Lista postaci serialu Pingwiny z Madagaskaru

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista postaci występujących w amerykańskim serialu animowanym Pingwiny z Madagaskaru (ang. The Penguins of Madagascar).

Główne[edytuj | edytuj kod]

 • Skipper – przywódca grupy. Jest odpowiedzialny za obmyślanie taktyki i wydawanie rozkazów pozostałym członkom drużyny. Bardzo nieufny w stosunku do innych zwierząt. Prawdopodobnie cierpi na paranoję i termin ten jest używany w odniesieniu do niego w wielu odcinkach. Nienawidzi hippisów i kucyków. Boi się igieł. Z powodu nie do końca wyjaśnionej walki z Hansem jest wrogiem publicznym nr 1 w Danii. Ma niebieskie oczy, niskie czoło i lekką nadwagę. Inne pingwiny zwracają się do niego „szefie”. Nie umie przyznawać się do błędów. Gdy się zdenerwuje drży mu prawe oko. Ma talent aktorski. Jest prawoskrzydły.
 • Kowalskiekscentryczny strateg pingwinich komandosów, który podaje sugestie i tworzy raporty. Jest również naukowcem i wynalazcą. Zawsze ma przy sobie charakterystyczne liczydło. Mimo swojej inteligencji często zachowuje się irracjonalnie i zestresowany natychmiast panikuje lub dostaje maniakalnego ataku. Jest zakochany w samicy delfina, Doris, która 16,5 raza odrzuciła jego miłość. Jest najwyższy i najszczuplejszy, ale też najmniej wytrzymały z grupy pingwinów. Nie wierzy w magię i czary, aczkolwiek sądzi, że kosmici istnieją. Umie grać na banjo, tańczyć i śpiewać. Kocha słodycze, nienawidzi brokułów. Boi się dentysty i ośmiornic. Jest prawoskrzydły.
 • Rico – specjalista od zadań wybuchowych. Ulubieniec Skippera, doceniany przez niego ze względu na swoją psychopatię i skłonność do działań destrukcyjnych. Uwielbia strzelać i wysadzać, i uważa to za jedyną metodę rozwiązywania problemów. Niewiele mówi, zwykle wydaje dźwięki przypominające ochrypłe chrząkanie, nawiązujące do jego nastroju. Posiada umiejętność połykania, a następnie regurgitacji różnych przedmiotów, dzięki czemu jego żołądek jest używany jako magazyn sprzętu. Posiada lalkę o imieniu Perky, którą uważa za swoją dziewczynę. Na eksplozje i wybuchy reaguje charakterystycznym okrzykiem Ka-boom!. Ma niewielkiego irokeza, bliznę z lewej strony dzioba i niebieskie oczy. Jest lewoskrzydły.
 • Szeregowy (ang. Private) – najmłodszy i najniższy z pingwinów. Często jest najrozsądniej myślącym z grupy, jednak jego pomysły rzadko są traktowane poważnie. Jest bardzo wrażliwy i dziecinny, m.in. lubi jednorożce wzorowane na My Little Pony. Wyróżnia go także urok osobisty. Skipper traktuje go jak własnego syna. Panicznie boi się borsuków i twierdzi, że nie wolno im ufać. W oryginalnej, angielskiej wersji językowej mówi z brytyjskim akcentem. Uwielbia słodycze. Lubi teatr. Często jest wybierany na ochotnika, ponieważ, jak uważa Skipper, jedynie jego brak nie będzie obciążeniem dla drużyny. Przechowuje pomarańczowego lizaka na czarną godzinę. Ma wujka Nigela, który jest brytyjskim agentem. Często cytuje „złote myśli” z serialu o Słodkorożcach.
 • Król Julian XIII (ang. King Julien XIII) – lemur katta, uważający się za króla całego zoo i okolicznych terenów zielonych. Ma kompleks na punkcie swoich stóp, których nie pozwala nikomu dotykać. Swoje siedlisko traktuje jako „królestwo”. Wierzy w „pradawnych bogów” i tylko przed nimi czuje respekt. Żyje w przekonaniu, że wszyscy go lubią i żąda, by wszyscy dookoła go słuchali, i robili to, co chce. W rzeczywistości tylko Mort i Maurice naprawdę szanują go jako króla, pozostałe zwierzęta zaś podchodzą do niego z dystansem. Jego zachowanie denerwuje Skippera. Pomiata Mortem, który mimo to jest mu bezwzględnie oddany. Jest egoistyczny i może godzinami mówić o swoich zaletach. Często organizuje całonocne imprezy, na których tańczy do upadłego, co przeszkadza pingwinom spać.
