Królik doświadczalny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Królik doświadczalny (jap. ギニーピッグ Ginī Piggu?) (ang. Guinea Pig Series) – seria japońskich filmów gore.

Poszczególne części cyklu dystrybuowane były na kasetach wideo w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. Ze względu na kontrowersyjne treści produkcja kolejnych części została zabroniona. Filmy zostały wydane na płycie DVD w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Austrii.

Diabelski eksperyment[edytuj | edytuj kod]

Grupa mężczyzn pojmawszy młodą dziewczynę, chce jej wyrządzić krzywdę. Torturują ją na wiele różnych sposobów, od bicia aż do wkładania ostrego kawałka metalu podobnego do igły w jej oko, który przeszywa w poprzek siatkówkę.

Kwiat ciała i krwi[edytuj | edytuj kod]

Kobieta wracająca nocą do domu zostaje zaatakowana przez nieznanego sprawcę, który usypia ją chloroformem. Kiedy odzyskuje świadomość, odkrywa, że jest przywiązana do łóżka w zbryzganym krwią lochu, na łasce mężczyzny w samurajskim hełmie, który chce przemienić ją w kwiat ciała i krwi. Przy kamerze rejestrującej każdy jego ruch, mężczyzna zaczyna powoli rozczłonkowywać i patroszyć jej ciało.

On nigdy nie umiera[edytuj | edytuj kod]

Dramatyczna, niepozbawiona makabrycznych elementów opowieść mężczyzny porzuconego przez ukochaną, który doprowadzony do ostateczności próbuje popełnić samobójstwo.

Syrena w kanale[edytuj | edytuj kod]

Artysta odnajduje syrenę w kanale ściekowym. Zabiera ją ze sobą do domu, ale wkrótce u syreny rozwija się choroba, która powoduje, że całe jej ciało pokrywa się krostami i krwawi. Mężczyzna wykorzystuje wydzielinę wydobywającą się z jej owrzodzenia do malowania portretu. Wkrótce nie może już się dłużej kontrolować - załamuje się i zaczyna rozczłonkowywać jej ciało.

Android z Notre Dame[edytuj | edytuj kod]

Historia szalonego naukowca, który poszukuje leku dla swej nieuleczalnie chorej siostry. Początkowe eksperymenty na zwierzętach nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, ale pewnego dnia do naukowca zgłasza się tajemniczy Kato, który ofiarowuje mu świeże kobiece ciało za 10 milionów jenów, na co bohater przystaje.

Diabelska pani doktor[edytuj | edytuj kod]

Drag Queen eksperymentuje ze swoimi pacjentami – kroi ich na plastry, odcina głowy i kończyny, czerpiąc z tego dużą rozkosz.

Zansatsu supeshyaru[edytuj | edytuj kod]

ang. Slaughter Special (1991) – kolekcja najbardziej krwawych i sadystycznych scen wziętych z całej serii.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]