Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Ilustracja
Państwo  Polska
Miejscowość Szczecin
Typ Sanitarne
Właściciel Skarb Państwa
Zarządca Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Data otwarcia 2010
Strefa czasowa UTC +1
Drogi startowe
Kierunek : ,
Położenie na mapie Szczecina
Mapa konturowa Szczecina, po lewej znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko lewej krawiędzi u góry znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, po lewej znajduje się punkt z opisem „Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego”
Ziemia53°27′01″N 14°30′15″E/53,450278 14,504167
Strona internetowa

Lądowisko Szczecin-Szpital Kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznegolądowisko sanitarne w Szczecinie, w województwie zachodniopomorskim, położone przy ul. Unii Lubelskiej 1. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg[1].

Zarządzającym lądowiskiem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W obecnej lokalizacji lądowisko znajduje się od 2010 r. - poprzednio znajdowało się kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie Wzgórza Napoleona. W roku 2012 zostało wpisane do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 160[2]

Koszt jego budowy wyniósł ok. 3,6 mln zł[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]