 • Mauricepalczak madagaskarski (w serialu błędnie zaliczany do lemurów), prawa ręka Juliana. Jest bardzo inteligentny, dzięki czemu potrafi przeciwstawić się swojemu władcy lub powiedzieć mu, co o nim myśli, jednak z dala od Juliana traci pewność siebie. Zna język kameleonów. Gotuje i robi koktajle dla Juliana. Uwielbia banany. Nieźle tańczy, choć woli odpoczywać. Ma talent malarski. Umie posługiwać się jojo i masować. Pingwiny obstawiają, kiedy Maurice nie wytrzyma i zabije Juliana.
 • Mortlemurek myszaty. Niezbyt inteligentny, nieporadny i naiwny. Ma obsesję na punkcie stóp Króla Juliana. Uwielbia lody o smaku mango. Lubi balonową gumę do żucia. Mimo że Julian nie lubi go i nim pomiata, Mort jest mu bezgranicznie oddany i spełnia bez sprzeciwu wszystkie, nawet najbardziej bezsensowne rozkazy. Nie odczuwa bólu. Daje sobą pomiatać i kopać się przez Króla Juliana – uważa bowiem, że każdy kontakt ze stopą to przyjemne odczucie. Na ogonie przechowuje dżem na wypadek jakby zgłodniał. Mówi, że zjada swojego sąsiada, jeśli to karaluch.
 • Marlenka (ang. Marlene) – wydra nienarijska mieszkająca w zoo. Urodziła się 25 października 1985 roku w Monterey Bay Aquarium[1]. Przyjaciółka pingwinów. Przeciwieństwo Skippera – ufa wszystkim i z każdym próbuje się zaprzyjaźnić. Jest ponadto dzielna i altruistyczna – bardzo często stara się pomagać innym zwierzętom w miarę możliwości. Wychowała się w niewoli, więc nie umie przetrwać na wolności – gdy przekracza bramę zoo, traci nad sobą kontrolę i staje się bardzo niebezpieczna. Uwielbia grę na hiszpańskiej gitarze i rock and rolla. Jej przysmakiem jest wata cukrowa. Miała wiele nieudanych związków. Ma na jednej ze swych stóp białą plamę, a na drugiej czarną. Ma brązowe oczy. Lubi jeść małże. Zjada żywność, która spadła na ziemię.

Drugoplanowe[edytuj | edytuj kod]

 • Edek (ang. Phil, w polskiej wersji padają też inne imiona: Stefan[2] oraz Zenek[3]) – szympans z zoo. Przyjaciel Masona. Jest niemy, posługuje się gestami i uważany jest za jedyne zwierzę w zoo potrafiące czytać. Nie dba o czystość co powoduje do częstych kłótni z Masonem. Gra w szachy i warcaby z Masonem. Umie grać w koszykówkę.
 • Masonszympans z zoo. Przyjaciel Edka. Pedant, który zna język migowy. Ma obsesję na punkcie sprzątania[4]. Pije herbatę bez cukru. Pięknie maluje i lubi operę. Jest tłumaczem Edka. Często jest widziany z gazetą, choć twierdzi, że nie umie czytać.
 • Fredwiewiórka szara, mieszka w Parku. Jest mało inteligentny i niedomyślny, odbiera wszystko zbyt dosłownie. Przyjaźni się z Antoniem i Łukaszkiem.
 • Perkylalka Rico, którą ten uważa za swoją dziewczynę.
 • Burtsłoń indyjski z zoo. Uwielbia fistaszki, jest od nich wręcz uzależniony. Jest przyjacielem pingwinów i często im pomaga. Z natury jest miły i uprzejmy. Uwielbia sztukę i marzy o podróży do Paryża. Jest uczulony na gluten. Marzy o własnej wannie. Uwielbia małe kotki. Prawdopodobnie ma tatuaż. Pokonał Savio, lecz boi się myszy. Ma świetną pamięć, waży 1750 kg.
