Lista odcinków serialu Niania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu Niania, którego pierwowzorem był amerykański serial pt. Pomoc domowa. Autorami scenariusza wersji oryginalnej są Peter Marc Jacobson, Robert Sternin i Prudence Fraser, zaś polska wersja scenariusza jest dokładną kopią wersji amerykańskiej. Reżyserem serialu jest Jerzy Bogajewicz, a główne role grają Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Seria Liczba odcinków Czas emisji
1 15 10 września 200524 grudnia 2005
2 15 4 marca 200610 czerwca 2006
3 15 9 września 200623 grudnia 2006
4 15 10 marca 200716 czerwca 2007
5 15 8 września 200715 grudnia 2007
6 15 1 marca 20087 czerwca 2008
7 15 6 września 200820 grudnia 2008
8 15 7 marca 200925 kwietnia 2009
9 14 2 maja 200924 października 2009

Odcinki[1][edytuj | edytuj kod]

Seria pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1
Frania
10 września 2005
Frania Maj niespodziewanie dla samej siebie skończyła karierę w salonie sukien ślubnych, bo właściciel – były narzeczony – ją zwolnił. Frania postanawia rozpocząć nowy rozdział w swym życiu i zostaje akwizytorką kosmetyków. Szukając pierwszych klientów, trafia do domu Maksymiliana Skalskiego – słynnego producenta seriali telewizyjnych. Maks właśnie poszukuje nowej niani dla trójki swych dzieci, które niedawno straciły matkę. Myląc Franię z kolejną kandydatką, postanawia, choć nie bez wahania, zatrudnić ją do opieki nad dziećmi.

Gościnnie: Wojciech Medyński (właściciel salonu sukien ślubnych, chłopak Frani), Marta Saciuk (panna młoda), Marcin Błaszak (Patryk, kelner na przyjęciu), Adam Sztaba (pianista), Zdzisław Sobociński (inwestor)

2
Przeminęło z dymkiem
17 września 2005
Do Frani, która od trzech tygodni pracuje u Skalskich, przychodzi w odwiedziny jej dawna przyjaciółka – Jola. Jest zachwycona bogatym domem pracodawcy koleżanki. Przyjaciółki opowiadają sobie o kolegach z liceum. Podawani za wzór "twardych facetów" źli chłopcy imponują Adasiowi. W szkole dzieci jest organizowany festyn, na który niania chce też zaciągnąć głowę rodziny. Niestety, wciąż zajęty producent telewizyjny przedkłada sprawy zawodowe nad przebywanie ze swoimi pociechami. Nazajutrz Adaś przynosi ze szkoły uwagę, ponieważ palił papierosa. W pierwszym odruchu Frania chce iść na skargę do Maksa, ale w końcu robi jej się żal chłopca. Tymczasem Maks zmienia zdanie – postanawia iść na festyn, a przy okazji zapytać dyrektora o postępy Adasia w nauce. Niania i jej podopieczny są w pułapce. Prawda wychodzi na jaw. Ojciec jest wściekły, syna wini za palenie, a nianię – za ukrywanie prawdy. Frania "podaje się do dymisji", której jednak Skalski nie przyjmuje. Widzi, że dzieci bardzo lubią nową nianię oraz że ona bardzo się nimi przejmuje. Maks i Frania wspólnie wymyślają karę dla Adasia. Idą z nim do domu starców, gdzie przebywa babcia Frani – Apolonia, zagorzała palaczka. Adaś, widząc kaszlącą, zniszczoną przez tytoń starą kobietę, obiecuje, że już nigdy nie zapali papierosa...
3
Przebieranki
24 września 2005
Małgosia jest zaproszona na przyjęcie urodzinowe do Anastazji Lubomirskiej. Nie chce tam iść, gdyż jest bardzo nieśmiała i dodatkowo paraliżuje ją fakt, że nie ma koleżanek. Frania postanawia jej pomóc, zapraszając wcześniej hrabinę Lubomirską i jej córkę do domu Skalskich. Karolina straszy ją, że zawstydzi Małgosię swoim wyglądem i zachowaniem, więc Frania prosi Maksa i Konrada, aby nauczyli ją być damą. Odmieniona Frania wydaje wytworne, lecz nudne przyjęcie, z którego śmieją się koleżanki Małgosi. Po ostrej rozmowie między Franią i Małgosią niania jest znowu sobą, co – o dziwo – bardzo przypada do gustu hrabinie Lubomirskiej.
4
Słodkie potomstwo
1 października 2005
Karolina – współpracownica Maksa – jest bardzo zazdrosna o Franię. Denerwuje ją, że nowa niania zadomowiła się w domu Skalskich i ma dobry kontakt z dziećmi. Maks proponuje więc Karolinie, aby zabrała całą trójkę do ZOO. Wycieczka okazuje się wielką katastrofą. Dzieciaki opowiadają Karolinie, że Frania jest wspaniałą nianią i lubi się nimi zajmować w przeciwieństwie do niej. Ta z zemsty mówi, że ich wspaniała opiekunka robi to wyłącznie dla pieniędzy. Stwierdzenie Karoliny szczególnie boli najmłodszą Zuzię. Zraniona dziewczynka ucieka z domu i niespodziewanie przychodzi do domu Frani, która właśnie razem z matką wybiera się na ślub. Frania rozmawia z małą i przekonuje, że opowieści Karoliny są nieprawdą, bo nikt nie płaci jej za to, by kochała dzieci Maksa.
5
Stosunki służbowe
8 października 2005
Maks zdenerwowany nieco wścibskim zachowaniem Frani postanawia wyraźnie oddzielić życie prywatne od swoich interesów służbowych. Wkrótce jednak okazuje się, że jest to niemożliwe. Znany aktor, którego Maks chce zaangażować do swojego serialu, stawia niecodzienne wymagania. Chce, aby ten zaaranżował mu randkę z Franią. Zmusza to Skalskiego do kapitulacji i rezygnacji z nowo wprowadzonej zasady. Frania, początkowo szczęśliwa z propozycji, wraca z randki mocno rozczarowana.
6
Retro-niania
15 października 2005
Do domu Maksa przyjeżdża jego dawna niania – Klara Przytyk. Panna Przytyk ma "tradycyjne" metody wychowawcze: zamiast wspierać dzieci i uczyć je wyrażania emocji chce wprowadzić porządek i dyscyplinę. Maks jest nią zachwycony, gdyż dzięki jej obecności "wraca" do idealizowanych czasów dzieciństwa. Klarę Przytyk lubi też, ze zrozumiałych powodów, Karolina, oraz... Konrad, który kiedyś się w niej kochał. Frania będzie musiała stoczyć nierówną walkę.
7
Przyzwoitka
22 października 2005
Konrad kicha i jest przeziębiony. Frania postanawia dać mu odpocząć i zamawia jedzenie na wynos. Kelnerem, który dostarcza zamówienie okazuje się chłopak, z którym Małgosia całowała się na przyjęciu. Proponuje on Małgosi randkę – mają iść razem do kina. Frania bierze na siebie ciężar rozmowy z Maksem, który – jako typowy ojciec nastolatki – nie chce pogodzić się dorastaniem córki. W rezultacie Maks decyduje, że Frania pójdzie z młodymi na randkę w charakterze przyzwoitki. Podczas wyjścia do kina Małgosia jest onieśmielona, natomiast Frania toczy swobodną konwersację z kelnerem. Następnego dnia Małgosia jest załamana. Uważa, że randka wypadła fatalnie.
8
Wymyślona przyjaciółka
29 października 2005
Zuzia coraz częściej rozmawia z nieistniejącą przyjaciółką – Aurelią. Jest to jeden z powodów, dla których chodzi na psychoterapię. Według Maksa, popieranego przez Karolinę, wizyty u specjalisty pomogą dziewczynce lepiej wyrazić emocje. Frania, zaniepokojona stanem swojej podopiecznej, uważa, że zamiast leczenia u psychologa dziewczynce przydałoby się od życia więcej przyjemności. Proponuje Zuzi wspólne pieczenie ciasteczek. Niestety, w pewnym momencie Frania nieopatrznie zjada ciastko, na którym siedzi wymyślona przyjaciółka Zuzi. Cała rodzina jest zaangażowana w "pogrzeb" nieistniejącej Aurelii. Stan dziewczynki nie ulega poprawie, więc psychoterapeutka oprócz Zuzi zaprasza na wizytę jej ojca oraz nianię.
9
Głębokie gardło
5 listopada 2005
Dzieci są lekko przeziębione, zmuszają Franię i Konrada do intensywnej, choć nieuzasadnionej ich stanem zdrowia opieki. Niania idzie więc z Zuzią do lekarza. Okazuje się, że dziewczynka jest już zdrowa, ale niania Frania powinna mieć wycięte migdałki. Wszyscy są bardzo przejęci czekającym Franię zabiegiem – wszyscy oprócz Karoliny. Karolina chce zabrać Maksa jako swojego partnera na zjazd absolwentów uczelni. Niespodziewanie Maksymilian postanawia zostać przy niani do końca operacji. Karolina musi jechać sama na bal. Maks obiecuje jej, że dojedzie. Przed operacją Frania ma podanego "głupiego Jasia", który mąci jej w głowie. Niania wyznaje Maksowi miłość. Maks postanawia delikatnie z nią na ten temat porozmawiać. Okazuje się jednak, że był to tylko efekt odurzenia środkiem znieczulającym. Maks jedzie na bal do Karoliny. Jest już po imprezie i Karolina jest pijana – prezentuje wisielczy humor. Konrad i Frania przeziębiają się, a dzieci muszą się nimi opiekować.
10
Nieoczekiwana zamiana miejsc
12 listopada 2005
Adam został wybrany na gospodarza klasy, aby to uczcić, Maks zabiera dzieci do muzeum. Konrad chciałby zostać członkiem Stowarzyszenia Kamerdynerów. Niespodziewanie w domu Skalskich pojawia się matka Frani. Teresa prosi córkę, by pod nieobecność Maksa udawała jego żonę. Chce tym zaimponować swojemu bratu Józkowi i jego córce Marcie. Wizyta rodziny nie przebiega łatwo: goście chcą poznać małżonka i Frania postanawia w tej roli obsadzić Konrada. Wkrótce potem do domu Skalskich przychodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Kamerdynerów, chcą orzec, czy Konrad może zostać członkiem ich organizacji. Biorą Konrada za pana Skalskiego. Wtedy pojawia się Maks z dziećmi.
11
Niech żyje show!
19 listopada 2005
Zuzia ma wziąć udział w szkolnym przedstawieniu. Dyrektorka szkoły ma nadzieję, że Maks będzie reżyserował przedstawienie, ale ten się wykręca i poleca Franię. Szybko jednak zdenerwowany jej nieprofesjonalnym podejściem, sam zabiera się za reżyserowanie. Chce zrobić z Zuzi gwiazdę, do czego jednak nie ma ona ani serca, ani talentu. Frania ma pretensje do Maksa, że za dużo wymaga od Zuzi. Ten upiera się przy swoich metodach, ale szybko okazuje się, że nie miał racji.
12
Miejsce na cmentarzu
26 listopada 2005
Teresa postanawia obdarować Franię miejscem na cmentarzu. To prezent od niej na 30. urodziny córki. Jednocześnie jest to chytry spisek, który ma na celu poznanie Frani z właścicielem zakładu pogrzebowego, Markiem. Nieoczekiwanie intryga okazuje się całkiem skuteczna: Frania zaczyna spotykać się z Markiem. Maks jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwy, Adam i Zuzia również. Tylko Małgosia dzieli szczęście Frani, ponieważ sama zakochała się w koledze ze szkoły. Niespodziewanie Marek odsłania swoje drugie oblicze przed Franią – chce zostać klaunem. Frania ma go dość. Małgosia też przeżywa zawód miłosny. Tylko Maks jest w siódmym niebie i kwitnie.
13
Między nami modelkami
3 grudnia 2005
Do Maksa przyjeżdża jego dawna miłość, Maria. Ma mu pomóc w przekonywaniu sponsorów do najnowszego filmu. Maks liczy też trochę na powrót dawnych uczuć. Wszyscy są oczarowani Marią – piękną, znaną i bogatą modelką. Kiedyś była wzorem dla Frani, teraz staje się nim dla Małgosi, której obiecuje wielką karierę w świecie mody. Gościa nie znosi tylko Konrad, który wciąż pamięta, jak Maks cierpiał po jej odejściu. Wkrótce do Marii zraża się też Frania, która widzi, jak bezwzględna jest jej dawna idolka. Pierwsze niepowodzenia w świecie mody są dla Małgosi prawdziwą tragedią, Maria nie wspiera jej jednak, ale swoimi komentarzami wpędza w jeszcze większe kompleksy. Zapomina również o obiecanej Maksowi wyprawie do Międzyzdrojów i ponownie opuszcza go bez pożegnania. Małgosia znowu widzi, że to nie osoby z wielkiego świata, ale Frania może być jej najlepszą przyjaciółką.
14
Rodzinne przepychanki
17 grudnia 2005
W domu Skalskich zapchała się rura i Maks zgodził się, aby wezwano na pomoc hydraulika, wuja Frani. W międzyczasie Frania zgadza się wstawić za Małgosią, której Maks zabronił iść na urodziny koleżanki, obawiając się, że będzie się tam całować z chłopakami. Wuj hydraulik przyszedł z wnuczką Majką, którą Frania niespodziewanie zastaje pod prysznicem całującą się z Adasiem. Maks dowiaduje się o poczynaniach syna i – o dziwo – nie wścieka się, ale jest z niego dumny. Frania chce to wykorzystać i jeszcze raz spróbować przekonać go, aby puścił Małgosię na imprezę. Sytuację komplikuje fakt, że niechcący przyłapuje samego Maksa pod prysznicem...
15
Wymarzona wigilia
24 grudnia 2005
Na Święta Maks wyjeżdża z Karoliną do Wrocławia, by poprowadzić koncert charytatywny. Frania jest oburzona, że dzieci spędzą Wigilię bez ojca. Jej zdumienie wzrasta, gdy dowiaduje się, że co roku prezenty pod choinkę małym Skalskim kupowała asystentka Maksa. Niania przekonuje Maksa, że najważniejsze są prezenty od serca, a więc kupione osobiście. Tymczasem dowiaduje się od Konrada, że jak co roku pan Skalski przekaże personelowi premie pieniężne. Na konto swej przyszłej wypłaty Frania kupuje dzieciom prezenty. Niestety, Maks posłuchał jej rady i zamiast gotówki Frania otrzymuje prezent "od serca" – antyczny wazonik. Aby spłacić debet, niania zastawia prezent w lombardzie. Jednak gdy dowiaduje się, jak wielkie znaczenie Maks przywiązuje do tego przedmiotu, chce go wykupić, tyle że wazonik kosztuje teraz drożej. Zastawia więc zegarek-pamiątkę po prababci. Maks dowiaduje się o wszystkim. Postanawia zegarek wykupić. Niestety, okazuje się, że wykupuje nie ten, co trzeba, przy okazji siada na wazoniku, raniąc sobie pośladki. Choć Wigilia odbywa się w szpitalu, jest to najszczęśliwsza Wigilia Skalskich, bo po raz pierwszy spędzona wspólnie.

