Lee McDermott

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lee McDermott
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Kevin Rahm
Pierwsze wystąpienie 4.04 "If There's Anything I Can't Stand"
Ostatnie wystąpienie 8.23 "Finishing the Hat"
Grany przez Kevin Rahm
Liczba odcinków 53
Dane biograficzne
Rodzina Pan McDermott (brat)[1]
Bezimienny kuzyn (zmarł na cukrzycę)[2]
Rodzeństwo[3]
małżeństwo: Bob Hunter (mąż)
dzieci: Jenny Hunter-McDermott (adoptowana córka)
spowinowaceni: Pani McDermott (szwagierka)[4]
Pani Hunter (teściowa)[5]
Inne informacje
Wiek ok. 35 – 45 lat
Zajęcie Gospodarz domu
Agent nieruchomości

Lee McDermott – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go Kevin Rahm.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Gdy wypije, zalicza wszystko co ma puls i zarost

— Bob do Susan (odc. 5x11)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Jego ojciec często wyjeżdżał w delegacje, zostawiając jego i rodzeństwo pod opieką matki[3]. Bob Hunter, późniejszy chłopak Lee, mieszkał w mieście, prawdopodobnie Chicago. Przeniósł się stamtąd do Fairview ponieważ denerwowały go problemy związane z miastem[6].

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Bob i Lee, po przeprowadzce z wielkiego miasta, osiedlili się w Fairview, w domu przy 4351 Wisteria Lane. Już na samym początku doszło między nimi a Susan Delfino do nieporozumień na temat ich orientacji seksualnej. Bob pojechał do pracy lub szukać pracy i gdy wrócił, ich pies, uprowadzony wcześniej przez susan by wkupić się w łaski Lee, wybiegł z garażu Susan w którym wytaplał się w farbie i pobrudził jego garnitur. Bob był wściekły, ale Mike zobowiązał się kupić mu nowy strój za 2000$.

Bob i Lee umieścili na swym ogródku rzeźbę z Finlandii za 24 000 dolarów, która wkrótce okazała się być hałaśliwą fontanną. Katherine Mayfair zdecydowała się kandydować na prezesa związku właścicieli Wisteria Lane by ją usunąć. Lynette, podpuszczona przez Lee i Boba, także zgłosiła swą kandydaturę, tylko dlatego, że broniąc rzeźby, broniła też domku na drzewie swoich dzieci. Lynette przegrała głosowanie przez Susan ale Katherine odpuściła Lynette w sprawie jej ogródka. Zażądała natomiast zdemontowania rzeźby a Bob powiedział, że od byłego chłopaka-lekarza dowiedział się co zrobił mąż Katherine, Adam Mayfair. Bezradna Katherine poddała się.

Na Wisteria Lane nastało Halloween a Bob i Lee postanowili urządzić w swym nowym domu imprezę w przebieranki. Zaprosili na nią m.in. Bree – pasterkę i Orsona Hodge – szambelana wraz z Andrew – Cher, Toma Scavo – kowboja i Katherine – Marię Antoninę z Adamem – Frankensteinem, a także Karen McCluskey – czarownicę. Sami też się przebrali. Lee za pirata a Bob za dżina. Na przyjęciu pojawiła się też ciężarna Danielle w stroju charakterystycznym dla jej matki. Całe sąsiedztwa sądziło, że Bree jest w ciąży, którą ta tak naprawdę udawała. Danielle odeszły wody płodowe w trakcie zabawy a Bree skłamała Bobowi, że jej córka zbyt wcześnie przekłuła balon. Nazajutrz Bob i Lee widzieli jak Danielle wyjechała z Wisteria Lane.

Po przejściu tornada, które unicestwiło rzeźbę gejów, Bob i Lee zaczęli walkę z bałaganem i zbierali, tak jak inni, kawałki swego dawnego życia z ulicy. Przedstawili oni Bree, Waltera Bierlicha (J.C. Mackenzie). Był to jeden z najlepszych dekoratorów i konstruktorów w mieście, ale załamał się na wieść o tym, że jego były chłopak zamieszkał z kimś innym. Bree postanowiła pocieszyć swego fachowca, swoim synem-gejem. Nie udało się to przez Susan.

