Lista odcinków serialu Dochodzenie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu Dochodzenie, emitowanego przez amerykańską telewizję AMC od 2011 do 2013 roku. Czwarty sezon był emitowany przez platformę internetową Netflix. Łącznie powstały 4 sezony składające się z 44 odcinków.

Sezon 1 (2011)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł[1] Polski tytuł[2] Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
1 Pilot
Zaginiona
Patty Jenkins Veena Sud 3 kwietnia 2011 7 września 2011
Na łące zostaje znaleziony dziewczęcy sweter i karta kredytowa na nazwisko Stanley Larsen. Detektyw Sarah Linden przed wyprowadzką z Seattle i ostatecznym odejściem z pracy w policji zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Towarzyszy jej dopiero przybyły do wydziału zabójstw detektyw Holder. W tym samym czasie okazuje się, że zaginęła siedemnastolatka, Rosie Larsen. Wieczorem tego samego dnia z jeziora wyłowiony zostaje samochód z ciałem młodej dziewczyny w bagażniku. Auto należy do kampanii obecnego radnego, kandydata na burmistrza, Darrena Richmonda.
2 The Cage
Piwnica
Ed Bianchi Veena Sud 3 kwietnia 2011 7 września 2011
Konsultacja z rodzicami Rosie Larsen wykazuje, że ciało dziewczyny znalezionej w bagażniku samochodu wylowionego z rzeki, należy do ich córki. Linden i Holder starają się odtworzyć wydarzenia poprzedzające jej śmierć. Rozmawiają z jej kolegami, a także z kandydatem na nowego burmistrza – Darrenem Richmondem oraz z jego sztabem. Sprawa nabiera charakteru politycznego, gdyż Richmond chce wykorzystać ją podczas kampanii wyborczej. Linden przekłada termin swojej wyprowadzki do Kalifornii. Krytycznie podchodzi też do swojego nowego partnera.
3 El Diablo
El Diablo
Gwyneth Horder-Payton Dawn Prestwich 10 kwietnia 2011 14 września 2011
Wiadomość o tym, że Richmond jest podejrzanym w sprawie Rosie, przedostaje się do mediów. Jego notowania drastycznie spadają, więc podejmuje on desperackie kroki, by ratować swoją kampanię. Podejrzenia Linden i Holdera kierują się na szkolnego kolegę Rosie, który nazywany jest „El Diablo”. Tymczasem rodzina Larsenów, nie może pogodzić się ze śmiercią dziewczyny.
4 A Soundless Echo
Bezdzwięczne echo
Jennifer Getzinger Soo Hugh 17 kwietnia 2011 21 września 2011
Linden i Holderowi udaje się odtworzyć nagranie z telefonu komórkowego. Gdy sądzą, że są bliscy rozwikłania sprawy, okazuje się, że wrócili do punktu wyjścia. Tymczasem notowania Richmonda wciąż spadają. Jego sztab wyborczy usiłuje zdobyć nowe środki finansowe. Sarah odkrywa, że Rosie często jeździła autobusem na drugi koniec miasta.
5 Super 8
Super 8
Phil Abraham Jeremy Doner 24 kwietnia 2011 28 września 2011
Po odnalezieniu listów Rosie, policja skupia swoją uwagę na nauczycielu dziewczyny – Bennecie Ahmedzie. Mężczyzna twierdz, że nie ma nic wspólnego z dziewczyną i naprowadza Linden i Holdera na nowy trop. Pomimo, że kampania wyborcza Richmonda zaczyna przynosić efekty, wciąż szuka on dywersanta w swoim sztabie.
6 What You Have Left
Porzucone dowody
Agnieszka Holland Nic Pizzolatto 1 maja 2011 5 października 2011
Policja przeszukując dom Benneta Ahmeda znajduje związek chemiczny, który był także na ciele martwej dziewczyny. Linden przeprowadza rozmowy z sąsiadami, którzy zeznają, że widzieli Rosie w domu nauczyciela, w przeddzień jej śmierci. Tymczasem Richmond staje przed dylematem: musi zdecydować czy usunąć Ahmeda ze swojego sztabu wyborczego.
7 Vengeance
Zemsta
Ed Bianchi Linda Burstyn 8 maja 2011 12 października 2011
Ojciec Rosie powątpiewa w sukces policyjnych poszukiwań, dlatego postanawia sam porozmawiać z Ahmedem. Linden i Holder ponownie przesłuchują żonę Benneta i uzyskują od niej informacje o Mohammedzie – koledze jej męża. Tymczasem Darren Richmond ma coraz większe kłopoty podczas swojej kampanii.
