Koszykówka na Letniej Uniwersjadzie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Basketball pictogram.svg
Kobe Bryant Beijing Olympics 2.jpg
United States women's national basketball team.jpg

Koszykówka na Letniej Uniwersjadzie 2009 odbyła się w dniach 1 - 12 lipca 2009. Do rozdania były dwa komplety medali, po jednym w turnieju dla mężczyzn i kobiet. W turnieju panów wystąpiły 24 zespoły, podzielone w pierwszej fazie na osiem grup po trzy zespoły zespoły. W turnieju pań wystąpiło 16 zespołów, podzielonych w pierwszej fazie na cztery grupy po cztery zespoły.

Oficjalne podanie drużyn które wystąpiły na uniwersjadzie odbyło się 19 marca, a losowanie grup 21 marca w Belgradzie.

Faza finałowa odbyła się w Belgrad Arena.

Obrońcy tytułu z poprzednich igrzysk studenckich (2007):

Reprezentantki Polski broniły brązowego medalu.

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Obiekt Miasto Odległość od wioski uniwersyteckiej Funkcja
Kilometry Czas
Belgrad Arena Serbia Belgrad 1,5 km 5 min Mecze finałowe
SH Milenijum Vršac Serbia Vršac 89,5 km 90 min Mecze i treningi
SH FMP Železnik Serbia Belgrad 16,3 km 25 min Mecze i treningi
SC Šumice Serbia Belgrad 7,9 km 15 min Mecze i treningi
SH Novi Belgrade Serbia Belgrad 3,4 km 10 min Mecze i treningi
SH Sport EKO Serbia Belgrad 9,5 km 25 min Treningi
SH FMP Basketlend Serbia Belgrad 8,9 km 20 min Treningi
SH FMP Basket City Serbia Belgrad 8,9 km 20 min Treningi
SH Pančevo JJ Zmaj Serbia Pančevo 23,7 km 35 min Treningi

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • turniej (24 drużyny)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • turniej (16 drużyn)

Terminarz finałów[edytuj | edytuj kod]

11 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 20:00 - turniej kobiet

12 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 12:30 - turniej mężczyzn

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Turniej mężczyzn  Serbia  Rosja  Stany Zjednoczone
Turniej kobiet  Stany Zjednoczone  Rosja  Australia

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Państwa startujące w turnieju mężczyzn
Europa Afryka

Ameryka

Australia

Azja

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Serbia 2 0 165:116 4
2  Grecja 1 1 139:153 3
3  Australia 0 2 138:173 2

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Litwa 3 0 309:188 6
2  Rumunia 2 1 259:211 5
3  Meksyk 1 2 278:225 4
4  Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 3 155:377 3

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Kanada 2 0 189:163 4
2  Włochy 1 1 170:168 3
3  Chiny 0 2 162:190 2

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Bułgaria 2 0 187:167 4
2  Ukraina 1 1 175:153 3
3  Japonia 0 2 170:212 2

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Turcja 2 0 175:138 4
2  Portugalia 1 1 148:162 3
3  Iran 0 2 154:177 2

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Izrael 3 0 183:125 6
2  Rosja 2 1 174:143 5
3  Brazylia 1 2 152:181 4
4  Gabon 0 3 0:60 3

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Łotwa 2 0 180:118 4
2  Niemcy 1 1 162:122 3
3  Południowa Afryka 0 2 84:186 2

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Stany Zjednoczone 2 0 200:116 4
2  Finlandia 1 1 130:162 3
3  Korea Południowa 0 2 151:203 2

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Stany Zjednoczone 3 0 263:183 6
2  Serbia 2 1 229:188 5
3  Finlandia 1 2 180:235 4
4  Grecja 0 3 193:259 3

Grupa J[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Litwa 3 0 245:204 6
2  Niemcy 1 2 232:225 4
3  Łotwa 1 2 222:245 4
4  Rumunia 1 2 219:244 4

Grupa K[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Izrael 3 0 279:212 6
2  Rosja 2 1 236:234 5
3  Kanada 1 2 247:258 4
4  Włochy 0 3 232:290 3

Grupa L[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1  Turcja 3 0 216:183 6
2  Bułgaria 2 1 225:214 5
3  Ukraina 1 2 222:211 4
4  Portugalia 0 3 205:260 3

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
  Niemcy 49
  Izrael 66  
  Izrael 56
    Serbia 82  
  Serbia 68
  Turcja 46  
  Serbia
    Rosja
  Rosja 82
  Litwa 73  
  Rosja 69 Mecz o 3. miejsce
    Stany Zjednoczone 68  
  Stany Zjednoczone 96   Izrael 80
  Bułgaria 66     Stany Zjednoczone 91


Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Państwa startujące w turnieju kobiet
Europa Afryka

Ameryka

Australia

Azja

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3 0 292:139 6
2 Wielka Brytania Wielka Brytania 2 1 215:216 5
3 Serbia Serbia 1 2 213:214 4
4 Francja Francja 0 3 140:291 3

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Australia Australia 3 0 265:182 6
2 Słowacja Słowacja 2 1 238:240 5
3 Japonia Japonia 1 2 247:280 4
4 Kanada Kanada 0 3 207:255 3

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Rosja Rosja 3 0 262:155 6
2 Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej 2 1 189:201 5
3 Węgry Węgry 1 2 208:205 4
4 Mozambik Mozambik 0 3 164:262 3

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Czechy Czechy 3 0 292:197 6
2 Polska Polska 2 1 234:231 5
3 Chińska Republika Ludowa Chiny 1 2 227:239 4
4 Turcja Turcja 0 3 184:270 3

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3 0 283:204 6
2 Czechy Czechy 2 1 251:269 5
3 Polska Polska 1 2 212:223 4
4 Wielka Brytania Wielka Brytania 0 3 206:256 3

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Z P Kosze pkt
1 Rosja Rosja 3 0 240:151 6
2 Australia Australia 2 1 224:216 5
3 Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej 1 2 185:219 4
4 Słowacja Słowacja 0 3 164:227 3

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 81  
 Australia Australia 66  
 
     Flag of the United States.svg Stany Zjednoczone 83
   Rosja Rosja 64
 
 
Mecz o 3. miejsce
 Czechy Czechy 64  Australia Australia  88
 Rosja Rosja 107    Czechy Czechy  77


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]