Oboje mężczyzn zostało wkrótce poproszonych przez Gabrielle by sprawdzili czy jej współlokatorka, Ellie Leonard jest prostytutką. Kobieta poprosiła Boba, ale ten miał obiekcje, więc Lee wyraził chęć. Przyszedł do Ellie w skórzanej kurtce i ciemnych okularach, instruowany przez Boba oraz Gabrielle. Ellie spoliczkowała go i uderzyła stopą w brzuch a Bob i Lee poszli do siebie po żałosnych wyjaśnieniach Gabi.

Geje postanowili zalegalizować swój związek i na 5 dni przed ceremonią, zgłosili się razem do Katherine by zorganizowała im katering. Było to duże przedsięwzięcie, którego Katherine nie mogła przeprowadzić, ze względu na zagrożenie ze strony swego byłego męża, Wayne'a Davisa. Zrzuciła to na barki Bree a ta zorganizowała lodową rzeźbę. Kazała Susan odebrać kwiaty, Lynette upiec 250 mini-pizz a Gabrielle zająć się dekoracjami. Bob i Lee omawiali w pizzerii Scavo szczegóły wraz z Bree i Lynette. Problem stanowiła rzeźba z lodu. Lee chciał zamek od Katherine a Bob zmienił to potem na cherubinka. Lee z niechęcią zgodził się na anioła, ale poszedł po kawę. Tom, który stał obok, doradził mu by się postawił Bobowi bo inaczej będzie skończony w tym związku. Lee zażądał zamku i dostał go. Gdy ponownie odszedł uśmiechnięty do Toma, Bob powrócił do pomysłu z aniołkiem i zdradził Lynette, że kupi Lee jakąś błyskotkę gdy będzie narzekać. Bree pojechała po rzeźbę w gorące lato a w trakcie jazdy powrotnej jej samochód się zepsuł. Rzeźba zaczęła się topić, tak że odpadły jej skrzydełka. Dopiero Orson uratował ją z opresji. Gdy rzeźba dojechała, Lee pokłócił się z Bobem ale dopiero małżeństwo Scavo ich pogodziło. Tom zażądał by zadali sobie pytanie "czy człowiek z którym się wiążecie jest wart zachodu". Odpowiedzieli "tak" i Lynette popędziła ich na uroczystość. Ślub odbył się, ale w jego trakcie Bree stała się zakładniczką Wayne'a, który przetrzymywał ją wraz z byłą żoną w jej domu. Obie panie uratował dopiero Adam. Ukradzionym samochodem staranował część krzeseł dla gości Boba i Lee, rozstawionych na ulicy, przed ich domem.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Prawdopodobnie po przyjeździe ze swej podróży poślubnej, Bob i Lee udali się na kolację do Bree, wraz z Katherine i Andrew, na której pożegnali Orsona Hodge. Udał się on na trzy lata do więzienia za potrącenie i nie udzielenie pomocy Mike'owi Delfino, dwa lata wcześniej. Tylko tak mógł znowu mógł być z żoną.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Oboje mężczyzn nadal było razem. Lee zrobił nawet zdjęcie niemal nagiego malarza Susan, Jacksona, jak wybiegł z jej ogródka.

Wraz z partnerem, przywitali Edie, która wróciła z 5-letniego wygnania w Pizzerii Scavo. Tom Scavo, Orson Hodge, Mike Delfino, Carlos Solis z inicjatywy Dave'a Williamsa, męża Edie, założyli zespół o nazwie "błękitna odyseja". Wkrótce też Anne Schilling zorganizowała im stary garaż do przeprowadzania prób. Lee postanowił to uczcić i przyszedł do Lynette z alkoholem. Kiedy Kirby Schilling (Scotty Leavenworth), powiedział im, że jego matka dostarczyła do garażu wersalkę, po ich wyjściu Lee zasiał u Lynette niepewność, bo Tom nie powiedział jej o tym. Podejrzewała romans, ale "szczęściem w nieszczęściu" było to, że ktoś inny z jej rodziny miał romans.