8 Stonewalled
Pominięci
Dan Attias Aaron Zelman 15 maja 2011 19 października 2011
Okazuje się, że w sprawie Mohammeda toczyło się śledztwo prowadzone przez FBI. Linden i Holder popadają w tarapaty, gdyż prawdopodobnie zniweczyli rezultaty tego śledztwa. W tym czasie, Richmond ma przesłuchanie o zwolnienie warunkowe pijanego kierowcy, który zabił jego żonę.
9 Undertow
Odpływ
Agnieszka Holland Dan Nowak 22 maja 2011 26 października 2011
Dzięki nielegalnemu podsłuchowi u Ahmeda, Linden zdobywa kolejny dowód. W tym czasie, Holder usiłuje załatwić pozwolenie na podsłuch z wsteczną datą. Sarah informuje o postępach w śledztwie matkę Rosie. Wówczas Stan Larsen postanawia osobiście wymierzyć sprawiedliwość Bennetowi.
10 I'll Let You Know When I Get There
Nowe fakty
Ed Bianchi Nicole Yorkin 29 maja 2011 2 listopada 2011
Bennet Ahmed w stanie krytycznym trafia do szpitala. Wówczas Stan Larsen zgłasza się na policję, by przyznać się do winy. Okazuje się, że nauczyciel był niewinny. Tymczasem Sarah i Stephen odkrywają, że kluczem do znalezienia osoby, z którą spotkała się Rosie przed śmiercią, może być jej breloczek.
11 Missing
Zaginięcie
Nicole Kassell Veena Sud 5 czerwca 2011 9 listopada 2011
Linden dowiaduje się, że spotkanie Rosie, odbyło się w kasynie, leżącym na terytorium Indian. Nastręcza to poważne trudności, gdyż problemem jest zdobycie nakazu przeszukania od władz federalnych. W dodatku okazuje się, że syn Sary, Jack, od kilku dni nie pojawił się w szkole.
12 Beau Soleil
Beau Soleil
Keith Gordon Jeremy Done 12 czerwca 2011 16 listopada 2011
Holder i Linden dowiadują się, z którego bankomatu korzystała w kasynie Rosie. Okazuje się, że wpłacała ona na konto sporą ilość pieniędzy. Policjanci podejrzewają, że Rosie pracowała jako dziewczyna do towarzystwa. Przesłuchując inne dziewczyny, wychodzi na jaw, że Rosie prawdopodobnie spotkała się z perwersyjnym klientem, nazywanym Orfeuszem.
13 Orpheus Descending
Upadek Orfeusza
Brad Anderson Veena Sud 19 czerwca 2011 23 listopada 2011
Linden i Holder, z zaskoczeniem odkrywają, że tajemniczy Orfeusz to Darren Richmond. Aby dokonać aresztowania, szukają nowego, mocnego dowodu. Po prześledzeniu trasy jaką poruszał się jego samochód, odnajdują miejsce morderstwa Rosie. Wkrótce aresztują polityka. Gdy Linden ma odlatywać do swojego narzeczonego, orientuje się, że kluczowy dowód w sprawie, prawdopodobnie został sfałszowany.

Sezon 2 (2012)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł[3] Polski tytuł[4] Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
1 Reflections
Odbicia
Agnieszka Holland Veena Sud 1 kwietnia 2012 4 lipca 2012
Detektyw Linden orientuje się, że Holder ją oszukał i sfabrykował dowód przeciw Richmondowi. Zauważa również, że mógł kryć się za tym większy spisek. Tymczasem postrzelony Darren leży w szpitalu i pozostaje w śpiączce. Policja oskarża o zamach Belko, pracownika Stana Larsena. Natomiast żona Stana, Mitch, znika z domu.
2 My Lucky Day
Mój szczęśliwy dzień
Dan Attias Dawn Prestwich 1 kwietnia 2012 11 lipca 2012
Przed domem Larsenów, ktoś zostawia stary plecak Rosie. Holder, który prowadzi teraz tę sprawę, podmienia plecak na fałszywy w magazynie dowodów. Radny Richmond wybudza się ze śpiączki i orientuje się, że jest sparaliżowany od pasa w dół. Tymczasem Linden prowadzi śledztwo na własną rękę i dowiaduje się od Gwen i Darrena, że randy rzeczywiście jest niewinny. Stan prosi swojego dawnego kolegę o pomoc.
3 Numb
Odrętwienie
Brad Anderson Eliza Clark 8 kwietnia 2012 18 lipca 2012
Mitch Larsen podróżuje samochodem i widzi swoją martwą córkę wszędzie, gdzie się tylko pojawi. Linden odzyskuje dowództwo w sprawie Rosie i bada tajemniczy tatuaż, widziany na nagraniu z zabitą dziewczyną. Tymczasem klub Beau Soleil, w którym córka Larsenów była widziana zostaje podpalone. Nagranie z monitoringu ujawnia, ze podpalacze poruszali się samochodem Stana.
