Kulczyk Foundation

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kulczyk Foundation
Państwo  Polska
Data założenia 2013
Rodzaj stowarzyszenia fundacja
Prezes Zarządu Dominika Kulczyk
Nr KRS 0000471002
brak współrzędnych
Strona internetowa
Fundacja pomaga wybudować domy w Kambodży
Remontowanie szkoły na Madagaskarze
Kulczyk Foundation z wraz z wolontariuszami podczas usuwania skutków tajfunu na wyspie Leyte

Kulczyk Foundation – działająca w Polsce i na świecie rodzinna organizacja pomocowa, która we współpracy z lokalnymi partnerami edukuje oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów ludzi, trwale zmieniając świat. Fundacja została założona w 2013 r. Fundatorami są Grażyna Kulczyk, dr Jan Kulczyk oraz Dominika Kulczyk, która od początku kieruje pracami fundacji.

Działalność fundacji[edytuj | edytuj kod]

Fundacja wspiera przedsięwzięcia pomocowe w krajach plasujących się na ostatnich miejscach listy stworzonej według Wskaźnika Rozwoju Społecznego HDI (Human Development Index). Pomaga krajom dotkniętym przez biedę, klęski żywiołowe i różnego rodzaju katastrofy naturalne. Współpracuje z działającymi lokalnie międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi wspierając je poprzez wspólną realizację projektów. Kulczyk Foundation przeznacza 100% środków własnych oraz 100% środków pozyskanych od darczyńców na działania humanitarne.

Cechą charakterystyczną działalności Kulczyk Foundation jest zasada „smart aid” – mądre pomaganie, które nie obciąża budżetu organizacji długotrwałą obecnością w jednym miejscu pozostawiając równocześnie trwałe i pozytywne zmiany w życiu mieszkańców odwiedzanych regionów.

Cele statutowe[edytuj | edytuj kod]

Środki na cele statutowe pozyskiwane są przez Fundację z dotacji własnych założycieli, a także poprzez bezpośrednie działania fundraisingowe skierowane do firm. Codzienną działalność Fundacji oraz ideę wolontariatu przedstawia realizowany wspólnie z Telewizją TVN program „Efekt Domina”.

Program "Efekt Domina"[edytuj | edytuj kod]

W programie TVN „Efekt Domina" zobaczyć można m.in.:

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]