Lista odcinków serialu Jessie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Poniżej przedstawiono listę odcinków serialu Jessie emitowanego w USA od 30 września 2011 roku. W Polsce serial miał swoją premierę 23 grudnia 2011 roku, jako specjalna zapowiedź. Swoja regularną emisję serial rozpoczął 10 marca 2012 roku na kanale Disney Channel.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera serii Finał serii Premiera serii Finał serii
1 26 30 września 2011 7 września 2012 23 grudnia 2011 2 lutego 2013
2 28 5 października 2012 13 września 2013 16 marca 2013 26 stycznia 2014
3 bd. 5 października 2013 2014 9 lutego 2014 bd.

Seria 1: 2011–2012[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Premiera w Polsce Kod
1
New York, New Nanny
Bob Koherr
Pamela O'Connell
30 września 2011
23 grudnia 2011
101
Jessie, nastolatka pochodząca z Teksasu, przyjeżdża do Nowego Jorku. Przypadek sprawia, że zostaje wyrzucona przed posiadłością państwa Ross. Zuri zabiera dziewczynę ze sobą i sprawia, że zostaje ona nianią. Jessie nie wie, że Zuri ma rodzeństwo - Ravi, Luka i Emmę. Młoda niania początkowo nie radzi sobie z opieką nad gromadką rodzeństwa i stara się uciec. Wkrótce postanawia zawrzeć kontakt z każdym dzieckiem oprócz Emmy. Jest ona niezadowolona z tego, że rodzice nie przyjdą na jej targ naukowy. Jessie idzie do nich do pracy na plan filmowy i mówi im o tym, że muszą więcej czasu spędzać z dziećmi, ponieważ ich obecność jest ważna w ich życiu. Jessie idzie z Emmą na targ, przychodzą także rodzice. Emma wygrywa targi, a Jessie zostaje zatrudniona.
2
The Talented Mr. Kipling
Bob Koherr
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
7 października 2011
10 marca 2012
103
Jessie wpada na pomysł, aby wyprowadzić pana Kiplinga na dwór. Próbują uważać na panią Chesterfield, która jest w zarządzie mieszkańców i uważa, że pan Kipling jest okropny pod różnymi względami i ma przez niego dużo kłopotów. Tymczasem Luke i Emma mają sfotografować faunę i florę Nowego Jorku, a Zuri kłóci się ze swoją wymyśloną przyjaciółką.
3
Used Karma
Bob Koherr
Chris Kula & Eric Schaar
14 października 2011
10 marca 2012
102
Luke cały czas dokucza swojemu bratu. Ravi mówi o karmie. Luke musi się zmienić, żeby karma go ominęła. Emma dostaje swoje ulubione Pisemko Leopard. Dowiaduje się w nim, że Tony podrywa Jessie. Jessie nie chce jednak się z nim związać. Zaprasza on dziewczynę na randkę.
4
Zombie Tea Party 5
Shelley Jensen
Adam Lapidus
21 października 2011
17 marca 2012
104
Jessie robi Luke'owi obciach w parku, a ten ma zagrać ze swoim rywalem w paintball. Jessie chce, żeby mogła zostać jego partnerką. Luke wybiera Ravi'ego, a później dołącza Jessie. Tymczasem Zuri zaprasza Emmę na herbatkowe przyjęcie, ale ta idzie na pokaz mody z Jasmine.
5
One Day Wonders
Phill Levis
Tim Maile & Douglas Tuber
28 października 2011
24 marca 2012
105
Jessie chce spędzić cały dzień w parku, ale niestety do jej "dnia w parku" dołączają Zuri, Luke i Ravi. Jessie śpiewa w parku swoją piosenkę, a do tego Luke tańczy breakdance. Zauważa ich JJ Mayfield - producent który wyprodukował T-Jema. Mówi im, że może nakręcić z nimi video. Zuri i Ravi, którzy pomagają Tony'emu w recepcji mówią mu o JJ Mayfield, a Tony mówi im, że to oszust. Tymczasem Emma zakłada profil Bertramowi na portalu, gdzie może znaleźć swoich dawnych przyjaciół.
6
Zuri's New Old Friend
Leonard R. Garner, Jr.
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
4 listopada 2011
10 kwietnia 2012
107
Jessie martwi się, że Zuri ma zmyślonych przyjaciół. Zuri poznaje Nanę Bananę, klauna który daje jej zły przykład, a Jessie próbuje na to zareagować. Tymczasem pan Kipling zakochuje się w jaszczurze z placu zabaw, który jest posągiem. Ravi, Emma i Luke chcą ukraść posąg, by Pan Kipling mógł być blisko niego.
7
Creepy Coonie Comes a Callin'
Phill Levis
Eric Schaar & David J. Booth
18 listopada 2011
21 kwietnia 2012
109
Ze względu na słabe oceny Luke'a z matematyki Jessie chce mu znaleźć korepetytorkę. W parku trafia na Connie, geniuszkę zakochaną w Luke'u. Gdy Connie dowiaduje się, że Luke kocha się w Jessie, stara się zrobić wszystko, by go zdobyć i pozbyć się Jessie. Tymczasem Ravi pobiera aplikację przepowiadającą przyszłość, która zawsze ma rację. Przepowiada ona śmierć Bertrama, więc on i Zuri próbują mu pomóc.

Nieobecni: Peyton List jako Emma Ross

8
Christmas Story
Phill Levis
Pamela Eells O'Connell
9 grundia 2011
14 kwietnia 2012
106
Zbliżają się święta, do domu mają przyjechać Christina i Morgan. Niestety ich samolot nie może lecieć przez śnieżycę, więc czekają na pociąg. Gdy Jessie, Emma i Luke są na zakupach z kartą Christiny, przez małe nieporozumienie Jessie z dziećmi zostają zamknięci i nie kupują prezentów. Na szczęście w galerii zbliża się kolacja, więc dzieci i Jessie zostają wypuszczeni, a rodzice wracają do domu. Tymczasem Zuri mówi Raviemu o Mikołaju, a ten wpada w panikę.