4 Ogi Jun
Ogi Jun
Phil Abraham Jeremy Doner 15 kwietnia 2012 25 lipca 2012
Detektywi szukają chłopaka z tajemniczym tatuażem. Okazuje się nim być Alexi Giffords, chłopak mieszkający przez wiele lat w rodzinach zastępczych. Stan Larsen dowiaduje się, że jego dawny szef – Janek, pomógł mu z załatwieniem sprawy Belko Royce'a, który popełnił samobójstwo. Holder zwierz się Linden, że był przekonany, że zdjęcie które podrzucił było prawdziwe.
5 Ghosts of the Past
Duchy przeszłości
Ed Bianchi Wendy Riss 22 kwietnia 2012 1 sierpnia 2012
Linden i Holder orientują się, że ojciec Alexiego został zabity przez Stana Larsena, kiedy ten pracował jeszcze dla mafii. Chłopak zeznaje też, że Rosie wysłała do niego wiadomość, na krótko przed śmiercią. Twierdziła, że dowiedziała się prawdy o swojej rodzinie. Tymczasem Mitch Larsen, by poradzić sobie z traumą, izoluje się od swojej rodziny mieszkając w motelu. Próbuje tam pomóc młodej dziewczynie, w wieku Rosie.
6 Openings
Otwarcie
Kevin Bray Aaron Zelman 29 kwietnia 2012 8 sierpnia 2012
Okazuje się, że Stan nie był biologicznym ojcem Rosie Laresen. Twierdzi też, że nie wie skąd jego przybrana córka się o tym dowiedziała. Detektywi odrywają, że w sprawę zamieszany może być Jasper Ames, lobbysta burmistrza. Jego syn zeznaje, że Ames miał się spotkać z Rosie, w dzień jej śmierci. Tymczasem Darren Richmond decyduje się jednak wystartować w wyborach.
7 Keylela
Keylala
Nicole Kassell Dan Nowak 6 maja 2012 15 sierpnia 2012
Linden i Holder postanawiają powrócić na teren kasyna, gdzie Rosie była widziana przed śmiercią. Sarah ma dodatkowo problemy z opieką społeczną, która interesuje się Jackiem. Darren Richmond daje się przekonać swoim współpracownikom by poprosić Stana o pomoc w kampanii. Tymczasem Holder zostaje złapany przez Indian – właścicieli kasyna.
8 Off the Reservation
Bez pozwolenia
Veena Sud Nathaniel Halpern 13 maja 2012 22 sierpnia 2012
Pod naciskiem Linden policja rozpoczyna poszukiwanie Holdera. Odnajdują go w końcu poturbowanego, niedaleko rezerwatu Indian. Linden za samowolne wtargnięcie zostaje zawieszona w obowiązkach. Decyduje się także wysłać Jacka, do jego ojca. Sarah spotyka się z informatorką Holdera, która znalazła plecak Rosie.
9 Sayonara Hiawatha
Żegnaj wodzu
Phil Abraham Nicole Yorkin 20 maja 2012 29 sierpnia 2012
Porucznik Carlson odbiera sprawę Rosie, Holderowi i Linden, twierdząc, że zajmuje się nią teraz policja hrabstwa. Holder dowiaduje się jednak, że to nieprawda. Oboje zdani tylko na siebie, powracają do kasyna aby zbadać tajemnicze 10. piętro, na którym przebywała Rosie. Tymczasem Mitch Larsen odwiedza biologicznego ojca Rosie.
10 72 Hours
72 godziny
Nicole Kassell Eliza Clark 27 maja 2012 5 września 2012
Po incydencie na 10. piętrze kasyna, Linden zostaje przyjęta na 3-dobową obserwację do szpitala psychiatrycznego. Lekarze stwierdzają u niej próbę samobójczą. W tym czasie Holder usiłuje wyciągnąć Sarah ze szpitala i jednocześnie nadal prowadzi śledztwo, ignorując polecenia porucznika Carlsona.
11 Bulldog
Bulldog
Ed Bianchi Jeremy Doner 3 czerwca 2012 12 września 2012
Po tym jak były narzeczony Linden wyciągnął ją ze szpitala, Sarah wraca do pracy nad sprawą Rosie. Wraz z Holderem proszą Gwen by wpłynęła na swojego ojca, który może wydać federalny nakaz przeszukania kasyna. Podczas przeszukania odnajdują kartę wstępu, z biura burmistrza. Gangster Janek Kovarsky prosi Stana o zabicie Josepha Nowaka. Tymczasem Richmond wyjawia publicznie co robił w czasie morderstwa córki Larsenów.