Reporterka, Sandra Birch (Rachael Harris) przeprowadziła wywiad z rodziną Bree oraz wśród mieszkańców, tuż po tym jak dowiedziała się, że Andrew jest gejem a Orson był w więzieniu. Jednymi z ankietowanych byli Bob i Lee. Bree podeszła do nich i powiedzieli, że Sandra chciała potwierdzić plotki. Lee pytał się dociekliwie czy miała problem z alkoholem, bo jeśli tak, byliby najlepszymi przyjaciółmi. Bob zdradził, że reporterka będzie na bitwie kapel, bo pragnęła posłuchać jak Orson śpiewa z mężczyzną, którego potrącił. Lee spytał się też o masochizm Rexa, ale Bree odeszła.

Pomimo tego, zaprosiła Boba i Lee do siebie by poznali nowego chłopaka Andrew, Alexandrem Cominisem. Bob i Lee zaczęli szeptać, że skądś go znają i Bree to odnotowała wzrokiem. Tuż po tym jak Alex i Andrew ogłosili swoje zaręczyny, Bree poprosiła sąsiadów – gejów by poszli za nią do kuchni. Tam powiedzieli mu, że Alex wystąpił w filmie pornograficznym.

Po spaleniu klubu "biały koń" należącego do Warrena Schillinga, Bob został adwokatem rodziny Scavo. Nie miał czasu dla Lee i McDermott wybrał się do klubu dla gejów z Susan Mayer a tam obgadywał Boba. Miał dość jego pychy i chciał mieć wpływ na jego decyzje. Susan natomiast zdecydowała, że przeprowadzi się do Riverton, wraz z Jacksonem. Lee nie chciał być poderwany przez jednego z mężczyzn przy barze, więc aby go zmylić, złapał za pierś Susan za jej pozwoleniem. Susan i Lee bardzo się upili bo nazajutrz gospodyni obudziła się w jednym łóżku z Lee. Myślała, że uprawiała z nim seks bo płyta z delikatnym jazzem była w odtwarzaczu i wypili dwie butelki wina. Lee zanim wyszedł, stwierdził, że była to dziwna noc i klepnął Susan w pośladek. Mayer, nie mówiąc Gabrielle kto to jest, nie wiedziała czy sabotuje swój związek z Jacksonem. Dopiero Bob, który przyszedł od Susan, naprowadził Gabi na to, że Susan mogła się przespać z gejem. Podczas gdy Susan zapewniała, że Lee przespał się w pokoju gościnnym i kocha Boba, Gabi roześmiała się, gdy usłyszała, że Bob wie o tym, ale nietrzeźwy Lee zalicza wszystko co ma puls i zarost. Susan przyszła do Lee i ten zaprzeczył jakoby uprawiali seks. Susan uspokoiła gonitwę myśli a Lee dociekliwie spytał dlaczego Susan chce się przeprowadzić do Jacksona. Mayer powiedziała mu wyraźnie, że skoro nie wrócą z Mikiem do siebie to musi żyć dalej i mieć z kim tańczyć. Lee doradził jej tylko, żeby powiedziała Jackosnowi, że nie jest gotowa na wyprowadzenie się. Gdy nie będzie miała kogoś przy boku, on będzie towarzyszył jej w tańcu.

Tom sprzedał swój kabriolet, ponieważ nastał kryzys finansowy. Lee dowiedział się od Boba, ze jedyny świadek, który łączył Portera Scavo z pożarem, to Dave Williams, który przyszedł pocieszyć Toma. Lee, mimo ostrzeżeń Boba, powiedział Tomowi o tym i zakończyło to przyjaźń Toma z mężem Edie.