9
Star Wars
Bob Koherr
Tim Maile & Douglas Tuber
6 stycznia 2012
28 kwietnia 2012
114
W filmie Morgana ma zagrać sławny aktor Jordan Taylor, którego Emma i Jessie kochają. Na weekend musi zamieszkać w domu Morgana, żeby zobaczyć, czy nikt nie zdradzi, gdzie on jest. Emma i Jessie rywalizują o przyjaźń Jordana. Emma zamyka Jessie w jej szafie i w jej pokoju. Jessie jakoś udaje się uciec i obiecuje, że nie będzie już rywalizować o przyjaźń Jordana, po czym ten zaprasza ją na randkę. Jessie mówi to Emmie, a Emma pisze do Leoparda, gdzie jest Jordan Taylor i całe mieszkanie jest otoczone fanami Jordana Taylora. Jordan mówi, że nie zagra w filmie Morgana. Zauważa, że wszyscy przyznają się Morganowi, że zdradzili komuś gdzie jest Jordan Taylor, po czym Jordan będzie grać w filmie. Tymczasem Zuri i Luke znaleźli telefon Jordana i dzwonią do wszystkich sławnych osób, żartując z nich. Ravi próbuje dostrzec urok Jordana, a Bertram mocno pracuje, żeby dostać wolne.
10
Are You Cooler Than a 5th Grader?
Kevin Chamberlin
Valerie Ahern & Christina McLaughlin
20 stycznia 2012
4 maja 2012
111
Zuri suszy głowę lalki za gorąco i lalka się psuje. Jessie pomaga Zuri sprzedawać lemoniadę, żeby mogła odkupić sobie lalkę. Tymczasem Ravi idzie do szkoły i próbuje znaleźć przyjaciół, ale nie za bardzo mu to wychodzi, a Emma chodzi (cierpi) w obcasach, w których Jessie zabroniła jej chodzić.
11
Take the A-Trian... I Think?
Sean McNamara
Adam Lapidus
27 stycznia 2012
11 maja 2012
110
Emma musi napisać o światowych kulturach, Zuri chce się pobawić w Buttery Parks of NYC, a Ravi chce zobaczyć Statuę Wolności. Jessie chce ich zabrać w miejsca, które chcą zobaczyć. Początkowo wszyscy chcą jechać taksówką, ale Jessie decyduje, że pojadą metrem. Wysiadają na złej stacji i lądują w dzielnicach takich jak Chinatown, Yorkville, gdzie poznają ich kultury (w Chinatown mieszkają Chińczycy, a w Yorkville Niemcy). Emma uczy się o dzielnicach, Zuri bawi się w metrze, a Ravi fotografuje człowieka przebranego za Statuę Wolności. W międzyczasie Bertram i Luke muszą się zmierzyć z jadowitym pająkiem czyli pustelnikiem brunatnym.
12
Romancing the Crone
Bob Koherr
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
10 lutego 2012
19 maja 2012
112
Jessie chce dogryźć swojej koleżance Darly, która przesyła jej wideo, jaka jest bogata. Jessie zakłada biżuterię, którą Christina miała w dniu ślubu. Niestety korona spada do basenu pani Chesterfield. Pani Chesterfield nie chce jej oddać. Bertram umawia się na randkę z panią Chesterfield, tylko dlatego żeby Jessie mogła odzyskać koronę, a Emma, Ravi i Luke próbują nakręcić film, jak pan Kipling robi niezwykłe rzeczy.
13
The Princess and the Pea Brain
Bob Koherr
Pamela Eells O'Connell
24 lutego 2012
25 maja 2012
113
Jessie umawia się z przystojnym mężczyzną o imieniu Brody. Zuri jest niezadowolona z tego, że Jessie umówiła się z nim a nie z Tonym. Opowiada Jessie bajkę, w której ukazuje Jessie jako księżniczkę, Tony'ego jako wieśniaka, a przystojnego mężczyznę jako księcia. Na końcu okazuje się, że przystojny mężczyzna uwodzi kobiety, zdradza je, a następnie rzuca.
14
World Wide Web of Lies
Leonard R. Garner, Jr.
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
9 marca 2012
7 lipca 2012
108
Jessie spotyka w parku nianię Agathe, która zabrania Zuri bawić się na placu zabaw. Robi zdjęcia Jessie i przerabia je tak, żeby wyglądała na złą nianię, a potem umieszcza w internecie. Christina wierzy, że to fotomontaż i przekonuje Agathę do usunięcia zdjęć. Tymczasem Bertram, który ma dość kłótni Luka i Ravi'ego, uczy ich zapasów.

Nieobecni: Peyton List jako Emma Ross

15
The Kid Whisperer
Bob Koherr
Sally Lapiduss
30 marca 2012
14 lipca 2012
115
Jessie uważa, że Luke potrzebuje dyscypliny, aby utrzymać go w porządku i prosi o pomoc inną nianię Samanthę, która jest nianią, ale psią. Tymczasem Ravi, Zuri i Emma włamują się do zagraconego pokoju Bertrama i niechętnie zgadzają się mu pomóc posprzątać pokój.
16
Glue Dunnit: A Sticky Situation
Victor Gonzales
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
13 kwietnia 2012
15 września 2012
118
Pani Chesterfield kupuje drogi lakier do włosów. Następnego dnia okazuje się, że ktoś podmienił lakier na klej. Jessie pomaga pani Chesterfield odkleić ręce od głowy, w efekcie czego sama przykleja ręce do głowy sąsiadki. Gdy Ravi prowadzi dochodzenie, kto zamienił lakier do włosów na klej, dowiaduje się, że wszyscy korzystali z kleju. Okazuje się, że to Zeus, pies pani Chesterfield, podmienił lakier do włosów na klej. Gdy dzieciaki odpracowują karę za używanie kleju, przychodzi im do głowy myśl, że Zeus celowo podmienił lakier na klej. Pod koniec odcinka pani Chesterfield idzie na dyskotekę ze swoją nową fryzurą, a Zeus szczerzy na nią swoje kły.
17
Badfellas
Victor Gonzales
Eric Schaar & David J. Booth
27 kwietnia 2012
23 lipca 2012
120
Emma szaleje za Vincentem, który ma w szkole niezbyt dobrą reputację. Kiedy Jessie odkrywa, że Emma poszła z Vincentem na wagary, dziewczyna zostaje uziemiona. Emma nie może wychodzić z domu, więc Vincent postanawia ją odwiedzić i urządza u niej w domu imprezę, która wymyka się spod kontroli. Tymczasem Zuri sadzi w Central Parku drzewko, jednak musi je chronić przed dzieciakami.
