sierpnia 2016
17:45
Raport  Turcja 76 – 62  Japonia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 624
Sędziowie:
  • Łotwa Oļegs Latiševs
  • Filipiny Ferdinand Pascual
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 24 - 9, 14 - 14, 19 - 16, 19 - 23
Pkt: Sanders 36
Zb: Çağlar 9
As: Alben, Çağlar 5
Pkt: Tokashiki 13
Zb: Tokashiki 7
As: Yoshida 7

11 sierpnia 2016
12:15
Raport  Białoruś 71 – 74  Turcja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 1 784
Sędziowie:
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Korea Południowa Hwang In-tae
  • Angola Carlos Júlio
Rezultaty w kwartach: 19 - 13, 14 - 20, 21 - 24, 17 - 17
Pkt: Harding 17
Zb: Leuczanka 10
As: Wieramiejenka 7
Pkt: Yılmaz 26
Zb: Sanders 11
As: Vardarlı 7

11 sierpnia 2016
15:30
Raport  Francja 74 – 64  Brazylia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 128
Sędziowie:
  • Hiszpania Juan Carlos García
  • Kanada Karen Lasuik
  • Filipiny Ferdinand Pascual
Rezultaty w kwartach: 20-20, 15-9, 22-19, 17-16
Pkt: Skrela 16
Zb: Gruda 8
As: Époupa 4
Pkt: Dantas 29
Zb: dos Santos 8
As: trzy zawodniczki 3

11 sierpnia 2016
17:45
Raport  Japonia 86 – 92  Australia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 315
Sędziowie:
  • Niemcy Anne Panther
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 24 - 23, 26 - 25, 21 - 11, 15 - 33
Pkt: Tokashiki 23
Zb: Kurihara, Tokashiki 7
As: Yoshida 11
Pkt: Cambage 37
Zb: Cambage 10
As: Mitchell, Taylor-Gil 7

13 sierpnia 2016
12:15
Raport  Australia 74 – 66  Białoruś   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 081
Sędziowie:
  • Kanada Karen Lasuik
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 22 - 25, 14 - 14, 16 - 20, 22 - 7
Pkt: Cambage 17
Zb: Cambage 9
As: Lavey 6
Pkt: Harding 16
Zb: Leuczanka 7
As: Lichtarovič, Leuczanka 4

13 sierpnia 2016
15:30
Raport  Turcja 79 – 76  Brazylia 2  Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 075
Sędziowie:
  • Hiszpania Juan Carlos García
  • Korea Południowa Hwang In-tae
  • Polska Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 8-15, 12-21, 21-11, 19-13 OT: 10-10
Pkt: Sanders 23
Zb: Sanders 10
As: Alben 5
Pkt: Marques 22
Zb: dos Santos 12
As: Marques 8

13 sierpnia 2016
17:45
Raport  Japonia 79 – 71  Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 351
Sędziowie:
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Angola Carlos Júlio
Rezultaty w kwartach: 17-19, 23-13, 23-22, 16-17
Pkt: Yoshida 24
Zb: Tokashiki 7
As: Yoshida 7
Pkt: Époupa, Yacoubou-Dehoui 14
Zb: Gruda 9
As: Gruda 4


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Stany Zjednoczone 5 10 5 0 520-316
2  Hiszpania 5 9 4 1 387-333
3  Kanada 5 8 3 2 340-347
4  Serbia 5 7 2 3 385-406
5  Chiny 5 6 1 4 371-428
6  Senegal 5 5 0 5 309-482
6 sierpnia 2016
14:15
Raport  Chiny 68 – 90  Kanada   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 314
Sędziowie:
  • Hiszpania Juan Carlos García
  • Angola Carlos Júlio
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 9-19, 17-18, 20-23, 22-30
Pkt: Chen N 13
Zb: Sun Meng 5
As: Chen X, Sun Meng 3
Pkt: Tatham 20
Zb: Gaucher 10
As: Gaucher 7

