Kurier Lubelski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kurier Lubelski
Częstotliwość dziennik
Państwo  Polska
Adres ul. Krakowskie Przedmieście 10,
Lublin
Wydawca Polska Press Oddział w Lublinie
Pierwsze wydanie 1957[potrzebny przypis]
Redaktor naczelny Sylwia Szewc-Koryszko
Średni nakład 6 725 egz.
Średnia sprzedaż (październik 2017) 2 932[1] egz.
Format Tabloid
Strona internetowa

Kurier Lubelski - regionalny dziennik obejmujący swym zasięgiem województwo lubelskie. Skupia się głównie na informacjach z Lublina. Ukazuje się od 1957 roku, chociaż nazwa sięga tradycjami do roku 1830 (jako Kurjer Lubelski).

Ukazuje się od poniedziałku do soboty. Dziennik o charakterze informacyjno-interwencyjnym, wzbogacony o informacje społeczne i polityczne z regionu. Stawiający na praktyczność przekazywanych informacji. W ramach gazety ukazują się dodatki tematyczne, m.in. sportowy, motoryzacyjny, mieszkaniowy, a także dla poszukujących pracy oraz uczących się. W piątek ukazuje się wydanie magazynowe Kuriera Lubelskiego z całotygodniowym programem telewizyjnym.

Od 15 października 2007 roku do stycznia 2015 roku Kurier wydawany był we współpracy z dziennikiem "Polska", jednak nadal zachowywał swoją odrębność tematów (prawie cały numer poświęcony regionowi) oraz swoją starą makietę, nie ujednolicając się z pozostałymi dziennikami pod szyldem "Polska". Wydawcą była spółka Multico.

17 września 2008 spółka Kurier Lubelski Sp. z o.o została przejęta przez Grupę Wydawniczą Polskapresse - jednego z największych wydawców prasy w Polsce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]