Lista programów TVP Info

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
TVP Info logo.svg

Lista programów telewizyjnych emitowanych przez stację TVP Info.

Serwis Info[edytuj | edytuj kod]

Podstawowy program informacyjny TVP Info, emitowany przez cały dzień. Program prezentuje najświeższe informacje z kraju i ze świata w formie reportaży, relacji reporterów, czy rozmów z gośćmi. Serwis emitowany jest w trzech pasmach, prowadzony przez różnych prezenterów (czasem przez ich duety).

Sport Info[edytuj | edytuj kod]

Krótki program, który przedstawia informacje sportowe dnia. Prowadzą Sylwia Dekiert, Robert El Gendy, Maciej Jabłoński, Rafał Patyra, Piotr Sobczyński, Marcin Rams, Mariusz Jankowski, Maciej Adamiak i Jan Piasecki. Od stycznia 2015 jako oddzielny program nadawany wyłącznie w weekendy. W dni powszednie ukazuje się w ramach Serwisów Info. Informacje sportowe przedstawiane są także na zakończenie Info Wieczoru.

Pogoda Info[edytuj | edytuj kod]

Informacje o aktualnej pogodzie w kraju i w Europie. W weekendy na antenie TVP Info jest nadawana pogoda wyjazdowa, czyli przedstawienie ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych w różnych zakątkach Polski, czyli gdzie warto wypoczywać w kraju. Prowadzą Marzena Kawa, Waldemar Dolecki, Ziemowit Pędziwiatr, Monika Andrzejczak, Marzena Słupkowska, Mariusz Kłopecki, Celestyna Grzebyta i Aleksandra Kostka

Biznes Info[edytuj | edytuj kod]

Magazyn, w którym przedstawiane są informacje gospodarcze. Po nich następuje rozmowa z gościem na wybrany temat. Program jest emitowany od poniedziałku do piątku podczas Serwisu Info o 12.30 i 15.00. Do 23 czerwca 2017 emitowany był o 19:15 jako osobny program[1].

pasmo Poranek Info[edytuj | edytuj kod]

Pasmo poranne emitowane codziennie między 5.55 a 10.00 (w sobotę do 9.00, a w niedzielę do 9.45). Prowadzone przez trzy osoby – dwóch gospodarzy Poranka i prezentera Serwisów Info. Podczas programu oprócz serwisów emitowane są także pogoda, przegląd prasy oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi. W paśmie tym są nadawane również:

 • Minęła 8 – program publicystyczny nadawany o 8.10, emitowany jest od poniedziałku do piątku. Prowadzący Adrian Klarenbach i Krzysztof Świątek. Zastąpił program Gość poranka.
 • Powitanie - poranek – zapowiedź wydarzeń i programów w Poranku Info, emitowana codziennie o 5.55

pasmo Info Dzień[edytuj | edytuj kod]

Pasmo popołudniowe z Serwisami Info, emitowanymi co pół godziny między 10.30 a 16.00 (w weekendy zwykle co godzinę) oraz o 17.32. Serwis o 16.00 tłumaczony jest na język migowy. Tłumaczą na zmianę Tomasz Smakowski, Paweł Żurawski i Mariola Kozłowska-Nowak. W pasmie emitowane są także następujące programy:

 • Panorama Info – główny program informacyjny TVP Info, podsumowujący pasmo Info Dzień, emitowany codziennie o 16.00,
 • Teleexpress – nadawany codziennie o godzinie 17:00, równocześnie do emisji w TVP1.
 • Teleexpress Extra – rozwinięcie najważniejszych tematów Teleexpressu, nadawany bezpośrednio po jego zakończeniu - codziennie o 17.15[2].
 • Panorama – program informacyjny emitowany codziennie o 18.00, równocześnie emitowany w TVP2.
 • O co chodzi – program publicystyczny, w którym prowadzący - Magdalena Ogórek, Jacek Łęski, Tadeusz Płużański, Krzysztof Skowroński i Bronisław Wildstein rozmawiają z zaproszonym gościem na wybrany temat dnia. Program emitowany jest od poniedziałku do piątku o 17.32. Program zastąpił programy "Cztery strony" i "24 minuty"[3].
 • Widziane z Polski - program o tematyce zagranicznej widzianej z polskiej perspektywy emitowany jest od poniedziałku do piątku o 18:43 (wcześniej o 23.55) Program prowadzą dziennikarze redakcji zagranicznej TVP INFO (m.in.: Arleta Bojke, Marcin Czapski, Marcin Przasnek i Marta Radziach).

pasmo Info Wieczór[edytuj | edytuj kod]

Pasmo wieczorne, w którym oprócz codziennych Serwisów Info o 18.50, 19.20, 22.25 i 24.10, nadawane są następujące programy:

 • To jest temat – program realizowany na żywo z miejsca wydarzenia, które danego dnia przykuło uwagę widzów. Poruszane w nim są głównie tematy społeczne. Emitowany od poniedziałku do piątku o 19.00[4] (wcześniej o 18.00, 18.30 lub 17.32). Głównymi prowadzącymi program są Przemysław Adamski z TVP3 Katowice oraz Marcin Rosiński z TVP3 Wrocław. Od marca do maja 2017 emitowany pod nazwą Temat dnia.
 • Wiadomości  – główne wydanie programu emitowane codziennie o 19:30, nadawane równocześnie w TVP1.
 • Gość Wiadomości – program publicystyczny, prowadzony przez prezenterów głównego wydania Wiadomości TVP1. Jest w nim rozwijany najważniejszy temat, który przedstawiono wcześniej w serwisie informacyjnym Jedynki. W magazynie pojawiają się rozmowy dotyczące polityki, gospodarki, kultury czy spraw społecznych. Emisja codziennie o 19.57.
 • Minęła dwudziesta – główny program publicystyczny TVP Info; prowadzący program rozmawia z uczestnikami wydarzeń oraz ekspertami i komentatorami życia publicznego, emitowany od poniedziałku do czwartku oraz w soboty i niedziele o 20.12.
 • Nie da się ukryć – codzienny program publicystyczny[5], w programie pokazywane są materiały reporterów TVP, mające szerzej omawiać wydarzenia z ostatnich dni. Emitowany codziennie o 21.00[6]. Prowadzącymi są Piotr Pawelec i Rafał Wolski[7].
 • Studio Lotto – losowanie gier liczbowych Totalizatora Sportowego, emitowane codziennie o 21.40.
 • W tyle wizji – program publicystyczno-satyryczny komentujący bieżące wydarzenia z kraju i ze świata z udziałem znanych dziennikarzy i publicystów pod redakcją Marcina Wolskiego. Program emitowany jest od poniedziałku do piątku o 21.50[8].
 • W tyle wizji Extra – kontynuacja programu publicystyczno-satyrycznego, w którym większy udział stanowią rozmowy telefoniczne z widzami na wybrany temat dnia. Program emitowany jest od poniedziałku do piątku o 22.30.
 • Info Wieczór – podsumowanie najważniejszych informacji dnia emitowane codziennie w fleszu o 21.28 i głównym wydaniu o 23.00.
 • W akcji – program pokazuje pracę policji, ratowników i innych służb, które interweniują, by ocalić życie innych. Program nadawany jest od poniedziałku do piątku o 23:30. Prowadzą Jacek Cholewiński i Marek Durmała. Od lutego 2018 w soboty i niedziele są emitowane weekendowe wydania programu nadawane z reżyserki kanału.
 • Widziane z Polski - program o tematyce zagranicznej widzianej z polskiej perspektywy emitowany jest od poniedziałku do piątku o 23.55 i trwa 10 minut. Program prowadzą dziennikarze redakcji zagranicznej TVP INFO (m.in.: Arleta Bojke, Marcin Czapski, Marcin Przasnek i Marta Radziach).

Pozostałe programy[edytuj | edytuj kod]