18
Beauty & the Beasts
Victor Gonzales
Eric Schaar & David J. Booth
4 maja 2012
4 sierpnia 2012
122
Jessie po raz kolejny spotyka w parku Agathe. Gdy niania mówi jej, że wraz ze swoją podopieczną Lindsey zamierza wygrać konkurs piękności, Jessie chce ją pokonać. Razem z Emmą próbują odkryć talent Zuri i pomóc jej wygrać w konkursie. Tymczasem Ravi i Luke w ramach zadania domowego przeprowadzają eksperymenty na Bertramie.
19
Evil Times Two
Victor Gonzales
Eric Schaar & David J. Booth
11 maja 2012
17 czerwca 2012
116
Bliźniacza siostra Agathy Angela przyjeżdża do Nowego Jorku i Jessie podejrzewa, że próbuje ukraść jej pracę jako opiekunka do dzieci Ross, więc prosi o pomoc Agathe. Tymczasem Emma próbuje radzić sobie z olbrzymim pryszczem na nosie (ale Angela się go pozbywa).
20
Tempest in a Teacup
Victor Gonzales
Eric Schaar & David J. Booth
8 czerwca 2012
26 sierpnia 2012
119
Jessie i Tony wybierają się na swoją pierwszą, prawdziwą randkę. Emma i Zuri chcą im ją zaplanować, by wyszła fenomenalnie. Tymczasem Ravi i Luke bawią się nową zabawką, sterowcem, który wpada do filiżanki na billboardzie. Wkrótce Bertram, Ravi, Luke, Jessie i Tony znajdą się w niej.
21
A Doll's Outhouse
Phill Levis
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
22 czerwca 2012
224 listopada 2012
121
Ravi'emu zaimponowała dziewczyna w Central Parku, która malowała gada. Postanawia jej jakoś zaimponować. Luke chce go tego nauczyć. W międzyczasie Zuri i Emma oglądają przerażający film o lalkach, którego Jessie zabroniła im oglądać. Zuri, po obejrzeniu strasznego filmu, wydaje się, że lalki żyją i chcą ją przestraszyć. Przychodzi więc w nocy do Jessie. Jessie przenosi ją kilka razy do jej łóżka, jednak Zuri ponownie wracała. Jessie postanawia wyleczyć Zuri z jej strachu, a tam wychodzi na jaw, że Jessie boi się przenośnych toalet. Dziewczyny postanawiają pokonać strachy - Jessie śpiąc w toalecie, a Zuri śpiąc z lalką. Tymczasem Bertram chce wygrać telefoniczny konkurs, w którym główną nagrodą jest bilet do Włoch.
22
We Are So Grounded
Eric Dean Seaton
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
13 lipca 2012
5 stycznia 2013
124
Jessie, Bertram i dzieci Ross wybierają się na wakacje na Bali. Jednak po drodze ich odrzutowiec rozbija się na bezludnej wyspie. Rossowie, Bertram i Jessie muszą wymyślić jak wydostać się z wyspy, wyleczyć Jessie z jadowitych ukąszeń i znaleźć pana Kiplinga, który uciekł.
23
Creepy Connie's Curtain Call
Leonard R. Garner, Jr.
Adam Lapidus
26 lipca 2012
11 września 2012
123
Na Luke'a spada wielki głaz. Przerażająca Connie go uratowała. Jessie napisała własną sztukę, którą wystawia w szkole Luke'a. Emma zajmuje się kostiumami, a Ravi narzeka, że wszystkie dziewczyny lecą tylko na Luke'a. Główną rolę daje oczywiście Luke'owi. O drugą główną rolę zabiega się również Przerażająca Connie. Na początku nie dostaje głównej roli. Dostają ją inne dziewczyny. Connie robi im przeróżne krzywdy, przez które nie mogą wystąpić. W końcu Connie dostaje główną rolę. W trakcie przedstawienia niespodziewanie zmienił się scenariusz. Connie miała całować Luke'a, ale on tego nie chce. Wkrótce Connie zaczęła go gonić, a później bić sztucznym kaktusem. Ravi zakochał się w Connie. Wkrótce też zostali parą. W międzyczasie Zuri musi napisać pracę do szkoły o pracy kogoś z rodziny. Wybiera Bertrama. Zuri proponuje Bertram'owi konkurs, w którym okaże się, kto jest lepszym kamerdynerem.
24
Cattle Calls & Scary Walls
Leonard R. Garner, Jr.
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
10 sierpnia 2012
11 września 2012
126
Jessie zgłasza się na przesłuchania do telewizji, ale to Zuri zachwyca reżysera i otrzymuje rolę. Ravi słysząc dziwne odgłosy zza szyby, postanawia to sprawdzić, pozostawiając Emmę i Luke'a, aby go odnaleźli.
25
Gotcha Day
Victor Gonzales
David J. Booth & Eric Schaar
24 sierpnia 2012
19 stycznia 2013
117
Jessie zostaje wyznaczona do przygotowania dekoracji na rocznicę adopcji Zuri. Ravi jej w tym pomaga. Jessie i Ravi kończą przygotowywać taras w stylu afrykańskim, gdyż Zuri pochodzi z Ugandy, Zuri mówi, że jeśli dekoracje nie będą z tęczami i jednorożcami to będzie źle. Jessie jest przerażona i postanawia szybko urządzić taras w sam raz na rocznicę adopcji Zuri. Podczas opowiadania historii o tym jak zostali adoptowani Luke i Ravi, wychodzi na jaw, że Morgan i Christina chcieli niemowlaka a nie Raviego. Ravi jest zły, lecz rodzice mu to wyjaśniają. Tymczasem Emma i Luke odkrywają, że Bertram dostaje szału, gdy jest brudno i że wyobraża sobie dzieciaki jako kozy.
