Krzysztof Burczak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krzysztof Burczak
Kraj działania  Polska
Data i miejsce urodzenia 16 marca 1959
Mordy
doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: historia prawa, filologia klasyczna
Alma Mater Katolicki Uniwersytet Lubelski
Doktorat 2001 (nauki humanistyczne), 2004 (nauki prawne) – literaturoznawstwo, prawo kanoniczne
KUL
Habilitacja 2011 – prawo kanoniczne
KUL
profesor nadzwyczajny KUL

Krzysztof Andrzej Burczak (ur. 16 marca 1959 w Mordach[1]) – polski duchowny katolicki, kanonista i filolog klasyczny, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i prodziekan tego wydziału w kadencji 2016–2020.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1997 ukończył na KUL studia w zakresie filologii klasycznej, a w 2002 studia na kierunku prawo kanoniczne na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W 2001 na podstawie napisanej pod kierunkiem Henryka Wójtowicza rozprawy pt. Figury retoryczne i tropy w Psalmach na podstawie Expositio Psalmorum Kasjodora otrzymał na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, dyscyplina: literaturoznawstwo, specjalność: filologia klasyczna. W 2004 na podstawie napisanej pod kierunkiem Antoniego Dębińskiego rozprawy pt. Prawo azylu w ustawodawstwie synodów galijskich V–VII wieku na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, specjalność: historia prawa. Tam też w 2011 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Sacrilegium w „Dekrecie” Gracjana uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, specjalność: historia prawa. Został profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Wybrano go prodziekanem tego wydziału w kadencji 2016–2020[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ks. dr hab. Krzysztof Burczak, prof. KUL Kierownik Katedry Historii Prawa Kanonicznego. kul.pl, 20 kwietnia 2017. [dostęp 2017-11-19].
  2. ks. dr hab. Krzysztof Andrzej Burczak. nauka-polska.pl. [dostęp 2017-11-19].