Lista postaci serialu animowanego Robotboy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Roboty profesora Moshimo[edytuj]

 • Protoboy jest to pierwszy wynalazek profesora Moshimo z trzema funkcjami: "Dezaktywacja", "Aktywacja" i "Superaktywacja". Jest beżowo-brązowym robotem podobnym do Robotboya. Nie posiada żadnych uczuć. W odcinku "Brat" Protoboy został porwany i przeprogramowany przez złego geniusza. Jest bardzo zły i wszystko niszczy. W Polsce Protoboya gra Janusz Wituch. Robotboy jest dla niego "młodszym bratem" co wynika z odcinka "Powrót Protoboya" . Protoboy w momencie walki najbardziej lubi się szybko "super aktywować" . Jest dokładnie większy od Robotboya i Robotynki. Chce zniszczyć Moshimo ponieważ uważa że zawsze bardziej lubił Robotboya.
 • Robotboy jest to drugi po Protoboyu wynalazek i zarazem tytułowy bohater serialu. Został stworzony przez swojego twórcę, profesora Moshimo. Jest inaczej nazwany przez Tommy’ego Robosiem. Roboś podobnie jak Protoboy posiada trzy funkcje: "Dezaktywacja", "Aktywacja" i "Superaktywacja". Funkcja "Dezaktywacja" powoduje, że Roboś jest zwykłą zabawką. Funkcja "Aktywacja" powoduje, że Robosiowi wyrastają uszy, nasz bohater może się ruszać, mówić, walczyć i myśleć. Funkcja "Superaktywacja" powoduje, że Robotboy przekształca się w walecznego robota wojennego, który pokonuje wrogów, ale nie potrafi mówić. Jest bardzo wytrzymały i prawie niezniszczalny. Posiada chip, który pozwala myśleć i mieć uczucia. Jest prawie jak prawdziwy chłopiec. W Polsce Robotboy mówi głosem Katarzyny Łaski.
 • Robotman jest to trzeci po Protoboyu i Robotboyu wynalazek Moshimo. Podobnie jak pozostałe ma trzy funkcje: "Dezaktywacja", "Aktywacja" i "Superaktywacja". Jest biało-czerwono-szarym robotem większym niż pozostałe. W odc. "Robotman" pozbył się Robotboya i znęcał się nad dziećmi. W końcu Robotman został przez Robotboya pokonany. Robotman posiada funkcję, której nie posiada żaden robot Moshimo jest to "Samo aktywacja" . Pozwala Robotmenowi się samemu aktywować.
 • Robotynka (ang. Robotgirl) jest to czwarty po Protoboyu, Robotboyu i Robotmanie wynalazek Moshimo z trzema funkcjami: "Dezaktywacja", "Aktywacja" i "Superaktywacja". Jest biało-różowym robotem, który przypomina prawie Robotboya. Jest jego bliźniaczą siostrą. Dziewczynka ma różową spódniczkę i kokardkę na głowie. Podobnie jak Robotboy zamienia się w walecznego robota wojennego i pokonuje wrogów. Występuje w odcinku "Robotynka" i "Powrót Robotki". W tym drugim nazywa się jednak Robotka. W Polsce Robotynkę gra Monika Pikuła.

Dzieci[edytuj]

 • Tommy Turnbull jest dziesięcioletnim chłopcem i opiekunem Robotboya. Ma krótkie blond włosy, nosi biało-pomarańczową koszulkę, długie zielone spodnie i białe tenisówki. Uczy Robosia, jak być prawdziwym chłopcem. Mieszka w rezydencji ze swoimi rodzicami i starszym bratem Donnym. Ma dwóch przyjaciół – Gusa, syna dorożkarzy, i Lolę,. Jego wybranką serca jest Bambi, córka fryzjerki. Jego idolem jest Człowiek Pięść. W Polsce Tommy’emu głosu użycza Olek Gręziak.
 • Augustus "Gus" Bachman Turner jest to najlepszy przyjaciel Tommy’ego. Inaczej jest nazywany G-Man i Gus. Ma krótkie rude włosy, nosi niebieską koszulkę z literą "G", zielone spodnie i szare tenisówki. Mieszka z rodzicami w średniowiecznym domu. Jest zarozumiały i niezrównoważony. Często robi za kozła ofiarnego w różnych sytuacjach. Brakuje mu niestety taktu. Ludzie są zwykle zmęczeni jego towarzystwem. Robi żarty. Jego ulubionym jedzeniem są słodycze. Tak samo jak Tommy, jego idolem jest Człowiek Pięść. W Polsce Gusowi głosu użycza Artur Pontek.
 • Lola Mbola jest najlepszą przyjaciółką Tommy’ego. Ma duże błękitne oczy i długie ciemne włosy spięte w dwa kucyki, nosi błękitną sukienkę z białym pasem i białe obuwie do kolan. Mieszka ze swoim ojcem w Ambasadzie RPA. Jej wybrańcem serca jest Tommy. Bardzo lubi dbać o swój wygląd. Czasami jest zrozpaczona, kiedy Tommy jest spóźniony. W Polsce Lola mówi głosem Joanny Pach.