26
The Secret Life of Mr. Kipling
Eric Dean Seaton
Pamela Eells O'Connell
7 września 2012
2 lutego 2013
125
Pan Kipling zaczyna się dziwnie zachowywać. Jessie, Ravi i Luke postanawiają to sprawdzić. Wkrótce okazuje się, że Pan Kipling to tak naprawdę Pani Kipling i złożyła jaja. Ravi opiekuje się jajami. Wkrótce stwierdza, że jedno kichnęło i postanawia zanieść jaja do weterynarza. Podczas tego jaja zostają zabrane do restauracji jajecznej. Jessie, Luke i Ravi chcą je uratować. Tymczasem Zuri robi przygotowania na pogrzeb syrenki Milly. Angażuje w to Bertrama i Emmę.

Seria 2: 2012–2013[edytuj | edytuj kod]

  • Sezon liczy 28 odcinków
  • Wszyscy główni bohaterowie są obecni we wszystkich odcinkach.
  • W sezonie pojawia się świąteczny crossover z serialem Austin i Ally o nazwie "Austin i Jessie i Ally"
# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Premiera w Polsce Kod
27
The Whining
Rich Correll
Eric Schaar & David J. Booth
5 października 2012
16 marca 2013
202
Zbliża się Halloween. Dzieci Ross chcą zbierać cukierki. Tuż przed Halloween, portier, który zastępuje Tony'ego, opowiada dzieciom historię o jego byłej dziewczynie, która była opiekunką do dzieci w Halloween, i straszny budynek ją skrzywdził. Dzieci zaczynają wierzyć, że historia toczy koło, a była dziewczyna portiera porząda zemsty i się wciela w Jessie. Dzieci uciekają przed opiekunką przez całe Upper East Side, ale okazuje się, że to było tylko przebranie Jessie. Tymczasem Bertram chce wyglądać strasznie na Halloween. Pod koniec odcinka, w hotelu, pojawia się była dziewczyna portiera i zabiera swojego chłopaka do zaświatów, i chce ze sobą zabrać cukierki Luke'a, i przestrasza go, a potem zabiera ze sobą cukierki.
28
Green Eyed Monsters
Rich Correll
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
26 października 2012
16 marca 2013
201
Tony jest zazdrosny, bo Jessie spędza bardzo dużo czasu z oficerem Petey. Robi różne żenujące rzeczy, aby udowodnić, że jest godny być z Jessie. Tymczasem Zuri i Ravi starają się zająć dziećmi Pani Kipling, ponieważ wywołują one dość dużo chaosu.
29
Make New Friends But Hide the Old
Phill Levis
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
2 listopada 2012
23 marca 2013
203
Zaczyna się nowy rok szkolny. Emma się boi nowej dziewczyny w szkole, agresywnej Rosie. Jest bardziej przerażona, gdy Rosie ma z nią robić pracę plastyczną. Później do projektu Rosie wykorzystuje Emme, po czym Emma zostaje upokorzona na oczach całej klasy. Gdy Rosie idzie ją przeprosić Emma przyjmuje przeprosiny i stają się przyjaciółkami. Natomiast Luke'owi przez przypadek wypada z plecaka Koala Kenny, przez co wszyscy go wyśmiewają. Ravi ściąga wszystko na siebie. Tymczasem Jessie pomaga Zuri z pracą domową.
30
101 Lizards
Bob Koherr
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
9 listopada 2012
30 marca 2013
205
Ravi nie może się zająć 12 jaszczurkami, więc Jessie namawia go na oddanie jaszczurek do adopcji. W końcu dziewczyna o imieniu Cassandra adoptuje jaszczurki, ale okazuje się ona być pracownicą pani Chesterfield. Jessie i Ravi, będąc przekonani, że Chesterfield przerobi jaszczurki na dodatki ze skóry, chcą je ratować.
31
Trashin' Fashion
Phill Levis
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
30 listopada 2012
20 kwietnia 2013
204
Christina wraca do domu, aby promować swoją nową kolekcję. Emma wraz z Rosie pracuje nad swoim blogiem mody. Gdy ogląda nową linię mody swojej matki nie chąc dać jej złej oceny ucieka, aby oszczędzić Christinie uczuć. Jessie zostaje asystentką Christiny. Luke i Ravi konkurują ze sobą o względy supermodelki Diamond Bloodworth. Tymczasem Zuri uczy Bertrama jazdy na rowerze.
32
Nanny in Miami
Bob Koherr
Wayne Conley, Mike Montesano & Ted Zizik
7 grudnia 2012
27 kwietnia 2013
207
Luke, Ravi i Bertram docierają na Time Square. Mówią Jessie i Emmie, że zgubili Zuri. Wkrótce okazuje się, że Zuri utknęła w wielkiej kuli. Ravi ją z tamtąd ściąga. Następnego dnia Emma zaprosiła Austina, Ally, Deza i Trish do swojego domu. Gdy już tam docierają Jessie mówi Emmie, że nie mogą u nich zostać, lecz Emma mówi Jessie, że jeśli się zgodzi żeby zostali Austin może wykonać jedną z piosenek Jessie. Gdy Jessie to słyszy zgadza się. Jessie mówi Ally i Austinowi żeby przejżeli jej piosenki i jedną zaśpiewali. Oni się zgadzają. Ally mówi Austinowi, że wszystkie piosenki Jessie są okropne oprócz jednej (Tą piosenkę napisała Zuri) o wymyślonych przyjaciołach. Wkońcu Jessie, Luke, Emma, Ravi, Zuri, Austin, Ally, Dez, Trish i Pani Kipling lecą do Miami. Austin i Jessie ćwiczą piosenkę, lecz Jessie ukrywa, że nie jest jej. Ravi jest smutny gdy widzi jak Pani Kiplin spędza więcej czasu z Dezem, a Luke stara się pocieszyć Ravi'ego. Jessie mówi Zuri, że ukradła jej piosenkę. Ku zdziwieniu Jessie, Zuri mówi żeby ją zaśpiewała. Gdy nadchodzi czas występu Austina i Jessie, Jessie mówi wszystkim, że piosenka jest Zuri. Wkońcu Jessie i Austin śpiewają piosenkę, a Dez kręci do niej fantastyczny teledysk. W końcu Jessie, Pani Kipling i dzieciak Ross wracają do Nowego Yorku. Gdy wchodzą do domu Bertram bawi się ciuchcią a lalki z podobiznami Jessie i Dzieciaków przywiązuje do torów gdzie uderza w nie ciuchcia.