Seria druga[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (16)
Nie będę Julią
4 marca 2006
Do Maksa przychodzi jego znajomy reżyser teatralny. Ryszard zamierza wystawić "Romea i Julię" i poszukuje odtwórczyni głównej roli. W oko wpada mu Frania, która jest zachwycona perspektywą grania na scenie. Maks stara się ją przekonać, że nie ma talentu, co przynosi odwrotny skutek. Maks jest niepocieszony, tym bardziej, że bez niani w domu panuje bałągan. Przypadkowo Karolina dowiaduje się, że Ryszard zatrudnił nianię tylko dlatego, żeby jego przedstawienie odniosło klapę. Jest mu to potrzebne do rozliczeń finansowych. Niania wraca do domu bogatsza o nowe doświadczenia, ale i Maks uświadamia sobie ważną prawdę – że bez Frani jego dom już nie taki sam.
2 (17)
Wymarzone wakacje
11 marca 2006
Za namową dzieci, Maks dochodzi do wniosku, że wszystkim przyda się mały odpoczynek. Postanawia zabrać dzieci i Franię na wczasy. Również Karolina bierze urlop i zamierza wyjechać z tajemniczym senatorem. Niestety w drodze na lotnisko okazuje się, że z powodu śnieżycy wszystkie drogi, mosty oraz samo lotnisko są zamknięte. Skalscy, Frania, Karolina oraz Konrad znajdują schronienie w domu Teresy Maj. Przygotowując posiłek, Frania przypadkowo znajduje w zamrożonym kurczaku liścik rzeźnika do Teresy. Podejrzewa swoją matkę o romans...
3 (18)
Przerwijcie ślub, ja wysiadam
18 marca 2006
Do Maksa przyjeżdża jego siostra Joanna wraz z nowym przyjacielem – angielskim dyplomatą Nigelem. Ku zdumieniu Maksa Joanna oświadcza, że są z Nigelem zaręczeni. Podekscytowana Frania wpada na pomysł, żeby wesele urządzić w domu Skalskich. Maks przyjmuje ten pomysł z entuzjazmem. Przygotowania ruszają pełną parą. Pojawia się jednak problem. Joanna bardzo interesuje się Jakubem – jej prywatnym szoferem. Frania zmienia front i robi wszystko, żeby nie dopuścić do ślubu.
4 (19)
Materialistka
25 marca 2006
Frania spotyka na przyjęciu Ankę, swoją dawną koleżankę z Pragi, która zrobiła karierę dzięki małżeństwu z bogatym mężczyzną i jest teraz wielką damą. Anka namawia Franię na randkę z przyjacielem męża, równie zamożnym biznesmenem Waldemarem. Frania początkowo opiera się, ale w końcu postanawia spróbować. Niestety, okazuje się, że Waldemar, jakkolwiek miły, dowcipny i niewiarygodnie bogaty, ma siedemdziesiąt lat. Frania, mimo różnicy wieku, daje się zaprosić na podróż do Paryża.
5 (20)
Oda do Kayah
1 kwietnia 2006
W odwiedziny do Skalskich przychodzi ojciec Karoliny, Witold. Okazuje się sympatycznym starszym panem z wielkim poczuciem humoru – zupełne przeciwieństwo córki. Witold zaprzyjaźnia się z Franią i zaprasza ją na koncert Kayah. Frania jest wniebowzięta. Karolina udaje, że przyjaźń Frani i Witolda nic ją nie obchodzi, ale tak naprawdę jest bardzo zazdrosna. Na dodatek przyłapuje ich w momencie przyjacielskiej serdeczności, którą odbiera jako zaloty. Konrad sugeruje Karolinie, że Frania może zostać jej macochą.
6 (21)
Niania porywaczka
8 kwietnia 2006
Na zatłoczonym przystanku Frania chce pomóc kobiecie, która ma pod opieką kilkoro dzieci i mnóstwo tobołków. Kobieta daje jej do potrzymania niemowlę, ale porwana przez tłum znika w tramwaju, zanim Frania zorientuje się, że została na ulicy z obcym dzieckiem w ramionach. Cała rodzina Skalskich jest zauroczona niemowlęciem. Nagle pojawiają się kłopoty – w telewizji ukazuje się portret pamięciowy Frani i informacja, że niania porwała dziecko.
7 (22)
Każdy potrzebuje babci
15 kwietnia 2006
Dom opieki społecznej w którym mieszka babcia Frani – Apolonia zostaje zamknięty z powodu tępienia termitów. Teresa wpada na pomysł, żeby babcia na kilka dni zamieszkała w domu Skalskich. Frania przekonuje Maksa do pomysłu, argumentując, że dzieciom przyda się kontakt z babcią. Problem zaczyna się wtedy gdy Małgosia po rozmowie z Apolonią udaje się na randkę. Frania i Maks podejrzewają, że babcia poradziła dziewczynce by ta "poszła na całość".
8 (23)
Frania numer dwa
22 kwietnia 2006
Po feriach wielkanocnych dzieci idą do szkoły. W podstawówce Adasia rozpoczynają się zajęcia na basenie, co przysporzy chłopcu nowych, krępujących problemów, z których zwierza się Frani. Tymczasem Maks po raz pierwszy daje się namówić na wieczorne wyjście do klubu, gdzie poznaje bardzo podobną do Frani – Hanię. Niania cieszy się z jego szczęścia, za to Konrad usilnie sugeruje Maksowi, że zadowala się tylko imitacją Frani.
9 (24)
Zabójcze paluszki
29 kwietnia 2006
Maks ma swą pierwszą premierę filmową. Aby dostać świetne recenzje, Karolina chce dotrzeć do najbardziej poważanego z krytyków. Wykorzystuje do tego Zuzię, która chodzi na zajęcia z synem krytyka. Chłopak jest naprawdę nieznośny. Podczas wspólnego spaceru dokucza Zuzi. Frania karci go i lekko uderza bagietką. Krytyk jest oburzony, zjawia się w domu Skalskich i żąda przeprosin. Dochodzi do awantury. Nawet pyszne paluszki przygotowane przez Konrada nie pomagają. Maks jest przekonany, że jego film zostanie "zjechany".
10 (25)
Wybór Frani
6 maja 2006
Frania dowiaduje się, że jej były chłopak, Daniel Jarosiński, rozstał się ze swoją dziewczyną. Za namową koleżanki Jolki postanawia odwiedzić go w swoim starym miejscu pracy, salonie sukien ślubnych. Niespodziewanie jej odwiedziny kończą się gorącymi pocałunkami i oświadczynami ze strony olśnionego Daniela. Frania nie wie, co zrobić. Przyjąć oświadczyny i wyjść za mąż, ale rozstać się z rodziną Skalskich, albo odrzucić oświadczyny, z perspektywą zostania starą panną. Frania, naciskana przez matkę, godzi się na oświadczyny, ale wątpliwości jej nie opuszczają.
11 (26)
Pani od WF-u
13 maja 2006
Frania zastaje Małgosię siedzącą w domu, chociaż powinna być w szkole. Małgosia symuluje "przypadłości kobiece", żeby się wymigać od zajęć WF-u. Frania opowiada o swej strasznej nauczycielce i radzi Małgosi by stawiła czoła swym lękom. To samo radzi Maksowi, który boi się telewizyjnej gwiazdy zatrudnionej przy swej nowej produkcji. Gwiazdor dał kiedyś Maksowi – jako swemu asystentowi – nieźle w kość. Frania sama jest jednak mocno przerażona, gdy okazuje się, że jej dawna sroga nauczycielka WF-u uczy teraz córkę Skalskiego!
12 (27)
Kokosy z wisienki
20 maja 2006
Mama Frani, Teresa, postanawia wraz z koleżankami zainwestować ich wspólną wygraną loteryjną w nowy film Skalskiego. Maksowi bardzo zależy na tym projekcie, ale wygrana Teresy nie wystarczy. Próbuje zainteresować nim bogatego przedsiębiorcę, Lucjana Furmana. Niestety, okazuje się, że Karolina spiesząc do domu Skalskich znokautowała przyszłego inwestora, walcząc z nim o taksówkę. Aby go nie stracić, Frania postanawia udawać Karolinę. Furman okazuje się być wielkim kobieciarzem i bardziej interesuje go niania niż film Skalskiego.
13 (28)
Nie pamiętam mamy
27 maja 2006
Co roku w Dzień Matki Maks wymyśla dla dzieci mnóstwo atrakcji, aby odciągnąć ich myśli od zmarłej Anny. W tym roku wymyślił wyjazd do klubu myśliwskiego pod Warszawą. Okazuje się jednak, że w klubie odbywa się konkurs piękności z okazji Dnia Matki. Frania namawia Maksa, aby zgodził się, żeby wzięły w nim udział razem z Zuzią. W czasie konkursu Zuzia musi przyznać, że Frania nie jest prawdziwą mamą, co doprowadza do wzruszającej sceny między dziewczynką a Maksem, w czasie której Maks zdaje sobie sprawę, że nie powinien starać się wymazać z pamięci dzieci zmarłej matki.
14 (29)
Scenarzysta
3 czerwca 2006
Adaś jest wyjątkowo niedobry dla swojej mało atrakcyjnej koleżanki z klasy – Łucji. Frania, robi mu z tego powodu moralne wyrzuty. Traci siłę argumentacji, kiedy przypadkowo spotyka na przystanku autobusowym dawnego kolegę ze szkolnej ławy. Jak się okazuje, Feliks – obecnie taksówkarz, był dręczony przez Franię w latach szkolnych. Przez co do dziś ma problemy z osobowością. Targana wyrzutami sumienia Frania idzie z Feliksem na randkę, na której on się jej oświadcza. Ponieważ Frania odmawia, Feliks chce popełnić samobójstwo. Jedynym sposobem by odwieźć go od tego zamiaru jest zmuszenie Maksa, by zainteresował się napisanym przez Feliksa amatorskim scenariuszem filmowym.
15 (30)
Klątwa Czerwonego Kapturka
10 czerwca 2006
Zbliża się Pierwsza Rocznica podjęcia pracy przez Franię. Małgosia i Adam szukają dla niej prezentu, a Maks prosi Franię, by była w domu w dniu rocznicy. Frania jest pewna, że Maks szykuje dla niej prezent, natomiast on nie pamięta, z czym jest związana ta data i tego wieczoru wybiera się do Krakowa po odbiór nagrody Kryształowego Łabędzia. W międzyczasie Frania opiekuje się zastępem zuchów-Czerwonych Kapturków (z klasy Zuzi) jako druhna zastępowa. Zabiera dziewczynki do Domu Pogodnej Starości, gdzie mieszka babcia Apolonia. Dziewczynki mają przydzielone "swoje" babcie, lecz, niestety, "babcia" Zuzi niespodziewanie opuszcza ziemski padół. Zuzia ma kryzys bycia zuchem z tego powodu – Frania namawia ją do zaopiekowania się inną babcią. Dziewczynka zgadza się, lecz – przy kolejnej wizycie – wybrana babcia też przenosi się na łono Abrahama. Na szczęście babcia Apolonia przerywa pechową passę i zgadza się być adoptowaną babcią dla Zuzi. Tymczasem nadchodzi wieczór Rocznicy. Frania jest śmiertelnie obrażona na Maksa, że zlekceważył ten Wielki Dzień, ale nie tłumaczy mu tego wprost. Dopiero Konrad uświadamia Maksowi, co jest grane. Maks, aby naprawić swój błąd, dziękuje Frani z ekranu telewizora, podczas odbierania nagrody. Karolina mdleje na scenie i tłucze Kryształowego Łabędzia. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy.