 • Rysiek (ang. Roger, niekiedy w polskiej wersji pada oryginalne imię) – aligator amerykański. Początkowo mieszkał w nowojorskich kanałach, dokąd trafił, gdy jego właściciel spuścił go w ubikacji[5]. Później zamieszkał w zoo. W odróżnieniu od swoich pobratymców jest pacyfistą. Uwielbia śpiewać i marzy o śpiewaniu na Broadwayu.
 • Joeykangur z zoo. Jest bardzo nerwowy i bardzo nie lubi, gdy ktokolwiek wchodzi na jego teren. Potrafi dobrze walczyć. Nie przepada za pingwinami, często mówi o sobie w trzeciej osobie. Ma kolorową piłkę plażową, którą uważa za swoją najważniejszą własność. Nie lubi się dzielić z innymi. W oryginalnej wersji mówi z wyraźnym australijskim akcentem. Ma torbę na brzuchu, choć w rzeczywistości samce kangurów jej nie posiadają.
 • Bolo (ang. Bada, niekiedy w polskiej wersji pada oryginalne imię) – goryl, przyjaciel Lolo. Silnie terytorialny. Uwielbia jeść banany i huśtać się na oponie. Ma czarno-szarą sierść. Gra w zakłady bukmacherskie. Kocha policję. Jest niechlujny.
 • Lolo (ang. Bing, niekiedy w polskiej wersji pada oryginalne imię) – goryl, przyjaciel Bolo. Podobnie jak on jest silnie terytorialny. Uwielbia jeść banany i huśtać się na oponie. Ma jasną szarożółtą sierść. Gra w zakłady bukmacherskie. Śpi z pluszowym misiem, co ukrywa przed współlokatorem. Jest fanem słodkorożców.
 • Roynosorożec biały z zoo. Nie przepada za Julianem. Jest fanem słodkorożców. Jest drażliwy i nie lubi, gdy ktokolwiek sobie z niego żartuje. Był na wakacjach w Tajlandii.
 • Alice – strażniczka zoo. Nie lubi zwierząt ani swojej pracy (aczkolwiek nie chce jej stracić). Uwielbia tańczyć i śpiewać. Bardzo rygorystycznie pilnuje przestrzegania zasad w zoo. Nie odróżnia Austrii od Australii.
 • Kameleony – pojawiły się w odcinku „Niewidzialny wróg” i wywołały panikę, porywając zwierzęta. Potem pojawiają się epizodycznie. Tylko Maurice rozumie ich język.
 • Barryżaba (drzewołaz karłowaty), która przyjechała do Central Park Zoo z Hoboken. Jego dotknięcie wywołuje u zwierząt krosty i paraliż. Na początku terroryzował całe ZOO, ale pod wpływem Szeregowego zmienił się i teraz przyjaźni się z pingwinami.
 • Darla – jedna z trzech samic pawiana. Ona i jej siostry lubią tańczyć do muzyki country i znają afrykańską magię.
 • Carol i Jillian – siostry Darli.
 • Leonardkoala. Bardzo strachliwy i nieufny. Uważa pingwiny za nienormalne i ma klaustrofobię.
 • Randybaran mieszkający w minizoo. Jest raczej łagodny, ale nie lubi, gdy ktoś dotyka jego futro.
 • Pinkyflaming, który nie pozwala nikomu dotykać swoich piór. Lubi orzeszki. Bracia Wezuwiusz pomalowali go kiedyś na zielono.
 • Tedniedźwiedź polarny z zoo, jest samotny. Występuje epizodycznie.
 • Shelly – samica strusia. Ma niebieskie oczy. Była zakochana w Rico i próbowała pozbyć się Perky. Lubi petunie, taniec w deszczu i zamkniętą w klatce zwierzynę.
 • Bobry – mieszkają w zoo i są traktowane jak celebryci. W oryginalnej wersji dubbingowej głosów użyczyli im aktorzy z serialu Big Time Rush, a same bobry są parodią występujących w nim postaci, noszą nawet te same imiona, czyli Carlos, James, Kendall i Logan.

Epizodyczne[edytuj | edytuj kod]

 • Manfredi i Johnson – pingwiny, dawni podwładni Skippera, który wielokrotnie wspomina o ich śmierci, za każdym razem podając inną przyczynę. W rzeczywistości obaj żyją (o czym nikt nie wie) i mieszkają w Seaville. Jednak obaj są mocno poszkodowani. Manfredi stracił lewą nogę, ma opaskę na prawym oku i jest usmarowany węglem. Johnson ma wypierzałe, posiniaczone ciało, złamane prawe skrzydło i podbite prawe oko. Ich imiona zostały zaczerpnięte z filmu Stalag 17.
