Lista odcinków serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista odcinków serialu animowanego My Little Pony: Przyjaźń to magia.

Serie[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera serii Finał serii Premiera serii Finał serii
1 26 10 października 2010 6 maja 2011 15 października 2011 10 listopada 2011
2 26 17 września 2011 21 kwietnia 2012 27 października 2012[1] 22 listopada 2012
3 13 10 listopada 2012 16 lutego 2013 20 maja 2013[2] 1 czerwca 2013
4 26 23 listopada 2013[3] 10 maja 2014 1 czerwca 2014 25 września 2014
5 26 4 kwietnia 2015 28 listopada 2015 1 września 2015 29 stycznia 2016[4]
6 26 26 marca 2016 22 października 2016 28 maja 2016 20 listopada 2016
7 26 15 kwietnia 2017 28 października 2017 1 czerwca 2017 8 listopada 2017
8 26 24 marca 2018 25 maja 2018[5]

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1 (2010-11)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Scenariusz

Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
01
Friendship Is Magic, part 1
Przyjaźń to magia – część 1
Lauren Faust
10 października 2010
15 października 2011
Kiedy Twilight Sparkle dowiaduje o tym, że Nightmare Moon – kucyk wysłany na banicję na Księżyc za próbę zawładnięcia Equestrią i zaprowadzenia wiecznej nocy – ma powrócić lada moment, Księżniczka Celestia wysyła ją do Ponyville, aby sprawdziła przygotowania do obchodów Dnia Letniego Słońca. Tam spotyka Pinkie Pie, Fluttershy, Rainbow Dash, Rarity i Applejack po raz pierwszy. Twilight stara się wykonać zadanie szybko, by jak najszybciej wrócić do myślenia nad tym, jak powstrzymać Nightmare Moon. W końcu rozpoczynają się obchody Dnia Letniego Słońca. Gdy okazuje się, że Celestia zniknęła, w Ponyville pojawia się Nightmare Moon chcąca znów zaprowadzić wieczną noc.
02
Friendship Is Magic, part 2
Przyjaźń to magia – część 2
Lauren Faust
22 października 2010
15 października 2011
Twilight Sparkle wyrusza do Lasu Everfree, by pokonać Nightmare Moon. Kucyki, które poznała w poprzednim odcinku ruszają razem z nią. Po drodze uchodzą cało z pułapek przygotowanych przez przeciwniczkę i w końcu dochodzi do ostatecznego starcia. Zła klacz zostaje pokonana po odkryciu magii przyjaźni, co umożliwiło użycie Klejnotów Harmonii – legendarnych artefaktów, które wcześniej pomogły Celestii wygnać wroga na 1000 lat na Księżyc. Pojawia się Księżniczka Celestia, zaś Nightmare Moon okazuje się być jej siostrą – Księżniczką Luną. Przyjmuje ona przyjaźń siostry, po czym wszyscy wracają szczęśliwi do Ponyville. Tam Twilight Sparkle dostaje zadanie, które będzie głównym motywem całego serialu – jednorożec ma pozostać w mieście, by studiować magię przyjaźni.
03
The Ticket Master
Biletomistrzyni
Amy Keating Rogers, Lauren Faust
29 października 2010
15 października 2011
Twilight Sparkle otrzymuje dwa bilety na Wielką Galopującą Galę. Kiedy jej przyjaciółki się o tym dowiadują, próbują udowodnić Twilight, że powinna oddać dodatkowy bilet na galę właśnie im.
04
Applebuck Season
Sezon na jabłka
Amy Keating Rogers
5 listopada 2010
17 października 2011
Applejack ciężko sama pracuje przy tegorocznych zbiorach jabłek na jej farmie. W międzyczasie stara się pomóc swoim przyjaciółkom, jednakże zmęczenie jej doprowadza do wypadków. Twilight Sparkle postanawia jej pomóc, choćby siłą.
05
Griffon the Brush-Off
Sposób na gryfa
Cindy Morrow
12 listopada 2010
18 października 2011
W odwiedziny do Rainbow Dash przyjeżdża gryfica Gilda – koleżanka z obozu sportowego. Okazuje się, że jest ona zła i chce mieć Rainbow Dash tylko dla siebie. Dostrzega Pinkie Pie, lecz nikt jej nie wierzy. Gdy Gilda doprowadza Fluttershy do płaczu, różowy kucyk postanawia dać gryficy nauczkę.
06
Boast Busters
Chwalipięta
Chris Savino
19 listopada 2010
19 października 2011
Do Ponyville przybywa jednorożec, który każe nazywać siebie Wielką i Potężną Trixie. Robi pokazy sztuczek magicznych. Jej ciągłe przemądrzanie się denerwuje kucyki. Twilight Sparkle wbrew prośbom Spike’a nie chce konkurować z przybyszką i udowodnić jej, kto jest lepszy w magii, gdyż obawia się, że zdenerwuje tym swoje przyjaciółki. W końcu Snips i Snails ściągają do miasta Wielką Niedźwiedzicę, by Trixie mogła pokazać, jak to wedle jej najlepszej opowieści, uratowała mieszkańców Hoofington przed takim samym stworem. Wychodzi wówczas na jaw, że Trixie kłamała i nie potrafi pokonać zwierzaka. Po tym, jak Twilight rozwiązuje problem, Trixie ośmieszona ucieka z miasta.
07
Dragonshy
Wyjście smoka
Meghan McCarthy
26 listopada 2010
20 października 2011
Kucyki ruszają w góry, gdyż śpiący w tamtejszej grocie smok wydziela za dużo dymu zatruwającego powietrze w Ponyville. Chcą go przekonać, by przeprowadził się do innej groty. Okazuje się, że Fluttershy panicznie boi się smoków.
08
Look Before You Sleep
Dziewczyński wieczór
Charlotte Fullerton
3 grudnia 2010
21 października 2011
Ponieważ Rarity i Applejack są zbyt zajęte kłóceniem się ze sobą na temat dbania o szczegóły, zastaje ich burza, przez co nie mogą wrócić do swoich domów. Twilight przyjmuje je pod swój dach i postanawia urządzić piżamową imprezę. Niestety postępujący konflikt dwóch kucyków coraz bardziej pogarsza atmosferę na imprezie, gdyż jedna klacz stara się drugiej zrobić jak najbardziej na złość. Gdy w domu Twilight ląduje spory konar drzewa, który klacze usunąć mogą jedynie wspólnymi siłami, Rarity i Applejack przebaczają sobie i jednoczą się.
09
Bridle Gossip
Końska plotka
Amy Keating Rogers
10 grudnia 2010
23 października 2011
