Lista odcinków serialu Powodzenia, Charlie!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W artykule znajduje się lista odcinków amerykańskiego sitcomu dla młodzieży Powodzenia, Charlie!, wchodzącego w kanon Disney Channel Original Series.

Serie[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera serii Finał serii Premiera serii Finał serii
1 26 4 kwietnia 2010 30 stycznia 2011 5 czerwca 2010 29 maja 2011
2 30 20 lutego 2011 27 listopada 2011 10 września 2011 14 września 2012
Film 2 grudnia 2011 17 grudnia 2011
3 23 6 maja 2012 20 stycznia 2013 17 listopada 2012 29 czerwca 2013
4 21 28 kwietnia 2013 16 lutego 2014 16 listopada 2013 23 sierpnia 2014

Seria 1: 2010–11[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera w USA Premiera w Polsce Kod produkcji
1
Study Date
Shelley Jensen
Phil Baker
Drew Vaupen
4 kwietnia 2010
5 czerwca 2010
101
Pierwszego dnia pracy Amy po jej powrocie z urlopu macierzyńskiego, Bob postanawia zająć się Charlie. Tymczasem Teddy zaprasza do domu Spencera, kolegę ze szkoły, z którym ma się pouczyć do testu z biologii, jednak tak naprawdę liczy na randkę (podobnie jak on). Bobowi zdarza się wypadek, dlatego razem z PJ-em jedzie do szpitala, pozostawiając Charlie i Gabe’a pod opieką Teddy. Przez to dziewczyna nie ma czasu dla Spencera.

Role gościnne: Shane Harper jako Spencer, Mike Grief jako Neal, Patricia Belcher jako pani Dabney, Tyler Jackson Williams jako Jasper, Micah Williams jako Emmett.

Notatka: Premiera odcinka odbyła się 19 marca 2010 poprzez iTunes Store, gdzie był on dostępny do darmowego pobrania.

2
Baby Come Back
Shelley Jensen
Dan Staley
11 kwietnia 2010
19 czerwca 2010
102
Bob i Amy wychodzą wieczorem na randkę, powierzając opiekę nad Charlie dzieciom. PJ bierze siostrzyczkę na spacer do parku, gdzie poznaje Emmę – dziewczynę z małym chłopcem w wózku. Po powrocie do domu okazuje się, że pomylili wózki, w wyniku czego PJ wziął chłopca, a Emma wzięła Charlie. Teraz rodzeństwo dziewczynki musi ją odnaleźć.

Role gościnne: Gilland Jones jako Emma, Mike Hagerty jako Kapitan Elastic.

3
The Curious Case of Mr. Dabney
Eric Dean Seaton
Christopher Vane
18 kwietnia 2010
24 lipca 2010
106
PJ i Gabe podejrzewają, że ich sąsiadka, pani Dabney, zabiła swojego męża. Kiedy opiekują się Charlie, próbują znaleźć na to dowody. Tymczasem Teddy staje się zazdrosna o to, że jej przyjaciółka Ivy coraz częściej spędza czas z Amy.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney, Raven Goodwin jako Ivy, Ellia English jako Mary Lou – mama Ivy.

Notatka: Ten odcinek pojawił się na DisneyChannel.com przed emisją w telewizji.

4
Double Whammy
Eric Dean Seaton
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
25 kwietnia 2010
26 czerwca 2010
104
Mama Teddy namawia ją, aby została maskotką szkolnej drużyny. Dziewczyna nie chce tego zrobić, lecz otrzymuje funkcję, ponieważ była jedyną chętną. Na meczu ma jej towarzyszyć mama, która jednak zostaje porwana przez przeciwną drużynę. W tym czasie PJ i Emmet organizują wyścigi bobasów. Wygrywa Charlie, która stawia swoje pierwsze kroczki.

Role gościnne: Max Carver jako Brad, Raven Goodwin jako Ivy, Micah Williams jako Emmet, Stephanie Hodge jako panna Covington.

5
Dance Off
Eric Dean Seaton
Christopher Vane
2 maja 2010
15 stycznia 2011
108
W szkole Teddy odbyła się zabawa o północy. Teddy pyta Spencera czy pójdzie z nią na tę zabawę, a on się zgadza. Teddy stara się o pierwszy pocałunek z Spencerem, ale Emmet, próbuje odwrócić uwagę Spencera, która prowadzi do tańca Teddy i Specnera. Jednak Teddy całuje się pierwszy raz z Spencerem.

Role gościnne: Raven Goodwin jako Ivy, Shane Harper jako Spencer, Micah Williams jako Emmet, Lorna Scott jako panna Mellish.

6
Charlie Did It!
Adam Weissman
Jim Gerkin
9 maja 2010
7 sierpnia 2010
107
Teddy wychodzi z Gabe’em i Charlie do sklepu. Siostrzyczka Teddy bierze z wystawy okulary, za które Teddy i Gabe nie zapłacili. Dziewczynka zostaje oskarżona o kradzież, a jej rodzeństwo musi czekać na przyjazd policji. Z pomocą pracownicy sklepu – Alice, dzieciaki organizują plan ucieczki. W tym czasie PJ i Emmett próbują wymyślić odpowiedni dżingiel dla firmy Boba zwalczającej insekty.

Role gościnne: Larry Joe Campbell jako Hugo, Hayley Holmes jako Alice Myshainer.

7
Butt Dialing Duncans
Bob Koherr
Jim Gerkin
16 maja 2010
13 grudnia 2010
118
Bob daje Teddy i PJ nowe telefony komórkowe. Teddy próbuje przekonać Amy do myślenia, że jej mama jest „cool mamą” przez udział w zabawie o północy w Dusk. Tymczasem PJ realizuje ten projekt z VanBruntem, szkolnym łobuzem. Bob pomaga Gabe’owi z jego nowym śmigłowcem.

Role gościnne: Adam Cagley jako George VanBrunt, Wendle Josepher jako pani Jeter, Zach McGowan jako głos Wesołego Konia, Matthew Moy jako Usher.

8
Charlie is 1
Adam Weissman
Andrew Orenstein
23 maja 2010
1 stycznia 2011
110
Podczas świętowania pierwszych urodzin Charlie, rodzina Duncanów wspomina dzień jej narodzin. Cała rodzina przypomina sobie te chwile. Tego dnia Bob i PJ przeżyli w lesie przygodę z niedźwiedziem, Gabe przez przypadek został w domu bez opieki, a przebrana za Frankensteina Teddy śledziła rodzinnego lekarza.

Role gościnne: Shishir Kurup jako dr Singh, Patricia Belcher jako pani Dabney, Sarah Baker jako Carla, Diane Delano jako Mad Dog/Shirley, M. Darnell Suttles jako Francis, Jon Molerio jako Nelson.

9
Up a Tree
Eric Dean Seaton
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
6 czerwca 2010
31 lipca 2010
105
Drzewo, na którym znajduje się domek należący niegdyś do PJ-a i Teddy ma zostać ścięte, więc dzieciaki organizują protest, aby je zachować. Podczas gdy Bob robi wszystko, by dzieci zeszły z drzewa, Amy wspiera dzieci i dołącza do nich. PJ i Teddy próbują przekonać ojca, by dołączył do protestu i zachował ich pamiątkę z dzieciństwa.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney.

10
Take Mel Out to the Ball Game
Eric Dean Seaton
Andrew Orenstein
13 czerwca 2010
17 lipca 2010
103
Teddy dowiaduje się, że ma wujka o imieniu Mel, z którym rodzina nie utrzymuje kontaktu. Odwiedza go w domu starców i zabiera na mecz baseballa. Okazuje się, że staruszek jest fanatykiem tego sportu i głośno komentuje przebieg meczu. W tym czasie PJ postanawia zarobić pieniądze robiąc z Charlie modelkę.

Role gościnne: Blake Clark jako wujek Mel, Raven Goodwin jako Ivy.

11
Boys Meet Girls[1]
Eric Dean Seaton
Phil Baker
Drew Vaupen
27 czerwca 2010
20 listopada 2010
109
PJ zostaje dostawcą kurczaków. Podczas dostawy poznaje dziewczynę imieniem Madison, w której się zakochuje. Po jednej randce zostają parą. PJ zaczyna olewać Emmetta i całe dnie spędza z Madison. Emmett opuszcza przyjaciela. Tymczasem dziewczyna o imieniu Jo ciągle bije Gabe’a w szkole. Teddy odkrywa, że dziewczynka jest w nim zakochana i wyraża swoje uczucia, bijąc go. Teddy próbuje nauczyć ją, jak okazywać uczucia.