12 Donnie or Marie
Donnie czy Marie
Keith Gordon Aaron Zelman 10 czerwca 2012 19 września 2012
Linden i Holder odkrywają, że karta wstępu znaleziona w kasynie należała do kogoś z biura Richmonda i podejrzewają Gwen lub Jamiego. Ponieważ mają zostać zaraz aresztowani decydują się pójść na układ z burmistrzem Adamsem. Detektywi zdobywają kamerę z nagraniem, na którym widać kto odwiedzał kasyno w dniu śmierci Rosie. Tymczasem Mitch Larsen wraca do rodziny.
13 What I know
To co wiem
Patty Jenkins Veena Sud 17 czerwca 2012 26 września 2012
Po tym jak Jamie przyznał się Darrenowi, że zabił Rosie, detektywi przyjeżdżają go aresztować. Widząc to Jamie wyciąga broń i zostaje zastrzelony przez Holdera. Jednak Linden nadal ma wątpliwości co do winy Jamiego, ze względu na niewyjaśniony udział Michaela Amesa. Tymczasem Larsenowie są w trakcie przeprowadzki. Gdy Linden przyjeżdża, by ich poinformować o zamknięciu sprawy, orientuje się, że prawdziwą sprawczynią śmierci Rosie była jej ciotka – Terry Marek.

Sezon 3 (2013)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
1 The Jungle
Dżungla
Ed Bianchi Veena Sud 2 czerwca 2013 6 lipca 2013
2 That You Fear the Most
To czego boisz się najbardziej
Lodge Kerrigan Dan Nowak 2 czerwca 2013 6 lipca 2013
3 Seventeen
Siedemnaście
Kari Skogland Eliza Clark 9 czerwca 2013 13 lipca 2013
4 Head Shots
Strzał w głowę
Michael Rymer Dawn Prestwich, Nicole Yorkin 16 czerwca 2013 13 lipca 2013
5 Scared and Running
Przerażony i uciekający
Dan Attias Coleman Herbert 23 czerwca 2013 20 lipca 2013
6 Eminent Domain
Znakomita domena
Keith Gordon David Wiener 30 czerwca 2013 27 lipca 2013
7 Hope Kills
Nadzieja zabija
Tricia Brock Brett Conrad 7 lipca 2013 3 sierpnia 2013
8 Try
Próba
Lodge Kerrigan Nic Sheff, Aaron Slavik 14 lipca 2013 10 sierpnia 2013
9 Reckoning
Rozliczenie
Jonathan Demme Dan Nowak 21 lipca 2013 17 sierpnia 2013
10 Six Minutes
6 minut
Nicole Kassell Veena Sud 28 lipca 2013 24 sierpnia 2013
11 From Up Here
brak
Phil Abraham Eliza Clark 4 sierpnia 2013 31 sierpnia 2013
12 The Road to Hamelin
Droga do Hamelin
Dan Attias Dawn Prestwich, Nicole Yorkin 4 sierpnia 2013 7 września 2013

Sezon 4 (2014)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
A&EStany Zjednoczone
Premiera Polska
1 Blood in the Water[5]
brak
Nicole Kassell Veena Sud 1 sierpnia 2014 nieemitowany
2 Unraveling[6]
brak
Lodge Kerrigan Dan Nowak 1 sierpnia 2014 nieemitowany
3 The Good Soldier[7]
brak
Ed Bianchi Nicole Yorkin, Dawn Prestwich 1 sierpnia 2014 nieemitowany
4 Dream Baby Dream[8]
brak
Gregory Middleton Sean Whitesell 1 sierpnia 2014 nieemitowany
5 Truth Asunder[9]
brak
Coky Giedroyc Dan Nowak 1 sierpnia 2014 nieemitowany
6 Eden[10]
brak
Jonathan Demme Veena Sud 1 sierpnia 2014 nieemitowany

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The Killing – Episode List season 1 (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-13].
  2. DOCHODZENIE Sezon 1 (pol.). FOXlife. [dostęp 2012-09-21].
  3. The Killing – Episode List season 2 (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-13].
  4. DOCHODZENIE Sezon 2 (pol.). FOXlife. [dostęp 2012-09-21].
  5. The Killing - Blood in the Water (ang.). W: IMDB.com [on-line].
  6. The Killing - Unraveling (ang.). W: IMDB.com [on-line].
  7. The Killing - The Good Soldier (ang.). W: IMDB.com [on-line].
  8. The Killing - Dream Baby Dream (ang.). W: IMDB.com [on-line].
  9. The Killing - Truth Asunder (ang.). W: IMDB.com [on-line].
  10. The Killing - Eden (ang.). W: IMDB.com [on-line].