7 sierpnia 2016
12:00
Raport  Stany Zjednoczone 121 – 56  Senegal   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 219
Sędziowie:
  • Brazylia Cristiano Maranho
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 35-9, 29-12, 30-17, 27-18
Pkt: trzy zawodniczki 15
Zb: Fowles, Griner 7
As: Bird 8
Pkt: Dieng 10
Zb: Diarra, Traoré 5
As: Dieng 4

7 sierpnia 2016
14:15
Raport  Serbia 59 – 65  Hiszpania   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 654
Sędziowie:
  • Portoryko Roberto Vázquez
  • Dominikana Natalia Cuello
  • Polska Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 18 - 19, 13 - 12, 13 - 15, 15 - 19
Pkt: Milovanović 17
Zb: Petrović 8
As: A.Dabović 4
Pkt: Xargay 15
Zb: Ndour 12
As: Palau, Torrens 5

8 sierpnia 2016
12:00
Raport  Hiszpania 63 – 103  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 073
Sędziowie:
  • Niemcy Christos Christodoulou
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 14-29, 23-25, 14-20, 12-29
Pkt: Torrens 20
Zb: Ndour 8
As: Domínguez 3
Pkt: Taurasi 13
Zb: Charles 6
As: Bird, Charles po 5 każda

8 sierpnia 2016
14:15
Raport  Kanada 71 – 67  Serbia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 377
Sędziowie:
  • Niemcy Robert Lottermoser
  • Australia Vaughan Mayberry
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21 - 21, 11 - 19, 13 - 17, 26 - 10
Pkt: Nurse 25
Zb: Raincock-Ekunwe 9
As: Langlois, Nurse 5
Pkt: Milovanović 19
Zb: Page 6
As: A.Dabović 5

8 sierpnia 2016
19:45
Raport  Senegal 64 – 101  Chiny   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 907
Sędziowie:
  • Kanada Karen Lasuik
  • Angola Carlos Júlio
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 21-26, 17-21, 15-26, 11-28
Pkt: Traoré 16
Zb: Diarra 8
As: Dieng 4
Pkt: Shao,Sun Meng 17
Zb: Lu 7
As: Zhao 6

10 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 68 – 89  Hiszpania   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 1 230
Sędziowie:
  • Francja Eddie Viator
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 18-14, 20-27, 21-23, 9-25
Pkt: Shao 14
Zb: Sun Meng 8
As: Chen 6
Pkt: Torrens 32
Zb: Nichols 10
As: Palau 7

10 sierpnia 2016
15:30
Raport  Stany Zjednoczone 110 – 84  Serbia   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 490
Sędziowie:
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Australia Scott Beker
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 31-21, 25-13, 28-27, 26-23
Pkt: Taurasi 25
Zb: Charles 8
As: Taurasi 6
Pkt: trzy zawodniczki 15
Zb: Dabović 5
As: A. Dabović, M. Dabović po 4 każda

10 sierpnia 2016
17:45
Raport  Senegal 58 – 68  Kanada   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2640
Sędziowie:
  • Niemcy Anne Panther
  • Angola Carlos Júlio
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 10-17, 14-16, 17-22, 17-13
Pkt: Traoré 24
Zb: Diarra 9
As: Diémé 6
Pkt: Nurse 14
Zb: Tatham 10
As: Langlois 6

12 sierpnia 2016
12:15
Raport  Serbia 80 – 72  Hiszpania   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 1 230
Sędziowie:
  • Grecja Christos Christodoulou
  • Dominikana Natalia Cuello
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 24-14, 16-20, 26-9, 14-29
Pkt: A.Dabović 23
Zb: Page, Petrović 8
As: Petrović 6
Pkt: Shao 16
Zb: Huang, Sun Meng 7
As: trzy zawodniczki 3