W Ponyville pojawia się nowy kucyk (klacz) w płaszczu z kapturem. Wszyscy boją się do niej zagadywać i zamykają się w domach. W końcu Apple Bloom, by udowodnić, że nie jest już dzieckiem, postanawia na własnej skórze przekonać się, czy plotki na temat przybyszki są prawdziwe. Starsze kucyki szybko ją odnajdują, przy czym dochodzi do konfrontacji z przybyszką, która okazuje się być zebrą o imieniu Zecora. Zebra mówi im, by byli uważni, ale kucyki odbierają to jako groźbę i wracają do domu. Następnego dnia rano okazuje się, że zaszły wielkie zmiany – Twilight straciła możliwość używania rogu, Rarity nie mogła doprowadzić się do ładu i porządku, Rainbow Dash nagle straciła talent do latania, Applejack skurczyła się do małych rozmiarów, a głos Fluttershy z miękkiego żeńskiego zmienił się w ciężki męski. Biorąc to za klątwę rzuconą na nie przez Zecorę, przyjaciółki ruszają do niej w celu wymuszenia odczarowania. Po drodze okazuje się, że Apple Bloom poszła sama do zebry. Kucyki przyśpieszają, by uratować klaczkę. Na miejscu jednak okazuje się, że Zecora nie jest zła. Wyjaśnia im, że ostrzeżenie dotyczyło kwiatów, na których kucyki stanęły i które odpowiadają za wszystkie zmiany, jakie zaszły w bohaterkach. Zebra postanawia im pomóc w odczynieniu uroków, jednakże jest jeden problem – wszystkie kucyki w Ponyville zamykają się przed nią przez co Zecora nie może zakupić składników potrzebnych do antidotum. Przyjaciółki pomagają jej tym samym kończąc falę plotek i w końcu antidotum jest gotowe. Kucyki zostają uleczone, a Zecora staje się ich przyjaciółką. Odcinek mówi o tym, że nie należy oceniać książki po okładce tzn. nie oceniać innych pochopnie.
10
Swarm of the Century
Rój stulecia
Mitchell Aaron Larson
17 grudnia 2010
24 października 2011
Fluttershy znajduje małe, słodkie stworzonko i sprowadza je do Ponyville. Ono w międzyczasie zaczyna powoli się rozmnażać. Wszyscy są zachwyceni stworzonkami, nie licząc Pinkie Pie. W końcu stworzonka rozmnażają się coraz szybciej i w końcu zaczynają siać chaos i zniszczenie w Ponyville, podczas gdy Pinkie Pie próbując zebrać zestaw instrumentów jest ciągle lekceważona przez przyjaciółki. Gdy wydaje się, że sytuacja jest już bez wyjścia, Twilight panikuje, gdyż lada moment miała być wizyta Księżniczki Celestii. W końcu przybywa Pinkie Pie grając polkę dzięki, czemu wyprowadza istoty z Ponyville. Okazuje się, że różowy kucyk od początku wiedział, czym te stworzonka są – Parasprite'ami, jakie noszą zagrożenie i jak się ich pozbyć. Kucyki uczą się, że nie wolno lekceważyć przyjaciół, nawet jeśli ich pomysły są z pozoru nie na miejscu.
11
Winter Wrap Up
Pożegnanie Zimy
Cindy Morrow
24 grudnia 2010
25 października 2011
W Ponyville rozpoczyna się Pożegnanie Zimy. Polega ono na uprzątnięciu całej zimy, by móc potem godnie powitać wiosnę. Mieszkańcy dzielą się na ekipy odpowiadające za odśnieżanie, wybudzanie zwierząt z zimowego snu, pogodę, pracę przy sianiu nasion, kruszenie lodów w jeziorach i szykującą gniazda dla ptaków. Tradycja zakazuje jednak używania magii, stąd Twilight Sparkle ma problem z tym, do której ekipy dołączyć. Próbuje sił w każdej, wywołując jedynie szereg problemów. Gdy okazuje się, że są spore opóźnienia w pracy i po raz kolejny nie uda się wszystkiego zrobić na czas, Twilight postanawia zająć się organizacją i zarządzaniem całą ekipą. Z jej pomocą udaje się zharmonizować i wykonać na czas wszystkie roboty i godnie powitać wiosnę. W końcu kucyk otrzymuje własną koszulkę, tym samym tworząc nowy oddział działający przy Pożegnaniu Zimy.
12
Call of the Cutie
Znaczkowa Liga
Meghan McCarthy
7 stycznia 2011
26 października 2011
Apple Bloom jest smutna, ponieważ jest jedynym kucykiem w swojej klasie, który nie odnalazł jeszcze swojego uroczego znaczka. Szuka pomocy u wielu kucyków, jednakże nadaremno. W końcu ląduje na przyjęciu na cześć Diamond Tiary, która swój znaczek uzyskała. Zostaje wyśmiana przez Diamond Tiarę i Silver Spoon, gdy nagle po jej stronie stają 2 kucyki również bez znaczków – Sweetie Belle i Scootaloo. Po tym kucyki zapoznają się ze sobą i postanawiają współpracować przy poszukiwaniach uroczych znaczków – zakładają Znaczkową Ligę.
13
Fall Weather Friends
Jesienna przyjaźń
Amy Keating Rogers
28 stycznia 2011
27 października 2011
Rainbow Dash i Applejack zaczynają rywalizować o to, która z nich jest silniejsza i sprawniejsza. W tym celu organizują sobie zawody, które mają wyłonić zwycięzcę. Gdy jednak Rainbow Dash zaczyna oszukiwać i nie przestaje, Applejack rzuca jej ostateczne wyzwanie – wyścig.
14
Suited for Success
Sukces spod igły
Charlotte Fullerton
4 lutego 2011
28 października 2011
Rarity postanawia uszyć dla swoich przyjaciółek stroje, by miały w czym pójść na Wielką Galopującą Galę. Przy okazji stroje mają być zaprezentowane na pokazie mody, który będzie oglądał znany projektant Hoity Toity. Zależy jej na tym, by suknie podobały się przyjaciółkom. Jednakże po wielu sugestiach przyjaciółek i ciężkiej pracy, stroje wychodzą fatalne i ostatecznie zostają wyśmiane przez projektanta. Rarity się załamuje. Przyjaciółki postanawiają to wynagrodzić – przyjmują pierwsze wersje sukienek i organizują nowy, tym razem prywatny pokaz mody tylko dla Hoity Toity'ego. Projektant jest zachwycony pracami, a kucyki po nauczeniu się, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, przyjmują suknie.
15
Feeling Pinkie Keen
Różowa intuicja
Dave Polsky
11 lutego 2011
29 października 2011
Twilight Sparkle odkrywa, że gdy Pinkie Pie ma dziwne bodźce na ciele, rzekomo powiązane z różnymi wydarzeniami dziejącymi się wokół niej, ta jej nie wierzy i postanawia przeprowadzić badania, by udowodnić, że to wszystko nie jest prawdą. Po wielu trudach w końcu przyznaje, że nie można wszystkiego wyjaśnić naukowo i trzeba czasem wierzyć przyjaciołom na słowo, akceptować wszystko tak jak jest.
16
Sonic Rainboom
Ponaddźwiękowe Bum
Mitchell Aaron Larson
18 lutego 2011
30 października 2011
