Liga Mistrzyń siatkarek (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzyń 2016/2017
CEV European Champions League Women 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 13.12.2016 - 23.04.2017
Sezon 17.
Miejsce finału Włochy Villorba
Liczba drużyn 16
Liczba hal 14 (w 13 miejscowościach)
Zwycięzca Turcja VakıfBank Stambuł
MVP Zhu Ting
Strona internetowa

Liga Mistrzyń 2016/2017 (oficjalna nazwa CEV DenizBank European Champions League Women) – 17. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Zakwalifikowane drużyny

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do play-off

     gospodarz turnieju finałowego

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Włochy Liu Jo Nordmeccanica Modena 15 6 5 1 17 7 2.43 570 510 1.12
2 Włochy Imoco Volley Conegliano 12 6 4 2 16 10 1.6 566 525 1.08
3 Polska Chemik Police 9 6 3 3 12 12 1 511 491 1.04
4 Azerbejdżan Telekom Baku 0 6 0 6 2 18 0.11 380 501 0.76

Źródło: FIVB
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.12.2016 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:0 Azerbejdżan Telekom Baku 31:29 25:14 25:22     3080 [1]
15.12.2016 18:00 Chemik Police Polska 1:3 Włochy Liu Jo Nordmeccanica Modena 21:25 27:29 25:21 13:25   3026 [2]
10.01.2017 17:00 Telekom Baku Azerbejdżan 0:3 Polska Chemik Police 16:25 21:25 20:25     1700 [3]
12.01.2017 20:30 Liu Jo Nordmeccanica Modena Włochy 3:2 Włochy Imoco Volley Conegliano 23:25 26:24 20:25 25:23 16:14 1200 [4]
25.01.2017 18:00 Chemik Police Polska 2:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 18:25 25:14 25:12 14:25 11:15 4750 [5]
25.01.2017 20:30 Liu Jo Nordmeccanica Modena Włochy 3:0 Azerbejdżan Telekom Baku 25:20 25:16 26:24     750 [6]
08.02.2017 17:00 Telekom Baku Azerbejdżan 1:3 Włochy Liu Jo Nordmeccanica Modena 20:25 25:23 23:25 22:25   1600 [7]
08.02.2017 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 2:3 Polska Chemik Police 25:23 20:25 20:25 25:20 8:15 2500 [8]
21.02.2017 18:00 Chemik Police Polska 3:1 Azerbejdżan Telekom Baku 21:25 25:16 25:13 25:16   4125 [9]
22.02.2017 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:2 Włochy Liu Jo Nordmeccanica Modena 26:24 19:25 22:25 25:21 18:16 3030 [10]
28.02.2017 17:00 Telekom Baku Azerbejdżan 0:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 13:25 9:25 16:25     1550 [11]
28.02.2017 20:30 Liu Jo Nordmeccanica Modena Włochy 3:0 Polska Chemik Police 25:13 25:18 25:22     1450 [12]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Rosja Dinamo Moskwa 15 6 6 0 18 8 2.25 592 508 1.17
2 Szwajcaria Voléro Zurych 14 6 4 2 16 7 2.29 522 462 1.13
3 Rosja Dinamo Krasnodar 4 6 1 5 6 16 0.38 436 521 0.84
4 Rumunia CS Volei Alba Blaj 3 6 1 5 6 15 0.4 429 490 0.88

Źródło: FIVB
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.12.2016 19:00 Dinamo Krasnodar Rosja 1:3 Szwajcaria Voléro Zurych 15:25 21:25 27:25 18:25   1570 [13]
14.12.2016 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:1 Rumunia CS Volei Alba Blaj 23:25 25:19 25:21 25:14   2000 [14]
11.01.2017 18:00 CS Volei Alba Blaj Rumunia 1:3 Rosja Dinamo Krasnodar 23:25 25:16 19:25 22:25   1300 [15]
12.01.2017 20:00 Voléro Zurych Szwajcaria 2:3 Rosja Dinamo Moskwa 17:25 25:20 25:22 18:25 11:15 1550 [16]
25.01.2017 18:00 CS Volei Alba Blaj Rumunia 0:3 Szwajcaria Voléro Zurych 21:25 15:25 16:25     1700 [17]
25.01.2017 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:2 Rosja Dinamo Krasnodar 25:11 21:25 19:25 25:11 15:10 1800 [18]
07.02.2017 19:00 Dinamo Krasnodar Rosja 0:3 Rosja Dinamo Moskwa 19:25 22:25 25:27     1300 [19]
09.02.2017 20:00 Voléro Zurych Szwajcaria 3:0 Rumunia CS Volei Alba Blaj 25:17 25:18 25:17     1270 [20]
21.02.2017 19:00 Dinamo Krasnodar Rosja 0:3 Rumunia CS Volei Alba Blaj 18:25 18:25 17:25     766 [21]
22.02.2017 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:2 Szwajcaria Voléro Zurych 25:19 22:25 20:25 25:20 15:12 2000 [22]
28.02.2017 18:00 CS Volei Alba Blaj Rumunia 1:3 Rosja Dinamo Moskwa 21:25 25:23 16:25 22:25   1500 [23]
28.02.2017 20:00 Voléro Zurych Szwajcaria 3:0 Rosja Dinamo Krasnodar 25:18 25:23 25:22     2050 [24]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja Fenerbahçe Stambuł 18 6 6 0 18 1 18 475 368 1.29
2 Azerbejdżan Azerrail Baku 11 6 4 2 12 10 1.2 458 474 0.97
3 Polska Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 7 6 2 4 10 13 0.77 510 497 1.03
4 Francja Saint-Raphael VB 0 6 0 6 2 18 0.11 386 490 0.79

