Lista postaci serialu Dr House

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista postaci z serialu Dr House.

Członkowie zespołu dr. House’a[edytuj | edytuj kod]

Gregory House[edytuj | edytuj kod]

Hugh Laurie - odtwórca roli Dr. House’a

Gregory House (Hugh Laurie) – cyniczny, lecz zarazem błyskotliwy i przenikliwy diagnosta cieszący się w środowisku medycznym opinią szaleńca i wichrzyciela. Doktor House chodzi o lasce, ponieważ kilka lat wcześniej nie zdiagnozowano u niego na czas zawału mięśnia czworogłowego uda, w konsekwencji którego doszło do martwicy. Z tego też powodu cierpi na przewlekły ból. By go złagodzić, zażywa Vicodin, od którego jest uzależniony. W szóstym sezonie, po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, przestaje zażywać Vicodin. Ma dwie specjalizacje: z nefrologii i chorób zakaźnych. W finale szóstego sezonu wiąże się z dr. Lisą Cuddy.

Eric Foreman[edytuj | edytuj kod]

Eric Foreman (Omar Epps) – neurolog, członek zespołu dr. House’a. Z końcem trzeciego sezonu odchodzi z pracy. W czwartym sezonie kieruje oddziałem diagnostycznym w innym szpitalu, lecz zostaje wyrzucony za złamanie zasad w celu uratowania pacjenta. Zostaje ponownie zatrudniony w Princeton-Plainsboro jako członek zespołu dr. House’a. Był w związku z Trzynastką. W ósmym sezonie pełni rolę administratora szpitala Princeton-Plainsboro.

Allison Cameron[edytuj | edytuj kod]

Allison Cameron (Jennifer Morrison) – alergoimmunolog, członek zespołu dr. House’a, z początkiem czwartego sezonu lekarka pracująca na izbie przyjęć. W szóstym sezonie opuszcza zespół House’a i odchodzi z Princeton-Plainsboro.

Robert Chase[edytuj | edytuj kod]

Robert Chase (Jesse Spencer) – specjalista intensywnej terapii, chirurg, były mąż Allison Cameron, członek zespołu dr. House’a, z początkiem czwartego sezonu jeden z chirurgów, od szóstego sezonu powtórnie w zespole. Od sezonu piątego jego wartość w oczach House’a stale rośnie. Robert staje się coraz bardziej pewny siebie, przez co jego diagnozy są coraz lepsze. W sezonie szóstym celowo uśmierca dyktatora pewnego afrykańskiego państwa, by zapobiec dalszej wojnie domowej. Z opresji wybawiają go Foreman i House, którzy ukrywają ten fakt przed światem i niszczą dowody.

Chris Taub[edytuj | edytuj kod]

Chris Taub (Peter Jacobson) – chirurg plastyczny, od sezonu czwartego członek zespołu dr. House’a. Musiał porzucić dobrze płatną posadę chirurga plastycznego po skandalizującym romansie z pielęgniarką. House bez przerwy szydzi z jego wielkiego nosa i marnego wzrostu, ale ceni go jako lekarza. Małżeństwo Tauba przeżywa permanentny kryzys, a on sam wdaje się w dalsze romanse z pielęgniarkami.

Lawrence Kutner[edytuj | edytuj kod]

Lawrence Kutner (Kal Penn) – specjalista medycyny sportowej, od sezonu czwartego członek zespołu dr. House’a. W piątym sezonie popełnia samobójstwo strzelając sobie w głowę. Pojawia się epizodycznie w finałowym odcinku tegoż sezonu jako halucynacja House’a.

Remy Hadley[edytuj | edytuj kod]

Robert Sean Leonard w serialu jako James Wilson

Trzynastka, właściwie: Remy Beuregard Hadley (Olivia Wilde) – internistka, od sezonu czwartego członek zespołu dr. House’a. Była dziewczyna Foremana. Nieuleczalnie chora na pląsawicę Huntingtona.