Role gościnne: G. Hannelius jako Jo, Molly Burnett jako Madison Davis, Micah Williams jako Emmett.

12
Kit and Kaboodle
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
11 lipca 2010
4 grudnia 2010
111
Gabe zakochuje się w dziewczynie o imieniu Kit, potem okłamuje ją mówiąc, że jego rodzice się rozwiedli oraz, że jest jedynakiem żeby być taki sam jak dziewczyna. Tymczasem pani Dabney wyjeżdża i daje Teddy kota. Teddy myśli, że kot jest chory więc wzywa lekarza, który okazuje się być psychologiem kotów. PJ używa Charlie, aby zarobić więcej pieniędzy na dostawy mówiąc, że jego mama jest w szpitalu i musi zajmować się całą rodziną sam.

Role gościnne: Ryan Newman jako Kit, Rose Abdoo jako dr Jesh Sushi, Kelly Ebsary jako Angie, Miriam Flynn jako Jane, Maribeth Monroe jako Dana, Patricia Belcher jako pani Dabney.

13
Teddy's Little Helper
Bob Koherr
Michael Fitzpatrick
1 sierpnia 2010
25 grudnia 2010
112
Teddy bierze udział w prezentacji ustnej na temat książki „Animal Farm” – ulubionej książki Charlie. Tymczasem, Gabe i gra z jego drużyną w koszykówkę. Bob – trener – zatrudnia Amy, zaraz po wygraniu pierwszego meczu pod jej kierownictwem. Ponadto PJ zaczyna spędzać dużo czasu z przyjaciółmi Amy.

Role gościnne: Patrick Bristow jako pan Dingwall.

14
Blankie Go Bye-Bye
Bob Koherr
Jim Gerkin
15 sierpnia 2010
8 stycznia 2011
113
Zbliża się rocznica ślubu Amy i Boba. Teddy postanawia urządzić im w domu marokańską ucztę. Gabe zajmuje rodziców i zabiera ich do kina, gdzie Amy i Bob kłócą się, a w rezultacie idą na dwa różne filmy, a PJ kupuje zły tort i musi go wymienić. Tymczasem Charlie gubi swój ukochany kocyk i ciągle płacze. Okazuje się, że został on przypadkowo oddany do rzeczy oddanych dla biedoty. Teddy jedzie tam i zostaje zatrzaśnięta w ciężarówce z oddanymi rzeczami.

Role gościnne: Jon Reep jako Leslie.

15
Charlie Goes Viral
Eric Dean Seaton
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
29 sierpnia 2010
15 stycznia 2011
114
PJ wrzuca do sieci filmik z Charlie, puszczającą bąki. Wkrótce okazuje się, że filmik ma ponad milion wejść, a Charlie została gwiazdą sieci. Reporterzy chcą przeprowadzić wywiad z rodziną Duncan. Tymczasem Teddy poznaje rodziców Spencera. Zaczyna spędzać u nich coraz więcej czasu, prawie w ogóle nie przebywając w domu, sądząc, że jej rodzina w porównaniu z rodzicami Spencera to jeden wielki cyrk. Wkrótce rodzice Spencera wyśmiewają rodzinę Duncanów, którzy ośmieszają się na wizji. Teddy z dumą przyznaje się do 'cyrkowej' rodzinki.

Role gościnne: Shane Harper jako Spencer Walsh, Maurice Godin jako Paul Walsh, Stacey Travis jako Linda Walsh, Ryun Yu jako reporter Brock.

16
Duncan's Got Talent
Eric Dean Seaton
Phil Baker
Drew Vaupen
12 września 2010
22 stycznia 2011
115
Spencer decyduje się pomóc Teddy w szkolnym konkursie tanecznym, ale kiedy dowiaduje się, że dziewczyna nie umie tańczyć, pozoruje skręcenie kostki. Tymczasem Jo pomaga Gabe'owi w jego klasowych wyborach, jednak wykorzystuje sytuację, by stworzyć kampanię dla siebie.

Role gościnne: Shane Harper jako Spencer Walsh, G. Hannelius jako Jo, Micah Williams jako Emmet.

17
Kwikki Chick
Eric Dean Seaton
Dan Staley
19 września 2010
5 lutego 2011
116
Teddy potrzebuje pieniędzy na nowy telefon komórkowy, więc dostaje pracę jako osoba wyprowadzająca psy, ale okazuje się, że praca nie jest idealna. Wkrótce Teddy dostaje pracę jako twarz baru „Kurczak, schrup mnie!” o co starał się pracujący tam PJ, który staje się zazdrosny. Teddy dochodzi do wniosku, że nie zasłużyła sobie na tę pracę i robi awanturę w barze specjalnie dla brata. Tymczasem Amy śpiewa piosenki razem z Charlie w przedszkolu i wchodzi w konkurencję z jedną z matek. W tym samym czasie Gabe żartuje sobie z Boba, który chce złapać mysz, która pałęta się w ich domu i okazuje się, że to Bob żartował sobie z Gabe’a.

Role gościnne: Lauren Bowles jako Elaine, David Arnott jako Mitch, Martin Spanjers jako Justin, Kallie Flynn Childress jako Crystal.

18
Charlie in Charge
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
17 października 2010
5 marca 2011
123
Gabe i Jo pracują nad projektem hawajskiego wulkanu w domu Duncanów. Gdy wszyscy opuszczają dom, Gabe zajmuje się Charlie, a Jo projektem. Wkrótce okazuje się, że Jo ma wspaniałe podejście do dzieci. Tymczasem Teddy, po drodze na szkolną debatę, używa podstępu i z pomocą Emmeta zawozi PJ-a do dentysty, gdzie cała trójka doznaje przykrych obrażeń. W międzyczasie Amy pomaga Bobowi w jego pracy. Mąż wykorzystuje jej mały wzrost i chce, aby się za niego wśliznęła do nory oposa. Okazuje się, że zamiast oposa, w norze znajduje się skunks...

Role gościnne: G. Hannelius jako Jo, Micah Williams jako Emmet.

19
Sleepless in Denver
Adam Weissman
Jim Gerkin
24 października 2010
12 marca 2011
125
Gabe po raz pierwszy zaprasza swoich kolegów na noc do domu. Prosi matkę i ojca o rozrywkę na ten wieczór. Tymczasem Charlie staje się nie do zniesienia. Rysuje po meblach, a na domiar złego nie chce spać w nowym łóżku. W przeddzień kastingu Teddy do „Pięknej i bestii” Charlie maluje jej w nocy twarz czarnym flamastrem. Na drugi dzień Teddy otrzymuje rolę bestii. W międzyczasie PJ zaczyna bardzo dużo jeść. Boi się utyć, więc zaczyna ćwiczyć ze sztangą. Wkrótce zaczyna również bać się o to, iż będzie zbyt napakowany.

Role gościnne: Nolan Gould jako Zander, Najee Muhammad jako Liam, Mackenzie Hannigan jako Jeremy, Hayley Holmes jako Alice Myshainer.

20
Girl Bites Dog
Eric Dean Seaton
Christopher Vane
14 listopada 2010
13 listopada 2010
117
Teddy zauważa, że jej chłopak, Spencer, jej unika. Chce dowiedzieć się, co jest tego przyczyną, lecz spotyka go obejmującego inną dziewczynę. Chłopak mówi Teddy, że to jego kuzynka. Okazuje się jednak, że i Teddy, i ona są dziewczynami Spencera, a on okłamywał je obie. Tymczasem PJ z pomocą Gabe’a kupuje auto. Gabe jednak chce, aby ten w zamian woził go zawsze i wszędzie, gdzie tylko zechce. PJ z pomocą ojca i matki próbują nastraszyć Gabe’a, aby ten oddał mu samochód. Teddy ma złamane serce lecz w jej snach pojawia się olbrzymia Charlie, która rozdeptała Spencera.

Role gościnne: Shane Harper jako Spencer, Raven Goodwin jako Ivy, Samantha Boscarino jako Skyler.

Notatka: Premiera światowa tego odcinka odbyła się w Polsce.

