Liga Europy UEFA (2014/2015)/Faza kwalifikacyjna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Liga Europy UEFA (2014/2015).

I runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnione były 78 drużyny, z czego 39 było rozstawionych[1].

Grupa 1
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Słowacja Spartak Trnawa 5.200
Azerbejdżan İnter Baku 4.325
Słowenia FC Koper 3.450
Serbia FK Čukarički 2.825
Albania Flamurtari Wlora 2.350
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Mołdawia FC Tiraspol 2.325
Andora Sant Julià de Lòria 2.166
Gruzja Sioni Bolnisi 1.975
Malta Hibernians FC 1.966
Czarnogóra Čelik Nikšić 1.950
Grupa 2
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Kazachstan Szachtior Karaganda 5.400
Bośnia i Hercegowina Široki Brijeg 4.250
Malta Birkirkara FC 3.716
Liechtenstein FC Vaduz 3.650
Gruzja Czichura Saczchere 2.475
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Węgry Diósgyőri VTK 2.325
Armenia Szirak Giumri 2.075
Azerbejdżan FK Qəbələ 2.075
Macedonia Północna Horizont Turnowo 1.550
Gibraltar College Europa FC 0.000
Grupa 3
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Bułgaria Liteks Łowecz 7.625
Chorwacja RNK Split 4.925
Czarnogóra Budućnost Podgorica 3.700
Albania FK Kukësi 2.600
Macedonia Północna Metałurg Skopje 2.550
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Mołdawia Veris Drăgănești 2.075
Armenia Mika Erywań 2.075
Kazachstan Kajrat Ałmaty 1.650
Andora UE Santa Coloma 1.166
San Marino SS Folgore/Falciano 0.199
Grupa 4
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Bośnia i Hercegowina FK Željezničar 5.500
Armenia Piunik Erywań 4.325
Bułgaria Botew Płowdiw 4.125
Mołdawia Zimbru Kiszyniów 3.075
Węgry Ferencvárosi TC 2.825
Słowenia Rudar Velenje 2.700
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Macedonia Północna Shkëndija Tetowo 2.300
Malta Sliema Wanderers 1.966
Kazachstan FK Astana 1.900
Albania KF Laçi 1.600
Czarnogóra FK Lovćen 1.200
San Marino AC Libertas 0.699
Grupa 5
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Norwegia Rosenborg BK 11.355
Luksemburg FC Differdange 03 4.975
Irlandia Północna Linfield F.C. 4.475
Szwecja IF Brommapojkarna 3.265
Estonia Nõmme Kalju 2.825
Irlandia Derry City F.C. 2.525
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Islandia Fram 1.850
Łotwa FK Jelgava 1.750
Finlandia Vaasan Palloseura 1.435
Wyspy Owcze B36 Tórshavn 1.175
Litwa Atlantas Kłajpeda 1.050
Walia Aberystwyth Town 0.600
Grupa 6
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Norwegia Tromsø IL 9.855
Litwa Ekranas Poniewież 7.050
Szkocja Aberdeen F.C. 4.313
Walia Bangor City 3.350
Finlandia Myllykosken Pallo-47 2.935
Luksemburg Jeunesse Esch 2.725
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Irlandia Północna Crusaders F.C. 2.225
Irlandia Dundalk F.C. 1.525
Islandia Stjarnan 1.350
Łotwa Daugava Ryga 1.250
Wyspy Owcze ÍF Fuglafjørður 0.925
Estonia FC Santos Tartu 0.575
Grupa 7
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Islandia Hafnarfjarðar 5.850
Szwecja IFK Göteborg 5.765
Finlandia FC Honka 3.935
Irlandia Sligo Rovers 3.775
Norwegia FK Haugesund 2.855
Łotwa FC Daugava 2.750
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Luksemburg Fola Esch 2.225
Wyspy Owcze Víkingur Gøta 1.675
Litwa Banga Gorżdy 1.300
Estonia Sillamäe Kalev 1.075
Walia Airbus UK Broughton 0.850
Irlandia Północna Glenavon F.C. 0.725

