Lista postaci drugoplanowych serialu Dowody zbrodni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drugoplanowe postacie z amerykańskiego serialu Dowody zbrodni.


Detektyw Chris Lassing[edytuj | edytuj kod]

Postać grana przez Justina Chambersa. Chris Lassing był partnerem Lilly Rush w trzech z czterech pierwszych odcinkach sezonu pierwszego. Lassing, zbyt krótko występował w serialu by się można było dowiedzieć więcej na jego temat. Chris był palaczem, miał żonę i chorował na cukrzycę. Zrezygnował z pracy w wydziale zabójstw, najprawdopodobniej przez złą kondycję zdrowia. Lilly podczas, pierwszego dnia pracy Scotty’ego, wyjaśniła, iż Chris musiał przejść badania medyczne, i że miał zbyt słaby organizm.

Detektyw Josie Sutton[edytuj | edytuj kod]

Postać grana przez Sarę Brown. Josie Sutton, była córką policjanta Tommy’ego Suttona, który zginął na służbie w 1981 roku. Został zastrzelony podczas rutynowej kontroli drogowej. Dołączyła do zespołu na początku trzeciego sezonu. Sutton przybyła do wydziału z północno-wschodnie, gdzie była wplątana w jakiś skandal natury seksualnej ze swoim sierżantem. Podczas przesłuchań świadków i podejrzanych, miała skłonność bycia twardą, bardziej niż reszta detektywów. W wydziale zabójstw pracowała przez jakiś czas, później zrezygnowała z powodów osobistych. Być może z powodu okazywania zainteresowania nią Scotty’ego, bądź też z powodu wcześniejszego skandalu.

Christina Rush[edytuj | edytuj kod]

Postać grana przez Nicki Aycox. Christina "Chris" Rush jest młodszą siostrą Lilly, sprawiającą dużo kłopotów. Siostry łączą trudne relacje, głównie z powodu Christiny, która przespała się z narzeczonym Lilly, później wdała się w romans z Scotty’m. Co było powodem niesnasek między partnerami. Lilly okazywała zainteresowanie siostrze, lecz była często sfrustrowana destruktywnym zachowaniem Chris. Przed powrotem do Filadelfii, była Nowym Jorku wplątana w kradzieże kart kredytowych. Za Christiną do Filadelfii przybył policjant, który chciał ją przesłuchać w sprawie oszustwa, szukał u Lilly kontaktu do niej, lecz siostra nie udzieliła informacji. Scotty wierzył, iż Chris jest niewinna i usiłował ją namówić do zeznań. Jednak Christina wyjechała z miasta bez ostrzeżenia, zostawiając mu karteczkę z pożegnaniem. Od tamtej pory nie pokazała się w serialu. Najprawdopodobniej Paul Cooper nie jest jej ojcem.

Ellen Rush[edytuj | edytuj kod]

Ellen Rush (Meredith Baxter) jest matką Lilly i Christiny. Przez prawie całe życie była alkoholiczką. Po raz pierwszy pojawia się w trzecim sezonie, informuje Lilly, iż po raz czwarty wychodzi za mąż, prosi ją by została jej druhną. Około roku później została zatrzymana przez policję, Lilly wyciąga ją z aresztu i się zwierza córce, że mąż ją opuścił. Kiedy u Ellen zdiagnozowano marskość wątroby z powodu alkoholizmu, Lilly prosi matkę by razem zamieszkały. Ellen zgadza się pod jednym warunkiem, takim iż córka nie będzie się wtrącać do jej picia. Lilly przystaje na jej prośbę, mieszkają razem do czasu jej śmierci (finałowy odcinek sezonu czwartego).

Paul Cooper[edytuj | edytuj kod]

Postać grana przez Raymonda J. Barry’ego. Ojciec Lilly, który opuścił rodzinę gdy miała sześć lat, nie wyjaśniono dlaczego odszedł. Lilly odszukała go. Obecnie mieszka w Haddonfield w stanie New Jersey. Paul jest zapalonym szachistą, ma drugą żonę (są małżeństwem od 22 lat), z tego z związku ma córkę i syna. Ma duże poczucie winy, iż opuścił Lilly. List do córki, sugeruję iż tak jak matka Lilly, był alkoholikiem.