Źródło: FIVB
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
15.12.2016 18:00 Azerrail Baku Azerbejdżan 3:1 Polska Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 25:21 15:25 25:22 28:26   400 [25]
15.12.2016 20:30 Saint-Raphael VB Francja 0:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 23:25 21:25 19:25     1867 [26]
10.01.2017 20:30 Saint-Raphael VB Francja 1:3 Polska Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 18:25 15:25 25:20 22:25   1302 [27]
11.01.2017 19:00 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:0 Azerbejdżan Azerrail Baku 25:12 25:19 25:9     1350 [28]
25.01.2017 20:30 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Polska 1:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 23:25 19:25 25:22 14:25   1100 [29]
25.01.2017 20:30 Saint-Raphael VB Francja 1:3 Azerbejdżan Azerrail Baku 16:25 21:25 25:18 20:25   956 [30]
08.02.2017 19:30 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:0 Polska Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 25:15 25:20 26:24     1172 [31]
09.02.2017 18:00 Azerrail Baku Azerbejdżan 3:0 Francja Saint-Raphael VB 25:20 25:11 25:11     500 [32]
22.02.2017 19:00 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Polska 3:0 Francja Saint-Raphael VB 25:19 25:17 25:15     600 [33]
23.02.2017 18:00 Azerrail Baku Azerbejdżan 0:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 19:25 16:25 22:25     700 [34]
28.02.2017 18:00 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Polska 2:3 Azerbejdżan Azerrail Baku 24:26 25:16 22:25 25:18 10:15 900 [35]
28.02.2017 19:30 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:0 Francja Saint-Raphael VB 27:25 25:22 25:21     1280 [36]

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja VakıfBank SK 17 6 6 0 18 5 3.6 545 415 1.31
2 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 13 6 4 2 15 8 1.88 524 473 1.11
3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 3 6 1 5 7 16 0.44 477 544 0.88
4 Niemcy Dresdner SC 3 6 1 5 5 16 0.31 382 496 0.77

Źródło: FIVB
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.12.2016 19:00 VakıfBank SK Turcja 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 18:25 25:20 25:16 25:13   1100 [37]
14.12.2016 19:00 Dresdner SC Niemcy 0:3 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 17:25 11:25 21:25     2817 [38]
10.01.2017 17:00 Eczacıbaşı VitrA Stambuł Turcja 2:3 Turcja VakıfBank SK 21:25 21:25 25:21 25:20 10:15 1420 [39]
10.01.2017 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:1 Niemcy Dresdner SC 16:25 25:17 25:20 25:16   3400 [40]
24.01.2017 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 0:3 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 11:25 24:26 24:26     3500 [41]
25.01.2017 19:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Niemcy Dresdner SC 25:12 25:16 25:11     800 [42]
08.02.2017 16:30 Eczacıbaşı VitrA Stambuł Turcja 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:16 26:24 25:27 25:16   825 [43]
08.02.2017 19:00 Dresdner SC Niemcy 0:3 Turcja VakıfBank SK 18:25 11:25 12:25     3000 [44]
22.02.2017 19:00 VakıfBank SK Turcja 3:1 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 25:21 25:14 21:25 25:15   2052 [45]
22.02.2017 19:00 Dresdner SC Niemcy 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:22 25:20 20:25 25:19   2900 [46]
28.02.2017 16:30 Eczacıbaşı VitrA Stambuł Turcja 3:1 Niemcy Dresdner SC 25:15 19:25 25:22 25:18   1000 [47]
28.02.2017 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 1:3 Turcja VakıfBank SK 19:25 27:25 20:25 18:25   2850 [48]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

1/6 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.03.2017 18:00 Eczacıbaşı VitrA Stambuł Turcja 2:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 25:16 22:25 19:25 25:21 12:15 3586 [49]
04.04.2017 19:00 3:1 29:31 25:14 27:25 25:23   2600 [50]
23.03.2017 20:00 Voléro Zurych Szwajcaria 1:3 Turcja VakıfBank SK 25:15 20:25 17:25 21:25   2300 [51]
05.04.2017 19:00 1:3 25:22 21:25 16:25 22:25   2000 [52]
22.03.2017 20:30 Liu Jo Nordmeccanica Modena Włochy 0:3 Rosja Dinamo Moskwa 22:25 13:25 13:25     2350 [53]
05.04.2017 19:00 0:3 20:25 19:25 21:25     1700 [54]

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Villorba

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.04.2017 17:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 25:20 26:24 25:22     3380 [55]
22.04.2017 20:00 Dinamo Moskwa Rosja 1:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 18:25 15:25 25:15 25:27   3830 [56]

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.04.2017 15:00 Dinamo Moskwa Rosja 1:3 Turcja Eczacıbaşı VitrA Stambuł 19:25 25:19 23:25 22:25   2800 [57]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.04.2017 18:00 Imoco Volley Conegliano Włochy 0:3 Turcja VakıfBank SK 19:25 13:25 23:25     4831 [58]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Najlepsza
atakująca
Najlepsze
środkowe
Najlepsze
przyjmujące
Najlepsza
libero
Najlepsza
rozgrywająca
Zhu Ting Holandia Lonneke Slöetjes Serbia Milena Rašić
Stany Zjednoczone Rachael Adams
Stany Zjednoczone Kelsey Robinson
Stany Zjednoczone Kimberly Hill
Włochy Monica De Gennaro Turcja Naz Aydemir Akyol

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]