Rainbow Dash szykuje się do zawodów dla pegazów w jej rodzinnym Cloudsdale. Jednakże porażki przy trenowaniu jej najlepszego numeru – Ponaddźwiękowego Bum oraz fakt, że wszystkie pegazy zachwycone są sztuczkami Rarity, która uzyskała skrzydła powodują, że ta jest coraz bardziej stresowana przed występem. Wygrywa jednak zawody po tym, jak ratuje Rarity z opresji – jej magicznie wyczarowane skrzydła spalają się i jednorożec o mało co się nie rozbija na ziemi.
17
Stare Master
Mistrzyni spojrzenia
Chris Savino
25 lutego 2011
31 października 2011
Fluttershy zgadza się zaopiekować się Sweetie Belle, Apple Bloom i Scootaloo. Opieka jednak nie idzie jej łatwo – małe kucyki są pełne energii i w końcu wymykają się do lasu, gdzie zostają zamienione w kamień przez bazyliszka. Ten sam efekt spotyka Twilight. Fluttershy w końcu nie wytrzymuje i dochodzi do konfrontacji kucyka z bazyliszkiem, podczas którego ta wykorzystuje swoje mocne spojrzenie, którym zawsze wymusza na zwierzętach odpowiednie zachowanie. Kucyki zostają odczarowane, a źrebaki są już jej posłuszne.
18
The Show Stoppers
Konkurs talentów
Cindy Morrow
4 marca 2011
1 listopada 2011
Znaczkowa Liga postanawia wziąć udział w konkursie talentów jako zespół muzyczny. Jednakże, mimo że wiedzą, co umieją i lubią robić, postanawiają robić rzeczy wydające się im fajniejsze. W efekcie końcowym występ wypada fatalnie – kucyki zostają wyśmiane. Zyskują jednak nagrodę za najśmieszniejsze przedstawienie.
19
A Dog and Pony Show
Kucyki i psy
Amy Keating Rogers
11 marca 2011
2 listopada 2011
Rarity i Spike wybierają się poza Ponyville zebrać nieco szmaragdów potrzebnych kucykowi do wykonania zamówionych ubrań. Zostaje nagle uprowadzona przez bandę Diamentowych Psów po tym, jak oni dowiadują się, że Rarity potrafi wyszukiwać kamienie szlachetne. Spike i reszta kucyków rusza jej na ratunek.
20
Green Isn't Your Color
W zielonym ci nie do twarzy
Meghan McCarthy
18 marca 2011
3 listopada 2011
Rarity ma szansę zaprezentować się przed sławnym fotografem w świecie mody – Photo Finish. Potrzebuje jednak idealną modelkę, stąd błaga Fluttershy o pomoc. Fluttershy się zgadza. Photo Finish jest zachwycona, jednakże nie strojami, lecz modelką. W efekcie tego Rarity zostaje zepchnięta w cień, a Fluttershy wbrew jej woli staje się sławną modelką. Każda z nich godzi się ze swoim losem ze względu na drugą osobę. Twilight w międzyczasie zostaje uwikłana w trzymanie ich sekretów i jest pilnowana bardzo przez Pinkie Pie. W końcu po nie pomyślnym przebiegnięciu planu Twilight pomocy żółtej pegazicy uwolnić się od świata mody, Rarity przybywa do Fluttershy i odbywają szczerą rozmowę, w której wyjaśniają sobie wszystko. Fluttershy w końcu rzuca pracę modelki, a Twilight nie wytrzymuje i zdradza tajemnicę Rarity i Fluttershy oraz dodatkową „tajemnicę” Spike’a o byciu zakochanym w Rarity przez co ten staje się osobistym pomocnikiem białego jednorożca.
21
Over a Barrel
Impas
Dave Polsky
25 marca 2011
4 listopada 2011
Kucyki jadą do Appleloosy zawieźć ukochane drzewo jabłkowe Applejack. W trakcie drogi jednak pociąg zostaje zaatakowany przez stado bizonów, które porywają drzewo i Spike’a. Okazuje się, że bizony są przeciwko tworzeniu sadu jabłek na trasie mającej wielkie znaczenie w ich kulturze. Kucyki z Appleloosy zaś nie chcą zrezygnować ze swoich planów, ponieważ muszą mieć co jeść. Pinkie Pie próbuje załagodzić sytuację piosenką, jednakże nie podoba się ona widowni i jedynie pogarsza sytuację. Wódz bizonów i szeryf z Appleloosy wypowiadają sobie wojnę. Dochodzi do bitwy. Bizony sieją zniszczenie, zaś kucyki atakują jabłkowymi ciastami. Nagle obrywa wódz bizonów. Pada na ziemię i przypadkiem kosztuje ciasta. Ciasto okazało się być tak dobre, że postanowiono dojść w końcu do kompromisu – sad może zostać, jedynie ma być pas drogi umożliwiający bizonom przebieganie tamtędy. Dodatkowo bizony mają od teraz część udziału w zyskach z sadu w postaci ciast.
22
A Bird in the Hoof
Ptaszek na uwięzi
Charlotte Fullerton
8 kwietnia 2011
6 listopada 2011
Do Ponyville przybywa z wizytą Księżniczka Celestia ze swoim feniksem. Fluttershy widząc, w jak kiepskim stanie jest ptak, porywa go i postanawia wyleczyć go. Sytuacja jednak coraz bardziej się pogarsza – ptak się stawia, potem ucieka, w końcu zmienia się w popiół. Pegazica jest zmuszona wyznać prawdę księżniczce. Ta jej przebacza i wyjaśnia, że feniksy starzeją się, spalają się, a potem odradzają się z popiołów, co też dzieje się na ich oczach.
23
The Cutie Mark Chronicles
Z kronik Ligi Znaczkowej
Mitchell Aaron Larson
15 kwietnia 2011
7 listopada 2011
Apple Bloom, Scootaloo i Sweetie Belle chcą się dowiedzieć, jak Rainbow Dash, Fluttershy, Rarity, Applejack, Pinkie Pie i Twilight Sparkle dostały urocze znaczki. Poznając te historie, dochodzą do wniosku, że wszystkie sześć opowieści są ze sobą powiązane.
24
Owl's Well That Ends Well
Sowa mądra głowa
Cindy Morrow
22 kwietnia 2011
8 listopada 2011
Twilight przyjmuje nowego asystenta do pomocy przy jej badaniach naukowych, by pracował w nocy, podczas gdy Spike może pójść spać i odpocząć. To jednak nie zadowala Spike’a, który robi się coraz bardziej zazdrosny o ptaka.
25
Party of One
Samotna imprezka
Meghan McCarthy
29 kwietnia 2011
9 listopada 2011
Pinkie Pie po wyprawieniu udanej imprezy na cześć jej aligatora – Gummy'ego, postanawia zorganizować after-party. Wszystkie kucyki jednak wykręcają się od imprezy i ewidentnie widać, że mają jakiś sekret przed nią. Różowy kucyk zaczyna bać się, że przyjaciółki już jej nie lubią i postanowiły wyrzucić ją z paczki. Te obawy pogłębia Spike, co wywołuje w niej załamanie.
26
The Best Night Ever
Niezapomniany wieczór
Amy Keating Rogers
6 maja 2011
10 listopada 2011
Kucyki ruszają na Wielką Galopującą Galę. Każda z nich ma własny cel, który chce osiągnąć na tej gali, jednakże żadnej nic nie wychodzi. W końcu impreza wymyka się spod kontroli, gdy te postanawiają się tak bardzo łatwo się nie poddawać.