21
Teddy's Broken Hearts Club Band[2]
Adam Weissman
Michael Fitzpatrick
21 listopada 2010
8 lutego 2011
119
Teddy wciąż rozpacza nad zerwaniem ze Spencerem, więc Ivy postanawia pocieszyć jej humor, przyprowadzając do jej domu Skyler – dziewczyną, z którą Spencer chodził w tym samym momencie co z Teddy. Dziewczyny piszą piosenkę o Spencerze, w czym pomaga im Ivy. Tymczasem Gabe nie umie wytrzymać nocy z PJ-em, więc postanawia przeprowadzić się do pani Dabney, do pokoju jej syna i jak się okazuje PJ również zaczyna tam sypiać. W międzyczasie Amy razem z Charlie idą na siłownię. Amy oszukuje trenerkę, udając, że ćwiczy, więc ta zabiera jej karnet.

Role gościnne: Mary Scheer jako Patricia, Shane Harper jako Spencer, Samantha Boscarino jako Skyler, Patricia Belcher jako pani Dabney, Raven Goodwin jako Ivy.

22
Teddy Rebounds
Eric Dean Seaton
Phil Baker
Drew Vaupen
28 listopada 2010
22 lutego 2011
120
Amy zmusza Gabe’a, aby ten zaprzyjaźnił się z nowym chłopcem z sąsiedztwa Austinem. Tymczasem ten zakochuje się w Teddy, która z kolei jest zazdrosna o to, że Spencer tak szybko po ich zerwaniu znalazł sobie dziewczynę. Teddy postanawia wzbudzić w Spencerze zazdrość i umawia się z Austinem na jedną randkę – urodziny jego siedmioletniej kuzynki. Tymczasem PJ i Emmet szukają kogoś kto zagra z nimi w kapeli. Po wielu próbach są zmuszeni wziąć do zespołu Boba.

Role gościnne: Nathan Gamble jako Austin, Ryan Heinke jako Jimmy, Micah Williams jako Emmet.

23
Pushing Buttons
Adam Weissman
Phil Baker
Drew Vaupen
12 grudnia 2010
19 marca 2011
124
Gabe podstępem wymusza na ojcu kupno nowego roweru. Kiedy Bob orientuje się, że syn go wykiwał postanawia męczyć go wyrzutami sumienia. Tymczasem Teddy szuka kogoś, kto mógłby zagrać jej matkę w filmie kręconym do szkoły, o rodzinie Duncanów. Amy robi wszystko, aby córka pozwoliła jej grać samą siebie. Rozzłoszczona Teddy przypadkowo wyznaje matce prawdę, co sądzi o tym, że zdecydowała się na czwarte dziecko. W międzyczasie Emmet poznaje nową dziewczynę z Wenezueli, którą przedstawia PJ-owi. Następnego dnia dziewczyna okazuje się być zakochana w PJ-u. Gdy chłopcy chcą odkryć kogo naprawdę lubi, okazuje się, że ma ona bliźniaczkę.

Role gościnne: Micah Williams jako Emmet, Tucker Albrizzi jako Jake, Danielle Morrow jako Kimmy.

24-25
Snow Show
Shelley Jensen
Joel Zwick
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
Christopher Vane
16 stycznia 2011 (cz. I)
23 stycznia 2011 (cz. II)
14 maja 2011
121-122
1. Rodzina Duncanów udaję się do rodzinnego ośrodka narciarskiego w górach. Teddy dowiaduję się, że spotka miłość swojego życia, natomiast PJ poznaje grupę dziewczyn, które będą się nim opiekować po małym wypadku. W tym czasie Gabe zapozna się z obsługą ośrodka. Dodatkowo Bob i Amy dowiadują się, że w rzeczywistości nie są małżeństwem, ponieważ sędzia, który udzielił im ślubu, okazał się oszustem.

2. Gabe musi zapłacić za obsługę ośrodka, więc prosi o pomoc PJ-a. Ten natomiast pożycza pieniądze od dziecka, które poznał na wyciągu narciarskim. W związku z tym, obaj chłopcy muszą wziąć udział w konkursie łyżwiarstwa figurowego. Teddy nie wie, którego z chłopców ma wybrać i prosi o pomoc w podjęciu decyzji Ivy. Spencer chcę odzyskać Teddy, więc całują ją na wyciągu. Jednak dziewczyna prosi go, aby zostali tylko przyjaciółmi. Na końcu odcinka Bob i Amy ponownie biorą ślub.

26
Driving Mrs. Dabney
Bob Koherr
Dan Staley
30 stycznia 2011
29 maja 2011
126
Bob zakazuje zdawać Teddy test na prawo jazdy, więc w dniu swoich 16 urodzin jedzie z panią Dabney po bezdrożach samochodem pani Dabney. Tymczasem PJ i Gabe szukają prezentu dla Teddy, lecz gdy znajdują to Gabe nie może zdjąć butów dziewczęcych. Na koniec odcinka Charlie, PJ i Gabe śpiewają piosenkę urodzinową dla siostry.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney.
Notka: Jest to ostatni odcinek 1 serii.

Seria 2: 2011[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera Premiera w Polsce Kod
27
Charlie is 2!
Bob Koherr
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
20 lutego 2011
1 października 2011
202
Wszystko zaczyna się od tego że cała rodzina siedzi w więzieniu. Każdy opowiada dlaczego. Rozpoczęło się od tego, że zbliżały się drugie urodziny Charlie. Bob wpada na pomysł by wynająć kucyka. Niestety okazuje się, że jest on skradziony. Bob i Amy trafiają do aresztu. W tym czasie Teddy, PJ i Gabe postanawiają załatwić bilety na koncert bulgotków z ulubionego serialu Charlie. Biorą udział w konkursie, którego nagrodą jest zdobycie biletów, ale na próżno. Postanawiają wejść na koncert siłą, ale trafiają do aresztu siedząc w jednej celi z rodzicami. Uwalnia ich jeden z bulgotków, któremu spodobała się piosenka napisana przez PJ-a.
28
Something's Fishy
Bob Koherr
Chris Vane
27 lutego 2011
5 października 2011
203
Rodzice nie chcą kupić Teddy nowego telefonu, więc ona próbuje znaleźć pracę. Pracuję jako różne postacie w sali zabaw dla dzieci, m.in. syrenę. Na kolejny dzień przebiera się za ośmiornicę, gdy jedn z dzieciaków kradnie jej klucze, goniąc za nim zaklinuje się w rurze. Przychodzi po nią tata, i oboje się zaklinują. W tym czasie Amy cały czas przegrywa z Gabe’em w grze tenis, a PJ urokiem Charlie zbawia do siebie dziewczynę. Okazuje się jednak, że nowa dziewczyna bardziej zakochana jest w Charlie niż w PJ-u.
29
Let's Potty
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
6 marca 2011
17 września 2011
201
Bob i Amy uczą Charlie jak korzystać z nocnika. W międzyczasie Ivy podoba się pewien chłopak Raymond. Umawia się z nim na video chat. Tymczasem PJ i Gabe zasilają kablami pana Dabney swoje urządzenia w pokoju. Niestety nic nie wychodzi bo Bob spryskuje wodą bezpieczniki i w domu nie ma prądu...

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney, Raven Goodwin jako Ivy, Daniel Curtis Lee jako Raymond

30
Appy Days
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
13 marca 2011
5 listopada 2011
208
Teddy i Ivy dzięki aplikacji w telefonie wymuszają od matek pozwolenie pójścia na imprezę. W tym czasie Gabe musi się opiekować Charlie, a PJ zastępuje Boba w pracy i dowiaduje się od jego pomocnika że on o Teddy, Gabe i Charlie mówi dobre rzeczy, a o nim, że jest tylko miły.
31
Duncan vs. Duncan
Tommy Thompson
Dan Staley
20 marca 2011
10 września 2011
204
Bob dostaję nagrodę za to że pozbył się pluskiew hotelu: apartament za darmo w sobotę. Bob i Amy kłócą się, przez co PJ i Teddy nie mogą zrobić imprezy bez rodziców, na którą wcześniej zaprosili znajomych. W międzyczasie Gabe i Jo chodzą na zajęcia dobrego wychowania. Początkowo dzieci robią różne psikusy, ale potem okazuje się Jo się spodobało. Gabe wraca do domu. Po rozmowie z mamą przychodzi elegancko ubrana Jo. Gabe zakochuje się w niej i postanawia jej pomóc na kursie.
32
A L.A.R.P. in the Park
Bob Koherr
Ellen Byron
Lissa Kapstrom
27 marca 2011
12 listopada 2011
206
Teddy zakochuje się w Evanie, którego łączy jedna rzecz z Gabe’em: Lubi grać w karty Pokeo – grę fantasy dla chłopców. Aby zrobić na nim dobre wrażenie dziewczyna postanawia udawać, że gra w Pokeo. W tym czasie Charlie wkłada palec do oka Amy. Postanawia iść do lekarza, jednak okazuje się, ze to nic poważnego. Szantażem jednak postanawia zostać w szpitalu na jeden dzień, gdyż chce uciec od obowiązków matki i żony. Tymczasem Bob otrzymuje nagrodę w pracy, ale zapomina podziękować za to Amy. PJ postanawia pomóc ojcu w ponownym nagraniu filmu.