 • Dorisdelfinica, nieszczęśliwa miłość Kowalskiego i siostra Doktora Bulgota. Pingwin wielokrotnie o niej wspomina, jest też widoczna w oddali w odcinku „Nienawiść od pierwszego wejrzenia”. We własnej osobie pojawia się tylko w odcinku „Pingwin, który mnie kochał”.
 • Makskot, którego pingwiny poznały w odcinku „Sąsiad z Księżyca”. Jest brudny i wychudzony, ma wadę wymowy. Cierpi na heterochromię – prawe oko ma niebieskie, a lewe zielone.
 • Maks Kolanko (ang. Chuck Charles, w większości odcinków występuje pod oryginalnym nazwiskiem) – prezenter telewizyjny programu 1. Jego imię i nazwisko w polskiej wersji to nawiązanie do Mariusza Maxa Kolonko. W odcinku Zemsta doktora Bulgota nie umie pływać, natomiast w odcinku Gdy Chucka brak nurkuje w basenie na wybiegu pingwinów. Od dziecka panicznie boi się jednorożców. W odcinku Gdy Chucka brak odkrywa i prezentuje światu całą prawdę o pingwinach, ale nikt mu nie wierzy.
 • Frankygołąb. Mówi z charakterystycznym nosowym akcentem. Nienawidzi pana komisarza z powodu jego negatywnej opinii o gołębiach.
 • Żarłok (ang. Hunter) – młoda samica lamparta morskiego. Mieszka na Antarktydzie. Występuje w odcinku „Operacja: Antarktyda”, gdzie zaprzyjaźniła się z Szeregowym. Jej ojciec jest przywódcą stada lampartów morskich.
 • Elmerpies, który porwał Morta, a później zaprzyjaźnił się z Maksem.
 • Luluszympansica, która przybyła do zoo w Central Parku z Hoboken z powodu remontu jej starej klatki w odcinku „Zakochana małpa”. Była obiektem zalotów Edka.
 • Kitkasokół wędrowny. Pojawia się w odcinku „Sokół i kocha”, w którym Skipper się w niej zakochuje.
 • Piszczuś Pan (ang. Kid Kazoo) – w dzieciństwie był łobuzem, który straszył zwierzęta swoją piszczałką (szczególnie Burta). Teraz pracuje jako makler, najprawdopodobniej leczył się psychiatrycznie. Pojawia się epizodycznie w wielu odcinkach.
 • Lem·R (Lemmy) – robot, który trafił do zoo w odcinku „Powrót Mechalemura”, by skopiować i zakodować w twardym dysku ruchy Juliana w celu wykorzystania ich podczas podróży na Marsa. Następnie pojawia się w odcinku „Wyobcowany”
 • Antonio – wydra, gra na hiszpańskiej gitarze. Przyjaciel Freda. Jego imię jest nawiązaniem do Antonio Banderasa[6].
 • Żeluś (ang. Jiggles) – żelowata forma życia stworzona przez Kowalskiego w odcinku „Żeluś”. Występuje też w odcinku „Problem z Żelusiem”. Wyglądem i sposobem rozmnażania się parodiuje Slime'a z gry komputerowej Minecraft.
 • Szeregowy Jajko (ang. Private Eggy) – kaczątko wychowane przez pingwiny jeszcze jako jajo. Przez Juliana nazywany jest JJ (ang. Julien Junior). Na imię ma najprawdopodobniej Jeremy.
 • Bradley, Samuel i Ramona – rodzeństwo Szeregowego Jajka.
 • Kaczka – matka Szeregowego Jajko i trójki jego rodzeństwa.
 • Pervis McSlade – komisarz do spraw ogrodów zoologicznych. Pingwiny bardzo go szanują. Bardzo lubi wszystkie zwierzęta z wyjątkiem gołębi, które uważa za brudne i roznoszące zarazki szkodniki. Jest łysy, ale nosi tupecik.
 • Buck Rockgut – pingwin, który obsesyjnie chce schwytać Czerwonego Wiewióra. Weteran zimnej wojny. Ma zaawansowaną paranoję.
