Lekarstwo na miłość

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lekarstwo na miłość
Gatunek komedia kryminalna
Data premiery 20 lipca 1966
Kraj produkcji Polska
Język polski
Czas trwania 95 minut
Reżyseria Jan Batory
Scenariusz Joanna Chmielewska
Jan Batory
Główne role Kalina Jędrusik
Andrzej Łapicki
Krystyna Sienkiewicz
Mieczysław Czechowicz
Jacek Fedorowicz
Wieńczysław Gliński
Roman Sykała
Muzyka Andrzej Trzaskowski
Zdjęcia Antoni Wójtowicz
Scenografia Zdzisław Kielanowski
Kostiumy Maria Karmolińska
Montaż Krystyna Batory
Produkcja Zespół Filmowy „Syrena”

Lekarstwo na miłość – polski czarno-biały film fabularny, zrealizowany w 1966 przez Zespół Filmowy „Syrena”. Komedia kryminalna w reż. Jana Batorego, na podstawie powieści Klin (1964) Joanny Chmielewskiej.

Film realizowano w Warszawie przy ul. Bielańskiej, w Ogrodzie Saskim, na Mokotowie (Rogatki przy Puławskiej, Supersam) oraz w ścisłym Centrum (ul. Emilii Plater przy Akwarium, skrzyżowanie ul. Marszałkowska/ul. Świętokrzyska).

W filmie wykorzystano piosenkę „Witamina M”; autorami tekstu byli Zbigniew Zapert i Zenon Wawrzyniak, muzykę skomponował Jerzy Matuszkiewicz, a śpiewa Bogdan Czyżewski.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Joanna spędza całe godziny przy telefonie, czekając na spotkanie z ukochanym, którego podejrzewa o niestałość. Telefon ciągle dzwoni, ale połączenia to pomyłki. Z czasem okazuje się, że numer Joanny przypadkowo jest bardzo zbliżony do numeru skrzynki kontaktowej fałszerzy pieniędzy. Milicja Obywatelska zaczyna ją podejrzewać, a na zwiady incognito udaje się przystojny kapitan MO. Bohaterka w końcu z nudów i zdenerwowania odpowiada na szyfr. Rezultatem jest spore zamieszanie, nieudany skok i w rezultacie - zamach na życie Joanny. Na szczęście tuż obok jest kapitan, idealne lekarstwo na nieudaną miłość.

Obsada aktorska[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]