Kris Jenner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kris Jenner
Ilustracja
Kris Jenner w 2014
Imię i nazwisko urodzenia Kristen Mary Houghton
Data i miejsce urodzenia 5 listopada 1955
San Diego
Zawód, zajęcie celebrytka, bizneswoman
Narodowość Amerykanka
Małżeństwo Robert Kardashian (1978−1991; rozwód)
Bruce Jenner (1991−2014; rozwód)
Partner Corey Gamble
(od 2014)
Dzieci Kourtney Kardashian (córka z Robertem)
Kim Kardashian (córka z Robertem)
Khloé Kardashian (córka z Robertem)
Rob Kardashian (syn z Robertem)
Kendall Jenner (córka z Bruce’em)
Kylie Jenner (córka z Bruce’em)

Kristen „Kris” Mary Houghton Kardashian Jenner (ur. 5 listopada 1955 w San Diego) – amerykańska bizneswoman, osobowość telewizyjna, celebrytka znana z programu Z kamerą u Kardashianów.

8 lipca 1978 roku poślubiła znanego amerykańskiego prawnika Roberta Kardashiana. Para miała ze sobą czwórkę dzieci: Kourtney Kardashian (ur. 1979), Kim Kardashian (ur. 1980), Khloé Kardashian (ur. 1984) i Robert Kardashian jr. (ur. 1987) – wszystkie dzieci występują w rodzinnym reality show Z kamerą u Kardashianów.

W 1991 Kris rozwiodła się z Kardashianem i w kwietniu tego samego roku wyszła za mąż za olimpijczyka Bruce’a Jennera, z którym ma dwie córki, Kendall i Kylie. Przez drugiego męża ma czworo pasierbów i pasierbic: Burtona i Cassandrę Lynn „Casey” (z pierwszego małżeństwa Jennera z Chrystie Crownover) oraz Brandona i Brody’ego z drugiego małżeństwa Jennera z Lindą Thompson.[1]

W grudniu 2014 roku Kris rozwiodła się z Jennerem. Ten później przeszedł operację korekty płci i zmienił imię z Bruce na Caitlyn. To m.in. było powodem ich rozwodu. Od 2014 roku spotyka się z Corey'em Gamble.