Role gościnne: Calum Worthy jako Louis, Matt Prokop jako Evan.

33
Battle of the Bands
Bob Koherr
Tom Anderson
3 kwietnia 2011
19 listopada 2011
209
Teddy i Skyler rywalizują z PJ-em i Emmettem oraz Spencerem w konkursie muzycznym. Wkrótce okazuje się, że Skyler i PJ zakochują się w sobie i nie chcą robić sobie konkurencji. Chętna zemsty na Spencerze Teddy postanawia połączyć dwa zespoły. W tym czasie Gabe i Bob odwiedzają dom bogatego kolegi Gabe’a z klasy. Niestety między dziećmi dochodzi do kłótni. Amy dowiaduje się od swojej nauczycielki sztuki że nie umie malować, a Charlie umie, więc przywłaszcza sobie jej obraz.
34
The Singin' Dancin' Duncans
Bob Koherr
Jim Gerkin
10 kwietnia 2011
10 września 2011
205
Amy namawia rodzinę do wzięcia udziału w konkursie dla utalentowanej rodziny, który ma się odbyć w szpitalu. Chce pokonać swoją rywalkę Fran Culpepper. Jednak jej rodzina nie potrafi tańczyć, więc zamawia profesjonalnych tancerzy. W tym czasie w szkole Teddy ma się odbyć lekcja na temat spraw sądowych, zaś Gabe i PJ sprzedają różne rzeczy w internecie, aby zarobić.
35
Teddy's Bear
Bob Koherr
Chris Vane
15 kwietnia 2011
26 listopada 2011
210
Nauczyciel Teddy daje niesprawiedliwą ocenę ze sprawdzianu, więc dziewczyna ze złości łamie mu ołówek. Robi się jeszcze gorzej gdy Amy bierze sprawę w swoje ręce. W tym czasie Bob towarzyszy Charlie na lekcjach baletu. Tymczasem PJ dowiaduje się, że Skyler męczy były chłopak, będący kapitanem drużyny zapaśniczej.
36
Meet the Parents
Bob Koherr
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
1 maja 2011
3 grudnia 2011
211
PJ i Teddy mają udawać rodziców Gabe’a przed najstarszą nauczycielką chłopca – panią Monroe. Wszystko wychodzi na jaw, gdy okazuje się, że nauczycielka widzi Teddy i PJ-a na randkach ze swoimi partnerami. W tym czasie Bob i Amy budują plac zabaw dla Charlie.

Role gościnne: Reid Ewing jako Derek

37
Gabe's 12-½ Birthday
Bob Koherr
Jim Gerkin
8 maja 2011
17 grudnia 2011
212
Gabe w dwunaste urodziny ma z rodziną pojechać do parku rozrywki. Z powodu śniegu nie jest to możliwe, więc rodzina robi park rozrywki we własnym domu. W tym czasie Teddy i Ivy kłócą się o chłopaka Teddy – Dereka. Obrażone dziewczyny chcą szybko się pogodzić i obie idą do domu przyjaciółki. Ivy zostaje w domu z Bobem i Amy, a Teddy z rodzicami Ivy. Tymczasem PJ chce pomóc ojcu zrzucić parę kilogramów.
38
The Break Up
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
15 maja 2011
7 stycznia 2012
213
Teddy postanawia zerwać z Derekiem. Nie chce jednak zranić jego uczuć. W tym czasie Gabe chce zapisać się na hokeja. Amy zostaje trenerem syna. W tym czasie w „Kurczak, schrup mnie” pojawiają się kłopoty bo szef za mało płaci.
39
Charlie Shakes It Up
Joel Zwick
Christopher Vane
5 czerwca 2011
14 stycznia 2012
215
Teddy, Amy i Charlie jadą do Chicago, aby odwiedzić ciotkę Nel. Wskutek zbiegu okoliczności trafiają do programu „Taniec rządzi w Chicago”, gdzie spotykają tancerki CeCe Jones i Rocky Blue. Mają wystąpić w telewizji, ale okazuje się, że Amy i Teddy nie potrafią tańczyć. A PJ i Gabe urządzają wyprzedaż garażową.

Role gościnne: Zendaya Coleman jako Raquel „Rocky” Blue, Bella Thorne jako Cecilia „CeCe” Jones, Adam Irigoyen jako Deuce Martinez, Davis Cleveland jako Flynn Jones, R. Brandon Johnson jako Gary Wilde, Patricia Belcher jako pani Dabney.

40
Baby's New Shoes
Bob Koherr
Ellen Byron
Lissa Kapstrom
12 czerwca 2011
28 stycznia 2012
207
Teddy dołącza do klubu dziennikarskiego, i próbuje wymyślić dobry news, żeby być w telewizji, ale szefowi klubu to się nie podoba. W międzyczasie PJ ma schizę przez Austina, chłopaka któremu obciął włosy jak byli w przedszkolu, a Amy kupuje sobie buty za 400$.
41
Bye Bye Video Diary
Phill Lewis
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
19 czerwca 2011
7 kwietnia 2012
216
Pj jedzie do koledżu na parę dni „Uniwersytet Kurczak, Schrup Mnie”, a Charlie wrzuca laptop Teddy do zmywarki, a okazuje się że to laptop PJ-a. W międzyczasie Gabe ma schizę bo oglądał horror.
42
Monkey Business
Bob Koherr
Dan Staley
26 czerwca 2011
25 marca 2012
214
Obok domu Duncanów wprowadza się sąsiadka. Amy się z nią zaprzyjaźnia, i prosi Teddy, aby zaopiekowała się jej córką, w jej domu. Kiedy są w jej domu, Teddy zakłada kolczyki Dilly, i jeden się gdzieś gubi. W międzyczasie Gabe kupuje w sklepie fałszywe losy zdrapki, żeby tata zabrał go do parku rozrywki absolutnej. W międzyczasie szpieg taty Skyler szpieguje PJ-a.
43
PJ in the City
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
10 lipca 2011
31 marca 2012
219
Teddy dostaję nową pracę, ale musi być wyluzowana, ale przez nią źle wychodzi na zdjęciu klasowym czyli tak jak co roku. W międzyczasie PJ przeprowadza się do Nowego Jorku, za Skyler która się tam przeprowadziła, a Amy zaprasza Heather – miłość Gabe’a, ale przez to że w jego klasie jest dużo Heather zaprasza nie tą.
44-45
Sun Show
Bob Koherr
Christopher Vane
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
24 lipca 2011 (cz. I)
31 lipca 2011 (cz. II)
18 czerwca 2012
221-222
Rodzina Duncanów z okazji rocznicy ślubu Boba i Amy jedzie na wakacje na Hawaje. Teddy tam poznaję przystojnego surfera, z którym ciągle przestawia randkę. Amy wchodzi na święte miejsce, i zostaję przeklęta. Później okazuje się że pan który ją przeklął o ogrodnik, bo nie chce żeby ludzie mu wchodzili w rośliny, a niemiłe rzeczy które ją i jej rodziny spotkało to przypadek. W międzyczasie Gabe próbuje pomóc PJ-owi przemóc jego strachu. Bob nic nie płaci za wyjazd, ale musi być na kilku godzinnej konferencji z Amy, ale Teddy udaje że jest jego żoną która się nazywa Tedamy.
46
Amazing Gracie
Bob Koherr
Jim Gerkin
7 sierpnia 2011
14 kwietnia 2012
217
Teddy dostaję od taty Ivy samochód, którego rozbija, ale na szczęście jej się nic nie stało, więc razem z Ivy urządzają pogrzeb samochodu. Tymczasem Bob chce zabrać któregoś z chłopaków Duncanów na ryby, chłopcy zaciągają jego kolegów żeby to oni z nimi pojechali, a nie któryś z chłopców. W międzyczasie Charlie ma 1 dni chodzenia do przedszkola, więc Amy chce aby Charlie za nią tęskniła.
47
Termite Queen
Bob Koherr
Dan Staley
21 sierpnia 2011
2 czerwca 2012
220
Teddy jedzie z tatą na spotkanie deratyzatorów tylko dlatego żeby jej kupił samochód. W międzyczasie Gabe i Jake próbują nakręcić straszny film, do którego wybierają później Charlie, a kolega PJ-a z kilkudniowego college’u wprowadza się do jego mieszkania, ale strasznie brudzi i jest niechlujny więc Amy to przeszkadza.
48
The Bob Duncan Experience
Bob Koherr
Samantha Silver
28 sierpnia 2011
30 czerwca 2012
218
Teddy próbuje Emmetowi znaleźć dziewczynę na bal, a PJ niszczy jedyną płytę dawnej kapeli Boba The Bob Duncan Experience, więc zwołuje wszystkich członków grupy i próbują odtworzyć płytę, ale Amy im przeszkadza. W międzyczasie Gabe i jego przyjaciel Leo rywalizują w sprzedaży lemoniady.
49
Ditch Day
Phill Lewis
Chris Vane
11 września 2011
1 sierpnia 2012
225
Teddy idzie z Ivy na wagary do parku rozrywki absolutnej, gdzie złapano szajkę kieszonkowców. Tymczasem Gabe znajduje stary list od Boba Didelboka do Amy, a Bob jest o niego zazdrosny, a PJ musi uszyć sukienkę dla Charlie na zajęcia z gospodarstwa.
50
Alley Oops
Tommy Thompson
Jim Gerkin
25 września 2011
14 lipca 2012
223
Teddy chcę wygrać samochód w konkursie na śpiewanie hymnu, ale Mary Lue zawsze marzyła żeby go zaśpiewać, więc Teddy mówi że jeśli wygra to odda jej ten samochód. Potem mama Ivy boi się zaśpiewać hymn na meczu Nuggetów, bo będzie ją oglądało dużo ludzi, więc Teddy rusza ustami, a Mary Lue śpiewa za kulisami, ale później okazuje się że wygrana to zabawkowy samochód. W międzyczasie rodzina Duncanów rywalizują z inną rodziną w kręgle, Gabe chce wyciągnąć magiczne pudełko z automatu do wyciągania zabawek, a Amy dołącza do „kumplowiska” gdzie śledzi PJ-a.
51
Scary Had a Little Lamb
Shannon Flynn
Phil Baker
Drew Vaupen
9 października 2011
29 października 2011
224
Jest Halloween. PJ przebiera się za gota. Próbując ukryć swój smutek znajduje sobie nową dziewczynę: Zoey. Kiedy Zoey przychodzi po PJ-a wygląda zupełnie normalnie. Następnego dnia PJ oświadcza że jest gotem, przez to ze Zoey jest gotką, ale dochodzi do związku, że to nie ma sensu. W międzyczasie Teddy próbuję się zemścić na chłopaku przez którego w Halloween śmierdziała, a Gabe usługuje pani Dabney bo nie ochronił jej domu przed obrzuceniem jajkami i papierem toaletowym, ale później się okazuje że sama pani Dabney to zrobiła.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney

52
Return to Super Adventure Land
Bob Koherr
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
23 października 2011
21 lipca 2012
227
Teddy dostaję pracę jako księżniczka w parku rozrywki absolutnej, musi się całować z Emmettem który jest przebrany za żabę. Tymczasem Gabe ma zagrać w reklamie parku rozrywki absolutnej, Amy też chce być w tej reklamie, więc się do niej wcina. A w międzyczasie Bob chce żeby PJ dla niego gotował.
53
Can You Keep a Secret?
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
6 listopada 2011
18 sierpnia 2012
230
Teddy ciągle pracuje jako księżniczka, aby zarobić na samochód. Nową żabą okazuje się Spencer. Dziewczyna boi się go całować. Mimo to znowu zakochuje się w nim. Chłopak prosi ją o drugą szansę. Zaczynają chodzić ze sobą, ale Teddy ukrywa to przed rodzicami, aby nie oddać im nowego auta. W tym czasie nadchodzą osiemnaste urodziny PJ-a. Chłopak chce wyjechać do Meksyku. Jednak okazuje się, że w świetle prawa nie nazywa się PJ a polędwica z dżemem. Tymczasem Gabe chce zarobić dużą sumę pieniędzy na nową grę. Nie mówi rodzicom, że tak naprawdę chce kupić gitarę dla PJ-a.
54
Story Time
Phill Lewis
Aaron Ho
13 listopada 2011
25 sierpnia 2012
226
Amy i Teddy rywalizują w pomysłach o bohaterach do książek w czytaniu dzieciom, w tym Charlie. Tymczasem PJ jako dostawca kurczaków próbuje się odnaleźć jednej rodzinie, a kiedy nie mają już kłopotów chłopak się załamuje. Bob ma być na dniu kariery w szkole Gabe’a.
55
It's A Charlie Duncan Thanksgiving
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
20 listopada 2011
6 września 2012
228
Jest święto dziękczynienia. Amy ma przygotować indyka, ale wszyscy chcą aby PJ go ugotował, więc robi wszystko aby mama go nie upiekła, tylko on. Tymczasem przyjeżdża ojciec Boba, Frank który zakochuje się w pani Dabney, a kiedy Gabe i Bob się o tym dowiadują próbują ich do siebie zniechęcić. Teddy i Ivy muszą stać w kolejce na wyprzedaż świąteczną My Tabów.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney, raven Goodwin jako Ivy, Alan Rachins jako Frank Duncan.

56
Teddy on Ice
Bob Koherr
Dan Staley
27 listopada 2011
14 września 2012
229
Teddy wyjeżdża z Ivy w góry do domku letniskowego z mamą i tata Ivy. Tymczasem Gabe i PJ interesują się serialem który pokazała im pani Dabney, a Charlie powiedziała brzydkie słowo więc Amy i Bob próbują się dowiedzieć kto jej tego nauczył. Okazuje się, że pomysłodawcą słowa była Amy.

Film[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera Premiera w Polsce
Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi
Good Luck Charlie, It's Christmas!
Arlene Sanford
Geoff Rodkey
2 grudnia 2011
17 grudnia 2011
Duncanowie zamierzają spędzić święta u dziadków w Palm Springs, jednak w czasie drogi z Denver Teddy podejmuje błędną decyzję, aby rozdzielić się z rodziną. Do świąt zostało zaledwie trzy dni, ale nie ma żadnych wolnych lotów, więc dziewczyna musi wykorzystać wszystkie możliwe środki transportu, w tym samochód, autobus i rower, aby udało jej się spędzić świąteczny czas z najbliższymi. Po drodze dojdzie do wielu niezwykłych zdarzeń, m.in. spotkania z parą starszych ludzi z Roswell, którzy sądzą, że są ofiarami uprowadzenia przez obcych. Pod koniec rodzina dowiaduje się, że Amy jest znowu w ciąży.

Seria 3: 2012–13[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera Premiera w Polsce Kod
57
Make Room for Baby
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
6 maja 2012
12 maja 2012
301
PJ i Bob robią pokój dla dziecka, a Amy jak zwykle się nie podoba. Stwierdza, że jej dziecko nie będzie spało pod schodami i chce kupić nowy dom. Nikomu się to nie podoba, ale nie mówią nic Amy, ponieważ każdy wie jaka ona jest. Nawet Charlie nie chce wyjeżdżać. Duncanowie jadą zobaczyć nowy dom i od razu go kupują. Wyprowadzając się z domu Amy zastanawia się czy dobrze robi. W ostatniej chwili wycofuje się mówiąc, że każde z czwórki dzieci się tu wychowywało więc nie chce żeby to piąte miało lepiej.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney

58
Bad Luck, Teddy!
Bob Koherr
Christopher Vane
6 maja 2012
19 maja 2012
302
Teddy i Spencer są znowu razem i cała szkoła myśli, że Teddy jest jinx. Odkąd wrócili do siebie, drużyna koszykówki ciągle przegrywa. Teddy i Spencer planują fałszywe zerwanie, żeby udowodnić, że wszyscy się mylą. Tymczasem Gabe podsłuchuje rozmowę rodziców i myśli, że mają zamiar wysłać go do szkoły wojskowej. Postanawia działać, dodatkowo staje się grzeczny. Ponadto PJ jest zbyt stary, aby uzyskać swoją fryzurę na pomarańczowy balon. Bob zabiera go do swojego fryzjera i PJ zakochuje się w córce fryzjera.
59
Amy Needs a Shower
Bob Koherr
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
13 maja 2012
26 maja 2012
303
Amy postanawia urządzić przyjęcie dla nowego dziecka, Teddy i Ivy są gospodarkami stacji radiowej, a PJ i Gabe kłócą się o to, kto ma iść z ojcem.
60
Dress Mess
Bob Koherr
Jim Gerkin
13 maja 2012
2 czerwca 2012
304
Zbliża się bal maturalny. Teddy musi iść na niego w sukience Amy. Teddy idzie ze Spencerem na bal, po czym przebiera sukienkę na ładniejszą. PJ szuka dziewczyny na bal. Poznaje Taylor, w której się zakochuje, ale boi się ją zaprosić. W końcu to ona zaprasza chłopaka na bal. PJ jest zadowolony, nie wie jednak, że Taylor uczy się w domu i jej bal maturalny odbywa się w piwnicy. Bob i Amy wychodzą ze szpitala. Amy nie chce znać płci dziecka, bo chce, żeby to była niespodzianka. Bob jednak robi wszystko, żeby się dowiedzieć, czy jest to chłopiec czy dziewczynka. PJ wysyła do większości bliskich film, na którym jest nagrany jego bal. Teddy ze Spencerem postanawiają dołączyć do PJ-a i Taylor. Teddy idzie tam, ale w tej drugiej sukience, nie tej Amy. Nieoczekiwanie do Taylor przychodzą rodzice PJ-a i Teddy, bo im też się zrobiło żal PJ-a. Teddy szybko przebiera się w sukienkę Amy, lecz ta odkrywa, że jest założona od drugiej strony. Teddy przyznaje się mamie, że nie podoba jej się sukienka. Teddy postanawia, że odtworzą bal maturalny Amy. Mama Boba idzie do szpitala, żeby dowiedzieć się, czy będzie wnuk czy wnuczka.
61
Catch Me If You Can
Bob Koherr
Christopher Vane
20 maja 2012
9 czerwca 2012
307
Amy odkrywa, że Spencer i Teddy grają w jakiejś sztuce w szkolnym teatrze, więc ona też postanawia tam zagrać. Tymczasem wróg Boba imponuje swoją odwagą Gabe'owi, więc Bob by Gabe uważał go za bohatera postanawia złapać węża.
62
Name That Baby
Phil Lewis
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
15 czerwca 2012
30 czerwca 2012
308
Bob i Amy szukają imienia dla dziecka, a Teddy próbuje uczyć się na egzamin, aby dostać się do dobrego college’u. Próbuje w swoim pokoju, lecz tam co chwilę Gabe woła Amy. Idzie do salonu, ale tam Amy dyszy, ćwicząc jogę. Próbuje w kuchni, lecz tam Bob hałasuje przygotowując jedzenie. Teddy próbuje w domu Ivy, lecz zasypia. Budzi się o 1 w nocy, słysząc lunatykującą Marry Lou. Próbuje się uczyć w samochodzie, lecz zasypia, a samochód zostaje odholowany. Teddy uczy się w biurze, w którym pracują ci, co odholowują samochody. Zdaje egzamin na 6. PJ próbuje zdać egzamin taneczny.
63-64
Special Delivery
Bob Koherr
Dan Staley
Drew Vaupen
Phil Baker
24 czerwca 2012
14 lipca 2012
305-306
Piąte dziecko Duncanów spóźnia się już tydzień, przez co Amy jest w złym humorze i niemiła dla rodziny. Nadchodzą urodziny Charlie. Teddy nie chce, żeby to nowe urodziło się w ten sam dzień, co Charlie, dlatego próbuje przyśpieszyć poród. Tymczasem Bob i PJ szukają nowego samochodu, bo ten stary jest już za mały. Wybierają samochód „Serenada”, który zobaczyli w TV. Problem tylko, że „Serenada” nie mieści się w garażu. Gabe ma za zadanie kupić siostrze prezent, wymarzoną lalkę. Idzie z Jake'iem do sklepu, lecz zamiast lalki kupują jakąś super nową grę. W dniu urodzin Charlie Amy wychodzi do pracy. Teddy odkrywa, że mama zapomniała porozsyłać zaproszenia na urodziny siostry, dlatego chce zrobić to sama. Niestety, nikt nie może przyjść, dlatego Teddy każe Gabe'owi i PJ-owi urządzić przyjecie dla siostry. PJ i Gabe przebierają się za księżniczki i występują dla siostry. Amy zaczyna rodzić. Bob i Teddy szybko jadą do szpitala, lecz w połowie drogi zabrakło im benzyny. Bob znajduje ciężarówkę z lodami, w której Amy rodzi dziecko. Nazywa się Toby Duncan. Pod koniec odcinak Teddy pokazuje Toby’emu rodzinę.
65
Welcome Home
Phill Lewis
Jim Gerkin
1 lipca 2012
21 lipca 2012
309
Matka Boba przyjeżdża w odwiedziny. Amy nienawidzi teściowej, dlatego prosi Teddy, żeby trzymała ją od niej z daleka. Z początku wszystko idzie łatwo, lecz Teddy idzie na randkę ze Spencerem i zabiera babcię ze sobą, bo przecież nie zostawi jej samej z matką. Tymczasem pani Dabney daje PJ-owi i Gabe'owi pudełko, w którym jest mapa skarbów. Chłopaki szybko odkrywają, że skarb jest zakopany w ogródku pani Dabney. Biorą łopaty i zaczynają kopać. Nie znajdują skarbów, jednak okazuje się, że pani Dabney ich oszukała, bo potrzebowała dziurę na jacuzzi. PJ i Gabe odgrywają się na sąsiadce i dolewają jej do wody barwnik przez co jej skóra staje się zielona.