 • Bez retuszu – program publicystyczny z udziałem publiczności, prowadzony od 11 września 2016 przez Michała Adamczyka, nadawany w niedzielę o 21.50[9]. Do 24 lipca 2016 prowadzącym program był Marek Czyż. Program emitowany jest od 18 maja 2014[10].
 • Forum – program publicystyczny, do którego zapraszani są politycy wszystkich klubów parlamentarnych, emitowany w piątek o 20.12. Od 2007 roku nadawany w TVP Info, wcześniej emitowany na antenie TVP1. Program obecnie prowadzi Adrian Klarenbach. Wcześniej program prowadzili m.in. Sławomir Mokrzycki, Jarosław Kulczycki, Joanna Lichocka, Marek Czyż, Karolina Lewicka i Maciej Wąsowicz.
 • Kościół z bliska – Program o tematyce religijnej. Informacje o katolickim świecie, o sytuacji Kościoła Powszechnego oraz Kościoła w Polsce, a także o nowoczesnym Kościele – mecenasie wydarzeń kulturalnych, instytucji zaangażowanej w edukację i wychowanie w rodzinie. Nadawany jest w niedzielę o 15.30[11]. Program prowadzą Miłka Skalska, Urszula Boruch i Małgorzata Steckiewicz.
 • Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem – program publicystyczny, w którym z zaproszonym gościem rozmawiają przedstawiciele młodzieżówek partyjnych. 1 września 2013 został przeniesiony do TVP3 (do 2 stycznia 2016 TVP Regionalna), 14 stycznia 2017 powrócił na antenę TVP Info[12]. Nadawany jest w sobotę o 18.30[13]. Prowadzącym program jest Sławomir Mokrzycki i Małgorzata Opczowska.
 • Magazyn śledczy Anity Gargas – cotygodniowy program bezkompromisowej dziennikarki, która prześwietla najskrytsze tajemnice władzy różnych szczebli i ujawnia wszelkie nadużycia oraz przypadki łamania prawa. Autorka idzie tropem patologicznych układów na styku polityki i biznesu, zgłębia afery z pierwszych stron gazet oraz skandale o zasięgu lokalnym, docierając do nieznanych wcześniej dokumentów i świadków zdarzeń[14]. Program jest emitowany w niedziele o 23.30. Jest to powtórka programu TVP1, emitowanego w środy.
 • To jest temat – program realizowany na żywo z miejsca wydarzenia, które danego dnia przykuło uwagę widzów. Poruszane w nim są głównie tematy społeczne. Emitowany w niedzielę o 15:00. Głównymi prowadzącymi program są Przemysław Adamski z TVP3 Katowice oraz Marcin Rosiński z TVP3 Wrocław. Od marca do maja 2017 emitowany pod nazwą Temat dnia.
 • Prawdę mówiąc – program emitowany od 3 września 2011[15] prowadzony naprzemiennie przez Kamilę Drecką i Krzysztofa Ziemca. Autorzy zapraszają widzów na spotkanie z ludźmi wybitnymi, którzy ukształtowali polskie myślenie o świecie. Program emitowany jest w niedzielę o 18.30.
 • Salon dziennikarski – w trwającym około 40 minut programie dziennikarze z różnych mediów, przede wszystkim wPolityce.pl, „Sieci” i „Idziemy”, omawiają wydarzenia minionego tygodnia. Program prowadzą na zmianę Jacek i Michał Karnowscy. Program jest emitowany od 3 września 2016 w sobotę o 9.15[16].
 • Studio Polska – program realizowany na żywo w budynku Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Nie w obecności publiczności stanowiącej milczące tło, ale z realnym, pełnoprawnym udziałem wszystkich uczestników, którzy wyrażą na to ochotę i przyjmą reguły debaty. Program emitowany jest od 30 kwietnia 2016[17] w sobotę o 21.50[18]. Program prowadzą Katarzyna Matuszewska, Magdalena Ogórek i Jacek Łęski.
 • Studio Wschód – cotygodniowy program publicystyczny poświęcony wydarzeniom rozgrywającym się na terenie byłego ZSRR – poczynając od Państw Bałtyckich na krajach Azji Centralnej kończąc. Program prowadzi Maria Przełomiec – wieloletnia korespondentka BBC, specjalistka od spraw Europy Wschodniej. Program emitowany w sobotę o 17.32[19].
 • Studio Zachód - cotygodniowy program publicystyczny, zaproszeni koście w studiu i w Brukseli komentują wydarzenia ze świata. Program prowadzą Dominika Ćosić i Krzysztof Ziemiec. Program nadawany jest w niedzielę o 18:30.
 • Woronicza 17 – program publicystyczny z udziałem polityków prowadzony przez Michała Rachonia, emitowany w niedzielę o 9.50.

Dawniej nadawane programy TVP Info[edytuj | edytuj kod]