Sezon 2 (2011-12)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Scenariusz

Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
27
The Return of Harmony Part 1
Powrót do Harmonii – część 1
Mitchell Aaron Larson
17 września 2011
27 października 2012
Księżniczka Celestia wzywa kucyki do swojego zamku, aby przy pomocy Klejnotów Harmonii, pokonały Discorda – jej dawnego wroga. Okazuje się jednak, że te zostały wykradzione i szóstka przyjaciółek musi je odnaleźć nim wszystko w Equestrii zostanie obrócone w totalny chaos.
28
The Return of Harmony Part 2
Powrót do Harmonii – część 2
Mitchell Aaron Larson
24 września 2011
27 października 2012
Gdy Discord obrócił całą Equestrię w straszny chaos, szóstka przyjaciółek poddała się jego rządom, lecz nie na długo.W końcu pokonują dzięki odnalezionym Elementom Harmonii zmieniają Discorda w kamienny posąg i przywróciły porządek w Equestrii.
29
Lesson Zero
Zerowa lekcja
Meghan McCarthy
15 października 2011
27 października 2012
Twilight odkrywa, że nie napisała jeszcze swojego cotygodniowego listu o przyjaźni do Księżniczki Celestii. Stara się więc znaleźć jakiś przyjacielski problem, który mogłaby rozwiązać i zrelacjonować, ale kiedy orientuje się, że nic się nie dzieje, postanawia sama stworzyć problem.
30
Luna Eclipsed
Luna odmieniona
Mitchell Aaron Larson
22 października 2011
27 października 2012
Kucyki odbywają się w Noc Koszmarów, czyli święcie wzorowanym na Halloween, w czasie którego źrebaki zbierają cukierki, a potem część z nich oddają ofierze Księżycowej Wiedźmie. W czasie tej nocy, Twilight Sparkle pomaga Księżniczce Lunie zdobyć sympatię poddanych i dostosować się do otoczenia.
31
Sisterhooves Social
Siostrzany sojusz
Cindy Morrow
5 listopada 2011
1 listopada 2012
Rarity i Sweetie Belle przechodzą siostrzany kryzys. Jedynym sposobem, aby go rozwiązać jest udział w tytułowym wydarzeniu.
32
The Cutie Pox
Znaczkowa ospa
Amy Keating Rogers
12 listopada 2011
2 listopada 2012
Apple Bloom zapada na tajemniczą chorobę powodującą pojawianie się niezliczonej ilości znaczków na jej ciele, czyli tzw. „znaczkową ospę”.
33
May the Best Pet Win!
Konkurs pupili
Charlotte Fullerton
19 listopada 2011
3 listopada 2012
Rainbow Dash decyduje się przygarnąć zwierzaka, jednak szczęściarza wyłonić ma dopiero konkurs. W międzyczasie bohaterka dowiaduje się, że słowo „pupil” oznacza przyjaciela, który zawsze pomoże.
34
The Mysterious Mare Do Well
Tajemnicza wybawicielka
Merriwether Williams
26 listopada 2011
4 listopada 2012
Status Rainbow Dash w miasteczku wzrasta do rangi bohatera. Jednak w mieście pojawia się zupełnie nowa bohaterka, zwana przez mieszkańców Tajemniczą Wybawicielką, która zawsze jest na miejscu zdarzenia parę chwil przed Rainbow, podczas gdy ona nie daje sobie rady...
35
Sweet and Elite
Gwiazda salonów
Meghan McCarthy
3 grudnia 2011
5 listopada 2012
Rarity odwiedza Canterlot i zostaje przyjęta do jego elity. Bycie popularną tak przypadło jej do gustu, że nie zdołała uszyć sukienki urodzinowej dla Twilight Sparkle na czas. Po otrzymaniu zaproszenia na przyjęcie ogrodowe, Rarity pisze do Twilight, że nie zdoła przybyć do Ponyville na jej urodziny. Twilight i reszta kucyków przybywa więc do Canterlot by móc być razem ze swoją przyjaciółką.
36
Secret of My Excess
Tajemnica nadmiaru
Mitchell Aaron Larson
10 grudnia 2011
6 listopada 2012
Spike robi się strasznie chciwy, co powoduje jego urośnięcie do niebotycznych rozmiarów.
37
Family Appreciation Day
Dzień uznania dla rodziny
Cindy Morrow
7 stycznia 2012
7 listopada 2012
Apple Bloom stara się powstrzymać Babcię Smith od przyjścia do szkoły na Dzień Uznania Dla Rodziny. Jest to pierwszy odcinek, w którym z głównych bohaterek pojawia się tylko jedna – Applejack.
38
Baby Cakes
Bobasy Cake
Charlotte Fullerton
14 stycznia 2012
8 listopada 2012
Pinkie Pie opiekuje się bliźniakami Państwa Cake, jednak okazuje się to znacznie trudniejsze niż myślała.
39
Hearth's Warming Eve
Wigilia Serdeczności
Merriwether Williams
17 grudnia 2011
9 listopada 2012
Główne bohaterki wystawiają sztukę w Canterlocie przedstawiającą założenie Equestrii.
40
The Last Roundup
Ostatnia gonitwa
Amy Keating Rogers
21 stycznia 2012
11 listopada 2012
Główne bohaterki dostają list od Applejack, w którym napisała, że nie wraca do Ponyville po Zawodach Rodeo w Canterlocie. Kucyki muszą więc wyruszyć w podróż i dowiedzieć się, dlaczego ich przyjaciółka podjęła taką decyzję.
41
The Super Speedy Cider Squeezy 6000
Super Szybki Wyciskacz Soku 6000
Mitchell Aaron Larson
28 stycznia 2012
12 listopada 2012
Bracia Flim Flam przyjeżdżają do Ponyville i wyzywają rodzinę Apple na sokowy pojedynek.
42
Read It and Weep
Czytaj i płacz
Cindy Morrow
4 lutego 2012
13 listopada 2012
Rainbow Dash, w trakcie swoich podniebnych akrobacji ulega wypadkowi. Trafia do szpitala i tam dowiaduje się, jaką przyjemnością może okazać się czytanie, sięgając po książkę o Dzielnej Do – odważnej pegazicy z mnóstwem przygód.
43
Hearts and Hooves Day
Dzień Serc i Podków
Meghan McCarthy
11 lutego 2012
14 listopada 2012
Znaczkowa Liga stawia sobie za cel znalezienie specjalnego kucyka dla pani Cheerilee z okazji Dnia Serc i Podków. Wybór trafia na Big Macintosh'a.
44
A Friend in Deed
Przyjaciel w potrzebie
Amy Keating Rogers
18 lutego 2012
15 listopada 2012
Pinkie Pie za wszelką cenę postanowiła zaprzyjaźnić się z osłem Crankym, jednak on nie był zainteresowany tą ofertą. Po długich namowach zgadza się na przyjaźń i wszystko kończy się szczęśliwie.
45
Putting Your Hoof Down
Lekcja stanowczości
Charlotte Fullerton, Merriwether Williams
3 marca 2012
16 listopada 2012
Fluttershy uczy się asertywności, ponieważ nie chce być popychadłem, ale nie wychodzi to jej na dobre.
46
It's About Time
Pora na czas
Mitchell Aaron Larson
10 marca 2012
18 listopada 2012
Twilight próbuje za wszelką cenę zapobiec katastrofie, którą zapowiedziała jej Twilight z przyszłości.
47
Dragon Quest
Poszukiwacze smoków
Merriwether Williams
17 marca 2012
19 listopada 2012
Spike wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoje prawdziwe przeznaczenie.
48
Hurricane Fluttershy
Huraganowa Fluttershy
Cindy Morrow
24 marca 2012
20 listopada 2012
Fluttershy stara się przezwyciężyć swoją nieśmiałość i pomóc pegazom w utworzeniu tornada, które dostarczy wodę do Cloudsdale.
49
Ponyville Confidential
Sekrety Ponyville
Mitchell Aaron Larson
31 marca 2012
21 listopada 2012
Znaczkowa Liga otwiera kolumnę plotkarską w szkolnej gazetce.
50
MMMystery on the Friendship Express
Zagadka w Ekspresie Przyjaźni
Amy Keating Rogers
7 kwietnia 2012
22 listopada 2012
Pinkie Pie musi dowieść kto nadgryzł tort państwa Cake, który obiecała dostarczyć na zawody cukiernicze.
51
A Canterlot Wedding – Part 1
Ślub w Canterlocie – część 1
Meghan McCarthy
21 kwietnia 2012
3 listopada 2012
Twilight Sparkle dowiaduje się, że jej brat Shining Armor żeni się z jej opiekunką z dzieciństwa, Księżniczką Cadance. Problem w tym, że jej charakter zmienił się diametralnie na gorszy...
52
A Canterlot Wedding – Part 2
Ślub w Canterlocie – część 2
Meghan McCarthy
21 kwietnia 2012
3 listopada 2012
Królowa Chrysalis, która była fałszywą księżniczką Cadence, przejmuje ze swoją armią podmieńców władzę nad Equestrią i jej mieszkańcami.Główne bohaterki przegrywają z podmieńcami, lecz z pomocą miłości Shining Armora i Cadence wypędzają je razem z ich królową z Equestrii na zawsze.Potem ślub Shining Armora i Cadence zostaje wznoniony i ci z kolei pobrali się.

