Larry 1: W krainie próżności

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Larry 1: W krainie próżności
Producent Sierra On-Line
Wydawca Sierra On-Line
Dystrybutor IPS Computer Group
Play-It
Projektant Al Lowe
Silnik Adventure Game Interpreter
Data wydania Stany Zjednoczone 5 lipca 1987 (EGA)
Stany Zjednoczone lipiec 1991 (VGA)
Polska 20 grudnia 2001
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe Wielka Brytania ELSPA: 18+
Wielka Brytania BBFC: 18+
Unia Europejska PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Macintosh, DOS, Atari ST, Apple II, Apple IIgs
Nośniki 1 dyskietka
Kontrolery klawiatura

Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności (ang. Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards) — to gra przygodowa z elementami erotyki, wydana w 1987 przez Sierra Entertainment. Jest to pierwsza część rozpoczynająca serię gier Leisure Suit Larry

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza z serii gier o przygodach 38-letniego nieudacznika Larry'ego Laffera, który postanawia zerwać z celibatem oraz matczyną opieką i rzucić się w wir miłosnych przygód z napotkanymi kobietami w nadziei na odnalezienie jedynej i prawdziwej miłości. Przybywa do miasta Lost Wages i postanawia, że ta noc będzie jego. Rozgrywka toczy się w zaledwie kilku miejscach (bar z przybytkiem płatnych rozkoszy, kasyno z przyboczną kaplicą i hotelem, sklep oraz dyskoteka). Przemieszczamy się między nimi taksówką, lecz do niektórych możemy iść na piechotę, oszczędzając nieco gotówki.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

Gra powstała w 1987 roku w umyśle Ala Lowe i za sprawą programistów z Sierra Entertainment przeniesiona na komputery domowe. Podobnie do wielu innych gier spod tego szyldu, jest to przygodówka, w której bohaterem sterujemy joystickiem, klawiaturą lub myszą, a konkretne polecenia wydajemy za pomocą wpisywanych komend. Jak w większości gier przygodowych Sierry, gracz za każdą wykonaną czynność otrzymuje kilka punktów. Autorzy przewidzieli pewną maksymalną pulę, którą można osiągnąć. Co ciekawe, grę można ukończyć nie zdobywając wszystkich punktów. W ten prosty sposób jest szansa, że zagramy w nią ponownie bardziej eksperymentując, aby zdobyć lepszy wynik. Tytuł doczekał się w 1991 roku wznowienia ze znacznie poprawioną grafiką oraz zmianą systemu sterowania na point'n'click – polecenia wydawane są przy pomocy ikon dostępnych z górnego menu oraz spod prawego przycisku myszy.