Martha M. Masters[edytuj | edytuj kod]

Martha M. Masters (Amber Tamblyn) - studentka 3. roku medycyny, zatrudniona w siódmym sezonie przez dr. House’a na polecenie dr. Cuddy. Liceum ukończyła w wieku 15 lat, a następnie uzyskała doktorat z historii sztuki i matematyki stosowanej.

Amber Volakis[edytuj | edytuj kod]

Amber Volakis (Anne Dudek) – postać drugoplanowa, lekarka ubiegająca się o posadę u dr. House’a w czwartym sezonie, później w związku z dr. Wilsonem. Z końcem czwartego sezonu wypisana ze scenariusza, w piątym sezonie pojawia się ponownie, jako omam wytworzony przez podświadomość House’a.

Chi Park[edytuj | edytuj kod]

Chi Park (Charlyne Yi) - Chi Park jest córką Koreańczyka i Filipinki. Szkołę medyczną ukończyła wśród 2% najlepszych ze swojego rocznika. Nadal mieszka ze swoimi rodzicami i nie ma chłopaka. Po raz pierwszy pojawia się w drugim odcinku ósmego sezonu, kiedy to pomagała rozwiązać pierwszą sprawę House’a po wyjściu z więzienia.

Jessica Adams[edytuj | edytuj kod]

Jessica Adams (Odette Annable) - Jessica Adams pochodzi prawdopodobnie z bogatej rodziny i nie ma kłopotów finansowych, co wychodzi na jaw, gdy kupuje dr Park drogi prezent. Odbywała rezydenturę w szkole medycznej Johns Hopkins University. Po raz pierwszy pojawia się w premierze ósmego sezonu, gdzie pracuje jako lekarz więzienny.

Pozostali[edytuj | edytuj kod]

James Wilson[edytuj | edytuj kod]

James Wilson (Robert Sean Leonard) – onkolog w szpitalu Princeton-Plainsboro, przyjaciel dr. House’a, trzykrotnie żonaty. W szóstym sezonie w związku z Sam Carr, swoją byłą pierwszą żoną. Wilson to swego rodzaju alter ego dr. Watsona. Spokojny i rozważny przyjaciel szalonego geniusza, wybaczający mu wszelkie dziwactwa i wyskoki, wyciągający go bez przerwy z różnych opresji. Wilson i House to prawdziwi przyjaciele, wierni i oddani sobie, zawsze mogący na siebie liczyć. Nie widać tego w rozmowach jakie ze sobą prowadzą, ale w serialu było wiele dowodów na to, jak jeden potrafi bezinteresownie poświecić się dla drugiego.

Lisa Cuddy[edytuj | edytuj kod]

Lisa Edelstein w serialu jako dr Lisa Cuddy

Lisa Cuddy (Lisa Edelstein) – endokrynolog, dziekan medycyny i administrator szpitala Princeton-Plainsboro w New Jersey. W piątym sezonie adoptuje dziecko pacjentki, Rachel. Od finału szóstego sezonu partnerka House’a. Od końca sezonu siódmego wypisana ze scenariusza.

Stacy Warner[edytuj | edytuj kod]

Stacy Warner (Sela Ward) – postać drugoplanowa, była partnerka House’a; w drugim sezonie doradca prawny szpitala, później wypisana ze scenariusza.

Lucas Douglas[edytuj | edytuj kod]

Lucas Douglas (Michael Weston) – postać drugoplanowa, prywatny detektyw, wynajęty przez House’a w piątym sezonie. Powraca w szóstym sezonie jako partner dr Cuddy, później wypisany ze scenariusza.

Sam Carr[edytuj | edytuj kod]

Sam Carr (Cynthia Watros) - postać drugoplanowa, pierwsza była żona Wilsona. Zjawia się w szóstym sezonie jako partnerka Wilsona.