Seria trzecia[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (31)
Gdzie jest Edyta?
9 września 2006
Znana osobistość, spowita w bandaże, zjawia się w domu Skalskich, żeby powoli powrócić do zdrowia. Maks nie ma najmniejszego zamiaru zdradzić kim jest tajemniczy gość. Boi się, że Frania wszystkim by wypaplała. Niania umiera więc z ciekawości i w końcu stawia na swoim, dowiaduje się kogo ukrywa Skalski. Jednak tajemnicę poznaje nie tylko Frania, ale... wszystkie media.
2 (32)
Strajk
16 września 2006
Zbliża się premiera najnowszego filmu Maksa pt: "Bunt kasjera". Skalski jest bardzo podekscytowany tym wydarzeniem. Film opowiada o nieludzkim traktowaniu pracowników przez pracodawców. W domu panuje podniosła atmosfera, a Frania i Konrad prześcigają się w schlebianiu łasemu na komplementy Maksowi. Premierowy pokaz filmu zbiera doskonałe recenzje. Tuż pod wejściem do hotelu gdzie ma się odbyć popremierowy bankiet trwa strajk kelnerów. Frania, której bardzo zależało na uczestniczeniu w imprezie, nie chce przejść przez kawalkadę strajkujących. Jest nieczuła na wszelkie racjonalne argumenty Maksa. W końcu zniecierpliwiony jej uporem na siłę ciągnie ją w kierunku drzwi. W tym momencie otacza ich tłum fotoreporterów. Zdjęcie Maksa i szamoczącej się Frani trafia na okładki gazet z podtytułem. "Problemy Skalskiego z pracownikami". Bohaterów skandalu chce zaprosić do swojego TALK SHOW Ewa Drzyzga. Karolina namawia Maksa, żeby się zgodził, mając nadzieję, że uda jej się raz na zawsze publicznie skompromitować Franię.
3 (33)
Chłopak na opak
23 września 2006
Maks zamierza nakręcić nowy serial. Poszukuje odtwórcy głównej roli – rówieśnika Adasia. Karolina z Franią radzą mu zatrudnić Jurka Włodeczko – bohatera popularnego serialu tv "Chłopak na opak". Jurek wprowadza się do domu Skalskich. Początkowo Frania jest nim zachwycona. Szybko odkrywa jednak, że Włodeczko to typowa gwiazda: ma swoje humory, jest arogancki, stara się zachowywać jak dorosły i myśli, że wszystko można kupić. Frania stara się go przekonać, jak ważne jest prawdziwe, nieskażone sławą i pieniędzmi dzieciństwo. Jurek uznaje jej racje i rezygnuje z kontraktu ze Skalskim, czym wprowadza we wściekłość Maksa i Karolinę. Teraz Frania ma przekonać Jurka, że gwiazdorstwo jednak nie jest takie złe...
4 (34)
Czarodziej parkietu
30 września 2006
Karolina usiłuje nakłonić Maksa do zakupu nieruchomości – letniskowego domku w Sopocie. Maks nie jest przekonany do tej inwestycji, bo jak twierdzi brakuje mu opinii dobrego doradcy finansowego. Tymczasem Frania wybiera się wraz z Zuzią na zakupy do delikatesów spożywczych, gdzie poznaje Igora – bardzo przystojnego i atrakcyjnego mężczyznę. Maks nie szczędzi sobie złośliwostek na temat nowej "sklepowej" znajomości Frani, ale tylko do momentu gdy osobiście poznaje Igora. Okazuje się, że mężczyźni nadają na tych samych falach i od razu wyjątkowo przypadają sobie do gustu. Niestety dla Frani ma to dość przykre skutki, gdyż Igor kompletnie traci nią zainteresowanie na rzecz pana domu.
5 (35)
Piwnica namiętności
7 października 2006
W domu Maksa Skalskiego ma się odbyć przyjęcie-niespodzianka z okazji 50. urodzin Teresy, matki Frani. Maks i Karolina umówieni są na przyjęcie u krytyka Kogutka w Gdyni. Wybierają się w podróż pociągiem. Karolina jest z tego powodu niezwykle podekscytowana: będzie w przedziale sam na sam z Maksem, przez całą noc! Tuż przed wyjściem z domu Karolina postanawia zabrać z piwniczki Skalskich butelkę dobrego wina na drogę. Tymczasem klamka w piwnicznych drzwiach odpada i Karolina zostaje uwięziona pod ziemią. Na szczęście Frania również schodzi do piwniczki po wino – niestety, feralne drzwi zatrzaskują się również za nią...Tymczasem Maks wraca do domu z dworca, nie doczekawszy się na Karolinę. W międzyczasie w piwnicy dochodzi do niezwykłych wyznań; ma też miejsce nietypowy seans fryzjerski.
6 (36)
Lekcja odpowiedzialności
14 października 2006
Frania proponuje, żeby Małgosia zaczęła pracować. Początkowo sceptyczna wobec tego pomysłu Małgosia po kilku dniach jest zachwycona pracą w szpitalu. Niestety pewnego wieczoru nie może iść na dyżur, gdyż ma randkę. Prosi Franię o zastępstwo. "Pielęgniarka" Frania będzie musiała stawić czoła poważnemu zadaniu, bowiem na oddział przywożą pacjenta, którym okazuje się... Maks!
7 (37)
Testament
21 października 2006
Maks wspomina, że ma wizytę u lekarza. Potem pyta Franię, czy nie chciałaby nadal być nianią w przypadku jego śmierci. Całości dopełnia znaleziona na stole w kuchni dieta opracowana przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Frania jest pewna, że jej pracodawca jest ciężko chory. Czuje się prawie jak przyszła wdowa, więc zaczyna obmyślać z Jolą szczegóły pogrzebu. Tymczasem na kolację do Skalskich przychodzi biznesmen, który być może zainwestuje w najnowszy serial Maksa. W trosce o serce tego ostatniego Frania odmawia mu jakichkolwiek niezdrowych potraw, czym wywołuje ogólne zamieszanie.
8 (38)
Łabędzi śpiew
28 października 2006
Frania przygarnia pod gościnny dach Skalskich swoją siostrę Lidkę. Lidkę właśnie porzucił mąż, a Frania chciałaby jej jakoś pomóc. Pretekstem do sprowadzenia Lidki staje się niezwykły zbieg okoliczności: z zespołu aktorskiego wycofuje się aktor śpiewający i Maks musi szybko znaleźć następcę. Niespodziewanie Konrad ujawnia swój niezwykły talent wokalny i, aby się dobrze przygotować do przesłuchania przed sponsorami, musi ćwiczyć głos. Ponieważ Lidka świetnie gotuje, zaczyna go zastępować. Pojawienie się Lidki odświeża stare waśnie między siostrami: dochodzi do gorszących kłótni, bójek, a w końcu do dramatycznej sceny w samej bieliźnie w sypialni Maksa! Frania postanawia pozbyć się siostry i wzywa jej męża, Cezarego.
9 (39)
Miłość i prawa ręka
4 listopada 2006
Zuzia pisze list do Bogusława Kaczyńskiego. Tymczasem Maks ma poważny problem: jak namówić znanego pisarza do współpracy właśnie z nim, a nie z innym, słynnym producentem, Lucjanem Klemensem Piekarczukiem. Frania wpada na pomysł: ponieważ pisarz jest słynnym playboyem, trzeba go umówić z atrakcyjną kobietą. Zdesperowany Maks zgadza się na wszystko. Kolacja z pisarzem przebiega świetnie. Wszyscy czekają na przybycie umówionej tajemniczej kobiety, którą okazuje się być babcia Apolonia! Maks i Karolina wpadają w rozpacz, jednak niespodziewanie pisarz zakochuje się w Apolonii i podpisuje kontrakt z Maksem. Następnego dnia Apolonia wyjawia, że pisarz ma "blokadę pisarską" od dwudziestu lat. Maks jest przerażony, że posiada kontrakt na scenariusz, który nigdy nie zostanie ukończony. Frania namawia Apolonię, aby rzuciła pisarza, wtedy on zerwie kontrakt z Maksem. Tak się dzieje. Następnego dnia Karolina obwieszcza, że pisarz podpisał kontrakt ze słynnym producentem Piekarczukiem, a scenariusz został przez niego dokończony w jedną noc: co jest skutkiem zawodu miłosnego.
10 (40)
To jest napad
11 listopada 2006
Maks odziedziczył właśnie fragment oryginalnego listu Adama Mickiewicza. Zamierza podarować go Muzeum Narodowemu. O tym szlachetnym geście piszą wszystkie gazety, Maks jest bardzo z siebie dumny. W międzyczasie prosi Franię, która właśnie idzie po okulary dla Adasia, o kupienie kilku rzeczy z listy, która leży na jego biurku. Frania jednak zamiast listy z zakupami chowa do torebki list Mickiewicza. Podczas spaceru przez park złodziej wyrywa Frani torebkę i razem z nią cenny list. Frania jest przerażona, zaczyna mieć manię prześladowczą. Maks jest wściekły, przez Franię zaginął list Mickiewicza. Jego wściekłość pogłębia fakt, że prowadzącym sprawę kradzieży jest przystojny macho Inspektor Ryś, który podoba się Frani. Na szczęście Opatrzność czuwa nad Franią, ona i Maks przypadkiem spotykają złodzieja w parku, który zwraca im oryginał Mickiewicza. Aby zadośćuczynić Frani, złodziej podarowuje im bilety do teatru na "Dziady". Po przedstawieniu Frania i Maks wracają do domu w dobrym nastroju, ale romantyczny moment, w czasie którego prawie że dochodzi do pierwszego pocałunku, przerywa niemiła niespodzianka... dom Skalskich został okradziony.
11 (41)
To tylko przyjaźń
18 listopada 2006
Zuzia ma nowego kolegę, Maciusia, który przychodzi w odwiedziny do Skalskich ze swoją nianią: przystojnym, młodym mężczyzną, Tomkiem. Widząc Tomka, Frania jednak nie wpada w typową dla siebie euforię, bo twierdzi, że Tomek jest gejem. Przekonuje o tym całą rodzinę Skalskich. Frania zaprzyjaźnia się z Tomkiem i czuje się dobrze w jego towarzystwie do tego stopnia, że zaprasza go do swojego pokoju, gdzie w samej bieliźnie prezentuje mu swoje najnowsze zakupy. Tomek jednak okazuje się hetero i wyznaje swoje uczucia w stosunku do Frani. Ta, początkowo przerażona swoją pomyłką, zaczyna umawiać się z Tomkiem. Maks robi się bardzo zazdrosny, choć stara się to ukryć.
12 (42)
Kanasta
2 grudnia 2006
Maks ma pretensję do Adasia, że zbyt wiele czasu spędza przed telewizorem oglądając seriale. Dochodzi do wniosku, że najwyższy czas aby jego syn, zajął się jakimś sportem drużynowym. Frania zabiera Adasia na Pragę żeby pograł sobie w osiedlową piłkę nożną. Niestety Adaś dość szybko zostaje kontuzjowany i rezygnuje z gry. Razem z Franią odwiedzają jej dom rodzinny, gdzie właśnie Apolonia i Teresa grają w kanastę. Jak co roku przygotowują się do wyjazdowego turnieju amatorskich drużyn w Sopocie. Okazuje się, że Adaś ma wybitne zdolności do gier karcianych. Maks nie chce słyszeć o nowym hobby syna, które wydaje mu się zbyt kobiece. Tymczasem Adaś okazuje się tak dobry, że Teresa z Apolonią postanawiają przyjąć go do swojej drużyny, jednocześnie pozbywając się z niej Frani.
13 (43)
Zabierz to futro
9 grudnia 2006
Małgosia postanawia bronić praw zwierząt. Prosi Maksa o zgodę na pójście na nocne czytanie poezji organizowane przez ekologów. Maks nie zgadza się, co wywołuje bunt dziewczyny. W międzyczasie Frania dziedziczy futro z norek, ale mimo nacisków Teresy nie chce go przyjąć właśnie ze względu na Małgosię. Teresa obraża się na Franię, ale na szczęście Maks przychodzi swojej niani z pomocą i zaprasza ją na obiad. Frania godzi się z matką, a Małgosia ostatecznie namawia Franie, aby przyjęła futro i nie raniła Teresy.
14 (44)
Rąbnięta owca
16 grudnia 2006
Z powodu remontu domu Karoliny, jej futrzak trafia na kilka dni do Skalskich. Pies sprawia mnóstwo zamieszania: wszystko gryzie, zjada i załatwia swoje potrzeby w różnych miejscach. Tymczasem Karolina informuje wszystkich, że Maks będzie robił serial "Rąbnięta Owca" z kukiełką owcy w roli głównej. Jednak niesforny futrzak porywa kukiełkę i zjada ją. Na jej miejsce powstaje nowa, uszyta przez Franię. Zrozpaczona aktorka, która użyczała jej głosu, nie chce zaakceptować nowej owcy, ponieważ zżyła się z poprzednią. Na szczęście prawdziwa kukiełka zostaje odnaleziona przez Konrada w koszu na brudne ubrania. Owca po przejściach nie ma ochoty na dalszą współpracę. Jednak Frania znajduje na nią sposób: roztacza wizję konkurencyjnego filmu z Miss Piggy w roli głównej. Wtedy Rąbnięta Owca godzi się na współpracę i wszystko kończy się dobrze, wręcz wspaniale.
15 (45)
Dziewczyny nie płaczą
23 grudnia 2006
Frania dostaje zaproszenie na bal absolwentów swojego liceum. Niestety nie ma z kim pójść, co bardzo ją martwi. Jest przekonana, że jej wszystkie koleżanki przyjdą z mężami albo chłopakami. Ani Maks, ani Konrad nie dają się namówić na bal. Tymczasem Teresa Maj postanawia zrobić porządki w piwnicy zagraconej rzeczami córki. W pudle znajduje starą gazetę a w niej kupon na randkę z liderem znanej grupy. Choć kupon ma prawie dwadzieścia lat, Frania postanawia go zachować, a dzieci – wysłać! Frania wygrywa randkę i jest uratowana, bo ma z kim iść na bal absolwentów. Jednak gwiazdor jest na balu tylko przez chwilę i wychodzi akurat wtedy gdy pojawia się największa szkolna rywalka Frani. Niania jest przerażona, że będzie musiała tłumaczyć jej dlaczego przyszła sama, ale wtedy pojawia się Maks.

Seria czwarta[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (46)
Królowa pocałunku
10 marca 2007
Małgosia dowiaduje się z czasopisma dla nastolatek, że znany piosenkarz poszukuje dziewczyny na okładkę swojej najnowszej płyty. Zostanie nią ta, którą wybierze podczas konkursu na "Królową Pocałunku". Frania namawia Małgosię, by wzięła udział w konkursie. Aby dodać jej otuchy, idzie wraz z nią. Małgosia jest tak zachwycona pocałunkiem z muzykiem, że namawia Franię, by też spróbowała. To Frania zostaje wybrana na "Królową Pocałunku". Frania martwi się tym, że wygrywając konkurs zrobiła przykrość Małgosi. Postanawia zrezygnować. Informuje o tym muzyka i jego managera. W trakcie ich rozmowy wyjaśnia się, że Frania została wybrana ze względu na wiek – przy nastolatkach piosenkarz wyglądał zbyt staro.
2 (47)
Wspólna noc
17 marca 2007
Przyjaciółka Frani, Ewelina, która również jest nianią, przechodzi na emeryturę. Jej dotychczasowi podopieczni są już dorośli i Ewelina czuje się niepotrzebna. Na dodatek jej życie dziwnie przypomina losy Frani, co niepokoi Franię i powoduje, że ta zaczyna martwić się o własną przyszłość. Wpada w depresję i podczas kolacji pożegnalnej Eweliny upija się i przez pomyłkę wchodzi do sypialni Maksa, gdzie usypia u jego boku. Po wspólnie spędzonej nocy oboje są skonsternowani, ale zapewniają się wzajemnie, że nic takiego się nie stało. Tymczasem okazuje się, że były szef oświadczył się Ewelinie. Tego samego dnia Maks mówi Frani, że chce jej ofiarować coś, co zapewni jej przyszłość. Frania spodziewa się zaręczynowego pierścionka, ale okazuje się, że jest to# fundusz emerytalny.
3 (48)
Majowe niesnaski
24 marca 2007
Zbliżają się szesnaste urodziny Małgosi. Maks z zadowoleniem oznajmia córce, że udało mu się wynająć z tej okazji balową salę w pałacu Odrowążów – Mościckich – tą samą, na której wyprawiał przyjęcia sam Jan Kiepura. Małgosia jest zdruzgotana perspektywą drętwej imprezy, przy dźwiękach "kwartetu wilanowskiego". Frania dochodzi do wniosku, że jedynym miejscem godnym szesnastych urodzin Małgosi jest znajdujący się na Pradze klub jej ciotki – Janiny Rożen – siostry jej ojca. Maks nie jest zachwycony pomysłem urodzin na Pradze, ale ostatecznie wykazuje dobrą wolę i zgadza się. Frania i Małgosia odwiedzają klub Janiny, który ku przerażeniu Małgosi jest miejscem wyjątkowo obskurnym. Pojawia się jednak inny problem... Teresa Maj, gdy dowiaduje się gdzie Frania chce urządzić prywatkę chce popełnić samobójstwo. Okazuje się, że Janina jest od dwudziestu lat w "śmiertelnym" konflikcie z Teresą. Frania usiłuje się wycofać z pomysłu urodzin na Pradze, ale wściekły Maks mówi, że albo urodziny odbędą się u Janiny albo nigdzie. Frania usiłuje pogodzić Teresę i Janinę. Impreza ostatecznie wypada znakomicie, mimo że Teresa i Janina rozpoczynają wojnę "na torty".
4 (49)
Randka w ciemno
31 marca 2007
Wituś, korespondencyjny przyjaciel Frani, decyduje się zaprosić ją na spotkanie, gdzie po raz pierwszy się zobaczą. Frani wcale nie cieszy ta perspektywa ponieważ w listach do Witusia trochę podkolorowała rzeczywistość i teraz boi się, że wszystkie jej kłamstwa wyjdą na jaw.
5 (50)
Fałszywe zaręczyny
7 kwietnia 2007
Frania poznaje przystojnego, zamożnego dentystę, Juliusza. Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, co wzbudza zazdrość Maksa. Wkrótce Juliusz oświadcza się Frani i idą razem kupić pierścionek zaręczynowy. Juliusz chce kupić najdroższy i największy brylant, jaki jest w sklepie. Pod pozorem sprawdzenia szlifu wychodzi z pierścionkiem i znika. Frania jest załamana kiedy dowiaduje się, że jej narzeczony jest poszukiwanym od wielu lat przez policję złodziejem.
6 (51)
Wielka gra Frani
14 kwietnia 2007
Do Karoliny przyjeżdża jej dawno niewidziany brat Karol, doktor nauk ekonomicznych. Frania od progu kokietuje Karola, który imponuje jej intelektem. Karol namawia Franię na udział w teleturnieju "Najcieńsze Ogniwo", prowadzonym przez Kazimierę Szczukę. Frania nie ma jednak pojęcia, że Karol założył się z Karoliną. Jeśli uda mu się tak podszkolić Franię, żeby dostała się do teleturnieju, to Karolina odda mu drogocenny obraz. Ku zdziwieniu wszystkich, w tym przede wszystkim Skalskiego, Frania dostaje się do programu. Podczas nagrania prowadząca nie szczędzi jej krytycznych słów. Wszystko kończy się dobrze. Frania odpowiada na większość pytań i wygrywa 900 złotych, pokonując dwóch finalistów. Znajomość z Kazimierą Szczuką owocuje czymś jeszcze, na prośbę Frani Kazimiera spełnia marzenie Skalskiego, załatwiając mu zaproszenie na specjalne spotkanie ze Stevenem Spielbergiem.
7 (52)
Mieszkanie z Jolką
21 kwietnia 2007
Frania po rozstaniu z kolejnym niedoszłym narzeczonym robi Maksowi awanturę o to, że nie pozwala jej żyć własnym życiem. Postanawia się wyprowadzić z rezydencji Skalskich i wynająć mieszkanie z Jolką.
8 (53)
Windą do nieba
28 kwietnia 2007
Maks wraca z imprezy mocno podpity i rozbawiony. Następnego dnia męczy go potworny kac. Skarży się Frani, że żadna kobieta na imprezie nie zwracała na niego uwagi. Frania tłumaczy, że to z powodu obrączki na palcu, którą wciąż nosi. Radzi, by otworzył się na świat i zdjął obrączkę. Karolina doradza Maksowi, by zatrudnił specjalistę od PR, który zmieni jego wizerunek na bardziej atrakcyjny dla mediów. Specjalista okazuje się być bardzo atrakcyjną kobietą. Niepokoi to zarówno Franię, jak i Karolinę. Zaczynają się "prace" nad zmianą wizerunku. Widzimy Maksa w modnych dziurawych dżinsach, fajnie ubranego. Nie nosi obrączki. Trafia na szczyt listy "Najgorzej ubranych Sław". W końcu umawia się na randkę ze swoją atrakcyjną specjalistką od PR. Frania jest bardzo zaniepokojona. Przeprowadza rozmowę z Aleks, w której wyjaśnia się, że Aleks interesuje się tylko kobietami... Frania idzie zamiast niej na randkę z Maksem. Oboje "zacinają się" w zepsutej windzie. Maks jest z początku niepocieszony z powodu Aleks, ale nieprzewidywalna Frania przywraca mu chęć do życia.
9 (54)
O czym marzy dziewczyna
5 maja 2007
Frania dowiaduje się od Joli, że jej były chłopak, Daniel Jarosiński, zaręczył się, planuje ślub i to z dziewczyną, dla której kiedyś rzucił Franię. Zrozpaczona Frania rzuca się w wir zakupów, podczas których najpierw towarzyszy jej Zuzia. Frania wydaje pieniądze na wszystko, co wpadnie jej w ręce – ciuchy, tostery, miksery, rower do ćwiczeń i farbę do włosów. Zuzia zwierza się ojcu, że "Frani odbiło" i trzeba jej pomóc. Zaniepokojony Skalski namawia Franię na rozpoczęcie terapii, co jednak nie jest takie proste. Pilnowana przez Skalskiego Frania wreszcie rozpoczyna odwyk – nikt jednak nie spodziewa się, że wyleczyć może ją tylko pocałunek...
10 (55)
Dwie panie Skalskie
12 maja 2007
Frania udaje się do kwiaciarni kupić tulipany w prezencie dla matki Maksa, która ma tego dnia przyjechać. W kwiaciarni dochodzi do konfliktu między Franią a starszą kobietą, która również chce kupić tulipany. Obie panie są bliskie rękoczynów. Frania nie ma świadomości, że kłóci się z Elżbietą Skalską – matką Maksymiliana Skalskiego. W domu trwa nastrój oczekiwania na "gościa". Maks od rana chodzi zdenerwowany i rozdrażniony. Nie ukrywa, że jego stosunki z matką nie należą do idealnych. Wreszcie "przybywa" Elżbieta. Staje oko w oko z Franią. Maks od samego początku jest złośliwy w stosunku do matki. Elżbieta nie pozostaje mu dłużna. Jedyną osobą, z którą Elżbieta ma doskonały kontakt jest Karolina. Mają podobne poglądy zwłaszcza jeśli chodzi o Franię i rolę jaką odgrywa w domu Skalskich. Elżbieta postanawia przekonać Maksa do zwolnienia Frani. Maks na złość Elżbiecie udaje, że z Franią łączy go coś więcej niż relacja pracodawca – pracownik. Widząc, że Elżbieta go lekceważy oświadcza się Frani w obecności swojej matki. Elżbieta jest bliska omdlenia. W domu Majów natychmiast ruszają przygotowania do ślubu. Frania i Teresa są zachwycone. Do Frani dociera, że oświadczyny były blefem. Postanawia się zemścić.
11 (56)
Dość tej zabawy!
19 maja 2007
Frania wpada na pomysł, aby razem z Jolą zorganizować party dla singli. Tymczasem Maks wyjeżdża na kilka dni z Karoliną w podróż służbową. Konrad podpuszcza go, aby zabrał ze sobą Zuzię i Adasia, ku niezadowoleniu Karoliny. Frania organizuje party w domu Maksa i poznaje bardzo przystojnego mężczyznę. Niestety, okazuje się, że jest on policjantem, który aresztuje Franię za zakłócanie ciszy nocnej. Na dodatek Maks wraca wcześniej i dowiaduje się o imprezie. Frania staje przed sądem, ale Maks przychodzi jej z pomocą.
12 (57)
Za duże stopy
26 maja 2007
Frania dostaje zaproszenie na uroczysty zjazd byłych modelek. Bankiet ma się odbyć w eleganckim hotelu. Wpada zdenerwowana Teresa Maj. Zwierza się Frani, że nie pociąga fizycznie Stefana. Oświadcza córce, że w związku z tym postanowiła zrobić sobie operację plastyczną. Frania, Teresa i dzieciaki udają się do Centrum Handlowego, gdzie ma swój gabinet chirurg plastyczny – dr Jan Kocur. Frania próbuje odwieść Teresę od tego szalonego pomysłu, ta jednak pozostaje nieugięta. Doktor Kocur uświadamia Frani, że za parę lat będzie wyglądała identycznie jak jej matka. Zuzia, która jest w gabinecie wraz z Teresą i Franią wyczytuje w jakiejś ulotce, że jedną z oznak starości jest "rośnięcie stóp". Frania przymierza buty w sklepie obuwniczym na terenie Centrum Handlowego. Okazuje się, że buty nr. siedem, które zawsze nosi, tym razem są na nią za ciasne. Wracają do domu. Frania jest zdruzgotana. Zuzia, która również dostała obsesji na punkcie starzenia nie ułatwia zapomnieć Frani o "wielkich stopach". Maks wyśmiewa dylematy Frani, traktując je jako zwykłą kobiecą próżność. Śmieje się do momentu, kiedy Frania zwraca mu uwagę, że łysieje. Zbliżający się zjazd modelek coraz bardziej przeraża Franię – tym bardziej, że była właśnie modelką stóp. Udręczona zapada w sen na sofie w salonie. Śni jej się, że jest z Maksem na bankiecie z okazji zjazdu... pozuje wraz z innymi byłymi modelkami do zdjęcia... I nagle okazuje się, że ma gigantyczne stopy, niczym słoń. Maks budzi majaczącą Franię. Pociesza ją twierdząc, że ma piękne małe stopy i że jest piękną kobietą. Nagle Maks zaczyna namiętnie całować Franię... obraz się rozmazuje... Frania wciąż leży w salonie tym razem obudzona przez Teresę, która oznajmia jej, że zrezygnowała z zabiegu.
13 (58)
Chłopak Jolki
2 czerwca 2007
Jolka ma chłopaka, Piotrka i nie ma czasu dla Frani. Przez co Frania jest bardzo nieszczęśliwa. Maks próbuje Jolkę zastąpić, ale niezbyt mu się to udaje. Okazuje się jednak, że Piotrek to notoryczny podrywacz, próbuje poderwać również Franię. Frania początkowo ma wyrzuty sumienia, że być może to ona z zazdrości podświadomie próbuje rozbić związek Jolki. Ale gdy Piotrek znienacka całuje Franie, ona i Jolka wyrzucają go za drzwi. W międzyczasie Karolina żąda od Maksa połowy udziałów w firmie, na co ten się nie zgadza. Dochodzi do kłótni, Karolina unosi się dumą i rzuca pracę u Maksa. Chce jednak wrócić i prosi Franię o pomoc.
14 (59)
Nasienie życia
9 czerwca 2007
Frania dostaje list ze zdjęciem dziecka swojego byłego narzeczonego, Daniela. Frania jest rozżalona, że wciąż nie ma własnego dziecka. W domu Skalskich pojawia się gość, gwiazda filmowa Monika. Monika opowiada Frani, że urodziła dziecko korzystając z Banku Spermy (sztucznej inseminacji nasieniem dawcy). Frania decyduje, że zrobi to samo. Odwiedza Bank Spermy, lecz nie może się na razie zdecydować na wybór dawcy (z katalogu). Maks obawia się, że to on ma być dawcą. Tymczasem Monika odwiedza ich ponownie, przyprowadzając synka Jasia (wiek ok. 2 lat). Frania zostaje w domu z Jasiem, który, jak to dwulatek, przewraca dom do góry nogami. Po odebraniu Jasia Frania informuje Maksa, że zrezygnowała z planów macierzyńskich. Uważa, że dzieckiem się trzeba cieszyć we dwoje. Okazuje się też, że dawcą nie miał być Maks, przez co jest bardzo rozczarowany.
15 (60)
Miłość ma wiele twarzy
16 czerwca 2007
Zbliżają się Walentynki. Adam i jego kolega Tomek są zasmuceni – nikt nie wysyła im kartek walentynkowych, sami też nie mają odwagi pisać do koleżanek. Frania dostaje dwie kartki walentynkowe z propozycją randek – jedną od byłego chłopaka, policjanta Krzyśka, drugą od anonimowego wielbiciela. Frania jest przekonana, że tę drugą kartkę przysłał jej Maks. Podczas randki z Krzyśkiem Frania jest zniecierpliwiona, obawia się, że spóźni się na rzekomą randkę z Maksem i skraca spotkanie z Krzyśkiem. Frania stawia się na randce z anonimowym wielbicielem, którym okazuje się Tomek, nastoletni kolega Adasia. Przerażona Frania musi teraz zapobiec wielkiemu faux pas. Sądząc, że to Maks przysłał jej walentynkę, wykupiła jeden z billboardów w centrum miasta, na którym wyznała miłość Maksowi. Razem z Jolką, Frania wybiera się nocą do centrum, zamalować billboard...