 • 5×5 – program Jacka Łęskiego, w którym było przedstawiane i omawiane pięć reportaży o tematyce gospodarczej, każdy z nich trwał pięć minut. Program był emitowany w poniedziałek o 19.20 od 6 marca do 12 czerwca 2017[20].
 • 24 minuty – autorski program publicystyczny Krzysztofa Skowrońskiego, nadawany w poniedziałek o 18.00 od 7 marca 2016 do 26 czerwca 2017[21]. Program został zastąpiony przez program publicystyczny "O co chodzi"[3].
 • 7 dni świat – przegląd wydarzeń międzynarodowych, autorstwa Andrzeja Turskiego, emitowany był w niedzielę o 21.15. Z powodu śmierci Andrzeja Turskiego został zdjęty z anteny. Program ostatni raz wyemitowano 28 grudnia 2013.
 • Antysalon Ziemkiewicza – dziennikarski komentarz tygodnia. O najistotniejszych problemach politycznych i społecznych minionego tygodnia rozmawiali znani dziennikarze i publicyści. Uczestnicy programu analizowali nie tylko, co się już w polityce wydarzyło, ale również przyglądali się mechanizmom polskiej sceny politycznej, które dopiero w przyszłości mogły kształtować naszą rzeczywistość. Nadawany był w niedzielę o 10.00.
 • Było, nie minęło – program historyczny, autorstwa Adama Sikorskiego, emitowany w sobotę o 15.00. Od 28 lutego 2014 nadawany w TVP Historia.
 • Debata po europejsku – magazyn publicystyczny prowadzony przez Macieja Zakrockiego. Program ukazywał się raz w miesiącu w soboty o 18.00. Ostatnie wydanie programu wyemitowano 26 marca 2016[22].
 • Debata TVP Info – program publicystyczny prowadzony przez Annę Grabowską, nadawany w sobotę o 13.30, co 2 tygodnie. Ostatnie wydanie programu wyemitowano 24 czerwca 2017[23].
 • Debata trójstronna – program publicystyczny prowadzony przez Annę Grabowską, nadawany w sobotę o 13.30, co 2 tygodnie (w wakacje raz w miesiącu o 13.30). Ostatnie wydanie programu wyemitowano 3 grudnia 2016[24].
 • Dziś wieczorem – program publicystyczny prowadzony przez prezenterów głównego wydania Wiadomości TVP1. Jest w nim rozwijany najważniejszy temat, który przedstawiono wcześniej w serwisie informacyjnym Jedynki. W magazynie pojawiają się rozmowy dotyczące polityki, gospodarki, kultury czy spraw społecznych. Emisja od poniedziałku do piątku o 19.57 oraz w sobotę i niedzielę o 19.53. Po raz pierwszy program wyemitowano 1 września 2013. Od listopada 2016 funkcjonuje pod nazwą Gość Wiadomości[25].
 • Cztery strony – rozmowa z gościem, emitowana od wtorku do piątku o 18.30. Ostatnimi prowadzącymi byli Krzysztof Świątek, Weronika Zaguła, Wojciech Mucha i Piotr Pałka. Prowadzący w autorskiej rozmowie dokonują analizy najważniejszych wydarzeń mijającego dnia. Program emitowany z przerwą wakacyjną od marca 2016 do czerwca 2017. Program został zastąpiony przez program publicystyczny "O co chodzi"[3].
 • Echa stadionów – podsumowanie informacji sportowych tygodnia, emitowane w poniedziałek o 23.30, będące powtórką z TVP Sport. Program prowadzą prezenterzy TVP Sport, obecnie emitowany jest tylko na tym kanale. W programie największy nacisk pokładano na rywalizację w grach zespołowych. W czasie rozgrywek Ekstraklasy w piłce nożnej zastępowany był programem Gol Extra – magazyn Ekstraklasy.
 • Ekonomia i rynek – magazyn TVP Info i Rzeczpospolitej. Emitowany w dni robocze o 22.15. Podsumowywano w nim dzień na polskich i zagranicznych rynkach. W programie znajdowały się informacje gospodarcze z kraju i świata, kursy walut oraz najnowsze prognozy gospodarcze.
 • Etniczne klimaty – program o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz imigrantach. Emisja odbywała się co sobotę, z wyjątkiem ostatniej soboty miesiąca, o 14.45.
 • Extra Świat – program prezentujący ciekawostki z zagranicy. Emitowany w dni robocze o 17.32 i 19.30. Prowadzili Sandra Meunier, Marcin Przasnek, Magdalena Foremska, Arleta Bojke i Piotr Kućma. Program emitowany był do 31 maja 2017.
 • Głos mediów – magazyn publicystyczny, podczas którego zaproszeni do studia dziennikarze wspólnie komentują otaczającą rzeczywistość oraz aktualnie występujące problemy społeczne. Prowadzi Jacek Cholewiński, program nadawany w niedzielę o 11.10.
 • Godzina po godzinie – podsumowanie wydarzeń mijającego dnia i zapowiedź tego, co się wydarzy dnia następnego, czas trwania ok. 40 minut, emisja codziennie o 22.55 (z wyjątkiem czwartku i niedzieli - wtedy program był nadawany o 23.15)[26]. Ostatni program wyemitowano 29 lutego 2016. Został zastąpiony programem Studio świat.
 • Gol Extra – magazyn piłkarski, emitowany w poniedziałek o 23.30 w czasie rozgrywek Ekstraklasy w piłce nożnej, poświęcony wydarzeniom bieżącej kolejki. Obecnie program nadawany jest w TVP1.
 • Gość Poranka – poranna rozmowa polityczna emitowana o 6.45, 7.45 i 8.15 (od poniedziałku do piątku), 7.40 i 8.40 (w sobotę) i 7.40 (w niedzielę). Gospodarzem programu od poniedziałku do piątku jest Adrian Klarenbach a w sobotę i niedzielę prowadzący Info Poranek.