 • Karaczany – pojawiają się w odcinku „Robaki atakują”, gdzie proszą pingwiny o pomoc. Wzbudzają odrazę w Szeregowym, do prawie każdego słowa dodają przedrostek „ziom”. Są przyjaciółmi Rico, lubią głośne imprezy oraz pizzę. Fakt, że są w stanie przetrwać wojnę nuklearną sprawił, że Skipper je polubił.
 • Jim – fotograf, robiący zdjęcia zwierzętom w zoo.
 • Nigel – wujek Szeregowego. Jest brytyjskim szpiegiem, który ma schwytać Czerwonego Wiewióra. W ramach kamuflażu zgrywa przed pingwinami ślamazarnego głupka. Mówi z brytyjskim akcentem. Jako postać parodiuje Jamesa Bonda.
 • Gustaw „Gus” Babushka – rosyjski hydraulik i budowniczy. Naprawia szkody poczynione w zoo przez pingwiny. Jego motto brzmi: „Jak już koniecznie musisz coś zrobić, rób po swojemu”. Urodził się w 1962 roku w Petersburgu. Zdobył srebrny medal w podnoszeniu ciężarów reprezentując ZSSR w 1979 roku. Uwielbia kanapki z salcesonem. Często rozmawia ze swoimi bicepsami, mówi na nich „chłopcy”.
 • Shawna – piękna asystentka weterynarza występująca w odcinku „Miłość boli”. Zakochuje się w niej Szeregowy.
 • Bella von Bueno – krytyk sztuki z odcinka „Czarodziejski pędzel”. Arogancka, potrafi dostrzec nawet najmniejszy szczegół.
 • Ronald – uczeń, który chciał napisać wypracowanie o pingwinach w odcinku „Szkolna wycieczka”.
 • Święty Mikołaj – pojawia się w odcinku „Przedświąteczna gorączka”. Ma dobre stosunki z Julianem (łączą ich wydarzenia z filmu Madagwiazdka).
 • Mamaopos, który opiekował się pingwinami w odcinku „Matczyna miłość”.
 • DOD – ptak dodo sklonowany przez Kowalskiego przy użyciu cząstki Higgsa[a]. Występuje w odcinku „Zagrożony gatunek”. Lubi ryzyko i adrenalinę. Z jego kodu DNA zniknął czynnik odpowiedzialny za strach, ponieważ dronty dodo nie miały żadnych naturalnych wrogów.
 • Gladys – starsza pani, która dokarmia zwierzęta w zoo. Ma na pieńku z Alice, która nie lubi, gdy goście karmią zwierzęta. Z racji słabego wzroku myli lemury z kotami. Posiada fretkę domową o imieniu Zoe, którą karmi i utrzymuje tylko dlatego, że myśli, iż jest kotem. Jest lubiana przez zwierzęta w zoo.
 • Zoefretka domowa należąca do Gladys. Gdy Julian został kiedyś przez przypadek wzięty za Gladys przez kota i wzięty do jej domu, ten zakochał się w niej.
 • Generał Xin-Jenmakak japoński, legendarny mistrz sztuk walki, na którym wzoruje się Skipper. Pojawia się w odcinkach „Powrót zemsty doktora Bulgota” i „Operacja: Jednorożec Apokalipsy” jako duch.
 • Alexlew, który kiedyś mieszkał w Central Parku. Jeden z głównych bohaterów serii Madagaskar. Pojawia się gościnnie w odcinku „Powrót zemsty doktora Bulgota” jako wizja Skippera.
 • Dale – ślimak z odcinka „Arcywróg”.
 • Bonie Chang – prezenterka pogody.
 • Babcia Wiewiórka – wiewiórka z odcinka „Zaginiony skarb Złotego Wiewióra”. Wie bardzo dużo o owym legendarnym skarbie i posiada paranormalne zdolności.
 • Pani Trevor – nauczycielka Ronalda.
 • Młoda fossa – przyjechała do zoo w odcinku „Terror z Madagaskaru”.
 • Dr. Peary – zoolog. Pojawia się w odcinku „Mniej niż zero”, gdzie bada pingwiny.
 • Łukaszek (ang. Archie) – szop pracz mieszkający w Parku. W odcinku „Maska szopa” okrada mieszkańców ZOO udając, że rozdaje łupy najbiedniejszym w parku, pod pseudonimem Le' Łucznik.