Sezon 3 (2012-13)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Scenariusz

Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
53
The Crystal Empire – Part I
Kryształowe królestwo – część 1
Meghan McCarthy
10 listopada 2012
20 maja 2013
Twilight Sparkle dostaje od Księżniczki Celestii zadanie – ma pomóc Shining Armorowi i Cadance uratować Kryształowe Imperium przed powrotem Króla Sombry. Kucyk wraz ze swoimi przyjaciółmi po przybyciu na miejsce próbują uzyskać jakichkolwiek informacji na temat miejsca i wroga, jednakże okazuje się, że Kryształowe Kucyki po powrocie z wieloletniego zniknięcia całego Imperium nie pamiętają nic. By pomóc im odzyskać pamięć, organizują jarmark związany z takim artefaktem jak Kryształowe Serce, które później okazuje się być prawdziwym przedmiotem, który zaginął wieki temu. Twilight rusza ze Spikiem w poszukiwania, zaś Król Sombra przystępuje do ataku na państwo.
54
The Crystal Empire – Part II
Kryształowe królestwo – część 2
Meghan McCarthy
10 listopada 2012
21 maja 2013
Kryształowe Imperium zostaje zaatakowane przez Króla Sombrę. W międzyczasie Twilight Sparkle i Spike poszukują Kryształowego Serca ukrytego gdzieś w pałacu. Po jego odnalezieniu udaje się pokonać przeciwnika, uwolnić mieszkańców i zaprowadzić rządy Księżniczki Cadance i księcia Shining Armora. Twilight tym samym zdaje egzamin i wchodzi na wyższy poziom nauki.
55
Too Many Pinkie Pies
Wszędzie Pinkie Pie
Dave Polsky
17 listopada 2012
22 maja 2013
Pinkie Pie chce spędzać czas z każdym swoim przyjacielem. Gdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niemożliwe, przypomina sobie legendę o magicznym jeziorku, które tworzy klona tego, kto wypowie odpowiednie zaklęcie i wejdzie do niego. W efekcie tego Pinkie Pie tworzy masę klonów, które wymykają się spod kontroli i zaczynają siać chaos w Ponyville. Co gorsza, nikt nie potrafi wskazać prawdziwego kucyka. W końcu wszystkie zostają zebrane w jednym miejscu, gdzie dzięki specjalnemu zadaniu udaje się odnaleźć tą prawdziwą, zaś fałszywe klony odesłać z powrotem do jeziorka. Droga do jeziorka zostaje zamknięta.
56
One Bad Apple
Zgniłe jabłko
Cindy Morrow
24 listopada 2012
23 maja 2013
Do rodziny Apple w odwiedziny przyjeżdża kuzynka Apple Bloom – Babs Seed z Manehattan, która również ma problem ze znalezieniem swojego uroczego znaczka przez co jest wyśmiewana w swoim otoczeniu. Apple Bloom próbuje ją wciągnąć do Znaczkowej Ligi, ta jednak chcąc uniknąć nowej fali poniżania, tym razem ze strony Diamond Tiary i Silver Spoon, przechodzi na ich stronę i zaczyna prześladować Apple Bloom, Sweetie Belle i Scootaloo. W końcu tamte postanawiają wziąć odwet. Gdy jednak odkryły prawdę na temat Babs Seed, zdały sobie sprawę z tego, co chcą uczynić. Ratują Babs Seed przed ich pułapką. Dochodzi do pogodzenia się kucyków i Babs Seed od teraz nie dość, że jest przeciwko Diamond Tiarze i Silver Spoon, to wraca do Manehattanu z zamiarem założenia tamtejszego oddziału Znaczkowej Ligi.
57
Magic Duel
Pojedynek na czary
Mitchell Aaron Larson
1 grudnia 2013
24 maja 2013
Do Ponyville powraca Trixie z amuletem, który daje jej ogromną moc. Wyzywa Twilight Sparkle na pojedynek, w którym ta przegrywa. W efekcie tego zostaje wyrzucona z Ponyville, a Trixie zaprowadza własne rządy w mieście. Jednorożec przychodzi po pomoc i trening do Zecory. Po odkryciu prawdy na temat Trixie, ta z pomocą przyjaciółek i sprytnego planu pokonuje Trixie i uwalnia miasto spod jej panowania.
58
Sleepless in Ponyville
Bezsenność w Ponyville
Corey Powell
8 grudnia 2012
26 maja 2013
Apple Bloom i Sweetie Belle ze swoimi siostrami oraz Scootaloo i Rainbow Dash wyruszają na biwak. Małej pegazicy bardzo zależy na zaimponowaniu swojej idolce – starszemu pegazowi marząc o tym, by ta ją uczyniła swoją siostrą i uczyła jej bycia taką jak ona. W międzyczasie zaczynają ją dręczyć koszmary, co wywołuje dodatkowo lęk przed ukazaniem słabości przy Rainbow Dash. Z pomocą w śnie przychodzi do niej Księżniczka Luna, która udziela jej rady, by stawiła czoło swoim lękom. Scootaloo w końcu wpada do rwącej rzeki, skąd ratuje ją jej idolka. Wówczas korzysta z rady księżniczki i zwierza się wybawicielce ze swoich lęków. Rainbow Dash okazuje się ją doskonale rozumieć i przyjmuje ją pod swoje skrzydło.
59
Wonderbolts Academy
Akademia Wonderbolts
Merriwether Williams
15 grudnia 2012
26 maja 2013
Rainbow Dash w końcu może spełnić swoje największe marzenie o dostaniu się do Wonderboltsów – zostaje przyjęta do ich Akademii. Na miejscu zawiązuje przyjaźń z Lightning Dust, z którą powoli zaczyna coraz bardziej konkurować o tytuł najlepszego lotnika.
60
Just For Sidekicks
Tylko dla pomocników
Corey Powell
26 stycznia 2013
28 maja 2013
Podczas gdy kucyki wyjeżdżają do Kryształowego Imperium w celu wykonania nowego zadania, Spike'owi zostają powierzone do opieki ich zwierzęta. Smok chce zarobić w ten sposób szmaragdy potrzebne do ugotowania wymarzonego tortu. Szybko jednak okazuje się, że opieka nad zwierzętami to nie jest lekkie zajęcie.
61
Apple Family Reunion
Zjazd rodziny Apple
Cindy Morrow
22 grudnia 2012
27 maja 2013
Applejack postanawia zorganizować zjazd rodziny Apple. Jednakże jej starania, by był to najlepszy zjazd powoduje, że impreza jest przepełniona atrakcjami, zaś nie ma możliwości, by członkowie rodziny na spokojnie ze sobą porozmawiali. Jednak gdy dochodzi do wypadku, w efekcie którego trzeba odbudować stodołę, wszyscy chętnie się biorą do roboty i w końcu zjazd zostaje uznany za najlepszy, jaki dotąd był.
62
Spike at Your Service
Spike do usług
Dave Polsky
napisane przez Merriwether Wiliams
29 grudnia 2012
31 maja 2013
Spike ląduje w lesie, gdzie od śmierci ratuje go Applejack. Od tego momentu według Smoczego Kodeksu Spike ma dług wdzięczności do spłacenia, tak więc od tego momentu pomaga klaczce jak może. Dla niej to jednak jest tylko coraz większym problemem.
63
Keep Calm and Flutter On
Tylko spokojnie, Fluttershy
Dave Polsky
19 stycznia 2013
29 maja 2013
Do Ponyville przybywa Księżniczka Celestia z niecodziennym zadaniem dla głównych bohaterek. Chce ona, by uwolniły Discorda z kamienia i poddały go resocjalizacji. Szczególnie pokłada ona nadzieję w Fluttershy. Pegazica wierzy w to, że zmiana ich wroga jest możliwa, w przeciwieństwie do jej przyjaciółek.
64
Games Ponies Play
Kucykowe dyscypliny
Mitchell Aaron Larson
9 lutego 2013
30 maja 2013
Rainbow Dash wraz z przyjaciółkami ma pomóc Kryształowemu Imperium uzyskać możliwość organizacji słynnych zawodów.
65
Magical Mystery Cure
Sposób na zaklęcie
Mitchell Aaron Larson
16 lutego 2013
1 czerwca 2013
Twilight Sparkle przypadkowo rzuca na Klejnoty Harmonii niedokończone zaklęcie, które zmienia znaczki swych przyjaciółek. Stara się przywrócić im ich osobowość poprzez pomoc. Po pokonaniu zaklęcia i ukończeniu go okazuje się, że Twilight przeznaczone jest zostać księżniczką Equestrii i właśnie ukończyła ostateczny test. Dochodzi do jej przemienienia w alicorna i koronacji.

