Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Państwo  Polska
Siedziba Kraków, ul. Lublańska 38
Data założenia 9 września 2003
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Boris Recsey
Nr KRS 0000172726
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 12 mln zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG) – polskie biuro informacji gospodarczej.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

KBIG świadczy usługi w zakresie przyjmowania, przetwarzania i udostępniania pozytywnych i negatywnych informacji gospodarczych o podmiotach gospodarczych i osobach fizycznych.

KBIG jest częścią międzynarodowej Grupy Deltavista, która stworzyła biura danych gospodarczych w Szwajcarii, Austrii oraz Niemczech. Dlatego ważnym elementem działalności KBIG jest transgraniczna wymiana danych z podmiotami prowadzącymi podobną działalność w krajach niemieckojęzycznych.

KBIG jako jedyne biuro informacji gospodarczej umożliwia polskim przedsiębiorcom bieżący dostęp do danych gospodarczych o osobach fizycznych oraz podmiotach gospodarczych ujawnianych przez współpracujące biura z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Jednocześnie, dzięki współpracy biur, informacje gospodarcze ujawniane w KBIG przez polskich przedsiębiorców, a dotyczące zagranicznych i rodzimych partnerów handlowych, dostępne są na rynkach zagranicznych. Co, w przypadku negatywnych informacji gospodarczych, wzmacnia skuteczność dochodzenia należności za granicą.

Historia[edytuj | edytuj kod]

  • 2003 – rejestracja biura informacji gospodarczej pod firmą InFoScore BIG
  • 2004 – formalne rozpoczęcie działalności po akceptacji regulaminu biura przez Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej (decyzja z dnia 02.03.2004 r.)
  • 2006 – przejęcie biura przez międzynarodową Grupę Deltavista
  • 2012 – zmiana firmy na Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
  • 2013 - uzyskanie akceptacji nowego regulaminu zgodnie z wymogiem ustawy z dnia 9.04.2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (decyzja Ministra Gospodarki z dnia 04.04.2013 r.)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]