Seria piąta[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (61)
Propozycja nie do odrzucenia
8 września 2007
Gangster z Pragi Wiktor Szwaja, umawia się z Franią na randkę. Niania przekonuje się o tym jak niebezpieczna to znajomość, kiedy w trakcie kolacji w ekskluzywnej restauracji, o mały włos nie bierze udziału w porachunkach między gangami. Przerażona perspektywą bycia dziewczyną gangstera pragnie z nim zerwać. Boi się jednak jego gwałtownej reakcji. Dodatkowym problemem jest kłótnia w domu – Adam, który znalazł dziennik swojej siostry Małgosi, szantażuje ją. Małgosia wykonuje jego rozkazy w obawie, że brat pokaże jej prywatne zapiski ojcu. Dopiero interwencja Frani kończy konflikt. W tym czasie Karolina zwalnia z pracy Szymona Majewskiego i uniemożliwia produkcję Szymon Majewski Show. Maks szybko musi znaleźć odtwórcę głównej roli. Maks, który nie wie o tym, że Wiktor jest gangsterem, odprawia go z kwitkiem w imieniu Frani, zamiast związku z nią proponując mu udział w nowo produkowanym serialu. Gangster zgadza się, spełniając swoje marzenia o sławie.
2 (62)
Pokaz mody
15 września 2007
Frania zostaje sfotografowana z torebką nie pasującą do sukni. Jej strój zostaje skrytykowany przez redaktorów pisma "Euforia". Frania bardzo to przeżywa. Maks, chcąc ją pocieszyć, powierza jej trudne zadanie wyboru kostiumów do sceny z "Dziadów", którą zaprezentuje na Balu Dobroczynnym Producentów. Karolina jest przekonana, że Frania nie podoła i ośmieszy Skalskiego. Maks zaczyna mieć obawy, które potęguje fakt, że Frania korzysta z pomocy tajemniczej kuzynki Ewci. Nadchodzi dzień Balu. Maks jest pełen czarnych myśli. Pokaz sceny z "Dziadów" okazuje się jednak niesamowitym sukcesem. Odwieczny rywal Maksa, Lucjan Klemens Kutyś oświadcza, że "Dziady" Skalskiego były absolutnym hitem. Okazuje się też, że kuzynka Ewcia to znana projektantka mody Ewa Minge, która zaprojektowała te kostiumy. Karolina przywłaszcza sobie sukces i pozuje fotoreporterom. Za karę Frania podrzuca jej okropną torebkę, z którą Karolina zostaje sfotografowana i później wyśmiana przez tygodnik "Euforia".
3 (63)
Gdzie jest Frania?
22 września 2007
Frania zauważa Małgosię jak pali papierosy ze swoim chłopakiem. Aby nie stracić jej zaufania, nie chce o tym powiedzieć Maksymilianowi. Specjalnie inscenizuje sytuację, że to niby ją Maksymilian przyłapuje na paleniu papierosów w domu. Maksymilian na widok palącej papierosy Frani dostaje ataku szału.
4 (64)
Babcia Leokadia
29 września 2007
W domu Skalskich nastaje nowy dzień. Frania, o dziwo, nie pojawia się na śniadaniu w szlafroku. Dochodzi bowiem do wniosku, że życie u Skalskich jest zbyt nudne. Niania ma zamiar przełamać wreszcie rutynę. Ku jej zdziwieniu, nawet sztywny szef w końcu podchwytuje ten pomysł. Tymczasem na Pradze afera – Stefan, po wielkiej kłótni z Teresą wyprowadził się z domu. Frania jest załamana nowinami. Martwi się, że rodzice się rozwiodą. A co gorsze, Teresa może wyjść za mąż wcześniej niż ona. Nie jest to jednak jedyny problem Frani. Najmłodsza podopieczna oświadcza, że chce iść do koleżanki. Tyle że nie chce iść z Franią# Niania nie jest zachwycona perspektywą puszczenia ośmiolatki samej – nawet na drugą stronę ulicy. Ostatecznie jednak zgadza się. U Skalskich zjawiają się dwie babcie Frani – Apolonia i Leokadia, u której obecnie mieszka tata Frani. Niania idzie do domu babci, by porozmawiać z ojcem i nakłonić go do powrotu do mamy. Wygłasza monolog pod drzwiami łazienki, z której po chwili wychodzi... Teresa i zadowolona informuje córkę, że właśnie pogodziła się ze Stefanem. I to aż dwa razy. Frani coraz mniej podoba się przełamywanie rutyny. Oświadcza Maksowi, że woli go takiego, jaki był przedtem. Sztywniaka, który nie puściłby swojej nastoletniej córki na imprezę dla harleyowców. Wszystko wraca do normy, ale Skalski ma dla Frani jeszcze jedną niespodziankę...
5 (65)
Urodziny na urodziny
6 października 2007
W nowej produkcji Maksa zagra Mariola Żarnecka. Okazuje się, że Frania chodziła z nią do liceum i rywalizowały ze sobą. Aktorka ma przyjść do nich do domu. Frania się przed nią chowa, a potem próbuje udawać, że jest żoną Skalskiego. Frania odwiedza matkę, która zaprosiła ich na swoje urodziny. Rozmawiają o życiu i o Żarneckiej. W domu Frania znów natyka się na aktorkę, która nie szczędzi jej złośliwości. Małgosia skarży się, że nie da rady przygotować się do matury międzynarodowej; Żarnecka pociesza ją i mówi, że wielu wybitnych ludzi nawet nie skończyło studiów i proponuje jej posadę swojej asystentki. Małgosia jest zachwycona Żarnecką; Maks pokazuje wszystkim plakat z nią w roli głównej, na którym wygląda bosko – Frania przeżywa katusze. Małgosia oznajmia, że nie będzie się przygotowywać do matury międzynarodowej, bo jedzie z Żarnecką do Stanów. Maks jest załamany. Zapowiada, że jeśli Małgosia go nie posłucha, zrobi Żarneckiej awanturę. Frania idzie do dawnej koleżanki na rozmowę, ale nie jest w stanie jej przekonać. Małgosia opowiada o znanych osobistościach, które poznaje dzięki pracy u gwiazdy. Na koniec przychodzi Małgosia, która oznajmia, że rzuciła pracę u Żarneckiej. Maks jest szczęśliwy. Frania też ma dużą satysfakcję.
6 (66)
Moje perły
13 października 2007
Dom Skalskich ma odwiedzić Bardzo Ważny Gość – Krystyna Janda. Zawodzą chytre próby pozbycia się Frani z domu na czas odwiedzin. Frania zostaje i doprowadza do tego, że Krystyna Janda jest zmuszona do długiej konwersacji z nią oraz z Teresą, która wychodzi na to spotkanie z szafy. Krystyna Janda powierza Frani naszyjnik z pereł, który ma być odesłany za pośrednictwem firmy kurierskiej pod wskazany adres. Frania, za namową Teresy, postanawia odwieźć go osobiście taksówką. Taksówka, którą prowadzi Czesława, ma wypadek. Frania uderza się w głowę i traci pamięć. Naszyjnik przepada w taksówce między licznymi śmieciami. Po krótkim pobycie w szpitalu Frania wraca do domu. Niczego nie pamięta, ale jest przekonana, że Maks jest jej mężem. Robi mu niespodziankę i wchodzi do jaccuzi, gdy on się kąpie. Wszyscy liczą na to, że odzyskanie pamięci przez Franię rozwikła zagadkę zaginionych pereł. Ostatecznie Frania szczęśliwie odzyskuje pamięć, dzięki czemu Maks dowiaduje się, perły przepadły na zawsze..
7 (67)
Frania na aukcji
20 października 2007
Maks organizuje aukcję dobroczynną. Frania postanawia przyłączyć się do zbiórki pieniędzy. Wystawia na aukcji... siebie. Zwycięzca otrzyma jednodniową, fachową opiekę niani. Licytację wygrywa Ignaś – sześcioletni syn bogatego biznesmena Pawła. Szczęście nie dopisało za to Konradowi – jego usługi kupiła... Karolina. Przyszedł czas na jej słodką zemstę... Frania ma dopilnować, żeby Ignaś – utalentowany pianista, przykładał się do ćwiczeń. Chcąc się pochwalić nowym podopiecznym, zabiera go na spotkanie klubu seniora zorganizowane w mieszkaniu Teresy. Ignaś ma zagrać dla znajomych babci Apolloni. Niestety występ ma tragiczny przebieg – jeden z emerytów umiera. Ignaś doznaje silnego szoku i twierdzi, że już nigdy nie będzie w stanie grać. Dopiero Zuzi udaje się przekonać młodego geniusza, żeby nie porzucał muzyki.
8 (68)
Francuski numer
27 października 2007
Adaś Skalski ma problemy w szkole z językiem francuskim. Maksymilian Skalski decyduje się na zatrudnienie korepetytora. Ostatecznego wyboru kandydata dokonuje Frania. Pierwszym z nich jest przystojny Francuz – Philippe, którego Frania od razu przyjmuje do pracy. Philippe bardzo podoba się Frani, która zabiega o jego względy. Philippe także zwraca uwagę na ładną nianię. Na efekty wspólnego zauroczenia nie trzeba długo czekać. Philippe i Frania zaczynają ze sobą chodzić. Ich związek nie podoba się bardzo Maksowi, który po prostu jest zazdrosny. Philippe działa bardzo szybko i po kilku dniach oświadcza się Frani, która przyjmuje oświadczyny. Philippe podoba się także matce Frani. Urzędniczka ze Stanu Cywilnego robi wywiad środowiskowy z Philippe i Franią. Wyglądają na bardzo zakochaną parę. Urzędniczka jest pod wielkim wrażeniem ich miłości. Jak się okazuje Philippe ma jednak jedną wadę – jest bardzo kochliwy. Pod nieobecność Frani całuje się z Karoliną, co zauważa wszędobylski Konrad. Konrad naciska na Karolinę, żeby powiedziała o tym zajściu Frani przed ślubem. Karolina wietrząc w tym szansę na zbliżenie się do Maksa wyjawia Frani prawdę. Philippe nie zaprzecza – taki już jest. Frania wyrzuca go z domu. Maks zabiera Franię na ekskluzywną kolację.
9 (69)
Miłość w Paryżu
3 listopada 2007
Maks wyjeżdża do Paryża, bo jego młodszy brat kupił tam klub nocny za rodzinne pieniądze. Wskutek zbiegu okoliczności Frania trafia razem z nim do samolotu, a potem do paryskiego hotelu. Tam zjawia się brat Maksa, dochodzi między nimi do kłótni. Maks i Frania idą razem na zakupy, a wieczorem do klubu brata. Maks zdaje sobie sprawę, że skrycie zazdrości lekkomyślnemu bratu jego energii i pasji życia. Ucieka więc i razem z Franią wskakuje do samolotu lecącego do domu. Maszyna wpada w straszliwe turbulencje, wszystko wskazuje na to, że dojdzie do katastrofy. Maks i Frania wyznają sobie miłość.
10 (70)
Ta rzecz
10 listopada 2007
Po tym jak Maks odwołał "tę rzecz", którą wyznał niani w drodze powrotnej z Paryża niania jest zdruzgotana. Sprawa pogarsza się jeszcze, kiedy Frania dochodzi do wniosku, że Maks nie traktuje jej poważnie ze względu na jej wygląd. Frania postanawia więc umówić się z niewidomym o imieniu Jacek by pokazać, że mężczyzna, który nie widzi może się nią zainteresować. Tymczasem Konrad za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się czym jest "ta rzecz", odwołana przez Maksa. Zuzia przygotowuje do szkoły referat o kobietach robiących karierę i wybiera za przykład Karolinę, co jest wielkim ciosem dla Frani. W końcu Jacek uświadamia niani, że spotyka się z nim tylko po to by odegrać się na Maksie. Odcinek kończy się sceną, w której Maks i niania godzą się i postanawiają zostać jedynie przyjaciółmi, po czym wpadają sobie w ramiona i całują namiętnie.
11 (71)
Podwójna randka
17 listopada 2007
Frania i Maks urządzają sobie w parku piknik, podczas którego okazuje się, że Maks ma problemy ze słuchem. W tym samym parku Małgosia umówiła się na randkę. Maks widząc córkę całującą się z dużo starszym chłopakiem, wpada we wściekłość. Po powrocie do domu robi Małgosi karczemną awanturę. Zabrania jej spotykania się z, jak go określa, tym facetem. Z czasem Maks zmienia zdanie na temat nowego znajomego Małgosi. Pozwala jej pójść na kolejną randkę, ale pod jednym warunkiem – musi zabrać ze sobą nianię. Damian przyprowadza na spotkanie swojego kolegę Krzyśka, który nie może oprzeć się urokowi Frani. Frania dochodzi do wniosku, że różnica wieku pomiędzy Małgosią a Damianem jest rzeczywiście zbyt duża. Małgosia jest wściekła a Frania... Frania zaczyna się umawiać z Krzyśkiem. Nie tylko Małgosi się to nie podoba. Maksowi też trudno zaakceptować nowy związek Frani. Podczas kłótni Frania wypomina Skalskiemu, że odwołał miłosne wyznanie. Frania i Małgosia umawiają się z chłopakami na kolejną randkę w klubie bilardowym. Małgosia czuje, że zupełnie nie pasuje do reszty towarzystwa. Uświadamia sobie, że różnica wieku jest jednak poważną przeszkodą. Zrywa z Damianem. Maks odwiedza w końcu laryngologa, który diagnozuje dokuczliwą przypadłość jako czasową utratę słuchu.
12 (72)
Eksperyment z jajem
24 listopada 2007
Frania zdobywa na wyprzedaży wymarzony sweter. Pech chce, że nieznajoma, z którą stoczyła o niego walkę jest... nauczycielką Adasia. Tylko od niej zależy czy chłopiec zda z biologii. Rozgniewany Maks grozi wysłaniem chłopca do szkoły z internatem. Nauczycielka daje Adasiowi ostatnią szansę na poprawienie oceny. Chłopiec ma przeprowadzić jakiś eksperyment. Frania wpada na pomysł – wyhodują pisklęta. Podkładają do gniazda w ogrodzie trzy jaja i nagrzewają je lampami. Niestety, ciepło lamp okazuje się zbyt silne. Zamiast piskląt mają... jajka na twardo. Frania nie widząc innego rozwiązania,postanawia przekupić nauczycielkę Adasia. Okazuje się, że pani od biologii i nieznajoma z wyprzedaży to ta sama osoba... Panie miały co prawda kiepski początek znajomości, ale Frani udaje się załagodzić sytuację. Oddaje nauczycielce sweter, o który tak zaciekle walczyły. Nauczycielka wyznacza Adasiowi nowy termin oddania pracy. Tym razem chłopiec pisze o Teresie i jej tajemniczej wysypce. W szkole Frania poznaje dziewczynę, która bardzo jej kogoś przypomina...
13 (73)
Piąty mąż Janiny
1 grudnia 2007
Ciotka Frani, Janina bankrutuje. Nie ma się gdzie podziać, więc wprowadza się do domu Skalskiego. Frania namawia Bodzia – bogatego narzeczonego Janiny, żeby poprosił ciotkę o rękę. Bodzio obawia się, że nie ma u Janiny żadnych szans. Uważa się za strasznego nudziarza. Frania postanawia nauczyć go tańczyć, ale Bodzio nie jest pojętnym uczniem. Ciągle depcze jej po palcach i myli kroki. Podczas lekcji dostaje zawału serca i przewraca się na Franię. W tym momencie do salonu wchodzi Janina. Jest oburzona sceną, którą zastaje. Całe szczęście Bodzio dochodzi do siebie i wszystko wyjaśnia. Sytuacja zostaje załagodzina. Bodzio oświadcza się Janinie. Historia wydaje się zmierzać do szczęśliwego finału, ale... Bodzio w dniu ślubu wyznaje Frani miłość. Na szczęście Maks zapobiega przerwaniu ceremonii. Bodzio wypowiada sakramentalne "tak" i dostaje kolejnego zawału...
14 (74)
Jaki ojciec, taki syn
8 grudnia 2007
Podczas wizyty w galerii Frania i Maks spotykają ojca Skalskiego. Spotkanie jest Maksowi wyraźnie nie na rękę. Wciąż nie potrafi wybaczyć ojcu, że przed laty porzucił matkę dla swojej sekretarki. Frania postanawia pogodzić panów Skalskich. Frania w tajemnicy przed Maksem zaprasza jego ojca na obiad. Maks jest wściekły, grozi Frani, że będzie musiała poszukać sobie nowej pracy. Ojciec Maksa przychodzi z Joanną – byłą sekretarką. Frania od razu znajduje z nią wspólny język. Podobnie się ubierają i mają podobne przemyślenia na temat Panów Skalskich. Dla Maksa obiad jest ciężką próbą. Z trudem hamuje wściekłość, a kiedy dowiaduje się, że ojciec zamierza ożenić się z Joanną, ostatecznie traci nad sobą panowanie. Druga wizyta ojca też kończy się nieprzyjemną wymianą zdań. Ojciec Maksa po raz kolejny odsłania swoje samolubne oblicze. Matka Frani traci przez niego oszczędności całego życia...
15 (75)
Cyrk podatkowy
15 grudnia 2007
Maks ubolewa nad tym, że Adaś nie chce już spędzać z nim tyle czasu, co kiedyś. Frania stara się wytłumaczyć Maksowi, że jego syn przeżywa okres młodzieńczego buntu i wkrótce ich relacje na pewno się poprawią. Tymczasem Frania ma poważny kłopot – otrzymuje zawiadomienie o wizycie poborcy z Urzędu Skarbowego. W jej zeznaniu podatkowym pojawiło się sporo nieścisłości. Frania czeka na urzędnika w seksownym stroju i z pyszną kolacją dla dwojga. Niestety urzędnik nie daje się uwieść. Frania otrzymuje wezwanie do zapłaty podatku. Całe szczęście Maks wpada na pomysł, jak wyciągnąć Franię z tarapatów... Adaś jest pełen podziwu dla ojca.