33
The Trouble with Tessie
Bob Koherr
David J. Booth & Eric Schaar
11 stycznia 2013
11 maja 2013
205
Jessie i Tony idą na randkę. Jessie jest zaniepokojona gdy dowiaduje się, że Tony zaprosił na randkę rodziców. Później jednak jest bardziej zaniepokojona gdy myśli, że Tony chce się jej oświadczyć, więc zaprasza na kolację Zuri i jej kolegę - Stuarta, który się w niej zakochał. Tymczasem Luke i Ravi nagrali sobie w nocy walkę i chcieli ją obejrzeć rano, lecz Emma i Bertram oglądali serial o gotowaniu, więc przerodziło się to w walkę.
34
Say Yes to the Messy Dress
Kevin Chamberlin
Adam Lapidus
18 stycznia 2013
18 maja 2013
208
Jessie wraz z dziećmi idą do Chrisa Bosha, gwiazdy NBA All-Star, który obecnie przebywa w mieście. Gwiazda postanawia założyć klub koszykarski w pobliskich parkach. Luk chce zrobić wszystko by drużyna Bosha przegrała na zawodach z jego ulubioną drużyną, więc zaprasza Chrisa do domu. Chris mówi mu, żeby nikt nie uprał jego szczęśliwych skarpetek. Luk jednak to robi i Chris nie umie już grać w kosza. Tymczasem Emma dostaje sukienkę od słynnego projektanta mody Artura Vitali. Emma również dostaje zaproszenie na galę jako Kitty Couture. Emma nie może tam pójść, gdyż Kitty Couture musi zostać anonimowa. Wtedy wpada na pomysł by Jessie poszła na tę galę zamiast niej. Jessie kompletnie nie ma w co się ubrać więc Zuri mówi jej żeby włożyła sukienkę Emmy. Gdy Jessie ją wkłada zacina się suwak. Później w tej sukience idzie pomóc Ravi'emu, gdyż Pani Kipling ma jakiś problem. Gdy wychodzi z klatki Pani Kipling sukienka jest rozszarpana. Jessie chce o tym powiedzieć Zuri by coś wymyśliła co można z tym zrobić, jednak tam spotyka Emme. Mówi jej, że to przypadek. Emma wybacza Jessie i zaszywa tą suknię tak, że wygląda jak by była nieużywana. Jessie idzie na galę, jednak Luke wysyła jej SMS-a, że Chris nie umie już grać. Jessie przybywa na boisko by pomóc Chrisowi. Udaje się jej to. Później Luke i Ravi wylewają na Jessie wiadro wody przed pójściem Jessie na galę. Jessie wraca do domu. Emma mówi jej, że mogą zatrzymać tę suknię, gdyż jakiś fotograf zrobił jej zdjęcie w tej sukni na boisku. Tymczasem Zuri chce sprzedać gadżety z Kitty Couture, które nie podobają się Emmie.
35
Teacher's Pest
Shannon Flynn
Erin Dunlap & Sally Lapiduss
1 lutego 2013
25 maja 2013
210
Zuri ma problemy ze swoim nauczucielem, pani Folkenburg więc Jessie zgłasza się na asystenta w klasie Zuri. Jessie widzi, że pani Folkenburg niezbyt ją lubi więc postanawia coś wymyślić by to się zmieniło. Tymczasem Ravi kłóci się z panią Kipling i wprowadza się do pokoju Luka, a pani Keepling do pokoju Emmy. Luke i Emma nie są tym zachwyceni, więc Bertram wpada na pomysł jak pogodzić panią Kipling i Ravi'ego.
36/37
Jessie's Big Break
Bob Koherr
Adam Lapidus
15 lutego 2013
1 czerwca 2013
216-217
Jessie i dzieciaki spotykają w parku Shaylle Michaels. Jessie pyta się jej czy znalazła by się dla niej rola w filmie. Shaylle mówi jej, że przyda jej się kaskaderka. Jessie zgadza sie być kaskaderką Shaylle. Luke nagrywa materiał filmowy o Jessie. Jessie zaprasza Shaylle do domu i tam się lepiej poznają. Stają się najlepszymi przyjaciółkami. Na planie reżyser i jednocześnie chłopak Shaylle - McD zaczyna flirtować z Jessie. Tymczasem Zuri i Emma chcą przemycić do domu zebrę Zuri - Zibby'ego, więc przechytrzają dozorcć Zoo. Ravi postanawia im pomóc. Dzieciaki chcą ukryć zebrę przed Bertramem i Jessie. Jednak gdy Bertram się o tym dowiaduje dzwoni do dozorczyni Zoo, by ją zabrała. Jednak dozorczyni Zoo zabiera, także Pania Kipling. Jessie daje kosza McD. On postanawia się zemścić i robi wszystko by Jessie zrezygnowała z roli kaskaderki oraz roli mówionej, którą dostała. Gdy Jessie chce powiedzieć Shaylle, że McD z nią flirtował on mówi Shaylle, że to Jessie z nim flirtowała. Shaylle jest zła na Jessie. Wkrótce wszystko się wyjaśnia dzięki nagraniu Luka. Shaylle zwalnia McD. Tymczasem, gdy Ravi dowiaduje się, że dozorczyni Zoo zabrała Panią Kipling chce się tam włamać razem z Emmą, Zuri i Bertramem. Wkrótce przekonują dozorczyni Zoo żeby oddała Panią Kipling
38
Pain in the Rear Window
Bob Koherr
Adam Lapidus
1 marca 2013
10 sierpnia 2013
209
Luke doznaje kontuzji podczas tańca i musi zostać w domu podczas gdy Jessie i reszta idą na festyn. Siedząc na tarasie Luke dostrzega czarną postać. Luke werbuje Emme by dowiedziała się kim jest czarna postać. Tymczasem Jessie jest zdeterminowana gdy ludzie ciągle wygrywają na jej stoisku na festynie lecz w końcu dostrzega powód tej sytuacji.
