Lene Alexandra

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Lene Alexandra
Imię i nazwisko

Lene Alexandra Øien

Pseudonim

Lene Alexandra, Miss Boobs

Data i miejsce urodzenia

29 października 1981
Trøgstad, Norwegia

Zawód

modelka, piosenkarka

Aktywność

od 2006

Wydawnictwo

C+C Records

Strona internetowa

Lene Alexandra Øien (ur. 29 października 1981 w Trøgstad) - norweska piosenkarka i modelka, znana z takich pism jak "FHM". W marcu 2007 roku rozpoczęła swoją karierę muzyczną wydając singel pod tytułem My Boobs Are Ok. Piosenka utrzymywała się wysoko na skandynawskich listach przebojów[1]. Lene biegle posługuje się swoim ojczystym językiem norweskim, jęz. angielskim jak i jęz. szwedzkim[2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy raz pojawiła się w telewizji mając 14 lat na pokazie talentów, jednak bez większych osiągnięć, w związku z czym zrezygnowała z muzyki na jakiś czas. W 2003 roku pojawiła się w norweskiej wersji programu "Idol". Znalazła się w pierwszej 30. Po sukcesie w "Idolu" nagrała demo do swojej piosenki. Nic z tego nie wyszło i czekała na wydanie swojej płyty do 2006 roku, którą zwiastowała piosenka i teledysk - My Boobs Are Ok. Dzięki kontrowersyjnemu tematowi utworu[3] piosenkarkę usłyszało wielu Europejczyków jak i ludzi z Ameryki czy Japonii.

Drugim singlem Alexandry zostało Hot Boy Hot Girl, do którego został nagrany teledysk we wrześniu 2007 roku.

W roku 2008 wystąpiła w norweskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji pod nazwą Melodi Grand Prix z utworem "Sillycone Valley", ze zmienionym wizerunkiem stylizowanym na Marilyn Monroe. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, a do finału dostała się Maria Haukaas Storeng.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. swedishcharts.com - Swedish Charts - Singles Top 60 2017-11-17, www.swedishcharts.com [dostęp 2017-11-24].
  2. Lene, www.ccrecords.com [dostęp 2017-11-24] (ang.).
  3. Tytuł piosenki w tłumaczeniu brzmi Moje piersi są w porządku

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]