Sezon 4 (2013-14)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Scenariusz

Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
66
Princess Twilight Sparkle – Part 1
Księżniczka Twilight Sparkle – część 1
Meghan McCarthy
23 listopada 2013
1 czerwca 2014
Księżniczka Celestia i Księżniczka Luna zniknęły tuż przed Celebracją Letniego Słońca. Twilight Sparkle próbuje dowiedzieć się, co się z nimi stało, a Las Everfree nawiedza Ponyville.
67
Princess Twilight Sparkle – Part 2
Księżniczka Twilight Sparkle – część 2
Meghan McCarthy
23 listopada 2013
1 czerwca 2014
Twilight Sparkle odkrywa pochodzenie Elementów Harmonii, a ona i jej przyjaciele szukają przyczyny inwazji lasu Everfree.
68
Castle Mane-ia
Zamko-mania
Josh Haber
30 października 2013
1 czerwca 2014
Tajemnicza obecność następuje, gdy Twilight Sparkle i jej przyjaciółki idą do starego zamku Księżniczki Celestii i Księżniczki Luny.
69
Daring Don't
Samodzielna dzielna Do
Dave Polsky
7 grudnia 2013
1 czerwca 2014
Kiedy wydanie następnej książki o Dzielnej Do jest opóźnione, Rainbow Dash bierze sprawy w swoje kopyta, prowadząc jej przyjaciół, aby zrobić szokujące odkrycie o serii książek autorki.
70
Flight to the Finish
Przyjaźń uskrzydla
Ed Valentine
14 grudnia 2013
1 czerwca 2014
W tym odcinku, Znaczkowa Liga chce nieść flagę Ponyville na igrzyskach Equestrii, ale po kilku bolesnych uwagach od Diamond Tiary i Silver Spoon, Scootaloo chce zrobić więcej niż tylko nosić flagę.
71
Power Ponies
Super kucyki
Meghan McCarthy, Charlotte Fullerton, Betsy McGowen
21 grudnia 2013
1 czerwca 2014
Spike, Twilight Sparkle i reszta jej przyjaciółek są porwani do świata komiksu i muszą pokonać maniakalnego superzłoczyńcę-Maniaczkę, aby stamtąd uciec.
72
Bats!
Nietoperze
Merriwether Williams
28 grudnia 2013
7 czerwca 2014
Farmę Sweet Apple nawiedza plaga owocowych nietoperzy wampirów, Applejack i Fluttershy mają jednak inne wizje na pozbycie się problemu.
73
Rarity Takes Manehattan
Rarity podbija Manehattan
Dave Polsky
4 stycznia 2014
8 czerwca 2014
Rarity wraz z przyjaciółkami i Spikiem wybiera się do Manehattanu na pokaz mody, w którym bierze udział. Niestety jej szczodrość, okaże się dobrą i złą stroną.
74
Pinkie Apple Pie
Pinkie Apple Pie
Natasha Levinger
11 stycznia 2014
9 czerwca 2014
Pinkie Pie dokonuje odkrycia, że jest spokrewniona z Rodziną Apple. Razem z Applejack, Apple Bloom, Big Macintoshem i Babcią Smith wyrusza do klaczy, która może to potwierdzić.
75
Rainbow Falls
Rainbow Falls
Corey Powell
18 stycznia 2014
10 czerwca 2014
Rainbow Dash i jej drużyna z Ponyville stawiają się w lotach kwalifikacyjnych do Equestriańskich Igrzysk. Wtedy drużyna z Cloudsdale oferuje Rainbow miejsce w swoim składzie. Pegaz staje przed obliczem ciężkiej decyzji, co do tego komu pozostanie lojalna.
76
Three’s a Crowd
O jednego za dużo
Meghan McCarthy oraz Ed Valentine
25 stycznia 2014
12 czerwca 2014
Księżniczka Cadance odwiedza Twilight i planują razem spędzić dzień. Niestety, plany psuje pozornie chory Discord.
77
Pinkie Pride
Honor Pinkie
Amy Keating Rogers i Jayson Thiessen
1 lutego 2014
11 czerwca 2014
Do Ponyville przyjeżdża Cheese Sandwich, imprezowy kucyk i chce zorganizować dla Rainbow Dash urodziny. Pinkie Pie musi pokazać mu, kto naprawdę tu rządzi.
78
Simple Ways
Proste życie
Josh Haber
8 lutego 2014
13 czerwca 2014
Rarity zakochuje się w wędrownym pisarzu Trenderhoofie, jednakże on jest bardziej zainteresowany Applejack. Gustowna klacz postanawia się ubierać i zachowywać jak koleżanka z farmy, co kończy się niezłym bałaganem.
79
Filli Vanilli
Fluttershy ma głos
Amy Keating Rogers
15 lutego 2014
13 września 2014
Big Mac stracił głos i nie może śpiewać w zespole The Ponytones wraz z Rarity, Toe-Tapper i Torch Song. Rarity pragnie aby Fluttershy z nimi zaśpiewała. Jednak jej nieśmiała przyjaciółka panicznie boi się sceny.
80
Twilight Time
Nauka z Twilight
Dave Polsky
22 lutego 2014
14 września 2014
Znaczkowa Liga ma prywatne lekcje z Twilight. Kiedy ta wiadomość rozprzestrzenia się wśród młodych kucyków wszystkie chcą się z nimi uczyć. Twilight i Znaczkowa Liga będą miały mnóstwo problemów.
81
It Ain't Easy Being Breezies
Nielekko być bryzusiem
Natasha Levinger
1 marca 2014
15 września 2014
Fluttershy podejmuje akcję ratowania małych Bryzusiów.
82
Somepony to Watch Over Me
Lekcja samodzielności
Scott Sonnenborn
8 marca 2014
16 września 2014
Apple Bloom musi zostać sama w domu na cały dzień. Jest pewna, że da sobie radę, jednak jej siostra ma wątpliwości.
83
Maud Pie
Maud Pie
Noelle Benvenuti
15 marca 2014
18 września 2014
Ponyville odwiedza siostra Pinkie Pie – Maud Pie. Pinkie jest bardzo podekscytowana, jednak inne kucyki mają problem z zaprzyjaźnieniem się z siostrą różowej klaczy.
84
For Whom the Sweetie Bell Toils
Oklaski dla Sweetie Belle
Dave Polsky
22 marca 2014
19 września 2014
Sweetie Belle niszczy celowo strój Rarity dla ważnego klienta. W nocy Księżniczka Luna odwiedza sen małej klaczki i razem odbywają podróż po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
85
Leap of Faith
Wiara czyni cuda
Josh Haber
29 marca 2014
20 września 2014
Babcia Smith dzięki Magicznemu Tonikowi Braci Flim Flam zaczyna wierzyć, że odzyskała dawne siły,przez co decyduję się wykonać niebezpieczny skok do wody.
86
Testing, Testing,1,2,3
Skrzydlata wiedza
Amy Keating Rogers
5 kwietnia 2014
21 września 2014
Rainbow próbuje poznać historię Wonderbolts, aby się dostać do ich rezerw, a jej przyjaciółki pomagają jej, wykorzystując różne metody nauki.
87
Trade Ya!
Targi wymiany
Scott Sonnenborn
19 kwietnia 2014
17 września 2014
Kiedy wycieczka na jarmark w Tęczowych Wodospadach nie idzie zgodnie z oczekiwaniami, główna szóstka i Spike nauczą się, jak naprawdę cenna jest ich przyjaźń.
88
Inspiration Manifestation
Inspiracja, manifestacja
Corey Powell
26 kwietnia 2014
22 września 2014
Rarity traci swoją kreatywność, ale Spike odnajduje zaklęcie, które ma ją przywrócić lecz to się nie udaje.
89
Equestria Games
Igrzyska w Equestrii
Dave Polsky
3 maja 2014
23 września 2014
Spike jest dumny, kiedy dowiaduje się, że dostąpi zaszczytu zapalenia znicza na otwarciu Igrzysk Equestrii. Jednak, kiedy nerwy biorą nad nim górę, Spike stara się z całych sił udowodnić, że jest herosem za jakiego go wszyscy uważają.
90
Twilight's Kingdom – Part 1
Królestwo Twilight – część 1
Meghan McCarthy
10 maja 2014
24 września 2014
Kiedy z samego Tartaru ucieka zła istota, którą jest Lord Tirek, Księżniczka Celestia, aby wytropić złoczyńcę, wybiera Discorda zamiast Twilight Sparkle. W międzyczasie, Twilight, chcąc udowodnić swoją ważną rolę w tych wydarzeniach, stara się z całych sił rozwikłać tajemnicę Skrzynki Drzewa Harmonii.
91
Twilight's Kingdom part 2
Królestwo Twilight – część 2
Meghan McCarthy
10 maja 2014
25 września 2014
Aby chronić swoją magię i jednocześnie los Equestrii, Księżniczka Celestia, Księżniczka Luna i Księżniczka Cadance przekazują całą swoją moc Księżniczce Twilight Sparkle.