Role gościnne: Patricia Belcher jako pani Dabney, Shirley Jones jako Linda

66
Baby's First Vacation
Shannon Flynn
Dan Staley
12 lipca 2012
28 lipca 2012
310
Duncanowie (z wyjątkiem chorej Teddy) wyjeżdżają na szybkie wakacje nad jezioro zmarłych. Zamieszkują w domku, który okazuje się być nawiedzony, co odkrywają nikt inny, jak PJ i Gabe. W gazecie przeczytali, że dom jest miejscem zbrodni. Nagle krzyczą, że widzieli mężczyznę z siekierą za oknem. Był to nikt inny, jak Bob. PJ i Gabe boją się spać sami, więc idą do pokoju rodziców, po czym słyszą hasały na dole. Tymczasem Teddy udaje chorą w domu, żeby nie jechać na wakacje i zrobić potajemną imprezę z Ivy. Nie wie jednak, że Bob i Amy zainstalowali w domu kamery, przez co widzą, co robi Teddy w domu.
67
Wentz Weather Girls
Eric Allan Kramer
Drew Vaupen
Phil Baker
29 lipca 2012
11 sierpnia 2012
311
Ojciec Ivy za namową Teddy spełnia swoje marzenie, odchodzi z dotychczasowej pracy i kupuje restaurację, gdzie zatrudnia Ivy i Teddy jako kelnerki, ale one próbują się zwolnić. Gabe próbuje poderwać dziewczynę, a PJ i jego przyjaciel organizują wyścigi bobasów, w których sami biorą udział.
68
Baby Steps
Tommy Thompson
Tom Anderson
12 sierpnia 2012
1 września 2012
312
PJ dochodzi do wniosku, że pora wyprowadzić się z domu i razem z Emmetem wynajmują mieszkanie bliżej college'u. Amy uważa jednak, że syn nie jest jeszcze zbyt dojrzały na to, żeby mieszkać sam. Chłopak narzeka, że Emmet jest bałaganiarzem i daje mu ultimatum, że jeżeli jeszcze raz nie posprząta po sobie, to się wyprowadzi. Tymczasem Gabe pomaga ojcu przezwyciężyć strach przez znoszeniem Toby’ego ze schodów.
69
T. Wrecks
Tommy Thompson
Daniel Hsia
15 września 2012
2 marca 2013
313
Teddy postanawia zapisać się do drużyny siatkarskiej, gdyż narzeka, że nie uprawia sportu. Nie wychodzi jej to jednak najlepiej, co kończy się m.in. złamanymi nosami Spencera i trenera. Gabe musi zrobić projekt rakiety do szkoły. W tej sprawie szuka ojca, lecz zostaje tylko Amy, która nie zrobi tego za niego. Bob natomiast całymi dniami przesiaduje w mieszkaniu PJ-a i Emmeta, gdyż jest tam cisza i spokój. Chłopakom przestaje się to podobać, gdyż ojciec jest uciążliwy, dlatego próbują delikatnie go zniechęcić do przebywania w mieszkaniu.
70
Teddy and the Bambino
Bob Koherr
Christopher Vane
16 września 2012
29 września 2012
314
Koniec urlopu macierzyńskiego Amy sprawia chaos w domu Duncanów. Matka każe opiekować się dziećmi Teddy. Dziewczyna każe braciom zaopiekować się Charlie, podczas gdy sama musi przygotowywać się do wielkiej debaty szkolnej, na którą zabiera Toby’ego.
71
Team Mom
Bob Koherr
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
23 września 2012
7 października 2012
315
Amy chce nauczyć Teddy i jej koleżanki z drużyny ducha walki. Zdaje się być to trudniejsze niż jej się to wydawało. Tymczasem PJ odkrywa, że klaun z naprzeciwka to w rzeczywistości to piękna dziewczyna i postanawia jej zaimponować.
72
Le Halloween
Bob Koherr
Dan Stanley
7 października 2012
28 października 2012
318
W domu Duncanów trwa Halloween. Amy przebiera się za kangura, który w torbie ma Toby’ego i Charlie, a Bob za deratyzatora o nazwie 'Kapitan Extermo'. Tymczasem Teddy i Spencer obchodzą swoją rocznicę w domu PJ-a, który jest ich kucharzem. Dziewczynie robi się przykro, gdy dowiaduje się, że Spencer nie pamięta, jak się poznali.
73
Guys & Dolls
Bob Koherr
Jim Gerkin
14 października 2012
4 listopada 2012
316
Bob mówi Spencerowi, jak ma się zachowywać, gdy Teddy się z kimś kłóci. Na ich nieszczęście wszystko słyszy Amy. Matka postanawia również wymyślić coś, żeby Charlie pokochała Toby’ego.
74
Nurse Blankenhooper
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
28 października 2012
11 listopada 2012
317
Amy zatrudnia się w szkole Gabe’a jako pielęgniarka, co oczywiście nie podoba się chłopakowi. W tym czasie PJ i Emmet zajmują się Charlie i Tobym. Spotykają sąsiadkę, która pyta, czy mogliby zająć się też jej dziećmi. Chłopaki otwierają serwis niańkowy, ale muszą go ukryć przed nadzorcą budynku.
75
The Charlie Whisperer
Leigh-Allyn Baker
Jonah Kuehner
Bo Belanger
4 listopada 2012
18 listopada 2012
319
Bob robi wszystko, żeby schudnąć. Po wymarzonych efektach, ubiera się i zachowuje jak nastolatek, co nie bardzo podoba się reszcie rodziny. Tymczasem Teddy chce obsadzić Charlie jako księżniczkę w swojej sztuce.
76
Study Buddy
Tommy Thompson
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
11 listopada 2012
25 listopada 2012
321
Teddy prosi Victora, żeby pomógł jej w nauce. Bob śpi w pokoju razem z Gabe’em, gdyż w sypialni śpi mały Toby, który robi dużo hałasu w nocy. Amy wymaga od męża, żeby spał normalnie z nią w sypialni.
77
A Duncan Christmas
Bob Koherr
Christopher Vane
2 grudnia 2012
23 grudnia 2012
320
Teddy chce zrobić Charlie pierwsze zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Do Duncanów na święta przyjeżdża babcia Linda, która kłóci się z Amy o to, która ma śpiewać piosenkę. W rezultacie zaśpiewają w duecie. Bob nie wie, co ma kupić Amy, gdyż zawarli umowę, żeby nie wydawać za dużo na prezenty.
78-79
All Fall Down
Bob Koherr
Dan Stanley
Phil Baker
Drew Vaupen
20 stycznia 2013
26 stycznia 2013 (cz. I)
27 stycznia 2013 (cz. II)
322-323
Teddy dowiaduje się, że Spencer wyjeżdża do Bostonu na studia. Dziewczyna jest szczęśliwa, a jednocześnie załamana tym faktem. Po tygodniu nieobecności Spencera, Teddy postanawia zrobić mu niespodziankę i pod pretekstem nocki i Ivy, wylatuje do Bostonu. Nie wie jednak, że Spencer wpadł na ten sam pomysł i przyleciał do Denver. Po paru godzinach w końcu się spotykają, ale tylko na chwilę. Amy poznaje nową sąsiadkę, Debbie Dooley, która pisze bloga o swoim życiu. Matka postanawia zrobić to samo. Dodatkowo wymyśla Skippy - jej ośmioletnią córkę, która robi najwięcej szkód w domu. Dzień Dobry Denver zainteresowało się blogiem Amy, dlatego chcą zrobić z nią wywiad. Tymczasem Toby ma mieszkać z Gabe’em w pokoju, co chłopakowi się nie podoba. Robi sobie pokój wszędzie - w piwnicy, w garażu czy nawet przed domem. Przez przypadek dowiaduje się od PJ-a, że w domu jest strych. Tam właśnie Gabe urządza sobie pokój. Amy nie ma pomysłu na temat do wywiadu. Wykorzystuje Gabe’a i jego pokój na strychu. Bob przynosi do domu specjalny rodzaj termitów, które wydostają się na wolność, przez co dom Duncanów zostaje zniszczony.

