Kulki waginalne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kulki waginalne

Kulki waginalne (zwane inaczej kulkami gejszy, Ben-Wa balls, rin-no-tama[1]) są gadżetem erotycznym skierowanym do kobiet oraz trenażerem mięśni przepony miednicy.

Znane od IV wieku, gdy pojawiły się w Japonii. Wykonywano je także w Tajlandii i Chinach[2].

Trening[edytuj | edytuj kod]

Trening polega na wprowadzeniu kulek do pochwy i noszeniu ich podczas codziennych czynności. Dla lepszych efektów treningu z użyciem kulek waginalnych zaleca się wykonywanie ruchów miednicą przód - tył i na boki. Do rozedrgania kulek waginalnych wystarczy energiczny chód. Dobrze jest z nimi uprawiać bieg, taniec lub zajęcia fitness. Rozpoczyna się od kilku-kilkunastu minut dziennie, a po przyzwyczajeniu się do ciężaru kulek, stosując gadżet z bezpiecznego materiału kobieta może dojść do 2-3 godzin dziennie.

Najpopularniejsze są kulki podwójne[potrzebny przypis], jednak niektórzy producenci oferują też wersję pojedynczą. Można dostać zestawy "treningowe", które przewidują możliwość zmiany ciężaru stosowanych kulek przy kolejnych ćwiczeniach wzmacniających. Produkuje się je z rozmaitych materiałów. Najbezpieczniejszym, z uwagi na dłuższe niż w przeciętnym gadżecie erotycznym stosowanie (do kilku godzin), jest silikon medyczny[potrzebny przypis] - choć producenci oferują też kulki z innych materiałów. Kobiety z wrażliwą na stymulację pochwą mogą ponadto odczuwać przyjemność ze stosowania kulek waginalnych. Dla celów erotycznych produkowane są kulki z wibratorami.

Kulki waginalne zalecane są przez położne, ginekologów i seksuologów, gdyż pozwalają przywrócić sprawność mięśni Kegla u kobiet po porodzie i umożliwiają utrzymanie dobrej kondycji tychże mięśni u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Regularne treningi przy użyciu kulek waginalnych zwiększają u kobiet sprawność mięśni dna miednicy, co w znaczący sposób podnosi komfort współżycia seksualnego - podczas stosunku waginalnego kobieta intensywniej odbiera bodźce erotyczne i równie intensywnych bodźców dostarcza partnerowi.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zygmunt Zdrojewicz: Leksykon seksuologiczny od A do Z. Wrocław: Continuo, 2012, s. 27. ISBN 978-83-62182-31-2.
  2. Taniec siedmiu welonów. Co powinnaś wiedzieć o kulkach miłości?, „OnetKobieta”, 23 maja 2017 [dostęp 2017-05-25] (pol.).