Sezon 5 (2015)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Scenariusz

Premiera
(Discovery Family)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
92
Znaczkowa mapa – część 1
The Cutie Map – Part 1
Meghan McCarthy, Scott Sonneborn i Mitchell Aaron Larson
4 kwietnia 2015
1 września 2015
93
Znaczkowa mapa – część 2
The Cutie Map – Part 2
Meghan McCarthy, Scott Sonneborn i Mitchell Aaron Larson
4 kwietnia 2015
2 września 2015
94
Nie ma to jak w domu
Castle Sweet Castle
Joanna Lewis i Kristine Songco
11 kwietnia 2015
3 września 2015
95
Rozterki Apple Bloom
Bloom and Gloom
Josh Haber
18 kwietnia 2015
4 września 2015
96
Tank chce spać
Tanks for the Memories
Cindy Morrow
25 kwietnia 2015
1 września 2015
97
Ścigany
Appleoosa's Most Wanted
Dave Polsky
2 maja 2015
6 września 2015
98
Stara przyjaźń nie rdzewieje
Make New Friends But Keep Discord
Natasha Levinger
16 maja 2015
7 września 2015
99
Zaginiony skarb Griffonstone
The Lost Treasure of Griffonstone
Amy Keating Rogers
23 maja 2015
8 września 2015
100
Ach, życie...
Slice of Life
Mitchell Aaron Larson
13 czerwca 2015
9 września 2015
101
Księżniczka Spike
Princess Spike
Neal Dusedau, Jayson Thiessen i Jim Miller
20 czerwca 2015
10 września 2015
102
Ale impreza!
Party Pooped
Nick Confalone
27 czerwca 2015
11 września 2015
103
Kopę lat!
Amending Fences
Mitchell Aaron Larson
4 lipca 2015
12 września 2015
104
Dobranoc
Do Princesses Dream of Magic Sheep?
Scott Sonneborn, Jayson Thiessen i Jim Miller
11 lipca 2015
13 września 2015
105
Fiku-miku w butiku
Canterlot Boutique
Amy Keating Rogers
12 września 2015
24 grudnia 2015
106
Detektyw Rarity
Rarity Investigates!
Joanna Lewis, Meghan McCarthy, Mitchell Aaron Larson, Joanna Lewis i Kristine Songco
19 września 2015
25 grudnia 2015[6]
107
Kuce w wielkim mieście
Made in Manehattan
Noelle Benvenuti
26 września 2015
25 grudnia 2015[6]
108
Siostrzany turniej
Brotherhooves Social
Dave Polsky
3 października 2015
26 grudnia 2015[7]
109
Poszukiwacze zaginionych znaczków
Crusaders of the Lost Mark
Amy Keating Rogers
10 października 2015
26 grudnia 2015[7]
110
Wielka tajemnica Pinkie
The One Where Pinkie Pie Knows
Gillian M. Berrow
17 października 2015
27 grudnia 2015[8]
111
Wspólne Święta
Hearthbreakers
Nick Confalone
24 października 2015
27 grudnia 2015[8]
112
Noc koszmarów
Scare Master
Natasha Levinger
31 października 2015
24 grudnia 2015[9]
113
Żartowniś Discord
What About Discord?
Neal Dusedau
7 listopada 2015
25 stycznia 2016[10]
114
Hooffieldowie, McColtsi
The Hooffields and McColts
Joanna Lewis i Kristine Songco
14 listopada 2015
26 stycznia 2016[11]
115
Główna atrakcja
The Mane Attraction
Amy Keating Rogers
21 listopada 2015
27 stycznia 2016[12]
116
Znaczki raz jeszcze – część 1
The Cutie Re-Mark – Part 1
Josh Haber
28 listopada 2015
28 stycznia 2016[13]
117
Znaczki raz jeszcze – część 2
The Cutie Re-Mark – Part 2
Josh Haber
28 listopada 2015
29 stycznia 2016[4]