 • Gość Dnia – popołudniowa rozmowa polityczna emitowana od poniedziałku do piątku o 15.30 przed Serwisem Info Dzień. Program prowadzili Adrian Klarenbach i Michał Rachoń. Program emitowany od 1 września 2016 do 20 października 2016[27].
 • Info Dziennik – podsumowanie całego dnia, nadawane od poniedziałku do środy i w piątek o 22.30 oraz w czwartek o 23.15 (w wakacje o 22.30 od poniedziałku do piątku) do 30 sierpnia 2013. Zastąpiony przez Panoramę dnia.
 • Infoexpress – kilkuminutowy program zawierający najważniejsze informacje z kraju i ze świata; program nadawany był bez prezentera; formą przypominał Teleexpress TVP1; emitowany od poniedziałku do piątku o 20.45 (w wakacje o 20.00) do 30 sierpnia 2013.
 • Info Dzień – podsumowanie serwisów Info Dnia, prowadzone przez parę gospodarzy pasma. Nadawany od poniedziałku do piątku o 15.30. W weekendy o 16.00, prowadzony przez jednego prezentera. Emitowane do 31 maja 2017.
 • Info Kraj - program informacyjny emitowany od poniedziałku do piątku o 19.00, każde wydanie trwało 25 minut, prowadzącymi były dziennikarki Panoramy Marta Budzyńska-Giersz, Joanna Bukowska-Kasprzak i Magdalena Stankiewicz. W programie prezentowano materiały dziennikarzy z ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Program emitowano od 2 września 2016 do 4 stycznia 2017[28].
 • Info Kultura - serwis prezentujący najważniejsze wydarzenia kulturalne, nadawany w poniedziałek i czwartek o 16.10, prowadzony przez Klaudię Carlos. Emitowany do 29 maja 2017.
 • INFO Newsroom – program ukazujący kulisy pracy dziennikarzy, realizowany w newsroomie TVP Info, prowadzony przez Jerzego Kisielewskiego. Program emitowany był o 21.15 na początku w środę, później w niedzielę, a w ostatnim okresie w sobotę (z przerwą wakacyjną). Pierwsze wydanie wyemitowano 4 września 2013, a ostatnie 23 kwietnia 2016.
 • INFOrmacje – serwis informacyjny prawie niczym nie różniący się od zwykłych serwisów Info. Poprzednik programu Info dzień. Program pojawił się w ramówce 1 września 2013 i był emitowany początkowo dwa razy dziennie - o 16.00 i 19.00, a następnie raz dziennie o 18.50 aż do marca 2015, gdy stał się zwykłym Serwisem Info.
 • INFORozmowa – rozmowa Jana Ordyńskiego w studiu z zaproszonym gościem na najważniejsze tematy dnia. Program emitowany od poniedziałku do piątku o 19.10, od 1 września 2013 do 18 stycznia 2016.
 • Info świat - serwis informacyjny prezentujący najważniejsze wydarzenia z zagranicy. Program był emitowany w czasie Info poranka oraz serwisów w Info dniu. Prowadzili redaktorzy zagraniczni TVP Info.
 • Info Tydzień - program podsumowujący informacje z mijającego tygodnia, nadawany w niedzielę o 18.30 w wakacje lub o 11.30 w pozostałym czasie. Program początkowo trwał 23 minuty, później skrócono go do kilkunastu minut. Program prowadzili na zmianę Agata Biały-Cholewińska i Bartłomiej Maślankiewicz[29].
 • Istota – Bogumił Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego", przeprowadza wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin oraz osobami, których dokonania mogą stać się inspirujące dla innych. Zamierzeniem autora jest głębsze przedstawienie tematu, aby - nawiązując do tytułu programu - dotknąć istoty sprawy. Program emitowany w niedzielę o 13.30, nadawany jest z przerwą wakacyjną. Program był emitowany od 5 czerwca 2016 do 11 czerwca 2017[30].
 • Jan Pospieszalski: Bliżej – talk-show Jana Pospieszalskiego, nadawany w czwartek o 22.30 (nie był emitowany w wakacje). Ostatni program nadano 25 lutego 2016. Program zakończono w związku z reaktywacją w TVP1 programu Warto rozmawiać.
 • Kod dostępu – cotygodniowa rozmowa Barbary Czajkowskiej z gościem o aktualnych wydarzeniach politycznych i gospodarczych, nadawana w piątek o 21.15 (z przerwą wakacyjną). Ostatni program nadano wyjątkowo w nocy 28 lutego 2016.
 • Konfrontacje – autorski program Przemysława Szubartowicza, emitowany był od 3 września do 17 grudnia 2013 we wtorek o 21.15. Ponownie był nadawany od 30 marca 2014 do 24 kwietnia 2016, tym razem w niedzielę o 19.30.
 • Komentarze Kraj – program emitowany był codziennie o 12.00 i 14.00. Komentowane były w nim najważniejsze informacje z kraju. Do studia zapraszani byli goście – dziennikarze, publicyści, politycy.
 • Kuchnia z Wiejskiej – magazyn opowiadający o polityce, autorstwa Karoliny Lewickiej, emitowany był w sobotę o 12.00.
 • Kulturalnie proszę – magazyn kulturalny, emitowany był w sobotę o 18.00.
 • Minął dzień - program podsumowujący dzień emitowany codziennie o 22.30 w latach 2007-2010, poprzednik programu Info dziennik. Było to jednocześnie wieczorne pasmo w TVP Info, które zostało zastąpione pasmem Info wieczór.