12 sierpnia 2016
15:30
Raport  Kanada 51 – 81  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 3 138
Sędziowie:
  • Francja Eddie Viator
  • Australia Vaughan Mayberry
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 31–24, 25–13, 28–27, 26–23
Pkt: Ayim 25
Zb: Raincock-Ekunwe 8
As: Langlois, Tatham po 6 każda
Pkt: Moore, Taurasi po 12 każda
Zb: Moore 8
As: Bird 9

12 sierpnia 2016
17:45
Raport  Hiszpania 97 – 43  Senegal   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 329
Sędziowie:
  • Stany Zjednoczone Scott Beker
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 26-11, 20-8, 25-13, 26-11
Pkt: Torrens 14
Zb: Nicholls 7
As: cztery zawodniczki 5
Pkt: Sy 16
Zb: Diarra 6
As: trzy zawodniczki 2

14 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 62 – 105  Stany Zjednoczone   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 957
Sędziowie:
  • Filipiny Ferdinand Pascual
  • Niemcy Robert Lottermoser
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 9-32, 17-28, 14-18, 22-27
Pkt: Sun Meng 16
Zb: Chen X 6
As: Chen X 6
Pkt: Charles, Griner 18
Zb: Griner 13
As: Moore 8

14 sierpnia 2016
15:30
Raport  Senegal 88 – 95  Serbia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 113
Sędziowie:
  • Francja Eddie Viator
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 15-27, 28-28, 23-21, 22-19
Pkt: Traoré 30
Zb: Traoré 8
As: Diouf 8
Pkt: Petrović 20
Zb: Page 8
As: A.Dabović 8


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
16 sierpnia        
  Francja 68
18 sierpnia
  Kanada 63  
  Francja 67
16 sierpnia
    Stany Zjednoczone 86  
  Stany Zjednoczone 110
20 sierpnia
  Japonia 64  
  Stany Zjednoczone 101
16 sierpnia
    Hiszpania 72
  Hiszpania 64
16 sierpnia
  Turcja 62  
  Hiszpania 68 Mecz o 3. miejsce
16 sierpnia
    Serbia 54  
  Australia 71   Francja 63
  Serbia 73     Serbia 70
20 sierpnia


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

16 sierpnia 2016
11:00
Raport  Australia 71 – 73  Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 5 630
Sędziowie:
  • Francja Eddie Viator
  • Kanada Karen Lasuik
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 20 - 20, 17 - 15, 15 - 16, 19 - 22
Pkt: Cambage 29
Zb: Cambage 11
As: Taylor-Gil 9
Pkt: A.Dabović 24
Zb: cztery zawodniczki po 4
As: Petrović 5

16 sierpnia 2016
14:30
Raport  Hiszpania 64 – 62  Turcja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 6 565
Sędziowie:
  • Brazylia Cristiano Maranho
  • Niemcy Anne Panther
  • Argentyna Leandro Lezcano
Rezultaty w kwartach: 12 - 17, 17 - 8, 13 - 22, 22 - 15
Pkt: Cruz 14
Zb: Torrens 11
As: Cruz 6
Pkt: Sanders 22
Zb: Sanders 10
As: Alben 6

16 sierpnia 2016
18:45
Raport  Stany Zjednoczone 110 – 64  Japonia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 7 471
Sędziowie:
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
  • Angola Carlos Júlio
Rezultaty w kwartach: 30-23, 26-23, 25-13, 29-5
Pkt: Moore, Taurasi 19
Zb: Griner 7
As: Charles 5
Pkt: Tokashiki 14
Zb: cztery zawodniczki po 3 każda
As: Yoshida 8

16 sierpnia 2016
22:15
Raport  Francja 68 – 63  Kanada   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 7 200
Sędziowie:
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Australia Vaughan Mayberry
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 16-25, 16-12, 18-13, 18-13
Pkt: Gruda 14
Zb: Gruda 10
As: Époupa 6
Pkt: Gaucher 15
Zb: trzy zawodniczki 5
As: Tatham 4