 • Bobek – dostawca pizzy pracujący w Tony's Pizza. Pojawia się w odcinku „Operacja: Dobry uczynek”.
 • Wujek Andrzej – pingwin, który został zjedzony przez lwa morskiego w filmie przyrodniczym przyniesionym przez Skippera w odcinku „Bombowa rozrywka”. Mieszkał na Antarktydzie, najprawdopodobniej był rodziną Szeregowego.
 • Pit Peters – prezenter telewizyjny, który w odcinku „Gdy Chucka brak” zastąpił Chucka Charlesa.
 • Maurice – pracownik zoo. Występuje w odcinku „Maurice idzie spać”.
 • Lamparty morskie – występują w odcinku „Operacja: Antarktyda”. Uwielbiają jeść pingwiny.

Antagoniści[edytuj | edytuj kod]

 • Doktor Bulgot (ang. Dr Blowhole) – delfin butlonosy, najgroźniejszy wróg pingwinów. W rzeczywistości ma na imię Francis i jest bratem delfinicy Doris (mimo że jest innym gatunkiem delfina niż ona). Tak samo jak Kowalski, jest geniuszem nauk ścisłych. Na lądzie porusza się dzięki Segwayowi HT. Do walki wykorzystuje homary, którymi dowodzi. W przeszłości mieszkał w Coney Island i był zmuszany do skakania przez płonącą obręcz, przez co nienawidzi gatunku ludzkiego. Nienawidzi również pingwinów, które udaremniają jego plany zniszczenia ludzkości. Prawdopodobnie stracił prawe oko, gdyż zakrywa je metalowy monokl z laserem. Na oczodole ma bliznę niewiadomego pochodzenia, która biegnie od czoła do policzka. Ma delikatną skórę, ładnie śpiewa.
 • Król Szczurów (ang. The Rat King) – szczur laboratoryjny, który w wyniku mutacji zyskał siłę i ogromną masę. Jest szefem szczurów ze ścieków i wrogiem pingwinów. Mieszka w ściekach, ma rzadką chorobę skóry. Najczęściej występujący antygonista w serialu
 • Oficer X – pracował w Miejskich Służbach Weterynaryjnych i Sekcji Strzyżenia Trawników. Miał obsesje na punkcie łapania bezpańskich zwierząt. Nie zdradzono jego imienia, sam też go nie zna (nie został o tym poinformowany przez swoją matkę gdyż jest ściśle tajne). Gdy z powodu Pingwinów wyrzucono go z pracy, wielokrotnie próbował znaleźć sobie inną, za każdym razem jednak tracił ją przez Pingwiny, przez co pała do nich silną nienawiścią. Umie jeść chińskimi pałeczkami i pokonać Joeya w walce wręcz. Jest czarnoskóry, nosi brodę i okulary przeciwsłoneczne. Ludzie śmieją się z jego obsesji na punkcie pingwinów.
 • Hansmaskonur pochodzący z Danii, a przebywający w zoo w Hoboken. Jest śmiertelnym wrogiem Skippera od czasu, gdy przyczynił się do tego, że pingwin stał się w Danii wrogiem publicznym nr 1.
 • Czerwony Wiewiór (ang. Red Squirrel) – ruda wiewiórka, geniusz zła. Nosi opaskę na lewym oku. W wersji oryginalnej mówi z rosyjskim akcentem, jest karykaturą komunizmu. Ukrywał się pod ziemią, co wywołało u niego fotodermatozę. Nie ma sług, lecz zapomina o tym, czasem wydając im polecenia. Uwielbia orzechy i żołędzie.
 • Bliźniaki Wezuwiusz – dwaj niesforni chłopcy, którzy lubią znęcać się nad zwierzętami. W odcinkach „Noc Wezuwiuszów” i „Zwierzęta domowe” są głównymi wrogami. Pochodzą z bogatej rodziny i są strasznie rozpuszczeni. Lubią komiksy z superbohaterami. Mieszkają w najelegantszym apartamentowcu w Nowym Jorku.
 • Savioboa dusiciel, bardzo żarłoczny i złośliwy. W serialu jest przedstawiony jako znacznie większy niż prawdziwe węże tego gatunku. Mówi z syczącym akcentem. Pojawia się w odcinkach „W uścisku boa”, „Boa Mściciel”, „Wymarzone wakacje”, a także „Terror z Madagaskaru”.
