Przejdź do zawartości

Lepszy model (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
How to Build a Better Boy
Gatunek

film dla młodzieży, sci-fi, familijny

Rok produkcji

2014

Data premiery

15 sierpnia 2014
18 października 2014 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Reżyseria

Paul Hoen

Scenariusz

Jason Mayland

Główne role

Kelli Berglund
China Anne McClain
Marshall Williams

Dystrybucja

The Walt Disney Company

Lepszy model (org. „How to Build a Better Boy”) – amerykański film z kanonu Disney Channel Original Movies. W główne role wcielają się Kelli Berglund i China Anne McClain. Film swoją amerykańską premierę miał 15 sierpnia 2014 roku[1] na kanale Disney Channel, natomiast polska premiera odbyła się 18 października 2014 roku. W USA film wyniósł oglądalność 4.6 mln[2]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Mae Hartley i Gabby Harrison są inteligentnymi uczennicami dziesiątej klasy. Mae zakochuje się w sportowcu o imieniu Jaden i myśli, że zaprosi ją na bal balowy. Jednak zostaje publicznie upokorzona przez Nevaeh, wredną cheerleaderkę, która już chodzi z Jadenem. Zawstydzona Mae twierdzi, że ma już chłopaka. Aby ukryć kłamstwo, Gabby proponuje zaprogramowanie wirtualnego chłopaka dla Mae za pomocą oprogramowania komputerowego znanego jako X-17, które ich zdaniem jest używane przez ojca Mae, dr Jamesa Hartleya, do projektowania postaci z gier wideo w wysokiej rozdzielczości dla jego firmy. Gabby z powodzeniem tworzy wirtualnego chłopaka zgodnie z wytycznymi Mae, a Mae nazywa go Albert.

Oprogramowanie wariuje i powoduje zwarcie w komputerze Jamesa. Brat Mae, Bart, zgadza się naprawić komputer, jeśli Gabby pójdzie z nim na bal. Następnego ranka Albert faktycznie przybywa do szkoły i staje się popularny wśród uczniów. Albert jest w stanie przyspieszyć czytanie i rzucać / kopać mocniej niż normalni ludzie. Bart i Gabby dowiadują się, że stworzyła robota-żołnierza i w tym celu włamała się do Pentagonu. Dowiadują się również, że James faktycznie pracuje dla Pentagonu. Generał McFee odkrywa, że zaginął prototyp robota żołnierza X-17, którym jest Albert.

Później tego samego dnia Albert zaprasza Mae na powrót do domu. Czując się przytłoczona, próbuje wytłumaczyć Albertowi, że czuje, że nie zasługuje na bycie jego dziewczyną. Gabby i Mae rozmawiają na osobności. Gabby myśli, że cała sprawa wymyka się spod kontroli i Albert staje między nimi. Mae ostatecznie zgadza się pójść z Albertem na tańce.

W domu Hartleyów Bart i Gabby są świadkami, jak Zephyr, Weevil i Pox, członkowie międzynarodowej grupy handlarzy bronią Black Sigma, włamują się do domu w poszukiwaniu prototypu żołnierza. Podczas szkolnego meczu piłki nożnej Gabby bezskutecznie próbuje ostrzec Mae, że Albert jest robotem-żołnierzem, ale ta dwójka wdaje się w kłótnię. Albert zostaje wybrany do gry i pomaga zespołowi w powrocie do gry. Żołnierze armii dowodzeni przez McFee przybywają na mecz po przerwie w dostawie prądu spowodowanej przez EMP spowodowanej przez Black Sigma, która powoduje zwarcie w okablowaniu Alberta.

Członkowie Black Sigma zostają schwytani przez armię, a Albert rozpoczyna globalną misję walki z niebezpieczeństwem. McFee mówi Mae i Gabby, że muszą zapomnieć o istnieniu Alberta. Mae jest zdenerwowana, ale wierzy, że Albert nadal przyjedzie na bal balowy, a James jest zaskoczony, kiedy to robi. McFee mówi Jamesowi, że armia od początku wiedziała, że Albert wróci na bal z okazji powrotu do domu. McFee planuje odzyskać Alberta, ale James przekonuje go, by zaczekał, aż Albert zakończy swoją misję, czyli pocałunek Mae podczas tańca. McFee i armia wykonują misję, która ma sprawić, że noc będzie idealna dla Alberta i Mae, co obejmuje wypełnienie urny wyborczej, aby uczynić ich królem i królową balu.

Nevaeh próbuje zrujnować wieczór Mae, ale zostaje porzucona przez Jadena. Kiedy Mae zostaje koronowana na królową balu, czuje się skonfliktowana, podczas gdy Nevaeh jest rozczarowana. Jaden mówi Gabby i Bartowi, że pierwotnie zamierzał zaprosić Mae na powrót do domu, ale nie był na to wystarczająco odważny. Gabby i Mae godzą się.

Mae i Albert tańczą, ale gdy on próbuje ją pocałować, ona wycofuje się i ujawnia, że ​​chociaż moment jest idealny, nie wydaje się to właściwe. Mae zdaje sobie sprawę, że chce związku z prawdziwym chłopcem, którym nie można idealnie manipulować. Albert jest pod wrażeniem jej emocjonalnej głębi. Wskazuje, że armia jest tutaj, aby go odzyskać, a Mae spełnia jego prośbę o zainicjowanie jego samozniszczenia po tym, jak mówi jej, że tego właśnie chce. Albert żegna się z nią i zaczyna pulsować światłami. Gabby, Mae i goście patrzą, jak Albert ucieka z sali przez sufit i zostaje zniszczony.

Bart obejmuje i dziękuje dyrektorowi Fragnerowi za „niesamowite efekty specjalne”. Impreza trwa, a Jaden zaprasza Mae na randkę. Mówi mu, że odpowie później. Mae i Gabby są podekscytowane, że Jaden powiedział Mae, co czuje, ale Mae mówi, że żaden chłopak nie stanie na drodze ich przyjaźni. Jednak Gabby ujawnia, że ​​zmieniła zdanie na temat chłopców i teraz spotyka się z Bartem.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Tekst polski: Stan Kielan
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Jacek Król

Przypisy[edytuj | edytuj kod]