 • Na czym świat stoi – program składa się z trzech części i obejmuje najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Na początku prowadzący Piotr Górecki skrótowo podsumowuje sytuację na świecie. Następnie prosi o komentarz swojego gościa. Zamiast polityków zaprasza np. uczestników wydarzeń czy młodych pracowników naukowych. Na koniec prowadzący zapowiada kluczowe wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym, które odbędą się w nadchodzących dniach. Program był emitowany w sobotę o 18.30 od 12 września 2015 do 24 czerwca 2017[31].
 • Nie-poważnie – autorski program Pawła Zarzecznego, komentujący bieżące wydarzenia z dozą złośliwości i w krzywym zwierciadle. Prowadzony wspólnie z Jackiem Cholewińskim, emitowany w sobotę, początkowo o 20.15 (trwał 40 minut), potem o 21.15 (trwał 22 minuty).
 • Nie wierzę politykom – program publicystyczny omawiający zjawiska społeczno-polityczne w długofalowej perspektywie. Bieżące wydarzenia przedstawiane są w szerokim kontekście, który pozwala dostrzec w nich symptomy głębszych problemów. Program emitowany był w niedzielę o 19.00.
 • Newsroom program publicystyczny, w którym odbywały się dyskusje o mediach z ekspertami, nadawany był w sobotę o 20.00. Prowadził go Grzegorz Nawrocki.
 • O co chodzi? – program publicystyczny prowadzony przez Rafała Ziemkiewicza. Poruszane były w nim tematy polityczne z minionego tygodnia. Do każdego programy zapraszani byli gościa, publicyści, politycy. Emitowany był w niedzielę o 10.00, od 7 września został zastąpiony programem Antysalon Ziemkiewicza.
 • Panorama dnia - dawna nazwa programu Panorama info z nieco inną formułą i dłuższym czasem trwania. Nazwa ta funkcjonowała do 2 maja 2016.
 • Polska według Kreta – program prowadzony przez Jarosława Kreta, nadawany był w niedzielę o 15.00.
 • Po przecinku – program emitowany był w latach 2014-2016, była to kontynuacja głównego wydania Panoramy w TVP2. W magazynie pojawiały się rozmowy dotyczące polityki, gospodarki, kultury czy spraw społecznych. Program był nadawany codziennie o 18.28. Prowadzącymi byli Hanna Lis, Joanna Racewicz, Marta Kielczyk, Iwona Kutyna i Tomasz Wolny. Program ostatni raz wyemitowano 31 sierpnia 2016.
 • Pożyteczni.PL – magazyn Jolanty Fajkowskiej opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i różne formy aktywności obywatelskiej, emitowany w niedzielę o 5.30.
 • Plus Minus – magazyn gospodarczo-finansowy, w którym były relacjonowane i komentowane najnowsze wydarzenia w gospodarce, na rynkach finansowych, giełdach papierów wartościowych. Prowadził go Tadeusz Mosz. Program emitowany był w czwartek o 21.15.
 • Przegląd wydarzeń tygodnia – podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia, emitowane w niedzielę o 12.00. Prowadził go Mariusz Pietrasik. Ostatni program wyemitowano 28 lutego 2016.
 • Przepis na prawo – program, który przedstawia podstawowe zagadnienia prawne, z jakimi widzowie stykają się na co dzień. Schematy postępowań oraz gotowych rozwiązań prawnych są prezentowane w lekkiej i czytelnej formie, zrozumiałej dla szerokiej grupy widzów. Emitowany początkowo w sobotę o 15.15, a w ostatnim okresie w niedzielę o 12.45 (z przerwą wakacyjną). Program prowadziła Katarzyna Gryga. Program był emitowany od 11 stycznia 2014 do 25 grudnia 2016[32].
 • Puenta – program Dominiki Wielowieyskiej, w którym komentowano się najważniejsze wydarzenie tygodnia w oparciu o materiały archiwalne. Emitowany był w niedzielę o 14.50 od 3 stycznia 2015 do 30 stycznia 2016.
 • Puls Polski – magazyn interwencyjny, oparty na sygnałach wysyłanych przez telewidzów. Przedstawiał problemy bulwersujące lokalne społeczności. W ostatnim okresie emitowany od poniedziałku do piątku o 23.35. We wtorki emitowane było specjalne wydanie "Puls Polski Extra". Ostatni program wyemitowano 30 czerwca 2017[33][34].
 • Punkt widzenia – cotygodniowy program publicystyczny emitowany w sobotę o 16.00. Komentowane były w nim wydarzenia z kraju i ze świata z minionego tygodnia. Do każdego programu zapraszani są publicyści i politycy.
 • Reportaż TVP INFO - cykl reportaży przygotowany przez dziennikarzy TVP. Emitowane są zwykle w sobotę o 15.30 i 18.30.
 • Raport z Polski – program emitowany od 1 września 2013 na antenie TVP3.
 • Reguły gry – program opisujący zawiłości polskiego prawa, które wywołują dolegliwości społeczne. Prowadziła Barbara Czajkowska. Program emitowany od stycznia 2014 do czerwca 2015 co drugą niedzielę o 18.00.
 • Rozmowa dnia – rozmowa z zaproszonym gościem na tematy bieżące, emitowana od poniedziałku do piątku o 15.15, prowadzona przez Jana Ordyńskiego. 1 września 2013 program zastąpiono przez INFORozmowę.
 • Równo-ważni – program Joanny Osińskiej o stosunkach robotniczych (każde wydanie dotyczy innego województwa), nadawany w sobotę o 19.23.
 • Rzeczpospolita babska – prowadząca Małgorzata Steckiewicz omawia bieżące wydarzenia z trzema zaproszonymi kobietami. Program był emitowany w niedzielę o 17.32 od 9 października 2016[35] do 11 czerwca 2017[36].
