Krzysztof Kotowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krzysztof Kotowski
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 8 sierpnia 1966
Warszawa
Narodowość polska
Język polski
Dziedzina sztuki literatura (thrillery hipoteczne i psychologiczne, fantastyka naukowa)
Ważne dzieła
  • Marika
  • Kapłan
  • Niepamięć
  • Modlitwa do Boga Złego
  • Dwa oddechy samotności
  • Krew na placu Lalek
Strona internetowa

Krzysztof Kotowski (ur. 8 sierpnia 1966 w Warszawie) – polski pisarz, poeta, scenarzysta, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Z wykształcenia psycholog. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Pracował jako prowadzący i DJ w Radiu „Solidarność”, Eska, Radiu ZET. W latach 90. był wydawcą, producentem i prowadzącym w TVP między innymi takich programów jak „Kawa czy herbata?”, „Żyć bezpieczniej”, „Rhytmiks”. Od 2003 poświęcił się wyłącznie pisarstwu.

Jest autorem książek sensacyjnych i thrillerów z pogranicza polityki, psychologii i fantastyki. Wydał powieści political fiction: Zygzak (2003), Marika (2005), thriller z elementami science fiction Japońskie cięcie (2004), sensacyjno-psychologiczny Serwal (2006). W 2008 powstał Kapłan (wyd. luty 2008) – próba połączenia tzw. hipotetycznego science fiction ze współczesną prozą sensacyjną. Na początku 2009 autor wydał Obławę – powieść odwołującą się do czasów rządów Lecha i Jarosława Kaczyńskich w Polsce. W październiku 2009 została opublikowana Niepamięć, w której pisarz podejmuje temat relatywizmu w myśleniu na temat okrucieństwa, zabijania, „dobrych” lub „złych” śmierci, a także egzystencjalnych lęków, poczucia sensu i codziennych motywacji bądź ich braku. 21 kwietnia 2010 miała premierę Modlitwa do Boga Złego, będąca kontynuacją Kapłana. Dwa lata później ukazała się ostatnia część tej serii: Czas Czarnych Luster. W 2011 Prószyński Media wydał dramat sensacyjny Krew na Placu Lalek, a w październiku 2013 – kolejny dramat kryminalny Święto Świateł. W 2015 Wydawnictwo Czarne wydało Cel za Horyzontem - wspólnie z pułkownikiem Karolem Soyką opisane przeżycia snajpera jednostki specjalnej GROM w Iraku, na Haiti i Afganistanie. W czerwcu 2017 nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się kontynuacja tej pozycji: Krew Snajperów.

Autor wydał także tomik wierszy Dwa oddechy samotności.

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Trzykrotnie żonaty: z altowiolistką - Ewą Mrowiec, poetką - Emilią Czechowicz i malarką - Olgą Langowską.

Powieści[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]