Lee był też przy tym jak Susan opowiedziała przy pokerze w domu Scavo o swym pocałunku z Lucy. Była tym tak oszołomiona, że nie pamiętała jak przebiegł. Gabi, w obecności Lee i Lynette, zademonstrowała jej jak mogło być.

Lee widział też moment jak Edie, jeszcze żywa, leżała obok swojego samochodu, po wypadku. Był przy niej, gdy zmarła, otoczona mieszkańcami z Wisteria Lane.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Lee stał się nowym agentem nieruchomości po śmierci Edie Williams. Prawdopodobnie w czasie, gdy Dave Williams "dokonywał" swej zemsty na Mike'u i Susan, odebrał licencję na tą działalność. Sprzedał dom przy 4352 Wisteria Lane Angie Bolen i jej mężowi Nickowi. Zanim doszło do sfinalizowania umowy, zdradził jej, że pewna kobieta z problemami zastrzeliła się w tym domu, dlatego cena budynku była tak okazyjna.

Dwa miesiące później Julie Mayer została niemalże uduszona przez tajemniczego sprawcę w wieczór kiedy Susan i Mike ponownie się pobrali. Bob i Lee zaopiekowali się MJ-em.

W końcu też przywitali Julie, która wróciła do domu ze szpitala po przebytej śpiączce. Oboje poszli na spotkanie patrolu sąsiedzkiego zorganizowanego do obrony przed niezidentyfikowanym napastnikiem Julie oraz przyszli na miejsce przed dom państwa Delfino, gdzie Susan postrzeliła Katherine w ramię.

Lee stroił Ślepy Zaułek dekoracjami i wraz z Lee byli też świadkiem przepychanki Lynette z Gabrielle po które Bree została popchnięta na ziemię. Żona Orsona zwolniła swe przyjaciółki z roli członkiń chóru. Gdy Gabi rzuciła swoją czapkę elfika pod stopy Lee, ten ucieszył się i dołączył do chórku.

Po katastrofie awionetki, Lee spotkał się z Susan, Gabrielle i Karen McCluskey na werandzie domu Solis. Susan chciała przedyskutować to czy dobrze zrobiła zabraniając mężowi uczęszczania do klubu ze striptizem, jaki odziedziczyła po Karlu. Lee też był w takim o nazwie "tyłeczkowa menażeria". Zabrał go tam brat a tancerka o imieniu cynamon tańczyła mu na kolanach. Gdy mrużył oczy, wyobrażał sobie młodego Ricky Schrodera. Karen natomiast zwierzyła się, że fantazjuje o Tomie Scavo. Tak się to spodobało Lee, że wyłączył się nawet z rozmowy na chwilę, marząc w wyobraźni o Rickym w szortach Toma Scavo.

Bob i Lee zaprosili Toma i Lynette do siebie na kolację. Lee podał tartę i spytał Boba, gdzie jest bita śmietana. Hunter zapomniał bo rozmawiał przez telefon. Pokłócili się o pracę i Lee chwycił dziennik, w którym zaczął coś pisać. Bob wyjaśnił, że chodzą na terapie a w zeszytach piszą o swoich negatywnych uczuciach by potem omawiać je na sesjach. Lee pisał już trzeci Tom. a mąż Lynette zaproponował swej żonie by też poszli na terapię. Lynette była przeciwna, ale Bob potwierdził tylko, że sam zmienił nastawienie pod wpływem terapeutki. Tak scavo spotkali Dr Graham.

Angie Bolen odebrała paczkę Lee i przyszła z nią do niego. Zaczęli rozmawiać o tym, że jej syn Danny chodzi z Aną Solis. Angie planowała rozerwać ten związek a Lee zdradził jej tylko tyle, że sam to przerobił. Jego teściowa jest teraz w domu opieki społecznej bo sama kazała wybierać Bobowi między nią a Lee. Skoro sama nie wie czy Ana ją lubi, kazał Angie się z nią zapoznać.