 • Sąsiedzi – autorski program Barbary Włodarczyk, wieloletniej korespondentki TVP w Rosji. Co tydzień w studiu spotkają się przedstawiciele Polski i krajów sąsiednich. Każdy odcinek będzie dotyczyć jednego tematu, np. motoryzacja, rozwody szefów państw, nostalgia za „komuną”, imigranci, krezusi, bezrobocie. Każdy temat pokazany zostanie na przykładzie Polski i trzech sąsiednich krajów (np. Rosja, Niemcy, Czechy albo Ukraina, Niemcy, Słowacja). Pozwoli to wychwycić podobieństwa i różnice, przełamać stereotypy, uświadomić sobie, jak wygląda Polska na tle swoich sąsiadów. Program był emitowany w niedzielę o 18.30 od 2 września 2013 do 11 czerwca 2017[37].
 • Skazani na sukces – magazyn Iwony Radziszewskiej poświęcony rynkowi pracy, samodoskonaleniu zawodowemu, aktywizacji i przedsiębiorczości, emitowany był w sobotę o 18.30.
 • Sportowa Niedziela - program podsumowujący wydarzenia sportowe dnia. Prowadzony przez gospodarzy TVP Sport. Emitowany był do czerwca 2016 na antenie TVP Info w niedzielne wieczory. Początkowo nadawano o 23.00, następnie o 22.45, w końcu 22.20. Od czerwca 2016 program ten można premierowo zobaczyć w TVP1. W TVP Info od września do października 2016 nadawana była powtórka w nocy z niedzieli na poniedziałek po 2.00.
 • Sportowa Sobota – podsumowanie sobotnich informacji sportowych nadawane w nocy z soboty na niedzielę o 1.15, będące powtórką z TVP Sport. Program prowadzą prezenterzy TVP Sport.
 • Sportowy Wieczór – trwający 15 minut magazyn sportowy emitowany od wtorku do piątku. Premierowa emisja odbywa się nadal w TVP Sport o 23.00. W magazynie omawiane są informacje sportowe minionego dnia.
 • Studio świat – podsumowanie wydarzeń dnia z zagranicy. Prowadzącymi byli Magdalena Foremska, Marta Budzyńska, Arleta Bojke i Piotr Chęciński. Program był emitowany od 1 marca 2016 do 30 grudnia 2016 od poniedziałku do piątku: początkowo o 22.50, następnie o 22.25, a od października 2016 o 23.45[38].
 • Świat i Gospodarka – magazyn podsumowujący wydarzenia tygodnia na świecie i w gospodarce. Nadawany w sobotę o 12.00, do 30 sierpnia 2013, prowadził Piotr Chęciński.
 • Świat i ludzie – cotygodniowy magazyn Piotra Chęcińskiego, dotyczący wydarzeń zagranicznych. Emitowany w sobotę o 11.30.
 • Telekuriermagazyn reporterski, przygotowywany przez dziennikarzy ze wszystkich ośrodków regionalnych. Program emitowany od 1 września 2013 na antenie TVP3.
 • Telenowyny – program o ukraińskiej mniejszości narodowej i imigrantach z Ukrainy oraz stosunkach polsko-ukraińskich. Program emitowany od 1 września 2013 na antenie TVP3.
 • Tu kobiety – magazyn promujący aktywne, ciekawe kobiety, emitowany w sobotę o 10.40. Program prowadziła Beata Jakoniuk-Wojcieszak.
 • Twoja sprawa - magazyn reporterów TVP Info i „Super Expressu”. W programie reporterzy zajmują się problemami, które dotyczą zwykłych ludzi. Każdy temat poruszany w „Twojej Sprawie” jest w dniu emisji opisywany na łamach „Super Expressu” z wyraźną zachętą do oglądania odcinka wieczorem. Emitowany początkowo w środę o 21.15, następnie o 17.40, później o 18.00, a w ostatnim okresie w poniedziałek o 16.30. Program początkowo prowadził Jarosław Kulczycki, a później Konrad Krakowiak. Program był emitowany od 8 stycznia 2014 do 29 maja 2017[39].
 • Twoje INFO – interaktywne pasmo nadawane od 18.00 do 18.25 od poniedziałku do piątku. Emitowane było do końca września 2014. Widzowie mogli łączyć się ze studiem za pomocą telefonu, e-maili, Skype, a także poprzez Facebooka i Twittera. Od października 2014 program ma formułę zwykłego serwisu informacyjnego.
 • Twoje INFO Serwis – serwis informacyjny, emitowany codziennie o 18.00. Program w dni robocze tłumaczony jest na język migowy. Ostatni raz program wyemitowano 31 sierpnia 2016.
 • Tydzień Jacka ŻakowskiegoJacek Żakowski wraz z zaproszonymi do studia gośćmi omawiał bieżące wydarzenia ze świata polityki i gospodarki. Program nadawany był w niedzielę o 20.00 od 3 stycznia 2010 do 2 stycznia 2011.
 • Uwierz w dokument – pasmo programów dokumentalnych, nadawane od 23.20 od poniedziałku do środy i od piątku do soboty, oraz o 23.35 w czwartki. Emitowane było do 1 stycznia 2014.
 • Wiadomości - tzw. boczne wydanie programu o długości 10 minut, emitowane było od poniedziałku do piątku o 12.00 i 15.45 - równocześnie emitowane w TVP1
 • W przerwie – program Włodzimierza Szaranowicza, emitowany był w poniedziałek o 21.15.
 • Wschodnia flanka – program poruszający tematykę szczytu NATO w Warszawie, prowadzony przez Piotra Chęcińskiego i Piotra Góreckiego. Emisja odbywała się o godz. 18.50 od 22 czerwca do 6 lipca 2016[40].
 • W stronę świata – cotygodniowy program podsumowujący wydarzenia na świecie. W studiu rozmowy z gośćmi, ekspertami oraz politykami. Emisja odbywała się w niedzielę o 16.00. Prowadził Michał Adamczyk.
