Krzysztof Michalski (malarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Krzysztof Michalski (ur. 27 maja 1962 w Kazimierzu Dolnym) – polski malarz, pejzażysta.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Krzysztof Michalski ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu w klasie ze specjalizacją w dziedzinie konserwacji rzeźby i detalu architektonicznego. Następnie studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom magistra z rzeźby w pracowni prof. Bogumiła Zagajewskiego. W roku 1999 na podstawie prac i dorobku artystycznego, został przyjęty do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Należy również do Kazimierskiej. Konfraterni Sztuki. Obecnie jest nauczycielem plastyki w kazimierskim liceum[1].

Twórczość[edytuj | edytuj kod]

Głównymi tematami jego twórczości jest weduta, martwa natura oraz pejzaż. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej, akrylowej i akwarelowej. Swój dorobek prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych[1]. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą oraz w muzeum w Hortobagy na Węgrzech[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Michalski Krzysztof, Michalski Krzysztof. Kazimierz Dolny. Kazimierz Dolny ::: Malarze weekend, kwatery, hotele, pensjonaty [online], Kazimierzdolny.pl [dostęp 2021-09-17] (pol.).
  2. Malarstwo: Krzysztof MICHALSKI [online], www.aukcjeostoya.pl [dostęp 2021-09-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]