Sezon 6 (2016)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Scenariusz

Premiera
(Discovery Family)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
118
Kryształowanie – część 1
The Crystalling – Part 1
Josh Haber
26 marca 2016
28 maja 2016
119
Kryształowanie – część 2
The Crystalling – Part 2
Josh Haber
26 marca 2016
28 maja 2016
120
Podarunek Maud Pie
The Gift of the Maud Pie
Josh Haber, Michael P. Fox i Wil Fox
2 kwietnia 2016
28 maja 2016
121
Naznaczkowane
On Your Marks
Dave Polsky i Josh Haber
9 kwietnia 2016
5 września 2016
122
Turniej Ognia
Gauntlet of Fire
Joanna Lewis i Kristine Songco
16 kwietnia 2016
5 września 2016
123
Zawsze jest druga szansa
No Second Prances
Nick Confalone
30 kwietnia 2016
6 września 2016
124
Nowicjuszka Dash
Newbie Dash
Dave Rapp, Dave Polsky i Dave Rapp
7 maja 2016
6 września 2016
125
Opowieść o serdeczności
A Hearth's Warming Tail
Michael Vogel
14 maja 2016
7 września 2016
126
Aleja Szyku
The Saddle Row Review
Nick Confalone
21 maja 2016
8 września 2016
127
Wolny dzień Applejack
Applejack's „Day” Off
Neal Dusedau, Michael P. Fox i Wil Fox
28 maja 2016
8 września 2016
128
Powrót brata
Flutter Brutter
Meghan McCarthy i Dave Rapp
4 czerwca 2016
9 września 2016
129
Dosmacz swoje życie
Spice Up Your Life
Michael Vogel
11 czerwca 2016
9 września 2016
130
Fikcja i prawda
Stranger Than Fan Fiction
Josh Haber i Michael Vogel
30 lipca 2016
10 września 2016
131
Wyścig to nie wszystko
The Cart Before the Ponies
Ed Valentine; Michael Vogel
6 sierpnia 2016
10 września 2016
132
Dowcipna Rainbow Dash
28 Pranks Later
Meghan McCarthy i F. M. De Marco
13 sierpnia 2016
11 września 2016
133
Przemiana podmieńca
The Times They Are a Changeling
Michael Vogel, Kevin Burke i Chris „Doc” Wyatt
20 sierpnia 2016
11 września 2016
134
Ogry i ciemnice
Dungeons & Discords
Nick Confalone
27 sierpnia 2016
12 września 2016
135
Mecz koszballa
Buckball Season
Jennifer Skelly
3 września 2016
12 września 2016
136
Znaczków naszych wina
The Fault in Our Cutie Marks
Ed Valentine
10 września 2016
7 września 2016
137
Wizyta w Las Pegasus
Viva Las Pegasus
Kevin Burke i Chris „Doc” Wyatt
17 września 2016
14 listopada 2016
138
Troszkę więcej magii
Every Little Thing She Does
Michael Vogel
24 września 2016
15 listopada 2016
139
Kwestia punktu widzenia
P.P.O.V. (Pony Point of View)
Michael P. Fox i Wil Fox;Kevin Burke, Chris „Doc” Wyatt, Michael P. Fox, i Wil Fox
1 października 2016
16 listopada 2016
140
Niewinne kłamstwa
Where the Apple Lies
Dave Rapp;Meghan McCarthy i Dave Rapp
8 października 2016
17 listopada 2016
141
Szkoła mistrzów
Top Bolt
Joanna Lewis i Kristine Songco;Meghan McCarthy, Joanna Lewis i Kristine Songco
15 października 2016
18 listopada 2016
142
Stare sprawy, stare miejsca, część 1
To Where and Back Again: Part 1
Josh Haber i Michael Vogel
22 października 2016
19 listopada 2016
143
Stare sprawy, stare miejsca, część 2
To Where and Back Again: Part 2
Josh Haber i Michael Vogel
22 października 2016
20 listopada 2016

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Scenariusz

Premiera
(Discovery Family)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
144
Rada Celestii
Celestial Advice
Joanna Lewis i Kristine Songco
15 kwietnia 2017
1 czerwca 2017
145
Butelka złości
All Bottled Up
Joanna Lewis i Kristine Songco
15 kwietnia 2017
1 września 2017
146
Dzień pełen Flurry
A Flurry of Emotions
Sammie Crowley i Whitney Wetta
22 kwietnia 2017
1 września 2017
147
Przyjaźń mocna jak skała
Rock Solid Friendship
Nick Confalone
29 kwietnia 2017
5 października 2017
148
Schronisko Fluttershy
Fluttershy Leans in
Gillian M. Berrow
6 maja 2017
6 października 2017
149
Siostrzana miłość
Forever Filly
Michael P. Fox i Wil Fox
13 maja 2017
7 października 2017
150
Duma rodziców
Parental Glideance
Josh Hamilton
20 maja 2017
8 października 2017
151
Nie potrzeba słów
Hard to Say Anything
Becky Wangberg
27 maja 2017
9 października 2017
152
Szczera Apple
Honest Apple
Kevin Lappin
3 czerwca 2017
10 października 2017
153
Królewski problem
A Royal Problem
Joanna Lewis i Kristine Songco
10 czerwca 2017
11 października 2017
154
Pomoc niemile widziana
Not Asking For Trouble
May Chan
17 czerwca 2017
12 października 2017
155
Herbatka u Discorda
Discordant Harmony
Michael P. Fox i Wil Fox
5 sierpnia 2017
13 października 2017
156
Doskonała para
The Perfect Pear
Joanna Lewis i Kristine Songco
5 sierpnia 2017
14 października 2017
157
Sława i udręka
Fame and Misfortune
M.A. Larson
12 sierpnia 2017
15 października 2017
158
Podwójna gra
Triple Threat
Josh Hamilton
19 sierpnia 2017
16 października 2017
159
Opowieści przy ognisku
Campfire Tales
Barry Safchik i Michael Platt
26 sierpnia 2017
17 października 2017
160
Zmienić podmieńca
To Change a Changeling
Kevin Lappin
2 września 2017
21 października 2017
161
Czy to koniec Dzielnej Do?
Daring Done?
Gillian M. Berrow
9 września 2017
19 października 2017
162
Grzywa to nie wszystko
It Isn't the Mane Thing About You
Josh Haber
16 września 2017
22 października 2017
163
Znachorka z mokradeł
A Health of Information
Sammie Crowley i Whitney Wetta
23 września 2017
20 października 2017
164
Znaczki i pasje
Marks and Recreation
May Chan
30 września 2017
4 listopada 2017
165
Cena sławy
Once Upon a Zeppelin
Brittany Jo Flores
7 października 2017
23 października 2017
166
Sekrety i ciasta
Secrets and Pies
Josh Hamilton
14 października 2017
5 listopada 2017
167
Wspólne zainteresowania
Uncommon Bond
Josh Haber i Kevin Lappin
21 października 2017
6 listopada 2017
168
Kucyk Ciemności, część 1
Shadow Play: Part 1
Josh Haber i Nicole Dubuc
28 października 2017
7 listopada 2017
169
Kucyk Ciemności, część 2
Shadow Play: Part 2
Josh Haber i Nicole Dubuc
28 października 2017
8 listopada 2017

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. WEEKEND Z MY LITTLE PONY: ŚLUB KUCYKÓW (pol.). miniminiplus.pl. [dostęp 2012-10-20].
 2. „My Little Pony: Przyjaźń to magia 3” od maja na antenie MiniMini+ (pol.). Wirtualne Media. [dostęp 2013-04-20].
 3. 'My Little Pony: Friendship is Magic' exclusive: Season 4 premieres on ... (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2013-08-06].
 4. a b TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 29 stycznia 2016 (pol.). telemagazyn.pl, 2016-01-29. [dostęp 2016-01-05].
 5. MiniMini+ program TV na 2018-05-25 - ramówka, emisje - Sprawdź Online - programtv.naziemna.info, programtv.naziemna.info [dostęp 2018-05-01].
 6. a b TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 25 grudnia 2015 (pol.). telemagazyn.pl, 2015-12-25. [dostęp 2015-12-07].
 7. a b TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 26 grudnia 2015 (pol.). telemagazyn.pl, 2015-12-26. [dostęp 2015-12-07].
 8. a b TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 27 grudnia 2015 (pol.). telemagazyn.pl, 2015-12-27. [dostęp 2015-12-07].
 9. TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 24 grudnia 2015 (pol.). telemagazyn.pl, 2015-12-24. [dostęp 2015-12-07].
 10. TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 25 stycznia 2016 (pol.). telemagazyn.pl, 2016-01-25. [dostęp 2016-01-05].
 11. TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 26 stycznia 2016 (pol.). telemagazyn.pl, 2016-01-26. [dostęp 2016-01-05].
 12. TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 27 stycznia 2016 (pol.). telemagazyn.pl, 2016-01-27. [dostęp 2016-01-05].
 13. TeleMagazyn: MiniMini+ - program tv na 28 stycznia 2016 (pol.). telemagazyn.pl, 2016-01-28. [dostęp 2016-01-05].