Jakiś czas potem Celia Solis zachorowała na ospę wietrzną. Gabrielle nie przeszła jej i Carlos kazał jej się wynieść z domu, ponieważ jest ona groźna dla dorosłych. Przeniosła się, wraz z trzema walizkami ubrań, do domu Boba i Lee. Ponownie zasmakowała życia singielki, czyli drinkach w kryształowych kieliszkach, drzemek, filmach z seksem i przemocą oraz imprezach w towarzystwie gejów. Po jednej z takich wypadów, Bob zdecydował, że wyprawi dla Gabi przyjęcie z gejami a Carlos nagrał się na sekretarkę i przekazał jej, że jej córki przestały już zarażać. Gabi wymyśliła więc jako powód przedłużenia swego urlopu grypę żołądkową. Przyjęcie się odbyło a Gabi zabawiała gejów anegdotami ze swego życia. Juanita zadzwoniła do Gabi i ze względu na hałas, kobieta poszła na piętro do pokoju z napisem świeżo malowane. Zobaczyła zielono fioletowy pokoik z łóżeczkiem i pluszakami a Bob wszedł za nią. Gabi się rozłączyła a bob wyjaśnił, że to pokój dziecinny. Razem z Lee chcieli adoptować dziecko bo od lat o tym marzą. Pomimo wspaniałego życia wypełnionego drinkami i imprezami, nie mogli się tego doczekać. Mieli już szansę na dziecko do adopcji z Ohio. Już byli w szpitalu pi podróży samolotem i na nich czekała mała dziewczynka. Trzymali ją na rękach przez dwa dni ale pracownik opieki społecznej przekazał, że matka się rozmyśliła. Gabi dokładnie wiedziała co czuł, bo 9 lat wcześniej spotkało ją to samo. Bob wyznał, że bardzo zazdrości życia Gabrielle. Kobieta spakowała się a Lee kazał pozdrowić dzieci.

Katherine przyszła do gejów z wieścią, że uprawiała seks z Robin. Zaniemówili na tę wieść a, że Robin wyjechała na ślub kuzynki, Katherine miała tylko kilka dni na przemyślenie tego. Spytała otwarcie, czy stała się lesbijką. Oni zapewnili ją, że nie a Bob, że był to jednorazowy eksperyment. Doradził jednak by się poznały i wyłączyły seks. Gdy Lee usłyszał, że już razem zamieszkały, napomknął, że skoro już osiągnęły ten etap, to Katherine może naprawdę jest lesbijką.

Karen urządziła przyjęcie w swoim domu na które zaprosiła wszystkich. Wśród gości byli nawet Bob i Lee, pomimo tego, że Karen wspomniała Roy'owi, przy okazji wypadku Julie sprzed wielu miesięcy, że geje jej nienawidzą. Lee był oburzony na Gabrielle, że wcisnęła ona czekoladę, która to powinna być sprzedawana przez jej córkę, Bobowi. Wkrótce też wszyscy zgromadzeni usłyszeli, że Robin i Katherine sypiają ze sobą.

Gabrielle podsłuchała wielką kłótnię Lee z Bobem i została przyłapana na tym przez tego drugiego. Powiedział jej, że dawczyni jajeczka się wycofała. Surogatka też miała się wycofać, jeśli do zabiegu nie doszło by w przyszłym tygodniu. Gabi zaproponowała by wybrali inną, a Bob odparł, że mogliby, ale Lee wybrzydza. McDermott podszedł do nich i wykrzyczał, że miał już dość czekania i wycofywania się kolejnych kandydatek na donosicielkę ciąży. Zaczęli się dalej kłócić, że może nie są odpowiednimi rodzicami a Gabrielle zaproponowała oddanie własnego jajeczka. Carlos się sprzeciwił a Gabi twardo chciała zrealizować cel. Było tak dopóki Bob i Lee dali jej do zrozumienia, że zabiorą dziecko do Nowego Jorku, do matki Lee. Carlos powiedział im, że Gabi wycofała ofertę. Po jego wizycie Lee i Bob pokłócili się i zerwali ze sobą.