39
Toy Con
Bob Koherr
Michele McGee & Rick Williams
8 marca 2013
17 sierpnia 2013
212
Zuri musi znaleźć sposób aby odzyskać cenioną przez Jessie zabawkę z dzieciństwa, gdy przez przypadek ją sprzedaje. Tymczasem Bertram mówi Emmie i Lukowi, że zakochał się w kucharce sąsiadów - Salmie. Przez nieporozumienie umawia się z nią na konkurs tańca salsa i Emma i Luke muszą nauczyć go tańczyć.
40
To Be Me, Or Not To
Bob Koherr
Pamela Eells O'Connell
5 kwietnia 2013
24 sierpnia 2013
211
Ravi mówi Jessie, że twierdzi iż ich dzwonek, który dostał od Mnichów ze swojej starej szkoły w Indiach ma magiczne moce. Nikt mu jednak nie wierzy. Wkrótce Jessie i Zuri kłócą się i Zuri chwyta dzwonek, a gdy Jessie próbuje jej go odebrać zamieniają się ciałami. Emma zamienia się ciałami z Lukiem, a Ravi z Bertramem . Wszyscy chcą jak najszybciej wrócić do swych ciał oprócz Bertrama, który jest zadowolony, że ma włosy. Pod koniec wszystko wraca do normy lecz Jessie zamienia się ciałami z Panią Kipling. Okazuję się, że to było tylko marzenie Pani Kipling o zamianie ciał.
41
Why Do Foils Fall in Love?
Rich Correll
Mike Montesano & Ted Zizik
19 kwietnia 2013
14 września 2013
214
Na pierwszą rocznicę chodzenia Jessie pisze dla Tony'ego piosenkę. Jednak gdy dowiaduje się, że Tony zapomniał o rocznicy pisze złą piosenkę. Emma wrzuca piosenkę na Kitty Couture. Piosenka staje się hitem. Jessie dostaje propozycje zaśpiewania jej przy publiczności. Tymczasem Luke uczy Ravy'ego sportu gdy Ravy ma z WF złe oceny.
42
Kids Don't Wanna Be Shunned
Rich Correll
Erin Dunlap & Sally Lapiduss
26 kwietnia 2013
21 września 2013
215
Emma jest zdenerwowana gdy jej przyjaciele zaczynają kręcić się koło Brynne. Luke ma zrobić projekt o Indiach i manipulując bratem, Ravi robi sam mu projekt. Gdy Ravi się o tym dowiaduje to pisze zły projekt by Luke wyszedł na głupka na oczach całej klasy, ale czuje się z tym źle i postanawia wszystko odkręcić. Gdy wszyscy znajomi Emmy są zajęci Jessie bierze ją do kina i tam natykają się na Brynne i przyjaciół Emmy. W kinie Brynne ciągle naśmiewa się z Emmy. Jessie broniąc Emmy obraża Brynne i zaczyna się walka na jedzenie. Tam wychodzi na jaw kłamstwo Brynne. Emma zaprasza swoich przyjaciół do sali kinowej u niej w domu, a Zuri ogląda film razem z nimi.
43
All the Knight Moves
Shannon Flynn
Ted Zizik & Mike Montesano
3 maja 2013
5 października 2013
219
Jessie i Ravi chcą nauczyć Zuri gry w szachy. Jednak okazuje się, ze ona jest w tym bardzo dobra, więc startuje w konkursie gdzie można wygrać dwa bilety do Paryża. Tymczasem Luke i Emma po obejrzeniu filmu kryminalnego zaczynają wierzyć, że Bertram jest przestępcą. Jednak Bertram się o tym dowiaduje i zmusza dzieciaki by były jego pomocnikami. Zuri specjalnie odpada z turnieju szachów tak, że jej przeciwnik może lecieć do Paryża. Wkrótce Emma i Luke dowiadują się, że Bertram tak naprawdę nie jest przestępcą, gdyż tylko udawał by się z nich nabijać. Potem Emma i Luke znowu zaczynają oglądać ten sam film i zaczynają wierzyć, że Jessie jest przestępcą.
44
We Don't Need No Stinkin' Badges
Shannon Flynn
Pamela Eells O'Connell
7 czerwca 2013
12 października 2013
223
Kiedy Jessie i Emma dowiadują się, że Zuri nie ma żadnych odznak starają się jej pomóc. Tymczasem Ravi okłamuje Bertrama. Luke mówi mu, że kłamstwo jest fajne. W ten sposób Ravi popada w spirale kłamstw.
45
Somebunny's in Trouble
Amanda Bearse
Pamela Eells O' Connell
21 czerwca 2013
19 października 2013
221
Zuri przynosi do domu króliczka klasowego, lecz kiedy traci nim zainteresowanie daje go Jessie by się nim zaopiekowała. W efekcie Jessie przez przypadek gubi króliczka i razem z Ravi'm i Zuri chcą go znaleźć. Tymczasem Emma zakochuje się w Brett'cie i by się z nim umówić zasięga do Luka o porady w sprawie sportu.
46
Punch Dumped Love
Bob Koherr
Leigha Barr & Pete Szillagyl
28 czerwca 2013
26 października 2013
213
Luke ma iść na bal do szkoły ze swoją nową dziewczyną, Rachel. Gdy Luke już wyszedł Ravi mówi Emmie, że były Rachel, Gale chce ubić Luke'a za to, że Luke chodzi z jego dziewczyną. Emma chce ostrzec Luka, jednak Jessie dała jej szlaban. Emma wymyka się na bal i ostrzega brata. Jednak ten mówi jej, że nic go nie powstrzyma by zatańczył z Rachel. W końcu Gale wylewa na Luke'a poncz, a Rachel wraca do niego. Później Jessie dociera na bal i tańczy z Lukiem. Tymczasem Zuri i Ravi chcą zastawić pułapkę na włamywacza.
47
Quitting Cold Koala
Amanda Bearse
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
5 lipca 2013
10 listopada 2013
218
Jessie mówi Lukowi, że przyszedł czas pożegnać się z Koalą Kennym. Luke się zgadza i stara się spędzić jedną noc bez Kenny'ego, jednak ma szalone sny związane z Kenny'm, ale stara się spać dalej. Luke śpi jedną noc bez Kenny'ego i mówi Jessie by go komuś oddała. Gdy Jessie chce go oddać upuszcza Kenny'ego i wyrywa mu głowę. Stuart i Ravi mówią jej, że są w stanie naprawić Kennyego. Po operacji na Kenny'm przeprowadzonej przez Stuart'a i Ravi'ego Kenny śmierdzi i traci oko. Pod koniec odcinka Jessie chce naprawić oko Kenny'emu.