Seria szósta[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (76)
Młodszy brat Maksa
1 marca 2008
Do Skalskich przyjeżdża z Paryża młodszy brat Maksa, Aleks, przystojny lekkoduch. Maks pracuje i nie ma czasu zająć się bratem, więc prosi Franię o przysługę. Aleks oświadcza się Frani i chce ją zabrać ze sobą do Paryża. Planują spotkanie na dworcu, ale Frania waha się, przypominając sobie wzruszające momenty spędzone z Maksem.
2 (77)
Tatuaż
8 marca 2008
Małgosia chce sobie zrobić tatuaż. Musi przekonać Maksa do tego pomysłu i prosi Franię o pomoc. Niania zdecydowanie odmawia, ale gdy wychodzi na jaw, że sama też ma tatuaż, w końcu się zgadza. Niestety, o sprawie dowiaduje się Teresa, która nalega, żeby Frania usunęła tatuaż, ponieważ, jej zdaniem, taka ozdoba źle się kojarzy. Grożąc wydziedziczeniem, zmusza Franię do pójścia na konsultację do chirurga plastycznego. Frania postanawia najpierw wykorzystać tatuaż do własnych celów. Planuje rodzinny weekend nad morzem, gdzie będzie miała okazję odsłonić tatuaż i pokazać się Skalskiemu w całej krasie.
3 (78)
Kryzys wieku średniego
15 marca 2008
Maksa dopada w kryzys wieku średniego. Zaczyna się odmładzać, zmienia strój, styl bycia i kupuje Porsche. Frania próbuje namówić go na terapię, ale ponieważ nic z tego nie wychodzi, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pokazuje Maksowi, że ma on wiele powodów do radości.
4 (79)
Miss Turbo
22 marca 2008
Maks Skalski z Karoliną organizują imprezę dobroczynną. Zaśpiewa na niej siostra Justyny Steczkowskiej – Magda, która świetnie potrafi ją naśladować. Spotkanie z Magdą okazuje się dla Frani wielkim przeżyciem. Małgosia, która marzy o samochodzie, namawia Nianię do udziału w konkursie "Miss Turbo", w którym można wygrać auto. Jednym z zadań konkursowych będzie rajdowa jazda próbna. Frania, która dawno nie siedziała za kierownicą, postanawia podszkolić swoje umiejętności w Porsche Maksa. Podczas jazdy dowiaduje się, że będzie miała okazję odwiedzić Justynę Steczkowską w jej domu. Z radości traci panowanie nad autem, rozjeżdża zająca i popada w depresję. Złe samopoczucie nie przeszkadza Frani wziąć udziału w konkursie piękności, w którym fuksem zalicza kolejne konkurencje. Kiedy wsiada do samochodu, szykując się do sportowej jazdy, widzi wiszącą na lusterku tzw. "zajęczą łapkę" i dostaje ataku histerii. Maks, chcąc pocieszyć Franię, zabiera ją do domu Justyny Steczkowskiej.
5 (80)
Huragan
29 marca 2008
Zbliża się długi weekend. Frania rezygnuje z majówki w towarzystwie rodziny Skalskich i postanawia spędzić go wspólnie z Jolką w Chałupach. Maks nie jest zadowolony z decyzji Frani i próbuje przekonać ją do zmiany planów, kusząc wycieczką do Egiptu. Niania nie zamierza jednak zmieniać swoich planów. Frania i Jolka docierają do Chałup. Ich uwagę przyciągają nie nadmorskie widoki, ale zgrabne ciało właściciela wynajmowanej przez nie kwatery. Tymczasem nad Bałtyk nadciąga sztorm. Dziewczyny nie chcą marnować urlopu, postanawiają więc nie dać się wichurze i wytrwale "plażują" na tarasie. Kiedy wieczorem nudzą się w swoim pokoju, nagle obrywa się sufit i do środka wpada deszcz, przemaczając je do suchej nitki.
6 (81)
Daniel nie żyje
5 kwietnia 2008
Frania dowiaduje się od Konrada o wizycie u Skalskich bogatej babki Maksa, Matyldy. Maks, bojąc się ewentualnej kompromitacji ze strony Frani, proponuje jej wolny weekend. Urażona niania wymusza na nim zmianę decyzji. Frania dowiaduje się od swojej matki, że umarł jej były narzeczony, Daniel Jarosiński. Panna Maj wybiera się na pogrzeb, gdzie spotyka wdowę i poznaje Roberta – geja, który opowiada jej historię swojego szczęśliwego, lecz niezalegalizowanego związku zakończonego śmiercią partnera. To skłania ją do przemyślenia relacji z Maksem. Udaje się po radę do matki, ale nie znajduje u niej oczekiwanego zrozumienia. Postanawia definitywnie rozmówić się z Maksem. Gwałtowna dyskusja kończy się rzuceniem posady niani i odejściem z domu Skalskich. Frania rozpoczyna nową pracę w dziale perfumeryjnym centrum handlowego. Konrad i dzieci nakłaniają Maksa do złożenia Frani wizyty i sprowadzenia jej z powrotem.
7 (82)
Przystojny kuzyn
12 kwietnia 2008
Frania po raz kolejny zostaje świadkową na ślubie kogoś ze swojej rodziny. Załamana, spędza z Jolką wieczór w barze dla singli, gdzie spotykają Karolinę. W klubie Frania poznaje Bartka, przystojnego laryngologa, który zabiera ją na randkę, wywołując tym zazdrość Maksa. Spędzają miły wieczór zakończony namiętnym pocałunkiem (i to nie jednym!) na ganku Skalskich. Frania wyobraża sobie, że jest Alexis z serialu "Dynastia", a Bartek to jej mąż. Pojawiają się Krystle i Blake (Karolina i Maks) i dochodzi do bójki między damami. Panna Maj postanawia, że wyjdzie za mąż za Bartka.
8 (83)
Piąte koło u wozu
19 kwietnia 2008
Po wizycie u psychoterapeuty Frania dochodzi do wniosku, że mężczyźni to w życiu zbędny balast. W ramach feministycznego protestu Niania, Karolina i Jolka idą do męskiego klubu. Zaplanowany babski wieczór okazuje się podwójną randką. Tylko biedna Frania zostaje sama...
9 (84)
Na mój nos
26 kwietnia 2008
Maks wraca do domu po imprezie odprowadzany przez młodą, atrakcyjną modelkę Patrycję, która próbuje go poderwać. Frania przyłapuje ich na pocałunku i robi Maksowi "małżeńską" awanturę. Doktor Młynarski tłumaczy jej, że Maks jest jej szefem, nie mężem. Frania podziwia Młynarskiego za jego mądrość, widzi go jednak przypadkiem w kinie dłubiącego w nosie. Jest zdegustowana i zwierza się Teresie. Ta mówi o wszystkim Maksowi, który, błędnie interpretując wydarzenia, myśli, że doktor obmacywał Franię. Skalski interweniuje u psychoterapeuty i okazuje się, że wyszedł na głupka. Teraz on robi Frani "małżeńską" awanturę. Karolinę rzuca narzeczony, więc prosi Konrada, żeby towarzyszył jej na rozdaniu nagród filmowych. Chce mu zapłacić, ale Konrad nie przyjmuje pieniędzy. Okazuje się, że dla obojga był to bardzo miły wieczór.
10 (85)
Napad na bank
3 maja 2008
Maks daje Frani na Walentynki kartkę z głupim dowcipem. Teresa skarży się Frani, że babcia Apolonia znalazła sobie młodszego, 60-letniego faceta i chce za niego wyjść. Babcia z godnością odpiera ataki. Obrażona na Maksa Frania jedzie z matką do banku. Tam są świadkami napadu i, wraz z innymi klientami, zostają wzięte jako zakładniczki przez uzbrojonego bandytę. Apolonia przekazuje wszystkim informację, którą usłyszała w telewizji – w banku był napad i Frania z matką są zakładniczkami. Maks i Konrad śpieszą na pomoc. W banku Frania i Teresa bez przerwy gadają, co denerwuje nawet innych zakładników. Niania zagaduje bandytę, który opowiada jej o swoim smutnym życiu z gnębiącą go matką. Tymczasem pod bankiem zbiera się tłum gapiów, wśród nich są Maks z Konradem. Frania przekazuje policji żądania złodzieja, a ten w jej imieniu rozmawia z Maksem, na którego Frania jest obrażona. Policja podstawia bandziorowi limuzynę, której żądał. Teresa oferuje się, że pojedzie z nim, ale bandyta chce wziąć je obie jako zakładniczki.
11 (86)
Wszy-stko zostaje w rodzinie
10 maja 2008
Zuzia przynosi ze szkoły wszy. Zaatakowani zostają wszyscy prócz Maksa. Niania kupuje w przebraniu szampon usuwający wszy, lecz i tak najada się wstydu. Panna Maj znajduje notatki Konrada, które wyglądają, jakby planował morderstwo. Jolka podejrzewa Konrada o skłonności psychopatyczne, a Frania uświadamia sobie, że nic o nim nie wie! Dziewczyny włamują się do pokoju Konrada, gdzie niania odkrywa straszną prawdę: garderoba kamerdynera jest dwa razy większa od jej własnej! Kiedy wizyta w pokoju Konrada wychodzi na jaw, na nianię pada blady strach. Przerażona biegnie do Maksa, po drodze rozgrywając rozmowę w konwencji czarno-białego kryminału z lat 40. Maks zabiera dzieci na kolację i Frania zostaje sama w domu z Konradem. Przekonana, że kamerdyner zaraz ją zamorduje, rzuca się do ucieczki.
12 (87)
Niania i przystojny producent
17 maja 2008
Maks dostaje Telekamerę za najlepszy serial. Udziela wywiadu dziennikarzom, którzy przy okazji dowiadują się, że w domu Maksa mieszka atrakcyjna niania Frania. Andrzej, dziennikarz tabloidu, publikuje zmyśloną historię o romansie Frani i Maksa rzekomo trwającym już w trakcie jego małżeństwa. Małgosia czyta artykuł i ma pretensje do ojca i Frani. Skalski i Frania interweniują w redakcji tabloidu, ale dziennikarz nie przejmuje się ich wymówkami, twierdząc że numer z artykułem o ich romansie bardzo słabo się sprzedał. To prowokuje Maksa i Franię do zademonstrowania namiętnego pocałunku. Konrad czuje się niedoceniony, bo Maks nie zaprosił go na imprezę z okazji otrzymania nagrody. Postanawia pójść na psychoterapię.
13 (88)
Piłkarski pech
24 maja 2008
Frania spotyka w barze znanego piłkarza Michała Jurskiego, kapitana halowej reprezentacji Polski. Jurski okazuje się obsesyjnie przesądny i umawia się z Franią, ponieważ twierdzi, że ta przynosi mu szczęście. Frania uważa go za dziwaka i chce się z nim rozstać. Maks, któremu Jurski załatwiał świetnie miejsca na swoich meczach, wścieka się na Franię i rozpacza po kończącej się znajomości z idolem. Frania postanawia jeszcze nie zostawiać piłkarza i zabiera męską część rodziny Skalskich na mecz. Kiedy Jurski zaczyna przegrywać, zrywa z Franią i publicznie oskarża ją o przynoszenie drużynie pecha. Frania zostaje napiętnowana. Maks postanawia jej pomóc i poprosić swojego idola, by odwołał oskarżenie. Zamiast tego idzie z nim na piwo i poznaje Wojtka Brzozowskiego – kolejną sportową gwiazdę. Frania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zakrada się do szatni byłego narzeczonego, atakując go serią złych amuletów.
14 (89)
Muza potrzebna od zaraz
31 maja 2008
Małgosia pokazuje Frani teledysk swojej ulubionej piosenkarki Nikoli. Frania jest pod wrażeniem artystki i postanawia zostać autorką tekstów. Gdy Maks powątpiewa w jej szanse na karierę, Frania postanawia osobiście przekonać Nikolę do swojego talentu i zrobić wielką karierę w przemyśle muzycznym. Frania z Jolką czekają na Nikolę przed klubem, w którym występuje artystka. Gdy Nikola wychodzi z klubu, Frania i Jolka wskakują do taksówki, w której spotykają Marzenę Rogalską i gonią limuzynę piosenkarki aż do jej hotelu. W przebraniu pokojówek wchodzą do pokoju hotelowego Nikoli. Artystka jest zrozpaczona – czuje się wypalona i chce szukać natchnienia wśród "prawdziwych ludzi z problemami". Frania zaprasza Nikolę do domu Skalskich, gdzie prezentuje jej napisany przez siebie tekst.
15 (90)
Powtórka z Paryża
7 czerwca 2008
Maks wyjeżdża do Paryża na koncert zespołu Kombii. Chce namówić muzyków na gościnny występ w swoim serialu. Idąc za namową Jolki, Frania jedzie do Paryża za Maksem – ma nadzieję, że uda jej się odtworzyć romantyczną atmosferę ich poprzedniego pobytu w stolicy Francji i że Maks w końcu wyzna jej miłość. Skalski początkowo nie jest zachwycony obecnością Frani, ale w końcu pozwala się namówić na spacer po Paryżu. Przechadzają się po paryskich bulwarach, płyną stateczkiem po Sekwanie, wjeżdżają na wieżę Eiffla, wieczorem oklaskują koncert zespołu Kombii. Maks jest rozczarowany, bo lider zespołu Kombii, Grzegorz Skawiński nie podejmuje jednoznacznej decyzji w sprawie roli w serialu. Po powrocie do pokoju hotelowego Maks od progu zasypuje Franię pocałunkami i mówi, że traktuje ją poważnie i nie chce zepsuć tego, co może ich połączyć. W pewnym momencie dzwoni telefon. Okazuje się, że Konrad miał atak serca i trafił do szpitala.

