Liga Mistrzów UEFA (2012/2013)/Faza kwalifikacyjna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Liga Mistrzów UEFA (2012/2013).

Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie grupy drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2012/2013.

I runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnione jest 6 drużyn, z czego 3 są rozstawione. Losowanie odbyło się 25 czerwca 2012 (godz. 12:00). Pierwsze mecze rozegrano 3 lipca, a rewanże 10 lipca 2012.

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Irlandia Północna Linfield F.C. 2,766 Malta Valletta FC 2,616
Luksemburg F91 Dudelange 2,716
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
San Marino SP Tre Penne 0,933 Wyspy Owcze B36 Tórshavn 0,533
Andora FC Lusitanos 0,700
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
F91 Dudelange Luksemburg 11:0 San Marino SP Tre Penne 7:0 4:0
Valletta FC Malta 9:0 Andora FC Lusitanos 8:0 1:0
Linfield F.C. Irlandia Północna 0:0 (k. 4:3) Wyspy Owcze B36 Tórshavn 0:0 0:0 (k. 4:3)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

II runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnione będą 34 drużyny (w tym 3 zwycięzców I rundy), z czego 17 będzie rozstawionych.

     drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Szwajcaria FC Basel 53,360 Słowenia NK Maribor 6,424
Białoruś BATE Borysów 29,641 Łotwa FK Ventspils 5,674
Austria Red Bull Salzburg 29,265 Czechy Slovan Liberec 5,570
Chorwacja Dinamo Zagrzeb 24,774 Polska Śląsk Wrocław 5,483
Słowacja MŠK Žilina 14,974 Finlandia HJK Helsinki 5,326
Serbia Partizan Belgrad 14,350 Cypr AEL Limassol 5,099
Szwecja Helsingborgs IF 12,680 Litwa Ekranas Poniewież 4,875
Mołdawia Sheriff Tyraspol 9,849 Gruzja Zestaponi 4,733
Węgry Debreceni VSC 7,950
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Irlandia Shamrock Rovers 4,475 Malta Valletta FC 2,616
Izrael Hapoel Ironi Kirjat Szemona 4,400 Czarnogóra Budućnost Podgorica 2,375
Norwegia Molde FK 3,935 Estonia Flora Tallinn 2,283
Bośnia i Hercegowina FK Željezničar 3,683 Azerbejdżan Neftçi PFK 2,241
Islandia KR 3,566 Kazachstan Szachtior Karaganda 1,816
Bułgaria Łudogorec Razgrad 2,850 Albania Skënderbeu Korcza 1,783
Walia The New Saints F.C. 2,799 Macedonia Wardar Skopje 1,133
Irlandia Północna Linfield F.C. 2,766 Armenia Ulis Erywań 0,941
Luksemburg F91 Dudelange 2,716
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Skënderbeu Korcza Albania 1:3 Węgry Debreceni VSC 1:0 0:3
NK Maribor Słowenia 6:2 Bośnia i Hercegowina FK Željezničar 4:1 2:1
MŠK Žilina Słowacja 1:2 Izrael Hapoel Ironi Kirjat Szemona 1:0 0:2
BATE Borysów Białoruś 3:2 Macedonia Wardar Skopje 3:2 0:0
AEL Limassol Cypr 3:0 Irlandia Północna Linfield F.C. 3:0 0:0
Shamrock Rovers Irlandia 1:2 Litwa Ekranas Poniewież 0:0 1:2
Flora Tallinn Estonia 0:5 Szwajcaria FC Basel 0:2 0:3
The New Saints F.C. Walia 0:3 Szwecja Helsingborgs IF 0:0 0:3
HJK Helsinki Finlandia 9:1 Islandia KR 7:0 2:1
Molde FK Norwegia 4:1 Łotwa FK Ventspils 3:0 1:1
F91 Dudelange Luksemburg 4:4 (b.wyj.) Austria Red Bull Salzburg 1:0 3:4
Slovan Liberec Czechy 2:1 Kazachstan Szachtior Karaganda 1:0 1:1 (pd.)
Łudogorec Razgrad Bułgaria 3:4 Chorwacja Dinamo Zagrzeb 1:1 2:3
Neftçi PFK Azerbejdżan 5:2 Gruzja Zestaponi 3:0 2:2
Ulis Erywań Armenia 0:2 Mołdawia Sheriff Tyraspol 0:1 0:1
Valletta FC Malta 2:7 Serbia Partizan Belgrad 1:4 1:3
Budućnost Podgorica Czarnogóra 1:2 Polska Śląsk Wrocław 0:2 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

III runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Od tej rundy turniej kwalifikacyjny zostanie podzielony na 2 części – dla mistrzów i niemistrzów poszczególnych federacji:

  • do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla mistrzów uprawnionych będzie 20 drużyn (w tym 17 zwycięzców II rundy), z czego 10 będzie rozstawionych;
  • do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla niemistrzów uprawnionych będzie 8 drużyn, z czego 4 będą rozstawione.

Drużyny, które przegrają w tej rundzie, otrzymają prawo gry w rundzie play-off Ligi Europy UEFA.