48
Panic Attack Room
Rich Correll
Eric Schaar & David J. Booth
5 lipca 2013
17 listopada 2013
224
Stuart chce spędzić troche czasu sam na sam z Zuri, jednak ciągle ktoś się wtrąca. Stuart zabiera Zuri do pokoju paniki w mieszkaniu Rossów. Tam okazuje się, że nie mogą wyjść, gdyż ktoś zmienił kod zabezpieczający drzwi. Zuri jest przerażona, a Stuart nic nie robi, gdyż właśnie teraz może być sam na sam z Zuri. Wtedy okazuje się, że w pokoju paniki razem z nimi zamknięty jest Ravi. Później również Luke zamyka się z nimi. Tam wychodzi na jaw, że Luke potajemnie gra na akordeonie. Ravi chce wszystkim o tym powiedzieć, gdyż Luke wyjawił wszystkim w szkole, że Ravi zakochał się w pewnej dziewczynie. W międzyczasie Jessie ćwiczy role na casting do znanego serialu telewizyjnego. Bertram i Emma chcą jej pomóc by dzięki niej móc poznać aktorów. W pokoju paniki Luke i Ravi włączają ekran i mają podgląd na to co się dzieje w salonie. Słyszą słowa Jessie i Bertrama całkiem wyrwane z kontekstu, w których mówią, że się kochają. Jednak Bertram tylko ćwiczył rolę z Jessie. Luke jest przerażony. Nagle Ravi wysyła Jessie wiadomość alfabetem morsa, w którym wołają o pomoc. Jessie domyśla się gdzie są dzieciaki i idzie je ratować. Wkrótce Jessie także zostaje zamknięta z dzieciakami. Wkrótce wychodzi na jaw, że Stuart zmienił kod od drzwi a kartkę z kodem zgubił. Ravi wkońcu otwiera drzwi. Później w parku Luke gra na akordeonie, a Ravi śpiewa piosenkę dla dziewczyny, w której się kocha.
49
Throw Momma From the Terrace
Rich Correll
Eric Schaar & David J. Booth
12 lipca 2013
24 listopada 2013
222
Jessie zaprasza mamę Bertrama na jego urodziny. Jednak on mówi, że nie chce swojej mamy na jego urodzinach, ponieważ ona zawsze staje mu na drodze, gdy jest już blisko popularności, więc Jessie chce ich zamknąć razem na tarasie by się pogodzili. Tymczasem Luke i Ravi razem odrabiają lekcje.
50
The Jessie-nator: Grudgement Day
Rich Correll
Eric Schaar & David J. Booth
26 lipca 2013
7 grudnia 2013
222
Jessie i dzieciaki przechodzą przez portal czasowy i przenoszą się do przyszłości, gdzie Ravi zbudował Bertramo-boty do dobrych celów, lecz Bertramo-boty zbuntowały się i chcą zniszczyć Jessie i przejęły władze nad światem. Bertramo-boty chcą zniszczyć Jessie z teraźniejszości, by nie buntowała się w przyszłości.
51
Diary of a Mad Newswoman
Rich Correll
Adam Lapidus
9 sierpnia 2013
29 grudnia 2013
226
Emma i Bynn mają za zadanie prowadzić szkolne wiadomności razem z Lukiem. Ravi ma wszystgko nagrywać. Luke i Brynn dostają fajne zadania, natomiast Emma dostaje role pogodynki. Nie podoba jej się to. Nadomiar złego Brynn chce wyeliminować Emme z szkolnych wiadomości. Tymczasem Jessie dowiaduje się, że Zuri czytała jej pamiętnik, więc chce się zemścić z drobną pomocą Bertrama.
52
Break-Up and Shape-Up
Rich Correll
Sally Lapidus
23 sierpnia 2013
22 grudnia 2013
225
Jessie i Tony planują wspólny sobotni wieczór. Niestety Tony nie może się na nim pojawić gdyż szkoli nowego portiera. Nowym portierem okazuje się dawna znajoma Tony'ego Victoria. Emma żeby Tony był zazdrosny zaprasza byłego chłopaka Jessie - Teda. Wybierają się razem z Tonym i Victorią na podwójną randkę. To skutkuje pogorszeniem ich relacji co niepokoi Emmę i Zuri. Tymczasem Luke i Ravi sabotują sobie nawzajem plany o tym jak złagodzić stres Bertrama. To daje Bertramowi do myślenia, że bracia Ross nie dbają o niego. Później Bertram zostaje zahipnotyzowany i myśli, że jest bezpańskim kocurem.
53/54
GI Jessie
Rich Correll
Pamela Eells O'Connell
13 września 2013
26 stycznia 2014
227-228
Ojciec Jessie zaprasza ją i dzieciaki Ross na obóz wojskowy na wizytę. Jessie i dzieciaki chcą by wakacje były przyjemne, jednak gdy przybywają na obóz Jessie jest wstrząśnięta na wieść, że jej ojciec ponownie się żeni. Jessie spotyka tam Darle i jej młodszego brata Caleba. Caleb i Emma zakochują się w sobie. Po złym początku w obozie dzieciaki i Jessie zaczynają się cieszyć z wakacji jednak na darmo. Gdy Luke, Ravi i Zuri jeżdżąc autem strącając pomnik taty Jessie i wjeżdżając w dom, ojciec Jessie zakazuje jej powrotu do domu i nawet sama Jessie odchodzi z pracy niani, gdyż jest na dzieciaki okropnie zła. Więc dzieci chcą zrobić wszystko by Jessie mogła z nimi wrócić.

Seria 3: 2013–2014[edytuj | edytuj kod]

  • Na razie wszyscy główni bohaterowie są obecni we wszystkich odcinkach.