Joseph Shaw[edytuj | edytuj kod]

Joseph (Kenneth Johnson) po raz pierwszy pojawia się w finałowym odcinku trzeciego sezonu, kiedy to detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie jego śmierci. Rok wcześniej Joseph pracował z trudną młodzieżą, był świadkiem morderstwa chłopaka, a gdy miał zeznawać upozorował swoją śmierć. Został odnaleziony przez Lilly. Oboje zaczęli się spotykać, związek ten napotkał trudności ze strony Lilly (powrót jej byłego chłopaka Raya). Gdy Joseph zrozumiał, iż Lilly nie jest tak zaangażowana w ich związek jak on, podjął decyzję o rozstaniu.

Ray Williams[edytuj | edytuj kod]

Ray (Brennan Elliott) jest motocyklistą, który zna się z Lilly od dziecka. Dawniej byli ze sobą związani, Ray nawet poprosił Lilly o rękę, planowali wspólną ucieczkę na motorze. W serialu pojawił w dwóch momentach, pierwszy raz gdy Lilly spotykała się z Josephem, co wywołało między nią a Joseph spięcie, oraz gdy informuje Lilly iż wyjeżdża do Kalifornii.

Frannie Ching[edytuj | edytuj kod]

Frannie (Susan Chuang) pracuje w kostnicy najprawdopodobniej jest lekarzem medycyny sądowej. Pojawia się gdy detektywi potrzebują ekspertyzy medycznej ofiary.

Louie Amante[edytuj | edytuj kod]

Louie (Doug Spinuzza) jest oficerem śledczym, który specjalizuje się w ładunkach wybuchowych. Zespół korzysta z jego wiedzy gdy zbrodnie powiązane są z ogniem i eksplozjami.

Elisa[edytuj | edytuj kod]

Postać grana przez Marisol Nichols. Elisa była dziewczyną Scotty’ego, znali się jeszcze z dzieciństwa. Pojawiła się w pierwszej połowie drugiego sezonu. Elisa chorowała na schizofrenię, dość często przebywała w szpitalu psychiatrycznym. Gdy wydawało się, że lepiej się czuje, popełniła samobójstwo skacząc z mostu. Scotty nie wierzył w tę wersję zdarzeń, uważał, iż jest inne wytłumaczenie jej śmierci. Jednakże w końcu pogodził się z tym, iż popełniła samobójstwo.

Jason Kite[edytuj | edytuj kod]

Kite (Josh Hopkins) był asystentem prokuratora okręgowego, związanym z Lilly w pierwszym sezonie. Pojawił się w serialu tylko raz po ich rozstaniu. W jednym z odcinków trzeciego sezonu, Lilly po kilku drinkach, zostawiła mu wiadomość głosową, w której to przyznaje się, iż to ona jest odpowiedzialna za ich rozstanie.

Curtis Bell[edytuj | edytuj kod]

Curtis (Jonathan LaPaglia) jest asystentem prokuratora, jest synem policjanta, który zginął na służbie. Pomógł Lilly podczas przesłuchania, w sprawie nieuzasadnionego użycia broni (odcinek "Officer down"). Zmaga się z trudnymi relacjami z byłą żoną, które wpływają na kontakty z córką. W finale sezonu szóstego zaprasza Kat Miller na randkę, a ta się zgadza.

Frankie Lafferty[edytuj | edytuj kod]

Frankie (Tania Raymonde) pracuje w dziale identyfikacji, podczas jednego ze śledztw zaczyna flirtować z Scotty’m. Szybko zaczynają się ze sobą spotykać. Frankie nie wspomniała mu, iż ma męża Billy’ego, który dowiedział się o romansie i znalazł Scotty’ego, ze złości zniszczył mu samochód nie wiedząc, iż jest on policjantem. Scotty bardzo się zdenerwował, że mu nic nie powiedziała o mężu, decyduje się na wstrzymanie bliskich kontaktów z nią, dopóki Frankie nie podejmie decyzji w sprawie Billy’ego.

Detektyw Eddie Saccardo[edytuj | edytuj kod]

Eddie (Bobby Cannavale) jest nieokrzesanym ale efektywnym policjantem, pracuje jako tajniak, współpracował z zespołem podczas śledztwa w sprawie morderstwa byłego więźnia (odcinek "Bad Reputation"). Saccardo wywarł ogromne wrażenie na detektywach, z wyjątkiem Lilly, która ripostowała go na każdym kroku. Napięcie będące między nimi znikło gdy oboje pracowali nad sprawą odnalezienia syna pewnej młodej matki. Eddie i Lilly zaczęli ze sobą się spotykać, do czasu, aż Eddie nie został oddelegowany do długoterminowego zadania.