Leśno Uciecha

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leśno Uciecha
{{{Szlak turystyczny infobox}}}
Dane szlaku
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Początek Tworóg
Przez Połomia (powiat tarnogórski), Wojska (województwo śląskie), Świniowice, Koty (województwo śląskie), Mikołeska, Boruszowice
Koniec Tworóg
Kod LU
Kolor znakowania pomarańczowy - oznaczenie pętli głównej, czerwony - oznaczenie tras dojazdowych
Długość długość pętli głównej - 40 km, łączna długość tras dojazdowych 24 km
Etapy 1
Typ szlak rowerowy
Oznaczenie pętli głównej
Oznaczenie tras dojazdowych

Leśno Uciecha – szlak rowerowy przebiegający przez obszary leśne na terenie Gminy Tworóg. Trasa szlaku przebiega przez następujące miejscowości: Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Boruszowice, Połomia (powiat tarnogórski), Wojska (województwo śląskie), Świniowice, Koty (województwo śląskie), Mikołeska.

Opis szlaku[edytuj | edytuj kod]

Pętla główna przebiegająca przez: Boruszowice, Połomia (powiat tarnogórski), Wojska (województwo śląskie), Świniowice, Koty (województwo śląskie), Mikołeska. Szlak jest oznaczony pomarańczowym symbolem LU. Długość pętli wynosi 40 km. Trasa szlaku prowadzi przez gruntowe drogi leśne oraz przez drogi lokalne o niskim natężeniu ruchu drogowego. Szlak częściowo pokrywa się ze szlakiem Leśno Rajza. Do pętli głównej prowadzi kilka tras dojazdowych z Tworoga. Centralnym punktem, z którego wytyczone są trasy dojazdowe jest Plac Wolności w centrum Tworoga. Do pętli głównej można dojechać następującymi trasami:

  1. Tworóg - Koty (województwo śląskie). Trasa łączy się z pętlą główną w Kotach przy skrzyżowaniu ul.Polnej i Lublinieckiej. Trasa przebiega obok cmentarza w Tworogu. Długość trasy dojazdowej 2.7 km.
  2. trasa rozpoczyna się w Tworogu przy skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego i Tadeusza Kościuszki. Następnie trasa prowadzi drogą 907 w kierunku Koszęcina. Trasa dochodzi do pętli głównej przy parkingu leśnym, przy skrzyżowaniu drogi 907 z drogami leśnymi "Kotowska" i "Szlakówka". Długość trasy dojazdowej 2.6 km.
  3. Tworóg - Mikołeska przez Nowa Wieś Tworoska. Trasa prowadzi ul. Wiejską w Nowej Wsi aż do krzyża. Przy krzyżu, ul Wiejska skręca w prawo a trasa prowadzi prosto (ul. Leśniczówka) a następnie drogą leśną aż do parkingu leśnego przed Mikołeską. Długość trasy dojazdowej 6.6 km.
  4. Tworóg - Boruszowice przez Hanusek. Trasa rozpoczyna się w Tworogu przy remizie strażackiej, prowadzi ul. Słowackiego a następnie drogą leśną do Hanuska. Trasa łączy się z pętlą główną przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Armii Krajowej w Boruszowicach. Długość trasy dojazdowej 4.6 km.
  5. trasa rozpoczyna się w lesie pomiędzy Tworogiem i Hanuskiem. Następnie trasa prowadzi przez Brynek obok Nadleśnictwa, przecina DK 11 i ul. Pyskowicką dochodzi do pętli głównej przed miejscowością Połomia. Długość trasy dojazdowej 4.0 km.
  6. Tworóg - Świniowice. Początek w Tworogu przy pl. Wolności. Przez Tworóg trasa poprowadzi ul. Zamkową i Świniowicką. Trasa dochodzi do pętli w lesie przed Świniowicami przy skrzyżowaniu ul. Świniowickiej i drogi leśnej "Kotowskiej". Długość trasy dojazdowej 3.5 km.

Oznaczenie tras dojazdowych jest inne niż oznaczenie pętli głównej. Trasy dojazdowe oznaczone są czerwonym symbolem LU i strzałkami wyznaczającymi kierunek trasy. W oznaczeniu tras dojazdowych nie wstępuje symbol roweru.


Mapa poglądowa[1]

Mapa do wydruku[edytuj | edytuj kod]

Mapa do wydruku:

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mapa tras rowerowych Leśno Rajza (pol.). miasteczko-slaskie.pl. [dostęp 25.04.2014].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]