Kilka lub kilkanaście dni później Lee sfinalizował umowę wynajmu domu przy 4353 Wisteria Lane, nowemu – staremu mieszkańcowi ulicy, Paulowi Young.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Lee przyjechał do Paula i miał pretensje, że ten nie wspomniał mu o pobycie w więzieniu. Paul kazał mu być miłym i zlecił mu zakup jego starego domu przy 4352 Wisteria Lane. Miesiąc po rozstaniu Karen McCluskey nalegała w kierunku Bob i Lee by się pogodzili. Oboje też poznali Beth Young.

Kilka tygodni później Lee dowiedział się od Renee Perry, że nos Gabrielle jest dziełem chirurga plastycznego. Wraz z Karen, z którą poszedł na recital Emmy Graham (Dana Glover) naśmiewał się z niej by nie kłamała bo nos jej urośnie. W wieczór występu, Renee i Gabrielle pobiły się i Lee próbował je rozdzielić, ale został dopchnięty przez Renee.

Pomimo to został zaproszony na przyjęcie Halloweenowe u nowej sąsiadki, ale przyszedł na nie ubrany tak samo jak gospodyni, ucharakteryzowany na Marilyn Monroe.

Gabrielle zaprosiła Boba na kolację za znalezienie ich biologicznej córki. Carlos nie chciał w tym uczestniczyć bo nie potrafił znaleźć z nim tematu i uważał, że był zniewieściały. Zmienił zdanie, gdy usłyszał, że to Lee uwielbiał musicale, operę, jazdę figurową, wybory miss i Barbrę. Sam wolał by obejrzeć mecz pijąc piwo. Oboje udali się na mecz. Lee był zazdrosny o Boba bo jego znajomi widzieli go z jurnym Latynosem. Gdy dowiedział się o kogo konkretnie chodzi, zdradził jej, że Bob zmieniał heteroseksualnych mężczyzn w gejów. Dlatego sama zabroniła mężowi wyjazdu z sąsiadem. Gdy usłyszała od samego Boba jak jest samotny, odwołała swoje stanowisko. Nazajutrz powiedziała mu, że Carlos jednak z nim nie pojedzie i przyprowadziła Lee do Boba. Zobrazowała mu, że potrzebuje miłości a nie tylko heteroseksualnego mężczyzny do gry w golfa. Para wróciła do siebie.

Natomiast Paul przy współpracy z nieświadomym zagrożenia Lee nadal wykupował domy na Wisteria Lane. Miał ich już siedem na piętnaście istniejących. W domu gdzie do niedawna mieszkali Bolenowie, miał otworzyć ośrodek dla byłych kryminalistów. Bree, Lynette i Karen powiadomiły o tym wszystkich mieszkańców i zebrały w domu Scavo Boba, Roya, Karen, Susan i Bree. Bob upewnił ich, że skoro ma jeden dom, ma też jeden głos i dlatego nie uzyska pozwolenia. Wszyscy myśleli, że będzie formalnością wyrzucenie Paula z uliczki ale on wieczorem na oficjalnym zebraniu oznajmił im, że brakuje mu jednego domu by sam posiadł większość w związku właścicieli. Powiedział wszystkim, że Lee mu pomógł w realizacji planu a po jego przemówieniu, Bree i Susan naskoczyły na parę sąsiadów. Paul okpił homoseksualną parę która sprzedała mu swój dom dzięki zamieszaniu z Mitzi Kinsky.