Seria siódma[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (91)
Mama wyjeżdża
6 września 2008
Teresa wpłaca zaliczkę na dom emeryta w Sopocie. Frani wydaje się, że cieszy ją, że matka się wyprowadza. Nie może jednak spać. Maks wysyła ją do doktora Młynarskiego, który stwierdza, że Frania ma problem z odcięciem pępowiny. Frania początkowo zaprzecza, ale w końcu zdaje sobie sprawę, że nie zniesie rozłąki z matką. Aby ją pocieszyć, Maks namawia ją, żeby wyobraziła sobie choć jedną dobrą rzecz, która może z tej wyprowadzki wyniknąć. Frania wyobraża sobie intymną sytuację z Maksem, której w końcu nie będzie w stanie zakłócić Teresa. W Sopocie, do którego jadą na konkurs Miss 2008, odkrywają jednak, że przyszły dom Teresy w ogóle nie istnieje, deweloper jest oszustem. Teraz dla odmiany Frania jest zrozpaczona, że matka jednak się nie wyprowadzi, tym bardziej, że znowu zepsuła "sam na sam" Frani i Maksa.
2 (92)
Niania robi karierę
13 września 2008
Co ma wspólnego Niania z serialem "Na Wspólnej"? Czy Frania Maj nadaje się na aktorkę i czy aktorka filmowa może zostać dobrą Nianią? Tego dowiecie się z sobotniego odcinka przygód panny Maj. Poznanie Roksanę, w którą wcieli się Joanna Liszowska, zobaczycie swoich ulubionych aktorów z "Na Wspólnej" i... poznacie przezabawnych producentów filmowych, łudząco podobnych do... "Ani Mru Mru". Jednym słowem "Niania zrobi karierę", tylko... jak poradzą sobie Skalscy, a w szczególności Skalski, bez Niani..?
3 (93)
Czas na zmiany
20 września 2008
Jak zmusić mężczyznę do miłosnego wyznania? Takie pytanie już od dawna chodzi po głowie Frani Maj. Tymczasem, Maks zamiast prosić Nianię o rękę, prosi ją o urządzenie kuchni! Teresa uważa, że Maks musi kochać Franię, skoro powierzył jej "serce swojego domu". Niania nie jest tego taka pewna i postanawia użyć magicznych mocy, by wreszcie usłyszeć od niego... Aby zrealizować swój plan Frania prosi o pomoc kuzynkę Stefkę i szykuje kuchenny podstęp...
4 (94)
Pierwsza randka
27 września 2008
Maks Skalski, jak sam twierdzi, zamierza poważnie podejść do związku z Franią i zaprasza ją na pierwszą prawdziwą randkę. Ma to być premiera filmu o znanej artystce i elegancka kolacja w jej towarzystwie. Maks chce przy okazji zaprosić gwiazdę do udziału w swoim nowym programie telewizyjnym. Frania zapewnia, że nie skompromituje Maksa w eleganckim świecie. Karolina zazdrości niani takiego wyróżnienia i zwierza się ze swoich żalów Konradowi, który radzi jej, żeby bardziej zainteresowała się dziećmi Maksa, jeśli chce liczyć na jego względy. Złośliwie wmawia jej, że w domu Skalskich jest czworo, nie troje dzieci. Frania chwali się przed domownikami randką i kolacją z gwiazdą. Opowiada, że spotkała artystkę na wakacjach nad morzem i krzyczała do niej z daleka, kiedy grała w tenisa. Karolina wierzy w istnienie czwartego dziecka Maksa i, za radą Konrada, wykazuje się nadgorliwością w opiece nad młodymi Skalskimi. Wszyscy jadą na premierę filmu o artystce, gdzie okazuje się, że ta zapamiętała jak najgorzej spotkanie z Franią nad morzem i jest na nią wściekła. Żeby uratować sytuację, niania wpada na kolejny "dobry pomysł", z czego powstaje jeszcze większe zamieszanie. Kompromitacja Maksa przed artystką jest nieunikniona...
5 (95)
Frania razy dwa
4 października 2008
Do domu Skalskich przyjeżdża agentka zespołu Feel, w którego teledysku ma statystować Adam. Klip ma być zresztą kręcony w posiadłości Skalskich. Okazuje się, że agentką zespołu jest Ksenia Nowik, dawna znajoma Maksa. O dziwo, kobieta jest łudząco podobna z twarzy do Frani, choć różnią je maniery i styl. Maks jest zachwycony spotkaniem i spędza z Ksenią coraz więcej czasu, z czym ani Frania, ani zazdrosna Karolina nie mogą się pogodzić. Gdy do domu Skalskich zaczynają zjeżdżać pierwsi muzycy grający w teledysku, Frania i Teresa wcielają w życie swój plan: Teresa zamyka Ksenię w pokoju, a w jej rolę wciela się Frania i wychodzi do gości...
6 (96)
Konrad na zakręcie
11 października 2008
Maks po raz kolejny przyłapuje Konrada na podsłuchiwaniu jego rozmów. Grozi mu, aby ten przestał węszyć po domu, bo inaczej będzie zmuszony wyrzucić go z pracy. Frania i Karolina wciąż spierają się, która z nich lepiej pasowałaby na matkę dzieci Maksa. Frania proponuje Supernianię, jako super autorytet i właściwego arbitra, który mógłby rozstrzygnąć ich spór o Maksymiliana. Po telefonie Frani Superniania przystaje na jej propozycję. Przy okazji chce zaprezentować Maksymilianowi swój pomysł na nowy program. Aby kupić jakąś odpowiednią kreację na te zawody Frania fałszuje dane potrzebne do wydania nowej karty kredytowej. Zawyża swoje zarobki. Na ten formularz natyka się wszędobylski Konrad, na którym wpisana kwota zarobków robi piorunujące wrażenie. Udaje się do Maksa i domaga podwyżki. Po kłótni, która się wywiązuje między nimi, Konrad rezygnuje z pracy. Karolina szybko znajduje dla niego zastępstwo. Sprowadza chłodnego i nieprzekupnego Jana. Frania odwiedza Konrada u Janiny, u której aktualnie pracuje. Okazuje się, że żyje on tam bardzo dobrze i z przyjemnością wykonuje wszelkie zachcianki swojej nowej przełożonej. Tym bardziej, że większość ma podłoże erotyczne... Superniania w końcu pojawia się w domu Skalskiego, aby rozstrzygnąć spór. Do domu wpada wystraszony Konrad, którego goni Janina. Maksymilian zastaje w salonie totalny chaos. Z miejsca wyrzuca Jana, przyjmuje z powrotem Konrada. Kiedy dowiaduje się jaki jest cel wizyty Superniani, jest zażenowany pomysłem Frani i Karoliny.
7 (97)
Zoya, córka Frani
18 października 2008
Do Warszawy przyjeżdża Zoya, Nigeryjka, którą Frania i Jolka zaopiekowały się w ramach akcji adopcja na odległość. Zoya mówi świetnie po polsku, ponieważ uczyła się w szkole, prowadzonej przez zakonnice z polskiej misji charytatywnej. Frania jest zachwycona dziewczyną, pożycza jej swoje ubrania i godzi się, aby ta poszła na imprezę razem z Małgosią. Jolka jest coraz bardziej zazdrosna o zażyłość, jaka łączy Franię i Zoyę. Ostatecznie Frania i Jolka idą do psychologa na spotkanie w ramach terapii małżeńskiej. Sesja kończy się jednak wielką kłótnią. Tymczasem Zoya postanawia zrobić wszystko, by już na zawsze zostać w domu Skalskich...
8 (98)
Pogoda na maj
25 października 2008
Zaręczona Apolonia przedstawia Teresie i Frani swojego narzeczonego – jest nim Pan Czesław, były wojskowy, z zamiłowania muzyk. Teresa nie jest nim zachwycona. Frania, zdesperowana długim oczekiwaniem na oświadczyny Maksa, postanawia zrobić karierę zawodową i zostać telewizyjną prezenterką pogody. Maks przekonuje ją, że się do tego nie nadaje. Niespodziewanie okazuje się, że siostrzeniec pana Czesława jest znanym telewizyjnym prezenterem. Frania zamierza wykorzystać tę szansę, żeby dostać się na antenę. Interes w nowej znajomości Apolonii zaczyna widzieć również Teresa. Maks obawia się, że kiedy Frania dostanie posadę w telewizji, odejdzie od niego i jego dzieci. Próbuje grać na jej sentymentach, wykorzystując do tego Zuzię. Frania idzie na próbę nagraniową do telewizji, która nie wypada najlepiej.
9 (99)
Edukacja Frani
8 listopada 2008
Małgosia wraca ze szkoły wyraźnie zauroczona swoim nauczycielem – Kasandrem Tarockim. Maks zwraca na to uwagę i zleca Frani zbadanie tego problemu. Frania razem z babcią Apolonią udają się do szkoły. Tarocki jest pod wielkim wrażeniem Frani, która także nie jest wobec niego obojętna. Frania tradycyjnie zaniża swój wiek. Tarocki zaprasza ją na kolację. Frania wraca do domu i prosi Małgosię, aby ta pozwoliła jej na tę randkę. Po żałosnych błaganiach Frani, Małgosia w końcu się zgadza. Niania udaje się do apartamentu Tarockiego. Randka układa się znakomicie. Kasander jest bardzo romantyczny i życzliwy. Frania zostaje na noc. W międzyczasie Maksymilian Skalski nie może zasnąć, bo jest zazdrosny o ukochaną. Frania jest bardzo zadowolona ze swojego nowego związku. Niespodziewanie jednak Kasander zrywa z nią, bo jego psychlog sugeruje mu związać się z kimś starszym niż 28-latką. Frania jest załamana. Następnego dnia Kasander niespodziewanie pojawia się w domu Skalskiego. Frania ma nadzieję, że przyszedł ją przeprosić. Jak się jednak okazuje przystojny nauczyciel ma inne plany.
10 (100)
Miłość aż po Hel
15 listopada 2008
Frania i Konrad chcą jednocześnie prosić Maksa o wolny weekend. Frania ma zlot rodziny na Helu, a Konrad chce jechać na Mazury z kolegami z Klubu Kamerdynerów. Frania oczarowuje Maksa kobiecym wdziękiem i stawia na swoim. Konrad jest wściekły i chce się na niej odegrać. Zawiera w tym celu sojusz ze swoim dotychczasowym wrogiem nr 1 – Karoliną, który jednak nie trwa długo. Wkrótce Konrad zrywa rozejm z Karoliną i namawia Franię, żeby zabrała Maksa na rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej, który działa na ludzi w magiczny sposób – wyzwala płomienne uczucia. Frani bardzo podoba się pomysł kamerdynera i już widzi oczami wyobraźni jak Maks prosi ją o rękę. Cała rodzina Skalskich udaje się wspólnie z Franią na zlot jej rodziny. Rejs na Hel statkiem wycieczkowym rozwija się obiecująco, ale wszystko zakłóci nagła burza. Maks ulega wypadkowi i traci pamięć. Wydaje mu się, że jest kamerdynerem, sprząta w domu i gotuje, a Konrad nie wyprowadza go z błędu. Frania nie przestaje myśleć o zaręczynach i chce wykorzystać amnezję swojego szefa by skonsumować ich związek.
11 (101)
Fałszywy pieprzyk
22 listopada 2008
Frania przebiera się za ogrodnika, aby poznać aktorkę Ewelinę Lang, która gra w najnowszym filmie Maksa. Niechcący oblewa Ewelinę wodą i odkrywa, że jej słynny pieprzyk na policzku jest fałszywy – można go zmyć wodą. Frania obiecuje Maksowi, że nikomu o tym nie powie. Mówi jedynie swojej matce, a ich rozmowę przypadkiem podsłuchuje dziennikarka prowadząca plotkarski program w telewizji. Ogłasza ona nowinę o fałszywym pieprzyku na wizji, wspominając, że informacja pochodzi od niani Skalskiego. Ewelina jest zdruzgotana, wycofuje się z filmu Maksa. Maks mówi Frani, że nigdy nie będą mogli być prawdziwą parą, bo nie może jej ufać. Frania jednak znajduje wyjście z sytuacji, które całkiem podoba się aktorce. Jej pomysł zostaje stłumiony w zarodku i przechwycony przez inną firmę, ponieważ tym razem Maks nie dotrzymał tajemnicy. Rachunek między Skalskim, a Franią został wyrównany. Niania jest załamana. Aby ją pocieszyć Maks decyduje się na bardzo odważny krok, ale spotyka się z odrzuceniem.
12 (102)
Mów mi Franiu
29 listopada 2008
Frania chce zabrać ojca na mecz z okazji jego urodzin, ale zamiast niego przychodzi Teresa. Tłumaczy jej, że ojciec nie chciał przyjść, bo wiedział, że bilety są prezentem od Maksa. A on nie aprobuje związku córki. Frania zaczyna analizować swoje relacje z ojcem i psychiatra mówi jej, że od zawsze pociągali ją mężczyźni, którzy trzymali ją na dystans tak jak jej ojciec. Na dodatek Teresa uświadamia córkę, że chcąc zmienić swoje życie, musi najpierw sama przejść przemianę. Frania postanawia wyprowadzić się od Maksa. Ten chce ją zatrzymać i po raz pierwszy mówi do niej po imieniu.
13 (103)
Pechowa wysypka
6 grudnia 2008
Co powinna zrobić beznadziejnie zakochana w swoim pracodawcy Frania Maj, mając w garści dwa bilety na koncert Tomka Makowieckiego? Nie czekać na jego pierwszy ruch i wziąć sprawy w swoje ręce! Panna Maj zaprosi Maksa na randkę, ale czy spotkają się na koncercie?
14 (104)
Niania u sułtana
13 grudnia 2008
Wszystko zacznie się od zaproszenia, jakie Zuzia otrzyma od kolegi z klasy. Mahmud wraz z rodziną zapraszają Skalskich nad Morze Czerwone. Frania mimo wielu wątpliwości wreszcie postanawia skorzystać z propozycji. Wyjeżdża wraz z Zuzią do Dalekiego Kraju, gdzie czeka na nią miejsce w haremie...
15 (105)
Zaręczyny
20 grudnia 2008
Maks po raz kolejny wyznaje Frani miłość. Zakochani nie szczędzą sobie nawzajem czułości, a cała rodzina jest już tym zmęczona. Dla Karoliny rozkwit uczuć Maksa do Frani to bolesny cios. Konrad dobija ją jeszcze swoimi złośliwymi docinkami. Mimo wszystko, Karolina nie wierzy, że miłosne deklaracje Maksa będą miały jakiś praktyczny skutek. Próbuje wybić Frani z głowy wizję małżeństwa. Frania obawia się, że Maks będzie zwlekał z zaręczynami, tak samo jak zwlekał z wyznaniem uczuć. Prześladują ją koszmarne wizje późnej starości w niezmienionym stanie cywilnym. Maks kupuje dla Frani pierścionek zaręczynowy, pokazuje go Konradowi i zobowiązuje go do zachowania tajemnicy. Konrad zdradza sekret Frani, a ta rodzinie i znajomym. Maks zaprasza wszystkich na kolację; Frania uprzedza ich, że mają udawać zaskoczenie, kiedy Maks poprosi ją o rękę. Wszyscy czekają w domu, aż Maks wróci z pracy i pojadą na zaręczynową kolację. Ale Maks się spóźnia – zatrzymują go sprawy w telewizji. A kiedy wychodzi po zmroku, napadają na niego bandyci. Zaniepokojona Frania jedzie do telewizji, aby odszukać ukochanego mężczyznę. Cała rodzina Majów czeka na wieści od Frani i na zapowiadaną zaręczynową kolację...

