Lawrence Kutner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lawrence Kutner
Postać z Dr House
Ilustracja
Kal Penn, odtwórca roli Lawrence'a Kutnera
Pierwsze wystąpienie Właściwy materiał
Ostatnie wystąpienie Proste wyjaśnienie
Grany przez Kal Penn
Dane biograficzne
Data urodzenia 1975
Data śmierci 2009
Inne informacje
Wiek 34 lat
Specjalność medycyna sportowa


Lawrence Kutner (ur. jako Lawrence Choudhary; 1975-2009) – fikcyjna postać, bohater dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grany przez Kala Penna.

Kutner jest jednym z asystentów dr. House'a w szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey. Pojawia się w czwartym sezonie, kiedy House szuka nowych członków zespołu. Początkowo House miał zamiar go wyrzucić, jednak Kutner desperacko starał się utrzymać w zespole (m.in. odwracając swój numerek 6, aby udawać 9, licząc że House nie zapamiętał jego twarzy) – i dzięki dobrym pomysłom mu się to udaje, pomimo że charakteryzuje się skłonnością do wywoływania wypadków (m.in. podpalenie jednej z pacjentek).

Kutner jest z pochodzenia Hindusem, wychowanym w rodzinie zastępczej. Jego biologiczni rodzice zginęli w napadzie na sklep, gdy miał 6 lat. Jest samotny, interesuje się m.in. grami komputerowymi.

W piątym sezonie (20 odcinek) ginie śmiercią samobójczą, strzelając sobie w skroń. Potem pojawił się m.in. w 24 odcinku 5 sezonu, oraz 22 odcinku 8 sezonu jako jedna z halucynacji House'a.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]