  • W sezonie się pojawia świąteczny crossover z serialem "Powodzenia Charlie" o nazwie "Good Luck Jessie: NYC Christmas"
# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Premiera w Polsce Kod
55
Ghost Bummers
Rich Correll
David J. Booth & Eric Schaar
5 października 2013
9 lutego 2014
301
Pani Chesterfield urządza imprezę Halloween'ową, na którą nie zaprasza Jessie i dzieciaków. Oni chcą zrobić własną imprezę, która pobije tą urządzoną przez sąsiadkę. Dzieci idą sprawdzić jak pani Chesterfield radzi sobie z urządzaniem imprezy. Gdy wszyscy wychodzą gargulce obracają się i wylewa się z nich dziwny płyn, który Zeus i Pani Kipling zjadają to i zostają źli. Wkrótce Bertram widzi ducha. Ravi chce to zbadać. Emma i Luke poprzez kontakty wzrokowe ze zwierzakami zostają opętani. Zuri, Ravi i Jessie zaczynają wierzyć w duchy gdy widzą jednego. Ludzxie na imprezie myślą, że duchy to efekty specjalne. Jessie, Ravi i Zuri chcą uratować Luke i Emmę, a także panią Chesterfield, którą także opętały duchy. Udaje im się to, jednak gości idą na imprezę do Chesterfield. Okazuje się, ze to był sen Jessie.
56
Caught Purple Handed
Rich Corrlell
Mike Montesano & Ted Zizik
11 października 2013
16 lutego 2014
302
Jessie konfrontuje dzieciaki dlaczego nie zebrały pieniędzy ze sprzedarzy babeczek. Dzieciaki postanawiają urządzić imprezę. Jednak kłamią, że pojawi się tam gwiazda. Kończy się tym, ze Luke przebiera się za gwiazdę. Tymczasem Jessie idzie na przesłuchanie do komercyjnej strony dzięki jej nowemu agentowi Maxie. Ale kiedy Jessie przez przypadek wkłada rękę do fioletowej farby, postanawia to ukryć przed producentami handlowymi żeby nie wylecieć.
57
Understudied & Overdone
Joel Zwick
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
18 października 2013
23 lutego 2014
303
Jessie ma szansę być dublerką słynnej aktorki, Susan Channing. Wtedy Luke i Ravi sabotują występ Susan tak by Jessie mogła sama grać rolę. Tymczasem Emma i Zuri pomagają Bertramowi sprawdzić się w jego nowym pomyśle, kiedy Bertram chcę wystawić film w internecie z jego sztuką kulinarną.
58
The Blind Date, the Cheapskate, & the Primate
Joel Zwick
Sally Lapiduss & Erin Dunlap
1 listopada 2013
6 kwietnia 2014
305
Jessie i Tony chcą sobie pokazać nawzajem, że idą dalej, więc Tony prosi jego kolegę Earl'a o to by wziął Jessie na randkę. Tony nie wiedział, że jego kolega lubi jeść jedzenie wyrzucone przez ludzi. Tymczasem Ravi dostaje staż w zoo w takim miejscu gdzie Emma może zobaczyć swojego mentora.
59
Lizard Scales & Wrestling Tales
Rich Correll
David J. Booth & Eric Schaar
15 listopada 2013
13 kwietnia 2014
304
Luke musi napisać wypracowanie do szkoły o swojej rodzinie, więc prosi Christine o informacje o jego rodzonych rodzicach. Christina nic nie chce mu powiedzieć. Luke z pomocą Emmy odkrywa, ze jego prawdziwa matka to zapaśniczka. Wkrótce Luke przekonuje się dlaczego Christina nie chciała mu powiedzieć prawdy o jego prawdziwej matce.
60
The Rosses Get Real
Shannon Flynn
Adam Lapidus
22 listopada 2013
20 kwietnia 2014
307
Kiedy dzieciaki są na gali rozdania nagród telewizyjnych, Corrine oferuje im udział w telewizyjnym show. Jessie jest tak podekscytowana tym, że mówi Corrine, że dzieciaki chcą wystąpić w show zanim one mówią czy chcą zagrać w show. Dzieciaki wracają do domu i odmawiają udziału w show. Następnego dnia mają zacząć filmowanie. W show dzieciaki mają się kłucić. Corrine montuje to tak, że wygląda to tak, że dzieciaki się nienawidzą. Gdy wracają do domu postanawiają zrobić plan jak pokonać Corrine. Postanawiają przesłać do internetu nagrania, w których Corrine jest dla nich niegrzeczna.
61
Good Luck Jessie: NYC Christmas
Rich Correll
Mike Montesano & Ted Zizik
29 listopada 2013
nieemitowany
306
Teddy i PJ przyjeżdżająd do Nowego Yorku by obejrzeć uczelnie, ale blizzard zapobiega ich przyjazdu do domu w czasie świąt. Po spotkaniu z Jessie w metrze, Teddy i PJ wyruszają na wakacje razem z dziećmi Ross i Jessie. W Denver Bob chce by dzieci spotkały Świętego Mikołaja, jednak Gabe nie czuje ducha świąt.
62
Krumping and Crushing
Bob Koherr
Valerie Ahern & Christian McLaughlin
10 stycznia 2014
27 kwietnia 2014
309
Jessie zapisuje Luke'a na zajęcia do klasy tanecznej. Nauczyciel mówi jej, że Luke jest świetny. Ku przerażeniu Jessie nauczyciel okazuje się zastąpić Luke'a na konkursie tanecznym. Jessie chce go ostrzec. Kiedy nauczyciel obraża Jessie i Bertrama, Luke odchodzi z konkursu, ale ostatecznie wraca i wygrywa. Tymczasem Zuri zakochuje się w jakimś chłopaku, a Ravi i Emma zakładają się, że jest nim Tony.
63
Hoedown Showdown
21 lutego 2014
nieemitowany
308
Emma chce zaimponować nowej koleżance - Mabelle, i postanawia urządzić w domu imprezę.
64
Snack Attack
7 marca 2014
nieemitowany
310
Jessie poznaje reżysera filmowego i żeby mu zaimponować postanawia, znaleźć jego córce przyjaciół. Pada na Zuri. Gdy Bertram zajmuje się Zuri i Wendy okazuje się, że Wendy jest chamska i niemiła, więc Zuri nie chce się z nią przyjaźnić. Tymczasem Emma dostaje rachunek za telefon i musi podjąć pracę by za niego zapłacić.
65
Creepy Connie 3: The Creepening
11 kwietnia 2014
nieemitowany
311