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Sioni Bolnisi Gruzja 4:4 (br.wyj.) Albania Flamurtari Wlora 2:3 2:1
FC Tiraspol Mołdawia 3:6 Azerbejdżan İnter Baku 2:3 1:3
Hibernians Malta 2:9 Słowacja Spartak Trnawa 2:4 0:5
FK Čukarički Serbia 4:0 Andora Sant Julià 4:0 0:0
Čelik Nikšić Czarnogóra 0:9 Słowenia FC Koper 0:5 0:4
Horizont Turnowo Macedonia Północna 1:4 Gruzja Czichura Saczchere 0:1 1:3
Szirak Giumri Armenia 1:6 Kazachstan Szachtior Karaganda 1:2 0:4
FK Qəbələ Azerbejdżan 0:5 Bośnia i Hercegowina Široki Brijeg 0:2 0:3
Diósgyőri VTK Węgry 6:2 Malta Birkirkara FC 2:1 4:1
FC Vaduz Liechtenstein 4:0 Gibraltar College Europa FC 3:0 1:0
Veris Drăgănești Mołdawia 0:3 Bułgaria Liteks Łowecz 0:0 0:3
UE Santa Coloma Andora 0:5 Macedonia Północna Metalurg Skopje 0:3 0:2
Kajrat Ałmaty Kazachstan 1:0 Albania FK Kukësi 1:0 0:0
SS Folgore/Falciano San Marino 1:5 Czarnogóra Budućnost Podgorica 1:2 0:3
RNK Split Chorwacja 3:1 Armenia Mika Erywań 2:0 1:1
Botew Płowdiw Bułgaria 6:0 San Marino AC Libertas 4:0 2:0
FK Željezničar Bośnia i Hercegowina 1:0 Czarnogóra FK Lovćen 0:0 1:0
Shkëndija Tetowo Macedonia Północna 2:3 Mołdawia Zimbru Kiszyniów 2:1 0:2
Sliema Wanderers Malta 2:3 Węgry Ferencvárosi TC 1:1 1:2
Piunik Erywań Armenia 1:6 Kazachstan FK Astana 1:4 0:2
Rudar Velenje Słowenia 2:2 (k.2:3) Albania KF Laçi 1:1 1:1 (pd.)
FC Differdange 03 Luksemburg 2:3 Litwa Atlantas Kłajpeda 1:0 1:3
VPS Finlandia 2:3 Szwecja IF Brommapojkarna 2:1 0:2
B36 Tórshavn Wyspy Owcze 2:3 Irlandia Północna Linfield F.C. 1:2 1:1
Fram Islandia 2:3 Estonia Nõmme Kalju 0:1 2:2
Rosenborg BK Norwegia 6:0 Łotwa FK Jelgava 4:0 2:0
Derry City Irlandia 9:0 Walia Aberystwyth Town 4:0 5:0
Aberdeen F.C. Szkocja 8:0 Łotwa Daugava Ryga 5:0 3:0
FC Santos Tartu Estonia 1:13 Norwegia Tromsø IL 0:7 1:6
Crusaders F.C. Irlandia Północna 4:3 Litwa Ekranas Poniewież 3:1 1:2
Stjarnan Islandia 8:0 Walia Bangor City 4:0 4:0
Jeunesse Esch Luksemburg 1:5 Irlandia Dundalk F.C. 0:2 1:3
Myllykosken Pallo-47 Finlandia 1:0 Wyspy Owcze ÍF Fuglafjørður 1:0 0:0
Hafnarfjarðar Islandia 6:2 Irlandia Północna Glenavon F.C. 3:0 3:2
Sillamäe Kalev Estonia 4:4 (br.wyj.) Finlandia FC Honka 2:1 2:3 (pd.)
Banga Gorżdy Litwa 0:4 Irlandia Sligo Rovers 0:0 0:4
Víkingur Gøta Wyspy Owcze 3:2 Łotwa Daugava Daugavpils 2:1 1:1
IFK Göteborg Szwecja 2:0 Luksemburg Fola Esch 0:0 2:0
Airbus UK Broughton Walia 2:3 Norwegia FK Haugesund 1:1 1:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

  • Mecz pierwotnie miał się odbyć 10 lipca 2014 r. o godz. 19:45 na Stadionie Miejskim w Łoweczu, ale został przełożony na następny dzień i przeniesiony na Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego w Sofii z powodu ulewnego deszczu.

II runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 80 drużyn (39 z poprzedniej rundy), z czego 40 było rozstawionych[2]. Ponieważ losowanie przeprowadzone było przed rozstrzygnięciem I rundy kwalifikacyjnej, przyjęto założenie, że z każdej pary awans wywalczy zespół rozstawiony. W przeciwnym wypadku zespół nierozstawiony przejmował współczynnik rywala na kolejną rundę.

     drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej

Grupa 1
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Polska Lech Poznań 17.275
Norwegia Molde FK 9.355
Białoruś Dynama Mińsk 6.725
Szwecja IFK Göteborg 5.765
Bośnia i Hercegowina FK Željezničar 5.500
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Węgry Győri ETO FC 4.825
Słowenia ND Gorica 3.200
Finlandia MYPA 2.935
Estonia Nõmme Kalju 2.825
Macedonia Północna Metalurg Skopje 2.550
Grupa 2
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Czechy Slovan Liberec 16.870
Norwegia Tromsø IL 9.855
Rumunia Petrolul Ploeszti 6.951
Islandia Hafnarfjarðar 5.850
Izrael Hapoel Beer Szewa 5.375
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Chorwacja RNK Split 4.925
Białoruś Nioman Grodno 3.725
Słowacja MFK Košice 3.700
Wyspy Owcze Víkingur Gøta 2.750
Albania Flamurtari Wlora 2.350
Grupa 3
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Rumunia CFR 1907 Cluj 25.451
Szkocja Motherwell F.C. 8.313
Irlandia Północna Crusaders F.C. 7.050
Austria SV Grödig 6.185
Gruzja SK Zestaponi 5.975
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Słowacja Spartak Trnava 5.200
Serbia FK Jagodina 3.575
Islandia Stjarnan 3.350
Szwecja IF Brommapojkarna 3.265
Serbia FK Čukarički 2.825
Grupa 4
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Turcja Bursaspor 15.840
Chorwacja HNK Rijeka 8.925
Holandia FC Groningen 8.862
Szwecja AIK Fotboll 7.765
Azerbejdżan Neftçi PFK 7.075
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Irlandia Północna Linfield F.C. 4.475
Szkocja Aberdeen F.C. 4.313
Słowenia FC Koper 3.450
Węgry Ferencvárosi TC 2.825
Gruzja Czichura Saczchere 2.475
Grupa 5
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Norwegia Rosenborg BK 11.355
Cypr Omonia Nikozja 10.150
Szwajcaria FC Luzern 9.145
Ukraina Zoria Ługańsk 8.193
Czechy FK Mladá Boleslav 7.870
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Szkocja St. Johnstone F.C. 4.813
Bośnia i Hercegowina Široki Brijeg 4.250
Irlandia Sligo Rovers 3.775
Czarnogóra Budućnost Podgorica 3.700
Albania KF Laçi 2.700
Grupa 6
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Belgia SV Zulte Waregem 12.260
Rosja FK Krasnodar 9.399
Bułgaria CSKA Sofia 9.125
Bośnia i Hercegowina FK Sarajevo 5.500
Kazachstan Szachtior Karaganda 5.400
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Litwa Atlantas Kłajpeda 4.975
Estonia Sillamäe Kalev 3.935
Polska Zawisza Bydgoszcz 3.775
Mołdawia Zimbru Kiszyniów 3.075
Norwegia FK Haugesund 2.855
Grupa 7
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Izrael Hapoel Tel Awiw 31.375
Bułgaria Liteks Łowecz 7.625
Serbia FK Vojvodina Nowy Sad 6.825
Polska Ruch Chorzów 5.775
Białoruś Szachcior Soligorsk 5.225
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Kazachstan FK Astana 4.325
Węgry Diósgyőri VTK 3.716
Liechtenstein FC Vaduz 3.650
Słowacja FK AS Trenčín 3.200
Irlandia Derry City 2.525
Grupa 8
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
Dania Esbjerg fB 13.260
Szwecja IF Elfsborg 11.265
Chorwacja Hajduk Split 9.925
Grecja Asteras Tripolis 8.720
Austria SKN St. Pölten 6.185
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
Azerbejdżan İnter Baku 4.325
Bułgaria Botew Płowdiw 4.125
Irlandia Dundalk F.C. 2.725
Kazachstan Kajrat Ałmaty 2.600
Finlandia RoPS 1.435

