Przejdź do zawartości

Lawrence Kutner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Lawrence Kutner
Postać z Dr House
Ilustracja
Kal Penn, odtwórca roli Lawrence'a Kutnera
Pierwsze wystąpienie

Właściwy materiał

Ostatnie wystąpienie

Proste wyjaśnienie

Grany przez

Kal Penn

Dane biograficzne
Data urodzenia

1975

Data śmierci

2009

Inne informacje
Wiek

34 lat

Specjalność

medycyna sportowa

Lawrence Kutner (ur. jako Lawrence Choudhary; 1975-2009) – fikcyjna postać, bohater dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grany przez Kala Penna.

Kutner jest jednym z asystentów dr. House'a w szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey. Pojawia się w czwartym sezonie, kiedy House szuka nowych członków zespołu. Początkowo House miał zamiar go wyrzucić, jednak Kutner desperacko starał się utrzymać w zespole (m.in. odwracając swój numerek 6, aby udawać 9, licząc że House nie zapamiętał jego twarzy) – i dzięki dobrym pomysłom mu się to udaje, pomimo że charakteryzuje się skłonnością do wywoływania wypadków (m.in. podpalenie jednej z pacjentek).

Kutner jest z pochodzenia Hindusem, wychowanym w rodzinie zastępczej. Jego biologiczni rodzice zginęli w napadzie na sklep, gdy miał 6 lat. Jest samotny, interesuje się m.in. grami komputerowymi.

W piątym sezonie (20 odcinek) ginie śmiercią samobójczą, strzelając sobie w skroń. Potem pojawił się m.in. w 24 odcinku 5 sezonu, oraz 22 odcinku 8 sezonu jako jedna z halucynacji House'a.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]