III runda kwalifikacyjna – kwalifikacje dla mistrzów[edytuj | edytuj kod]

     drużyny, które awansowały z II rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Szwajcaria FC Basel 53,360 Chorwacja Dinamo Zagrzeb 24,774
Belgia RSC Anderlecht 48,480 Rumunia CFR Cluj 18,764
Szkocja Celtic 32,728 Izrael Hapoel Ironi Kirjat Szemona 14,974
Białoruś BATE Borysów 29,641 Serbia Partizan Belgrad 14,350
Luksemburg F91 Dudelange 29,265 Szwecja Helsingborgs IF 12,680
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Mołdawia Sheriff Tyraspol 9,849 Polska Śląsk Wrocław 5,483
Węgry Debreceni VSC 7,950 Finlandia HJK Helsinki 5,326
Słowenia NK Maribor 6,424 Cypr AEL Limassol 5,099
Norwegia Molde FK 5,674 Litwa Ekranas Poniewież 4,875
Czechy Slovan Liberec 5,570 Azerbejdżan Neftçi PFK 4,733

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.Pochyłą czcionką drużyny, które jeszcze nie wywalczyły awansu do tej fazy rozgrywek.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
NK Maribor Słowenia 5:1 Luksemburg F91 Dudelange 4:1 1:0
BATE Borysów Białoruś 3:1 Węgry Debreceni VSC 1:1 2:0
CFR Cluj Rumunia 3:1 Czechy Slovan Liberec 1:0 2:1
RSC Anderlecht Belgia 11:0 Litwa Ekranas Poniewież 5:0 6:0
Śląsk Wrocław Polska 1:6 Szwecja Helsingborgs IF 0:3 1:3
Sheriff Tyraspol Mołdawia 0:5 Chorwacja Dinamo Zagrzeb 0:1 0:4
Celtic Szkocja 4:1 Finlandia HJK Helsinki 2:1 2:0
Molde FK Norwegia 1:2 Szwajcaria FC Basel 0:1 1:1
Hapoel Ironi Kirjat Szemona Izrael 6:2 Azerbejdżan Neftçi PFK 4:0 2:2
AEL Limassol Cypr 2:0 Serbia Partizan Belgrad 1:0 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

III runda kwalifikacyjna – kwalifikacje dla niemistrzów[edytuj | edytuj kod]

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Ukraina Dynamo Kijów 62,026 Dania FC København 46,505
Grecja Panathinaikos AO 50,920 Turcja Fenerbahçe SK 41,615
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Belgia Club Brugge 35,480 Holandia Feyenoord 12,603
Rumunia FC Vaslui 13,764 Szkocja Motherwell 6,728

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Fenerbahçe SK Turcja 5:2 Rumunia FC Vaslui 1:1 4:1
Motherwell Szkocja 0:5 Grecja Panathinaikos AO 0:2 0:3
FC København Dania 3:2 Belgia Club Brugge 0:0 3:2
Dynamo Kijów Ukraina 3:1 Holandia Feyenoord 2:1 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Runda play-off[edytuj | edytuj kod]

W tej rundzie kwalifikacji utrzymany został podział na 2 części – dla mistrzów i niemistrzów poszczególnych federacji:

  • do startu w rundzie play-off dla mistrzów uprawnionych będzie 10 drużyn (zwycięzców III rundy), z czego 5 będzie rozstawionych;
  • do startu w rundzie play-off dla niemistrzów uprawnionych będzie 10 drużyn (w tym 4 zwycięzców III rundy), z czego 5 będzie rozstawionych.

Drużyny, które przegrają w tej rundzie, otrzymają prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.

Runda play-off – kwalifikacje dla mistrzów[edytuj | edytuj kod]

     drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Szwajcaria FC Basel 53,360 Białoruś BATE Borysów 29,641
Belgia RSC Anderlecht 48,480 Chorwacja Dinamo Zagrzeb 24,774
Szkocja Celtic 32,728
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Rumunia CFR Cluj 18,764 Cypr AEL Limassol 5,099
Szwecja Helsingborgs IF 12,680 Izrael Hapoel Ironi Kirjat Szemona 4,400
Słowenia NK Maribor 6,424


Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do fazy grupowej.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Basel Szwajcaria 1:3 Rumunia CFR Cluj 1:2 0:1
Helsingborgs IF Szwecja 0:4 Szkocja Celtic 0:2 0:2
BATE Borysów Białoruś 3:1 Izrael Hapoel Ironi Kirjat Szemona 2:0 1:1
AEL Limassol Cypr 2:3 Belgia RSC Anderlecht 2:1 0:2
Dinamo Zagrzeb Chorwacja 3:1 Słowenia NK Maribor 2:1 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Runda play-off – kwalifikacje dla niemistrzów[edytuj | edytuj kod]

     drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Portugalia SC Braga 63,069 Dania FC København 46,505
Ukraina Dynamo Kijów 62,026 Rosja Spartak Moskwa 46,066
Grecja Panathinaikos AO 50,920
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
Turcja Fenerbahçe SK 41,310 Hiszpania Málaga CF 16,837
Włochy Udinese Calcio 38,996 Niemcy Borussia Mönchengladbach 15,037
Francja Lille OSC 38,835

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
SC Braga Portugalia 2:2 (k. 5:4) Włochy Udinese Calcio 1:1 1:1 (k. 5:4)
Spartak Moskwa Rosja 3:2 Turcja Fenerbahçe SK 2:1 1:1
Málaga CF Hiszpania 2:0 Grecja Panathinaikos AO 2:0 0:0
Borussia Mönchengladbach Niemcy 3:4 Ukraina Dynamo Kijów 1:3 2:1
FC København Dania 1:2 Francja Lille OSC 1:0 0:2 (pd.)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]