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Győri ETO FC Węgry 1:3 Szwecja IFK Göteborg 0:3 1:0
Molde FK Norwegia 5:2 Słowenia ND Gorica 4:1 1:1
Metalurg Skopje Macedonia Północna 2:2 (br.wyj.) Bośnia i Hercegowina FK Željezničar 0:0 2:2
Nõmme Kalju Estonia 1:3 Polska Lech Poznań 1:0 0:3
Dynama Mińsk Białoruś 3:0 Finlandia MYPA 3:0 0:0
Nioman Grodno Białoruś 1:3 Islandia Hafnarfjarðar 1:1 0:2
RNK Split Chorwacja 2:1 Izrael Hapoel Beer Szewa 2:1 0:0
MFK Košice Słowacja 0:4 Czechy Slovan Liberec 0:1 0:3
Víkingur Gøta Wyspy Owcze 2:1 Norwegia Tromsø IL 0:0 2:1
Petrolul Ploeszti Rumunia 5:1 Albania Flamurtari Wlora 2:0 3:1
FK Čukarički Serbia 2:5 Austria SV Grödig 0:4 2:1
CFR 1907 Cluj Rumunia 1:0 Serbia FK Jagodina 0:0 1:0
Motherwell F.C. Szkocja 4:5 Islandia Stjarnan 2:2 2:3 (pd)
SK Zestaponi Gruzja 0:3 Słowacja Spartak Trnawa 0:0 0:3
IF Brommapojkarna Szwecja 5:1 Irlandia Północna Crusaders F.C. 4:0 1:1
Aberdeen F.C. Szkocja 2:1 Holandia FC Groningen 0:0 2:1
Bursaspor Turcja 0:0 (k. 1:4) Gruzja Czichura Saczchere 0:0 0:0 (pd)
Neftçi PFK Azerbejdżan 3:2 Słowenia FC Koper 1:2 2:0
Linfield F.C. Irlandia Północna 1:2 Szwecja AIK Fotboll 1:0 0:2
HNK Rijeka Chorwacja 3:1 Węgry Ferencvárosi TC 1:0 2:1
Budućnost Podgorica Czarnogóra 0:2 Cypr Omonia Nikozja 0:2 0:0
FK Mladá Boleslav Czechy 6:1 Bośnia i Hercegowina Široki Brijeg 2:1 4:0
FC Luzern Szwajcaria 2:2 (k. 4:5) Szkocja St. Johnstone F.C. 1:1 1:1 (pd)
KF Laçi Albania 1:5 Ukraina Zoria Ługańsk 0:3 1:2
Rosenborg BK Norwegia 4:3 Irlandia Sligo Rovers 1:2 3:1
Atlantas Kłajpeda Litwa 0:3 Kazachstan Szachtior Karaganda 0:0 0:3
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina 3:2 Norwegia FK Haugesund 0:1 3:1
SV Zulte Waregem Belgia 5:2 Polska Zawisza Bydgoszcz 2:1 3:1
Sillamäe Kalev Estonia 0:9 Rosja FK Krasnodar 0:4 0:5
CSKA Sofia Bułgaria 1:1 (br.wyj.) Mołdawia Zimbru Kiszyniów 1:1 0:0
Derry City Irlandia 1:6 Białoruś Szachcior Soligorsk 0:1 1:5
Ruch Chorzów Polska 3:2 Liechtenstein FC Vaduz 3:2 0:0
FK Astana Kazachstan 3:1 Izrael Hapoel Tel Awiw 3:0 0:1
FK AS Trenčín Słowacja 4:3 Serbia FK Vojvodina Nowy Sad 4:0 0:3
Liteks Łowecz Bułgaria 2:3 Węgry Diósgyőri VTK 0:2 2:1
Botew Płowdiw Bułgaria 2:3 Austria SKN St. Pölten 2:1 0:2
RoPS Finlandia 3:5 Grecja Asteras Tripolis 1:1 2:4
Dundalk F.C. Irlandia 2:3 Chorwacja Hajduk Split 0:2 2:1
Kajrat Ałmaty Kazachstan 1:2 Dania Esbjerg fB 1:1 0:1
IF Elfsborg Szwecja 1:1 (k. 4:3) Azerbejdżan İnter Baku 0:1 1:0 (pd)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]