Bronił też Lee przed Bree i Susan gdy wyszedł na jaw fakt, że jego partner przez pół roku pomógł kupić Paulowi siedem domów na Wisteria Lane. Wdowiec po Mary Alice Young okpił homoseksualną parę która sprzedała mu swój dom dzięki zamieszaniu z udziałem Mitzi Kinsky. Nazajutrz wywiązały się protesty przed domem przy 4352 Wisteria Lane gdzie na otwarcie placówki przyjechał sam burmistrz Franklin (Tom McGowan). Bob i Lee chcieli uciec w samochodzie, ale dzięki strzałowi z rewolweru oddanego przez Bree, demonstracja przerodziła się w zamieszki. Ludzie zauważyli Boba wraz z Lee i zaczęli bujać pojazd mężczyzn. Jeden z nich wybił nawet tylną szybę auta. Przed linczem uratowała ich Lynette oraz przyjazd policji.

Geje, pomimo sprzedaży domu, nadal w nim mieszkali. Zaadoptowali też córkę, Jenny Hunter-McDermott. Renee urządziła jej pokój na piętrze ich domu i na prośbę Lee, zgodziła się być dla niej "ciocią".

Wkrótce też Gabrielle i Lee, posługując się swymi dziećmi, rywalizowali między sobą o miano najlepszego rodzica. Zakończyło się to remisem bo Gabi zrozumiała, że Juanita nie musi wygrać konkursu talentów ale ma się cieszyć z uczestnictwa w nich.

Lee opiekował się Celią i Juanitą, gdy Carlos dowiedział się kto przejechał jego matkę 11 lat wcześniej. Wraz z Bobem byli też obecni na konferencji liderów Weissmana. Lee zabrał Lynette do SPA i na ikebanę.

Po tym jak Gabi pozwoliła Juanicie na obejrzenie horroru i odczuwała tego skutki, Lee nastraszył obydwie dziewczyny plastikowym toporem. Pokazał jej tym samym, że nic nie jest tak straszne jak się im wydaje.

Lee widział jak Chuck Vance żegnał się z Bree. Nazajutrz odwiedził Bree i powiedział, że Chuck jest gejem. Bree nie chciała mu uwierzyć, ale rozpad małżeństwa Chucka i to, że nie uprawiali jeszcze seksu, przemawiały na korzyść historii Lee. Bree w końcu poznała tajemnicę Chucka związaną z jego polityką rozwodową w barze dla gejów, gdzie pracował jako "tajniak" i upewniła się, że jest on heteroseksualny.

Homoseksualna para została zaproszeni na przyjęcie między domami urządzone przez Renee, Lynette, Bree i Gabi na cześć powrotu rodziny Delfino na Wisteria Lane. Przekazali Renee, że jej był mąż Doug Perry ożeni się z kochanką Tiną. Wpadła w rozpacz ale znalazła sobie chłopaka w postaci barmana Edgara (Jason Winston George). Lee przystopował ją gdy zaczęła planować z nim ślub.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Jenny, córce Boba i Lee zaczęły rosnąć piersi. Renee pomogła mu i udała się z nią po odpowiedni stanik. Zawiązała też serdeczną znajomość z dziewczynką co początkowo irytowało Lee, ale sąsiadka upewniła go, że świetnie ją wychowują.

Następnie mężczyzna przyprowadził do domu Susan swoją teściową. Gospodyni otworzyła będąc zupełnie naga, ponieważ na zlecenie swego nauczyciela Andre Zellera miała się oswoić z brakiem ubrań do późniejszego pozowania. Zatrzasnęła drzwi z krzykiem. On natomiast zwrócił się do matki Boba, że teraz gejowskie małżeństwa nie będą się jej wydawać czymś złym.

Gabi i Carlos wiedzieli, że jeśli policja powiąże śmierć jej ojczyma z nimi to pójdą do więzienia a ich córki zostaną bez opieki. Carlos z żoną zdecydowali się poprosić Boba i Lee o wyrażenie zgody na zostanie ich opiekunami prawnymi. Gabi przeszkoliła Juanitę za pomocą pieniędzy i Celię przez cukierki by były grzeczne podczas kolacji z sąsiadami. Wieczór udał się, ale Juanita napisała na garażu „geje są głupi” co wszyscy zainteresowani zauważyli.