 • Sokółsokół wędrowny, który porwał Króla Juliana w odcinku „Sokół i Kocha”.
 • Kosmiczna kałamarnica (ang. Space Squid, w polskiej wersji językowej padają też określenia Mątwa i Ośmiornica) – kosmiczne stworzenie podobne do kałamarnic. Wrogo nastawione do Ziemi i jej mieszkańców. Pochodzi z Marsa. Jest bardzo niebezpieczna, a gdyby miała rozwinięte zręczne dłonie, nie dałoby się jej pokonać.
 • Cecyl i Cegła – dwaj włamywacze. Cecyl jest chudy i sprytny, natomiast Cegła – wielki i silny, ale głupi. Cecyl był w szkole kapitanem drużyny szermierczej.
 • Stacy i Beckyborsuki. Mówią bardzo szybko i niegramatycznie oraz używają slangu młodzieżowego. Występują w odcinkach „Borsucza siła” i „Tunel miłości”.
 • Clemson – psychopatyczny i żądny władzy lemur niebieskooki z zoo w Hoboken. Często rozmawia sam z sobą. Przez jakiś czas mieszkał w zoo na Manhattanie, gdzie próbował pozbawić Juliana władzy.
 • Mała Stopa – złe alter ego Marlenki. Ujawnia się za każdym razem, gdy Marlenka opuści teren zoo.
 • Króliki – pojawiają się w odcinku „Operacja: Zmień Sąsiada”. Są bezwzględnie oddane Julianowi i nie dopuszczają do niego Morta.
 • Pancernik de Kitpancernik, który pojawia się w odcinkach „Pan Talon” oraz „Podkopany dołek”. Kiedyś był mistrzem gry w minigolfa i rywalem Pana Talona (Szeregowego).
 • Frances Alberta – dyrektorka zoo w Hoboken. Twierdziła, że zwierzęta są niehigieniczne i z tego powodu zastąpiła je biomechanicznymi androidami.
 • Świstaki – wrogowie pancernika de Kita. Pojawiają się w odcinku „Podkopany dołek”.
 • Kwoka – występuje w odcinku „Kura mózgowa” oraz „Test na szefa”. Jest bardzo inteligentna. Poprzez obliczenia potrafi przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości.
 • Parkerdziobak, płatny zabójca wynajęty przez Bulgota w odcinku „Pingwin, który mnie kochał”.
 • Biała Wdowa (ang. White Widow) – małpiatka-albinoska. Buck Rockgut wspominał o niej w odcinku „Nasz człowiek w Greferbergerstanie”.
 • Rhonda – samica morsa (w polskiej wersji jest lwem morskim), która była współlokatorką Marlenki w odc. „Sublokatorka”. Agentka doktora Bulgota, która ukradła wynalazek Kowalskiego. Jest grubiańska i niechlujna.
 • Szerszenie – złośliwe owady mieszkające w Parku.
 • Okoń żmijogłowy – drapieżna ryba, która siała postrach w stawie w odcinku „Potwór z głębin”.
 • Kuchikukan (z jap. Niszczyciel) – demon z odcinka „Operacja: Jednorożec Apokalipsy”, który wniknął w zabawkowego jednorożca Szeregowego. Zwany jest też Niszczycielem Światów. Jego śmiertelnym wrogiem był generał Xin-Jen.
 • Homary – pomocnicy Doktora Bulgota.
 • Szczury – poddani Króla Szczurów.
 • Szef duńskiej ochrony – przywódca ochroniarzy w duńskim konsulacie. Mówi z wyraźnym duńskim akcentem. Pojawia się w odcinku „Idealny dzień”.
 • Ochroniarze – poddani szefa duńskiej ochrony.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. W czasie tworzenia tego odcinka jej istnienie nie było jeszcze naukowo potwierdzone, więc jest przedstawiona karykaturalnie i prześmiewczo.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Marlene – Dreamworks Animation Wiki
 2. Odcinki „Mistrz kierownicy” i „Gorzka prawda”
 3. Odcinek „Zoo Tube”
 4. Odcinek: „Porządek musi być”
 5. Odcinek: „Nawiedzone zoo”
 6. Antonio – Dreamworks Animation Wiki