 • Wszystkie strony świata - program, w którym prowadząca - Arleta Bojke podsumowuje najważniejsze wydarzenia tygodnia ze wszystkich kontynentów. W każdym wydaniu omawiany jest inny kontynent. Program emitowany był w soboty o 11.30 od 3 września 2016 do 24 czerwca 2017[41].
 • Z dnia na dzień – program, w którym podsumowywano dzień i zapowiadano co wydarzy się następnego dnia. Emitowany był od poniedziałku do środy oraz od piątku do niedzieli o 22.55, a w czwartek o 23.15. Program nadawany od 2 stycznia 2014 do 1 marca 2015. Prowadzony przez niektórych prezenterów Serwisów Info. Został zastąpiony programem o podobnym charakterze Godzina po godzinie.
 • Zakazane historie - magazyn historyczny, który prowadził Wiesław Bednarz. Emitowany w niedzielę o 18.00. Po raz pierwszy program wyemitowano 11 października 2016, a po raz ostatni 19 marca 2017.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. INFObiznes, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 2. TVP Info szykuje „Teleexpress Extra” [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 3. a b c „O co chodzi” w TVP Info. Prowadzącymi Ogórek, Wildstein, Płużański, Skowroński i Łęski, wirtualnemedia.pl, 14 września 2017 [dostęp 2017-11-23].
 4. Program To jest temat, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 5. Prawie 500 tys. widzów programu „Nie da się ukryć”. TVP Info wygrywa z TVN24 i Polsat News, wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-23].
 6. Nie da się ukryć, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 7. „Nie da się ukryć” będzie emitowane w TVP Info zaraz po „Minęła 20” [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 8. „W tyle wizji” polityka na wesoło od dziś w TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 9. „Bez retuszu” w TVP Info: Michał Adamczyk nowym gospodarzem, późniejsza pora emisji [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 10. Bez retuszu, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 11. Program Kościół z bliska, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 12. „Młodzież kontra…” w TVP Info jednak w soboty, zamiast „Minęła dwudziesta” [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 13. Program Młodzież kontra, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 14. Magazyn śledczy Anity Gargas, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 15. Prawdę mówiąc, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 16. „Salon dziennikarski” będzie realizowany w studiu TVP Info, emisja nadal w stacjach katolickich (wywiad z Michałem Karnowskim) [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 17. Studio Polska, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 18. Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi gospodarzami „Studia Polska” w TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 19. Studio Wschód, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 20. 5x5, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 21. 24 minuty, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 22. Debata po europejsku, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 23. Debata INFO, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 24. Debata trójstronna, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 25. „Gość Wiadomości” zamiast „Dziś wieczorem” w TVP1 i TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 26. „Godzina po godzinie” podsumuje dzień. Już dziś nowy program w TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 27. Program Gość Dnia, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 28. Info Kraj, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 29. Bartłomiej Maślankiewicz prowadzącym „Info tydzień” w TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 30. Program Istota, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 31. Na czym świat stoi, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 32. Program Przepis na prawo, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 33. Puls Polski, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 34. TVP Info zmienia ramówkę: „Cztery strony”, „24 minuty”, „5x5” i „Puls Polski” później, „To jest temat” zamiast „Extra świat” [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 35. Małgorzata Steckiewicz poprowadzi program „Rzeczpospolita babska” w TVP Info [dostęp 2017-07-03] (pol.).
 36. Program Rzeczpospolita BABSKA, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 37. Barbara Włodarczyk: Sąsiedzi, VOD Tvp.pl [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 38. Program Studio Świat, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 39. Program Twoja Sprawa, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 40. Program Wschodnia Flanka, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).
 41. Wszystkie strony świata, www.tvp.info [dostęp 2017-08-28] (pol.).