Kulki waginalne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kulki waginalne

Kulki waginalne (zwane inaczej kulkami gejszy, Ben-Wa balls, rin-no-tama[1]) są gadżetem erotycznym skierowanym do kobiet.

Trening[edytuj]

Trening polega na wprowadzeniu kulek do pochwy i noszeniu ich podczas codziennych czynności. Dla lepszych efektów treningu z użyciem kulek waginalnych zaleca się wykonywanie ruchów miednicą przód - tył i na boki. Do rozedrgania kulek waginalnych wystarczy energiczny chód. Dobrze jest z nimi uprawiać bieg, taniec lub zajęcia fitness.[2] Rozpoczyna się od kilku-kilkunastu minut dziennie, a po przyzwyczajeniu się do ciężaru kulek, stosując gadżet z bezpiecznego materiału kobieta może dojść do 2-3 godzin dziennie.

Najpopularniejsze są kulki podwójne[potrzebny przypis], jednak niektórzy producenci oferują też wersję pojedynczą. Można dostać zestawy "treningowe", które przewidują możliwość zmiany ciężaru stosowanych kulek przy kolejnych ćwiczeniach wzmacniających. Produkuje się je z rozmaitych materiałów. Najbezpieczniejszym, z uwagi na dłuższe niż w przeciętnym gadżecie erotycznym stosowanie (do kilku godzin), jest silikon medyczny[potrzebny przypis] - choć producenci oferują też kulki z innych materiałów. Kobiety z wrażliwą na stymulację pochwą mogą ponadto odczuwać przyjemność ze stosowania kulek waginalnych. Dla celów erotycznych produkowane są kulki z wibratorami.

Kulki waginalne zalecane są przez położne, ginekologów i seksuologów, gdyż pozwalają przywrócić sprawność mięśni Kegla u kobiet po porodzie i umożliwiają utrzymanie dobrej kondycji tychże mięśni u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Regularne treningi przy użyciu kulek waginalnych zwiększają u kobiet sprawność mięśni dna miednicy, co w znaczący sposób podnosi komfort współżycia seksualnego - podczas stosunku waginalnego kobieta intensywniej odbiera bodźce erotyczne i równie intensywnych bodźców dostarcza partnerowi.[2]

Przypisy

  1. Zygmunt Zdrojewicz: Leksykon seksuologiczny od A do Z. Wrocław: Continuo, 2012, s. 27. ISBN 978-83-62182-31-2.
  2. a b Małgorzata Rychlewska: Kulki waginalne: fakty i mity. 2011-07-07. [dostęp 2015-10-16].