Seria ósma[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (106)
Pierścionek zaręczynowy
7 marca 2009
Maks postanawia kupić Frani prawdziwy pierścionek zaręczynowy. Chce zastąpić nim uchwyt od puszki, którym posłużył się przy zaręczynach. Teresa i Frania namawiają Skalskiego, by skorzystał z usług wujka Staszka – właściciela podejrzanego sklepiku złotniczego. Na szczęście Maks, po zapoznaniu się z rekomendowaną ofertą, decyduje się wyłącznie na dorobienie dodatkowego kompletu kluczy. Biżuterię postanawia kupić u prawdziwego jubilera. Frania i Maks, już oficjalnie zaręczeni, otrzymują zaproszenie na wieczorek towarzyski. Na miejscu okazuje się, że bezpośredniość i bezpretensjonalność panny Maj staje się przedmiotem drwin i obmawiania za plecami. Frania czuje się niezręcznie i bardzo to przeżywa. Czarę goryczy przelewa fakt, że Maks, niczego się nie domyślając, zaprasza tych samych ludzi na przyjęcie do siebie. Frania, przerażona wizją imprezy, zaszywa się w parku – płacze i zajada smutki ogromnymi ilościami pieczonego kurczaka. Przysiada się do niej biedak, skuszony widokiem jedzenia. Frania częstuje go kurczakiem, opowiada o swoich smutkach i przy okazji zaprasza na przyjęcie, organizowane przez Maksa. To przyjęcie, pod wieloma względami, okaże się wielką niespodzianką!
2 (107)
Praca ziomowa
7 marca 2009
Przygotowania do ślubu panny Maj i Skalskiego idą pełną parą. Frania, jak każda przyszła panna młoda, chce, żeby wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Dlatego postanawia wynająć specjalistę od organizacji uroczystości rodzinnych. Tymczasem Maks usiłuje wyprodukować film z muzyką hip-hopową, gdzie jedną z ważniejszych kwestii będzie właśnie muzyka rapowa. Wielkim problemem okazuje się jednak znalezienie obsady do takiego projektu. Frania – która odkąd przestała być nianią, cierpi na brak zajęcia – postanawia pomóc Maksowi. Dowiaduje się, że bratanek Czesława, narzeczonego Apolonii, ma wielki talent raperski. O swoim odkryciu szybko opowiada Maksowi i umawia go na spotkanie z Igorem – uznanym za mistrza hip-hopu. Maks jest pod wrażeniem zaangażowania swojej narzeczonej i nie może doczekać się wizyty hip-hopowego artysty. Na chwilę przed nią Frania dowiaduje się, że chłopak ma talent traperski, a nie raperski. I żaden z niego artysta, a zwykły chłopak...
3 (108)
Spotkanie klasowe
14 marca 2009
Komu najlepiej pochwalić się pierścionkiem zaręczynowym od słynnego producenta, jeśli nie koleżankom z liceum. Dlatego, Frania Maj postanowiła zorganizować spotkanie klasowe, ale okazuje się, że słowo „ślub” może mieć negatywne znaczenie…

Po prawdziwym „praniu mózgu”, które na biednej Frani przeprowadzą dwie rozwódki – Dorota (Kasia Nosowska) i Natalia (Agnieszka Chylińska) w domu Skalskich rozpęda się prawdziwe piekło nieufności…

4 (109)
Intercyza
14 marca 2009
Po etapie przedmałżeńskich kłótni o drobnostki Maks planuje podpisać intercyzę przedmałżeńską. Jak pewnie się domyślacie, między parą narzeczonych dochodzi do kolejnej kłótni. Świadkiem sprzeczki jest ekscentryczna fotografka (Jolanta Fraszyńska). Tymczasem Adaś po wypadku na rolkach trafia do szpitala…
5 (110)
Zdenka
21 marca 2009
Podczas gdy przygotowania do ślubu idą pełną parą, Skalski otrzymuje wiadomość o śmierci swojego ojca. Frania stara się podtrzymać go na duchu, tym bardziej, że po jednej zaskakującej wiadomości Maks otrzymuje kolejną! Okazuje się, że ojciec Maksa cały majątek przekazał tajemniczej Zdence…
6 (111)
Świadek
21 marca 2009
Do Maksa przyjeżdża dobrze wam znany szalony Aleks Skalski. Frania nie jest zachwycona jego wizytą, gdyż przypomina jej o błędzie, który o mały włos popełniłaby rok temu. Obawia się, że Maks odkryje tajemnicę.

Jej przeczucia sprawdziły się. Maks poznał historię krótkiej, aczkolwiek burzliwej miłości Aleksa i Frani podczas wieczoru kawalerskiego...

7 (112)
Ślub, część pierwsza
28 marca 2009
Do ślubu Frani i Maksa została już tylko doba. Przesądna panna Maj przenosi się do mamy, żeby Maks nie oglądał jej aż do chwili ceremonii. W przypadku Frani nie da się jednak uniknąć pechowych sytuacji. Wspólnie z Jolką i Teresą udają się aż za Warszawę na poszukiwania seksownego ślubnego dessous. W drodze powrotnej, na zupełnym odludziu, łapią gumę# Przerażona Frania nie przestaje myśleć o tym, że może nie zdążyć na własny ślub. Maks nigdy by jej tego nie wybaczył. Tymczasem Skalski przeżywa niezwykle spotkanie z duchem swojej zmarłej żony, Anny. Chwilę później dzwoni telefon – matka Jolki zawiadamia go, że auto jej córki znaleziono porzucone w lesie. Maks jest przerażony tym, że Frani mogło stać się coś złego...
8 (113)
Ślub, część druga
28 marca 2009
Frania i Maks spędzają ostatnią noc przed ślubem osobno – ona u matki, a on w domu. Teresa udziela córce matczynych rad na nową drogę życia. Maks z kolei denerwuje się czy podoła oczekiwaniom przyszłej małżonki. W dniu ślubu Frania jest potwornie zdenerwowana zbliżającą się uroczystością. Dodatkowo wytrąca ją z równowagi opowieść siostry Maksa o czekającym ją rozwodzie z mężem – kierowcą Jakubem. Frania nabiera pewności, że jej małżeństwo ze Skalskim również jest skazane na niepowodzenie ze względu na różnice klasowe. Załamana i roztrzęsiona, nie pojawia się przed ołtarzem. Maks bierze sprawy w swoje ręce i ratuje sytuację.
9 (114)
Człowiek za burtą
4 kwietnia 2009
Całe szczęście Frani i Maksowi udaje się ujść z życiem, po tym jak wypadli za burtę jachtu. Dopływają do brzegów bezludnej wyspy, gdzie próbują znaleźć schronienie. Obydwoje, choć przestraszeni dzikością natury, są przekonani, że niebawem nadejdzie jakaś pomoc. Do tego czasu muszą sobie jakoś poradzić bez wygód życia w mieście. Maks stara się okiełznać przyrodę, budując szałas. Frania potwornie narzeka na sytuację, w której się znalazła. W efekcie dochodzi między nimi do sprzeczki, która paradoksalnie tylko zaognia uczucie nowożeńców. Kiedy zaczynają się całować, coś gryzie Maksa i z minuty na minutę traci czucie w połowie ciała...
10 (115)
Uciszanie Frani
4 kwietnia 2009
Skalscy wybierają się na przyjęcie do bardzo znanego, obsypanego wieloma nagrodami, powieściopisarza – Hieronima Ziemiańskiego. Maks ma nadzieję, że ten mistrz pióra sprzeda mu prawa do sfilmowania swojej najnowszej powieści. Frania oczarowuje pisarza, który gotów jest podpisać ze Skalskim umowę. Chcąc jak najszybciej przekazać mężowi tę radosną nowinę, Frania wchodzi za nim do łazienki. Maks nie potrafi skorzystać z toalety w jej obecności. Niestety, gdy Frania próbuje wyjść z łazienki, urywa się klamka. Wdrapuje się na łazienkowe okno i spaceruje po parapecie. Wystarcza tylko chwila nieuwagi i Frania spada z parapetu na dół. Niestety okazuje się, że ląduje na Hieronimie, który przenosi się na tamten świat. Prawa do sfilmowania powieści wędrują do Kutysia. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło.
11 (116)
Na zawsze Niania
18 kwietnia 2009
Adaś chce jechać z kolegami na weekend do Zakopanego. Maks kategorycznie mu tego zabrania. Adaś nakłania Franię, by wstawiła się za nim u ojca, ale i to nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Adaś sugeruje Frani, że Maks nie traktuje jej na równi ze sobą i nie liczy się z jej zdaniem. Na koniec daje jej do zrozumienia, że w oczach jego ojca pozostanie zawsze tylko nianią. Frania, wierząc w to, udaje się po pomoc do swojej babci Apolonii. Ona i Teresa sugerują Frani, by ukarała męża, odmawiając mu sypialnianych uciech. Frania próbuje tej metody, ale sama nie wytrzymuje zbyt długo. Zaraz potem dochodzi do wniosku, że sama przestanie być nianią, jeśli w ich domu pojawi się nowa niania...
12 (117)
Rodzice Anny
18 kwietnia 2009
Dom Skalskich mają odwiedzić dziadkowie Małgosi, Adasia i Zuzi – rodzice Anny, zmarłej żony Maksa. Skalski jest przejęty ich wizytą i chciałby, aby wypadła jak najlepiej. Niestety, to spotkanie staje się pasmem klęsk i niepowodzeń – Frania popełnia jedną niezręczność za drugą. Czara goryczy przelewa się, gdy dziadkowie dowiadują się, że nowa pani Skalska zamierza adoptować ich wnuki. Sprzeciwiają się temu i grożą, że w sądzie podważą jej kwalifikacje jako adopcyjnej matki. Frania załamuje się, gdyż podejrzewa, że dziadkowie wydobędą na światło dzienne różne jej "ciemne sprawki" i w ten sposób dowie się o nich Maks. A na takie ryzyko świeżo upieczona pani Skalska nie może sobie pozwolić...
13 (118)
Chłopak Małgosi
25 kwietnia 2009
Małgosia przedstawia rodzinie swego nowego chłopaka. To przystojny i dobrze zarabiającego model, a w dodatku syn wziętego chirurga plastycznego. Frania jest nim zachwycona. Maks natomiast ma pewne obiekcje i nie uważa go za dobrą partię dla swojej córki. Przy okazji zwraca również uwagę na to, że Frania jest zbyt liberalna w stosunku do wychowania dzieci. Wkrótce Małgosia potwierdza jego najgorsze obawy, wyprowadzając się do Michała. Frania ucieka przed wściekłym Maksem do mamy. Teresa radzi jej, że najpewniejszym sposobem, żeby skłonić Małgosię do powrotu, jest wzbudzić w niej poczucie winy.
14 (119)
Przy nadziei
25 kwietnia 2009
Frania nakrywa Małgosię z Michałem w łóżku. Chwilę po niej pojawia się Maks i widzi ten sam obrazek. Jest wściekły i oskarża żonę, że to skutki jej nadmiernie liberalnej postawy wychowawczej. Sytuacja Frani pogarsza się jeszcze bardziej następnego dnia, gdy Małgosia informuje ją, że chyba jest w ciąży. Po wielu perypetiach robią Małgosi test ciążowy, który nie daje jednoznacznego wyniku. Sytuacja zaczyna nabierać coraz bardziej niebezpiecznych rozmiarów. Obie Skalskie decydują się na wizytę u ginekologa. Jaki będzie jej wynik? Pozytywny. Rodzina Skalskich powiększy się. Pozostaje jednak pytanie – za sprawą której z pań?