Po śmierci Mike'a Delfino, Lee pomógł jego żonie spakować jego rzeczy. Znaleźli czarne pudełko, które było zamknięte. Susan kazała Lee je otworzyć, ale po tym gdy to zrobił, odmówił jej przekazania tego co znalazł i zabrał pudełko do siebie. Jednakże przyszła do sąsiada w nocy z podejrzeniem, że jej mąż miał nieślubne dziecko, na co wskazywały wszystkie rysunki i przekazy pocztowe. Wraz z córką dowiedziała się, że Laura to autystyczna siostra jej zmarłego małżonka.

Lee wraz z Bobem, Benem i Tomem Scavo pomógł zbudować synowi Susan minikara na wyścigi ojców i synów.

Lee pokłócił się też z Renee na temat sukni swoich druhen, które według niego były wstrętne. Lynette natomiast przyznała, że Tom może być nią nadal zainteresowany, pomimo ich prawie rocznej separacji. Lee był w domu Lynette, gdy ta ubrała suknię ale nie mógł zachować powagi gdy ją w niej zobaczył, dlatego pomógł jej ją zdjąć. Tom, który tej samej nocy chciał się pogodzić z żoną, widział ich przez okno, ale nie rozpoznał w mężczyźnie swego sąsiada. Sądził, że to ukochany Lynette.

McDermott wyjawił Susan, która kazała mu sprzedać swój dom, że wydał już zaliczkę na liposukcję pupy. Sama nikomu jeszcze nie powiedziała o wyprowadzeniu się. Dlatego musiał udać się z jedną z par − potencjalnych nabywców (Gibby Brand i Jill Basey) na piętro domu Susan, gdy przyszła Gabi. Susan skłamała jej, że są to jej znajomi ze studiów. Na przyjęciu z okazji wygranej Bree w procesie, Lee ponownie spytał się Susan czy już powiedziała komuś co zamierza zrobić, bo znalazł kupca.

Bob i Lee Lee byli też gośćmi na ślubie Renee i Bena. Drugi z nich wygłosił mowę na temat tego by zmienili budynek mieszkalny w dom, lecz gdy zmienił temat na zachęcanie do kupna domów, Bob odebrał mu mikrofon.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Lee jest silnie uczulony na orzechy[6] i potrafi oszukiwać na podatkach[7].
 • Najbardziej bał się Karen McCluskey ze względu na jej osądy i poglądy, niekoniecznie wyrażające akceptację dla homoseksualizmu[8].
 • Kevin Rahm przyszedł na casting do serialu ponieważ bardzo mu się spodobała scena pierwszego spotkania Boba z Susan. Wkrótce zarówno on jak i Marc Cherry doszli jednak do wniosku, że bardziej on czuje się jak Lee i ta rola będzie mu pasować[8].
 • Cherry nazwał postać imieniem Lee Woodruff, żony dziennikarza stacji ABC, Boba Woodruffa[9][10].
 • Lee, podczas jednego lata, prześladował Ryana Seacresta[11], przez co otrzymał zakaz wysyłania poczty do niego[12].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 6 odcinek 12: wspomniany przez Lee.
 2. Sezon 6 odcinek 13: wspomniany przez Lee i Boba
 3. a b Sezon 8 odcinek 21: wspomniani przez Lee.
 4. Sezon 6 odcinek 12: brat urządził wieczór kawalerski. Dlatego możliwe jest, że następnego dnia się ożenił.
 5. Sezon 8 odcinek 5: przedstawiona Susan przez Lee; aktorka nieznana.
 6. a b Sezon 4 odcinek 4
 7. Sezon 6 odcinek 1
 8. a b Ask Desperate Housewives: part 2, YouTube, 8 lutego 2009
 9. Desperate Housewives to Add a Gay Couple, AfterElton, 29 lipca 2007
 10. 'Desperate' to prove a point about gay couples, USAtoday, 2 listopada 2007
 11. Sezon 7 odcinek 7
 12. Sezon 7 odcinek 14