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

18 sierpnia 2016
15:00
Raport  Hiszpania 68 – 54  Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 8 818
Sędziowie:
  • Słowenia Damir Javor
  • Australia Scott Beker
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 20 - 9, 13 - 19, 20 - 10, 15 - 16
Pkt: Ndour, Torrens 14
Zb: Laura Nicholls 12
As: Palau 7
Pkt: Čađo, Petrović 12
Zb: Page, Petrović 7
As: Butulija 3

18 sierpnia 2016
19:00
Raport  Francja 67 – 86  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 8 431
Sędziowie:
  • Filipiny Ferdinand Pascual
  • Kanada Karen Lasuik
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
Rezultaty w kwartach: 15-19, 21-21, 8-25, 23-21
Pkt: Yacoubou-Dehoui 14
Zb: Gruda 6
As: Michel 3
Pkt: Taurasi 18
Zb: Fowles 9
As: Taurasi 4


Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

20 sierpnia 2016
11:30
Raport  Francja 63 – 70  Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 9 039
Sędziowie:
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Niemcy Anne Panther
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 10-18, 17-9, 15-28, 21-5
Pkt: Miyem 18
Zb: Yacoubou-Dehoui 10
As: Époupa 4
Pkt: Milovanović 18
Zb: Page 8
As: A.Dabović 5


Finał[edytuj | edytuj kod]

20 sierpnia 2016
15:30
Raport  Stany Zjednoczone 101 – 72  Hiszpania   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 9 586
Sędziowie:
  • Francja Eddie Viator
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-17, 28-15, 32-17, 20-23
Pkt: Whalen, Taurasi po 17 każda
Zb: Charles, Griner po 7 każda
As: Whalen 6
Pkt: Torrens 18
Zb: Torrens, Ndour po 5 każda
As: Torrens, Cruz po 4 każda


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

pozycja Drużyna
Gold medal.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal.svg  Hiszpania
Bronze medal.svg  Serbia
4.  Francja
5.  Australia
6.  Turcja
7.  Kanada
8.  Japonia
9.  Białoruś
10.  Chiny
11.  Brazylia
12.  Senegal

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Indywidualne

Punkty

Poz. Zawodniczka M Pkt Średnia
1. Australia Elizabeth Cambage 6 141 23,5
2. Turcja LaToya Sanders 6 132 22,0
3. Japonia Ramu Tokashiki 6 102 17,0
4. Brazylia Damiris Dantas 5 84 16,8
5. Hiszpania Alba Torrens 8 131 16,4

Zbiórki

Poz. Zawodniczka M Z Średnia
1. Brazylia Clarissa dos Santos 5 62 12,4
2. Australia Elizabeth Cambage 6 62 10,3
3. Białoruś Jelena Leuczanka 5 45 9,0
4. Hiszpania Astou Ndour 8 66 8,3
5. Turcja LaToya Sanders 6 49 8,2

Asysty

Poz. Zawodniczka M A Średnia
1. Japonia Asami Yoshida 6 52 8,7
2. Australia Penny Taylor-Gil 6 33 5,5
3. Białoruś Lindsey Harding 5 25 5,0
Brazylia Adriana Moisés Pinto 5 25 5,0
5. Hiszpania Laia Palau 8 37 4,6

Przechwyty

Poz. Zawodniczka M P Średnia
1. Francja Olivia Époupa 8 23 2,9
2. Turcja Işıl Alben 6 15 2,5
Japonia Asami Yoshida
4. Turcja LaToya Sanders 6 14 2,3
5. Brazylia Damiris Dantas 5 11 2,2
Senegal Astou Traoré

Bloki

Poz. Zawodniczka M B Średnia
1. Hiszpania Astou Ndour 8 17 2,1
2. Serbia Danielle Page 8 13 1,6
3. Turcja LaToya Sanders 6 9 1,5
4. Białoruś Anastasija Wieramiejenka 5 7 1,4
Stany Zjednoczone Brittney Griner 8 11

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]