Seria dziewiąta[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Premiera w Polsce
1 (120)
Mama, jak to łatwo powiedzieć
2 maja 2009
Maks, nie wiedząc o ciąży Frani, mówi jej, że na razie nie chce mieć dzieci, ponieważ musi nacieszyć się swoją piękną żoną. Frania jest zrozpaczona i nie ma pojęcia, jak powiedzieć Maksowi, że zostanie ojcem. Teresa radzi jej, żeby przygotowała kolację przy świecach i w nastrojowych warunkach wyjawiła Maksowi swoją tajemnicę. Podczas romantycznego popołudnia, Frania opacznie krąży wokół tematu ciąży. Z czego wychodzi wyłącznie nieporozumienie, po którym zapłakana Skalska wybiega z sypialni. Idzie do parku i spotyka tam młodą matkę. Po rozmowie z nią, dochodzi do wniosku, że powinna spokojnie porozmawiać z Maksem. Niestety dostaje nagłych bólów i trafia do szpitala. Tymczasem Konrad stara się utrzymać wiadomość o ciąży Frani tylko dla siebie. Wskutek nieporozumienia wyjawia tę wiadomość Karolinie i jest zmuszony zostać jej niewolnikiem...

Gościnnie: Kinga Rusin, Andrzej Zieliński, Marta Lipińska i Violetta Arlak

2 (121)
Teges Śmeges
2 maja 2009
Skalscy bezskutecznie starają się o dziecko. Zaniepokojona brakiem rezultatów Frania decyduje się poddać Maksa kuracji dalekowschodniego znachora. Efektem ubocznym jej starań jest krótki, lecz namiętny romans Konrada i Karoliny. Maks występuje w telewizyjnym teleturnieju z udziałem wielkich gwiazd.

Gościnnie: Marta Lipińska (doktor Sadowska); Weronika Marczuk-Pazura, Michał Piróg, Artur Cieciórski, Violetta Fiuk, Maciej Florek, Maria Foryś, Rafał Kamiński, Gabriel Piotrowski (oni sami); Grzegorz Halama (aptekarz); Anna Fam (pani Fu); Kusztar Mamytaliew (pan Fu); Tomasz Kin (prowadzący teleturniej); Marta Lewandowska (uczestniczka teleturnieju); Adam Pater (uczestnik teleturnieju)

3 (122)
Białe szaleństwo
9 maja 2009
Frania ma obsesję, że nie może zajść w ciążę. Maks dostał zaproszenie na bankiet z Billem Clintonem w Zakopanem i namawia ją na wyjazd, żeby przestała myśleć o dziecku. Clinton zaprasza Franię na narty. Maks uczy Franię jeździć i niespodziewanie utykają w zaśnieżonej grocie. Tam mają okazję zrealizować fantazję Frani o kochaniu się z instruktorem narciarstwa. Frania przy okazji przeziębia się, ale lekarz nie chce jej dać antybiotyku, zanim nie wykona dodatkowych badań. Na jaką tajemniczą chorobę zapada Frania i czy Billowi Clintonowi uda się jej pomóc?

Gościnnie: Marta Lipińska (doktor Sadowska); Łukasz Nowicki (ochroniarz); Maciej Zacharzewski (boy hotelowy); Julia Kerner (Zosia); Hubert Jarczak (instruktor); Monika Pietrzak (Hillary Clinton); Włodzimierz Śliwiński (Bill Clinton); Ilona Chojnowska (tłumaczka)

4 (123)
Zemsta Janiny
9 maja 2009
W domu Skalskich pojawia się ciotka Janina. Ma żal, że nie została zaproszona na ślub Frani i Maksa. Za wszystko obwinia Teresę, z którą jest od zawsze pokłócona. Postanawia dać jej nauczkę – występując w imieniu swojego zmarłego męża-milionera, odzyskuje kamienicę, która niegdyś należała do jego rodziny i w której mieszkają rodzice Frani. Janina wyrzuca ich z dnia na dzień na bruk. Poruszona ich losem Frania zgadza się, żeby zamieszkali w domu Skalskich. Niestety Teresa zaczyna traktować zięcia jak prawdziwego syna, co Maksowi ogromnie schlebia a Franię poucza i traktuje jak niedojrzałą dziewczynkę. Franię to bardzo denerwuje, ale na szczęście wpada na genialny pomysł...

Gościnnie: Iwona Bielska (Janina Maj); Żora Korolylov (Michał, chłopak Małgosi); Jakub Kotyński (fotograf); Aleksandra Kaleta (modelka)

5 (124)
Ryzykowna inwestycja
16 maja 2009
Frania będzie chciała pomóc Zuzi w dostaniu się do prywatnej szkoły dla uzdolnionych dzieci. Podczas gdy pani Skalska oprowadza dyrektorkę szkoły po rezydencji, Maks spotyka się z dawno nie widzianym przyjacielem, a ten proponuje mu pewien interes...

Gościnnie: Danuta Stenka (dyrektorka gimnazjum); Jacek Poniedziałek (Robert Wroński, kolega Maksa); Katarzyna Figura (Joanna Skalska); Mariusz Czerkawski (klient w barze)

6 (125)
Seksowna mamuśka
16 maja 2009
Adaś staje przed wyborem liceum, a z pomocą w podjęciu decyzji przychodzi mu Frania. Podróż po wybranych przez Adasia szkołach zakończy się poważną bojką, a tymczasem w domu czekać będzie sama Beata Tyszkiewicz...

Gościnnie: Marta Lipińska (doktor Sadowska); Beata Tyszkiewicz (ona sama); Andrzej Strzelecki (dyrektor liceum); Mariusz Pogonowski (Rafał, chłopak Karoliny); Mateusz Bondu (chłopak w liceum); Marek Lewandowski (chłopak w liceum); Pola Wnuk (dziewczynka w zespole Frani); Kacper Zagubień (chłopiec w zespole Frani)

7 (126)
Na obczyźnie
23 maja 2009
Piękna pogoda i coraz wyższe temperatury za oknem to znak, że wakacje są tuż tuż… Franię i Maksa czeka niesamowita podróż do Hollywood.

Maks stanie przed niepowtarzalną szansą współpracy ze znanymi i cenionymi amerykańskim producentem. Warunek jest jeden – musi jak najszybciej przylecieć do Hollywood. Maks wspólnie z Franią, Karoliną i Konradem udają się do fabryki snów. Podczas podróży po Stanach Zjednoczonych Frania zaczyna przeczuwać, że w Warszawie dzieje się coś niedobrego…

Gościnnie: Edyta Olszówka, Maciej Nowak, Krystyna Podleska i Tomasz Drabek.

8 (127)
Ekscesy Teresy
23 maja 2009
Frania nie może pogodzić się z tym, że jej matka ma romans. Postanawia odwiedzić doktora Głąbskiego, z którym związała się Teresa. Mężczyzna okazuje się kulturalnym wdowcem. Mimo to, Frania nie składa broni i zamierza walczyć o małżeństwo Teresy. Organizuje podwójna randkę w dniu, w którym przypada 40. rocznica ślubu Stefana z Teresą.

Gościnnie: Marian Opania i Leszek Teleszyński.

9 (128)
Producenci
12 września 2009
Konrad próbuje namówić Maksa, żeby wystawił razem z nim sztukę jego przyjaciela. Maks odmawia. Konrad mówi Frani, że chce w ten sposób zaimponować miłości swojego życia – Karolinie. Frania postanawia mu pomóc. Używając nazwisk Maksa i Karoliny wynajmują teatr i angażują aktorów. Okazuje się jednak, że łamią przepisy dotyczące wynajmu i narażają spółkę Maksa na wysoką grzywnę. Frania mówi Maksowi, co zrobiła. Ten wkracza do akcji i doprowadza do wystawienia sztuki, która okazuje się hitem. Frania namawia Konrada, że to świetna okazja, żeby powiedział Karolinie o swoich uczuciach. Nie przewiduje jednak, że ten podejdzie do Karoliny i ku jej zdumieniu... oświadczy się.

Gościnnie: Anna Korcz i Bartosz Kańtoch.

10 (129)
Prawie jak rodzice
19 września 2009
Frania robi badanie kontrolne przebiegu ciąży. Ginekolożka proponuje państwu Skalskim udział w ciekawym doświadczeniu, które ma pomóc w przygotowaniu do roli rodziców. Początkowo ciekawe doświadczenie przemienia się w prawdziwy koszmar# Skoro więc Maks i Frania nie umieją poradzić sobie z gumowymi lalkami, to czy staną na wysokości zadania i będą dobrymi rodzicami dla maleństwa, które na razie rośnie w brzuszku Frani? Czy Konrad pogodzi się z tym, że Karolina nie przyjęła jego oświadczyn?

Gościnnie: Magdalena Różczka.

11 (130)
Listy Apolonii
26 września 2009
Apolonia daje Frani listy, które pisała w czasie wojny do Rysia, swojej niespełnionej miłości. Frania uważa, że to świetny materiał na musical i proponuje go Maksowi. Pomysł, wydaje się doskonały, gdyż Skalski wynajął teatr i nie bardzo wie co z nim zrobić. Maks jednak, ku zdziwieniu wszystkich, nie przyjmuje tej propozycji. Listami interesuje się Lucjan Kutyś, odwieczny rywal Skalskiego. Apolonia przekazuje mu prawa, ale okazuje się, że umowa jest nieważna – prawa ma Teresa. Maks wystawia musical, który okazuje się wielkim hitem. W końcu jest lepszy do Kutysia.

Gościnnie: Agnieszka Mrozińska i Radosław Izdebski.

12 (131)
Ślub Małgosi
3 października 2009
Michał oświadcza się Małgosi. Maks jednak nie chce zgodzić się na ten ślub. Frania i Małgosia przekonują go, że to dobra decyzja. Młoda Skalska uparcie powtarza ojcu, że kocha Michała i na pewno będzie z nim szczęśliwa. Ceremonia ślubna ma się odbyć w domu państwa Skalskich. Michał zaprasza na ślub część swojej rodziny. Okazuje się, że jego kuzynką jest Beata Kozidrak. Frania jest tak podekscytowana jej wizytą, że dostaje skurczy porodowych. Maks wiezie ją do szpitala. Okazuje się, że to fałszywy alarm, ale Frania musi zostać na noc w szpitalu. Frania tak bardzo chce poznać Beatę, że ucieka ze szpitala. Tymczasem, najmniej spodziewany, romans Karoliny i Konrada kwitnie.

Gościnnie: Beata Kozidrak, Żora Korolyov, Andrzej Brzeski, Mateusz Janicki i Iza Dąbrowska.

13 (132)
Polowanie na kociaka
10 października 2009
Frania dowiaduje się od wróżki, że Maks spędzi upojną noc z seksownym kociakiem w Beverly Hills. Frania jest prawdziwie wstrząśnięta tą wiadomością. Teresa i Konrad próbują ją przekonać, że niepotrzebnie się tak przejmuje. Maks musi pojechać do Stanów żeby sfinalizować kontrakt. Okazuje się jednak, że będzie nocował w ekskluzywnym hotelu w Beverly Hills. Frania jest przerażona. Konrad również, ponieważ dowiaduje się, że razem z Maksem leci Karolina. Frania i Konrad są przekonani, że to właśnie o niej mówiła wróżka. Decydują się lecieć do Kalifornii i przyłapać kochanków na gorącym uczynku… Czy ich przypuszczenia okażą się słuszne?

Gościnnie: Edyta Olszówka, Anna Bojara

14 (133)
Wielki finał cz.1
17 października 2009
Frania ma problem z nadwagą i nie może pojechać na wycieczkę, którą Maks proponuje jej z okazji ich pierwszej rocznicy ślubu. W ramach rekompensaty postanawia zorganizować w restauracji przyjęcie dla rodziny i znajomych. Konrad nie traci nadziei na zdobycie serca Karoliny i po raz kolejny jej się oświadcza. To jednak nie koniec atrakcji, Frania i Karolina zostaną uwięzione w zepsutej windzie, gdzie pani Skalska zacznie rodzić…

Gościnnie: Marian Opania, Marta Lipińska

14 (134)
Wielki finał cz.2
24 października 2009

Do porodu coraz bliżej. Karolinie dokuczają mdłości. Początkowo wydaje jej się, że to z powodu przyjętych oświadczyn. Frania radzi Łapińskiej, by jak najszybciej wzięła ślub z Konradem, przekonując, że mdłości przeminą. Kobieta zgadza się na propozycję i przeprowadzają księdza do szpitala. Ceremonia odbywa się na sali porodowej, gdzie Frania zaczęła rodzić. Po ślubie świeżo upieczonej pannie młodej przechodzą nieprzyjemne mdłości. Frania rodzi bliźnięta- Marię Magdalenę i Franciszka Józefa. Cała rodzina jest szczęśliwa z narodzin. Lekarz oznajmia Karolinie i Konradowi, że spodziewają się dziecka. Oboje z wrażenia mdleją... Małgosia i Adaś szykują się na wyjazd do Paryża. Frania z wielką niechęcią żegna się z najstarszymi dziećmi. Również Zuzia przyznaje się, że będzie tęsknić za bratem. Kiedy dwójka mija bramki, przed Franią staje retrospekcja z młodszymi dzieciakami, kiedy była ich nianią... Również zbliża się wielkimi krokami wyprowadzka Skalskich do Ameryki. Pierwsi wychodzą przyszli rodzice, czyli Karolina i Konrad. Następnie Frania wraz z Zuzią i bliźniakami przechadzają się po raz ostatni po pustym już salonie. Frania oddaje synka w ręce swojego męża, mówiąc, by poczekali w samochodzie, a sama zobaczy, czy o czymś nie zapomniała. Trafia na różowy kuferek, którego przyniosła pierwszego dnia, będąc akwizytorką kosmetyków. Siada na schodach i pojawiają się retrospekcje, w których Frania spędziła swój czas w domu Skalskich. Po miłych wspomnieniach, kobieta wstaje ze schodów i kieruje się do drzwi. Ostatni raz patrzy na dom i wychodzi. Po chwili jednak wraca i kieruje się do łazienki. Okazuje się, że zapomniała o babci Apolonii, której się wydaje, że to jest właśnie dom w Beverly Hills. Frania odprowadza babcię do wyjścia i ponownie przegląda się w głąb domu, do którego już nigdy nie wróci... Końcówka odcinka wygląda podobnie do oryginału. Aktorzy, grające główne role wychodzą z czerwonej kurtyny, gdzie w widowni biją brawa ekipa i fani serialu. Jako ostatnia wychodzi Agnieszka Dygant, dziękując wszystkim widzom za to, że byli przez 4 lata przed telewizorem i śledzili losy niani Frani.

Gościnnie: Iwona Bielska, Marta Lipińska, Violetta Arlak, Anna Maria Buczek, Bartłomiej Bobrowski, Adam Brzeski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Opisy odcinków pochodzą ze strony filmpolski.pl oraz z http://niania.onet.pl/