Seria 4: 2013–14[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera Premiera w Polsce Kod
80
Duncan Dream House
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
28 kwietnia 2013
16 listopada 2013
401
Z powodu wypadku z termitami, rodzina Duncanów nadal mieszka w hotelu. Gabe ma dosyć jedzenia w kółko kanapek z masłem orzechowym. Bob decyduje, żeby zamiast odnawiać stary dom, przerobić go na dom ich marzeń. Amy marzy się jadalnia, a Bobowi łazienka. W tym samym czasie PJ i Emmet chcą przeprowadzić się do nowego mieszkania, ale nie mogą rozwiązać umowy z właścicielem obecnego.
81
Doppel Date
Bob Koherr
Patrick McCarthy
Erika Kaestle
5 maja 2013
23 listopada 2013
402
Teddy postanawia odciąć się już od Spencera i poszukać sobie kogoś. Znajduje gościa, który wygląda dokładnie jak Spencer. Amy chce nową kanapę, jednak Bob zamawia leżankę z masażerem, co początkowo nie podoba się Amy, lecz po czasie kobieta rzuca domowe obowiązki i wyleguje się na leżance, przez co Bob i Gabe muszą zająć się domem.
82
Demolition Dabney
Bob Koherr
Christopher Vane
12 maja 2013
30 listopada 2013
403
Gabe prosi PJ-a, żeby odwracał uwagę Pani Dabney, podczas gdy sam chce spędzić trochę czasu z jej wnuczką, w której jest zakochany. W międzyczasie Bob zmienia swój wizerunek by przyciągać więcej klientów.
83
Go Teddy!
Bob Koherr
Jim Gerkin
19 maja 2013
14 grudnia 2013
404
Teddy próbuje zostać cheerleaderką, gdyż chce polecieć na Hawaje. Nie jest w tym najlepsza, uczy się rutyny od Kelsey. Ale kiedy dziewczyna zapewnia sobie miejsce w drużynie okazuje się, że wcale nie lecą na Hawaje, ale do Ohio. W tym czasie Amy prosi PJ-a i Gabe’a, żeby wzięli Toby’ego do parku.
84
Rock Enroll
Bob Koherr
Drew Vaupen
Phil Baker
2 czerwca 2013
21 grudnia 2013
405
Teddy walczy z podaniami do college’u i nie wie o czym ma napisać. Dziewczynie śni się, że przeniosła się do dawnych czasów. Postanawia napisać pracę o swoim wideo pamiętniku. W międzyczasie Bob odnawia swój rockandrollowy styl i zabiera PJ-a na koncert.
85
The Unusual Suspects
Tommy Thompson
Tom Anderson
8 czerwca 2013
18 stycznia 2014
406
Teddy myśli, że ktoś chce ją wyeliminować, ale kiedy dziewczyna przestaje dostawać listy z pogróżkami, sprawca nie zostaje zdemaskowany. W tym czasie Amy i Debbie Dooley kłócą się, o to kto nauczył ich dzieci brzydkich słów. Do PJ-a przychodzi list ze złymi ocenami Gabe’a, nastolatek podaje, że jego starszy brat jest prawnym opiekunem. Nauczyciel przychodzi do PJ-a porozmawiać o Gabe'ie. Sprawy się komplikują, gdy pod koniec rozmowy wychowawca prosi o podpis, którego zawsze udzielał Gabe, a jego brat ma inny charakter pisma.
86
Rat-A-Teddy
Eric Allan Kramer
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
23 czerwca 2013
1 lutego 2014
407
Teddy urządza nocowanko z Vonnie i Kelsey w mieszkaniu PJ-a, próbując zapomnieć o rocznicy ze Spencerem. W międzyczasie PJ i Emmet pod nieobecność sąsiada opiekują się jego szczurami.
87
Charlie 4, Toby 1
Bruce Leddy
Annie Levine
Jonathan Emerson
14 lipca 2013
8 lutego 2014
409
Amy dostaje szału, gdy dowiaduje się, że urodziny Charlie są organizowane w ten sam dzień co Deedee Dooley. W tym samum czasie Teddy pomaga zerwać Beau z jego dziewczyną.
88
Futuredrama
Bruce Leddy
Erika Kaestle
Patrick McCarthy
28 lipca 2013
7 grudnia 2013
414
10 lat później. 14-letnia Charlie ogląda jeden z fragmentów wideo pamiętnika o walce Teddy z Gabe’em. Dziewczyna liczy na to, że to pomoże siostrze dogadać się z 11-letnim Tobym. W przeszłości sąsiedzi zbierają się by odkryć przestępce, który maluje okna ich samochodów mydłem.
89
Teddy's New Beau
Bruce Leddy
Christopher Vane
4 sierpnia 2013
15 lutego 2014
410
Beau pyta Teddy, czy będzie towarzyszyć mu na spotkaniu z jego dziewczyną. Gdy przyjaciele Boba i Amy rezygnują z podwójnej randki, para postanawia samemu iść na kolację. Sprawa komplikuje się, gdy w tej samej restauracji spotykają swoich przyjaciół. Tymczasem PJ jest odpowiedzialny na Gabe’a, Charlie i Toby’ego.
90
Teddy's Choice
Bob Koherr
Jim Gerkin
11 sierpnia 2013
22 lutego 2014
411
Duncanowie świętują 18 urodziny Teddy. Na imprezie pojawia się Spencer. Dziewczyna przedstawia Beau chłopakowi. Teddy mówi Spencerowi, że spotyka się z Beau. Spencer natomiast nadal czuje coś do Teddy. Chce, żeby dziewczyna wybrała pomiędzy nim a Beau. 18-latka wybiera tego drugiego. Spencer nie chce się przyjaźnić z Teddy, ponieważ wciąż coś do niej czuje i będzie to bardzo ciężkie dla niego.
91
Bug Prom
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
15 września 2013
1 marca 2014
412
Beau i Teddy idą na bal razem z rodzicami Teddy. mają tam poznać ciotkę Beau. Okazuje się nią być nią Karen, czyli była szefowa Amy. Teddy i Beau za wszelką cenę nie chcą dopuścić do spotkania kobiety. Tymczasem Gabe ma iść na randkę z Lauren, jednak okazuje się, że wyjechała na weekend, więc Gabe idzie na seans z Panią Dabney.
92
Weekend in Vegas
Phill Lewis
Jim Gerkin
22 września 2013
15 marca 2014
416
Teddy jedzie wraz z Ivy i jej rodzicami do Las Vegas, jednak okazuje się że nie do tego w Nebadzie, tylko w Nowym Meksyku. Amy i Bob podejmują się wyzwania i organizują ślub sąsiadom. Gabe zapisuje się do drużyny koszykarskiej, ale postanawia nie mówić o niczym rodzicom.
93
Fright Knight
Bob Koherr
Christopher Vane
6 października 2013
10 maja 2014
415
Teddy z przyjaciółmi postanawiają zarobić trochę pieniędzy na Halloween, dlatego przerabiają kolędy świąteczne na kolędy Halloweenowe. Wszystko się komplikuje gdy Victor wpada do głębokiej dziury. Tymczasem Gabe musi spędzić cały dzień z PJ'em, a Amy dostaje rolę reporterki w lokalnej telewizji.
94
Sister, Sister
Bob Koherr
Dan Staley
13 października 2013
24 maja 2014
408
Podczas zakupów, Teddy zauważa dawno niewidzianą ciocię, Jamie, czyli bliźniaczkę Amy. Kobiety od wielu lat nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Teddy postanawia naprawić ich więzi, ale nie jest to takie proste. Tymczasem Gabe ma problem z Tobym - wszędzie widzi jego twarz.
95
Bob’s Beau Be-Gone
Leigh-Allyn Baker
Tom Anderson
10 listopada 2013
8 marca 2014
413
Beau oświadcza Teddy że musi wrócić do Tennessee. Dziewczyna jest załamana, ale kiedy jej przechodzi, okazuje się że Bob przeżywa to nawet bardziej niż ona. W tym samym czasie Amy jest na progu zwolnienia z Dzień dobry Denver. Gabe postanawia pomóc matce zostać w tym programie.
96
Good Luck Jessie NYC Christmas
Phill Lewis
Rich Correll
Bo Belanger
Jonah Kuehner
Valerie Ahern
Christian McLaughlin
29 listopada 2013
2 sierpnia 2014
418
Teddy dostaje się do college’u w Nowym Yorku i wraz z PJ'em jadą go obejrzeć. Niestety - metro przez nawałnicę zostaje zatrzymane. W środku poznają Jessie i Zuri. Niania postanawia przygarnąć ich do siebie. PJ wychodzi na miasto i przy budce z hot-dogami spotyka swoją byłą, Skyler. Postanawiają do siebie wrócić. Tymczasem Teddy poznaje resztę domowników Ross'ów. Wraz z Jessie i Zuri zauważają uwięzionego w zagrodzie renifera i zabierają go do domu. Ten jednak robi demolkę i uwalnia gaz usypiający. Nikt nie wie, co działo się poprzedniej nocy.

Role gościnne : Debby Ryan jako Jessie Prescott, Skai Jackson jako Zuri Ross, Cameron Boyce jako Luke Ross, Peyton List jako Emma Ross, Karan Brar jako Ravi Ross, Kevin Chamberlin jako Bertram Winkle, Samantha Boscarino jako Skyler

Nota : Odcinek jest crossoverem z serialem Jessie, a zarazem drugim crossoverem serialu Powodzenia Charlie.

97
Accepted
Bob Koherr
Gigi M. Green
19 stycznia 2014
9 sierpnia 2014
417
Teddy dostaje się na listę rezerwową wymarzonej uczelni. Boi się, że zostanie na niej i jej nie przyjmą. Postanawia trochę o nią powalczyć. Gabe kupuje elektryczną hulajnogę i kłóci się o nią z Amy, a Bob uczy się opowiadać śmieszne dowcipy.
98
Down a Tree
Erika Kaestle
Dan Staley
26 stycznia 2014
nieemitowany[3]
419
Gabe odkrywa, że PJ i Emmett mieszkają potajemnie w domku na drzewie, bo nie stać ich na czynsz w wynajętym mieszkaniu. Teddy próbuje przekonać rodziców Ivy, aby pozwolili jej iść do college’u. Bob i Amy organizują małą imprezkę z przyjaciółmi Charlie. Wszystko wymyka się z pod kontroli.
99-100
Good Bye Charlie
Bob Koherr
Phil Baker
Drew Vaupen
Dan Staley
16 lutego 2014
23 sierpnia 2014
420-421
Amy została zwolniona z pracy w lokalnej telewizji. Stara się o ponowne przyjęcie. Bob szuka pracy dla Gabe’a, ale nie może go nigdzie znaleźć. Okazało się, że ten pogodził się z panią Dubney i pomagał jej w ogrodzie. Teddy zostaje przyjęta na uczelnię. Wszyscy organizują jej przyjęcie pożegnalne, na którym zjawia się niespodziewanie Spencer i całuje swoją byłą dziewczynę. Pani Dubney nie ma spokoju z nowymi sąsiadami. Całe osiedle organizuje koncert, aby ich wypłoszyć. Teddy nagrywa ostatni filmik dla Charlie. Czułe pożegnanie kończy się jej wyjazdem.

Nota : jest to ostatni odcinek serialu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Boys Meet Girls (ang.). TV.com. [dostęp 2010-06-05].
  2. Episode list for Good Luck Charlie (ang.). imdb.com. [dostęp 2010-08-07].
  3. Z niewiadomych powodów Disney Channel nigdy nie wyemitował tego odcinka