Rodzina Tommy'ego[edytuj]

 • Dwight Turnbull jest ojcem Tommy’ego i Donny’ego. Ma krótkie brązowe włosy, ubrany jest w ciemnofioletowy sweter, brązowe spodnie i skórzane buty. Uwielbia oglądać mecze w telewizji. Trenuje synów przed turniejem gry na uwięzi. Czasami kosi trawę. Jest właścicielem sklepu z akcesoriami sportowymi. W Polsce ojcu głos daje Piotr Bąk.
 • Deborah "Deb" Turnbull jest żoną Dwighta Turnbulla i matką Tommy’ego i Donny’ego. Ma długie rude włosy, nosi różowy bezrękawnik do pępka, jasnofioletowe spodnie do kostek i pantofle. Bardzo świetnie gotuje. Opiekuje się domem pod nieobecność męża i synów. Jej głos daje Jolanta Żółkowska.
 • Donnie Turnbull jest starszym synem państwa Turnbull i bratem Tommy’ego. Jest prawie łysy, nosi czerwony (4 seria) lub szary bezrękawnik z czaszką, niebieskie spodnie i tenisówki. Często denerwuje Tommy’ego i Gusa. Jednak zdarzyło mu się raz uratować brata z tarapatów. W Polsce Donnie’emu głos daje Adam Krylik.

Rodzina przyjaciół Tommy'ego[edytuj]

Pan i Pani Chester Turner są rodzicami Gusa. Jego ojciec hoduje konie, a matka karmi je sianem. Mieszkają w średniowiecznym domu i prawdopodobnie wyznają luteranizm.

 • Pan Kingsley Mbola jest bogatym mężczyzną i uczciwym ambasadorem Republiki Południowej Afryki samotnie wychowującym swą córkę Lolę. Mieszka w miejskiej ambasadzie. Jego prawdziwe imię poznajemy w odcinku "Ścigacz Zero".

Przyjaciele[edytuj]

 • Profesor Moshimo jest twórcą Protoboya, Robotboya, Robotmana i Robotynki. Posiada tajne laboratorium w trudnym do zlokalizowania w tajnym miejscu przed szpiegami. Jego małżonką jest Miu Miu. W Polsce Moshimowi głos daje Marcin Troński.
 • Miu Miu – małżonka prof. Moshimo, pomaga mu w eksperymentach. Jest widywana w niektórych odcinkach.

Wrogowie[edytuj]

 • Dr Kamikaze jest to zły geniusz pochodzący z Japonii(świadczy o tym nazwisko i to że w marzeniach było napisane po japońsku), próbuje za wszelką cenę mieć Robotboya, aby stworzyć armię super robotów, które pomogą mu podbić świat. Ma kryjówkę w wulkanie. Lubi szydzić z innych i być złośliwym. Jego wrogiem jest Yakitori. W Polsce dr Kamikaze głos daje Mirosław Guzowski.
 • Constantine to pomocnik doktora Kamikaze. Nieco niezdarny, przygłupi i wrażliwy. Czasami zachowuje się jak małe dziecko i czasem jest złośliwy dla Kamikaze. Zna różne sztuki walki: sumo, ninjutsu i karate i świetnie gotuje. W Polsce Constantinowi głos daje Jacek Kawalec.
 • Kurt jest to największy wróg Tommy’ego. On i jego kumple zawsze robią mu żarty. W odcinku "Tata Kurta" udaje przyjaciela Tommy’ego, aby wykraść mu Robotboya a także zrobić złe klony. W Polsce Kurtowi głos daje Krzysztof Szczerbiński.
 • Noky jest on jednym z dwóch kumpli Kurta. Ma charakterystyczną rubinową czapkę dzięki której chroni swoją łysinę i kule do kręgli.
 • Björn Björnson jest to były uczeń Moshimo. Jego największy wynalazek to Björn-Bot. Chce on zniszczyć Robotboya, żeby jego robot stał się najlepszym robotem na świecie W Polsce Björnowi głos daje Grzegorz Drojewski.
 • Apfen Kugel to mały człowiek z pomocnikiem gorylem Ludwikiem. Jest bardzo słaby. Stara się zdobyć Robotboya by móc zdobyć ogromną siłę i pojechać na obóz harcerski aby się zemścić na kolegach którzy mu bardzo dokuczają.
 • Generał Yakitori krzyżówka, człowiek-robot. Ma wielkiego robota. Steruje nim myślami jak podłączy sobie jakieś kable do głowy. Miał "mały" zakład z Kamikaze.
 • Hex jest światowej sławy czarodziejem i iluzjonistą. Gus często go obraża i uważa, że magia to chała. Często wciela się w rolę doktora, by na zawsze pozbyć się Gusa. Głos Hexa mówi Stefan Knothe.
 • Brian Jak jest jakiem którego zmutował profesor Moshimo. W odcinku „Legenda Briana Jaka”. Brian jest bardzo inteligentny ale nikt go nie doceniał. Dr Kamikaze zaprzyjaźnił się z Braianem by zdobyć Robotboya. Brian nienawidzi Moshima dlatego, że ten uczynił go mądrym. W Polsce Brianowi głos daje Tomasz Steciuk.
 • Tata Kurta to tajny agent jest ubrany w czarny garnitur i czarne spodnie. Na nosie ma czarne okulary. Chcę zdobyć Robotboya by móc zrobić klony oraz żeby dowiódł agencji że Robotboy istnieje.

Inni bohaterowie[edytuj]

 • Człowiek Pięść – idol Tommy’ego i Gusa.
 • Pani Björnson – matka Björna, jest tłustą kobietą i ma niski, męski głos. Bardzo lubi śledzie oraz namawia swojego syna do ich jedzenia na surowo.
 • Matka Bambie – właścicielka salonu fryzjerskiego.
 • Pan Furnie – nauczyciel klasy Tommy’ego. Uczy matematyki.
 • Bambie jest to wybranka serca Tommy'ego. Ta jednak nie odwzajemnia jego uczuć. Jest młodą, niebieskooką i o blond włosach dziewczyną mieszkającą z matką w swoim apartamencie. Na głowie nosi kwiatek, a na ustach ma różowy błyszczyk. Ubiera się w białą bluzkę z golfem i różową spódnicę. Pojawia się m.in. w odcinku "Bambi-Bot".