Lista programów TVP Info

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lista programów telewizyjnych emitowanych przez stację TVP Info.

Obecnie nadawane programy TVP Info[edytuj | edytuj kod]

Serwis Info[edytuj | edytuj kod]

Podstawowy program TVP Info, emitowany w ciągu dnia co pół godziny w dni powszednie oraz co godzinę w weekendy.

Sport Info[edytuj | edytuj kod]

Krótki program, który przedstawia informacje sportowe dnia. Prowadzą: Paulina Chylewska, Sylwia Dekiert, Robert El Gendy, Maciej Jabłoński, Rafał Patyra, Piotr Sobczyński i Marcin Rams. Od stycznia 2015 nadawany wyłącznie w weekendy, w dni powszednie ukazuje się w ramach serwisów o 9:30 i 13:30.

Pogoda Info[edytuj | edytuj kod]

Informacje o aktualnej pogodzie w kraju i w Europie. W weekendy na antenie TVP Info jest nadawana pogoda wyjazdowa, czyli przedstawienie ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych w różnych zakątkach Polski, czyli gdzie warto wypoczywać w kraju. Prowadzą na zmianę: Katarzyna Ciepielewska, Waldemar Dolecki, Marzena Kawa, Monika Andrzejczak, Jarosław Kret, Marzena Słupkowska, Mariusz Kłopecki.

pasmo Poranek Info[edytuj | edytuj kod]

Pasmo poranne emitowane codziennie między 5:55 a 11:00. Gospodarzami są: Diana Rudnik, Igor Sokołowski, Marek Czyż, Aleksandra Rosiak, Małgorzata Steckiewicz i Radomir Wit. Podczas programu emitowany jest Serwis Info, pogoda, serwis sportowy, przegląd prasy jak i rozmowy z zaproszonymi gośćmi. W paśmie tym są nadawane programy:

 • Gość Poranka – poranna rozmowa polityczna emitowana o 7:45 (od poniedziałku do piątku), 7:40 i 8:40 (w soboty) i 7:40 (w niedziele). Gospodarzami programu są Kamila Biedrzycka-Osica i Joanna Dunikowska.
 • Serwis Info - Flesz – skrót najważniejszych informacji; emitowany o 6:10, 6:40, 7:10 i prezentowany przez gospodarza Info Poranka.

pasmo Info Dzień[edytuj | edytuj kod]

Pasmo popołudniowe emitowane między 11:00 a 16:30, w którym emitowane są Serwisy Info.

 • Info Dzień - podsumowanie Info Dnia, prowadzą parami gospodarze Serwisu Info. Nadawane jest od poniedziałku do piątku o 15:30 i w weekendy o 15:55.

Puls Polski[edytuj | edytuj kod]

Magazyn interwencyjny oparty na sygnałach wysyłanych przez telewidzów, obejmujący problemy bulwersujące lokalne społeczności, emitowany codziennie o 16:30, w poniedziałek, wtorek i czwartek (w wakacje też w piątek i sobotę) o 21:15, oraz w co drugą sobotę i każdą niedzielę o 18:00. Program prowadzą Klaudia Carlos, Jacek Cholewiński i Konrad Krakowiak. Niedzielne wydanie jest podsumowaniem tygodnia.

Teleexpress Extra[edytuj | edytuj kod]

Nadawany bezpośrednio po zakończeniu Teleexpressu, codziennie o 17:15.

To jest temat[edytuj | edytuj kod]

Program realizowany na żywo z miejsca wydarzenia, które danego dnia przykuło uwagę widzów. Poruszane w nim są głównie tematy społeczne. Emitowany od poniedziałku do piątku o 17:32. Głównymi prowadzącymi program są Przemysław Adamski z TVP Katowice oraz Marcin Rosiński z TVP Wrocław. Program prowadzą także: Kamil Smerdel i Maciej Wróbel.

Twoje INFO Serwis[edytuj | edytuj kod]

Interaktywne pasmo nadawane od 18:00 do 18:25 od poniedziałku do piątku. Do końca września 2014 widzowie mogą łączyć się ze studiem za pomocą telefonu, e-mail'i, Skype, a także poprzez Facebook'a i Twitter'a. Od października 2014 program ma formułę serwisu informacyjnego, twozonego przez widzów. Program tłumaczony jest do systemu językowo-migowego. Tłumaczą na zmianę w cyklach tygodniowych Tomasz Smakowski, Paweł Żurawski i Mariola Kozłowska-Nowak. Dawniej tłumaczyli na zmianę w tych cyklach: Zbigniew Grzegorzewski, Józef Hendzel i Mirosława Sosnowska[1].

Po przecinku[edytuj | edytuj kod]

Kontynuacja głównego wydania Panoramy w TVP2. Jest tu rozwijany najważniejszy temat, który przedstawiono wcześniej w serwisie informacyjnym Dwójki. W magazynie pojawiają się rozmowy dotyczące polityki, gospodarki, kultury czy spraw społecznych. Program ten nadawany jest codziennie o 18:28. Prowadzą Joanna Racewicz, Marta Kielczyk i Tomasz Wolny.

pasmo Info Wieczór[edytuj | edytuj kod]

Pasmo wieczorne emitowane między 18:50 a 24:00. W paśmie tym oprócz Serwisów Info o 18:50 i 21:00 nadawane są programy:

 • INFObiznes - magazyn, w którym przedstawiane są informacje gospodarcze. Po nich następuje rozmowa z gościem na wybrany temat. Program jest emitowany od poniedziałku do piątku o 19:30. Prowadzi Piotr Chęciński.
 • Minęła dwudziesta – informacje dnia w półgodzinnym podsumowaniu, główny program publicystyczny wieczoru; prowadzący program rozmawia z uczestnikami wydarzeń oraz ekspertami i komentatorami życia publicznego; na antenie TVP Info od poniedziałku do czwartku oraz w soboty i niedziele o 20:10, prowadzi Adrian Klarenbach .
 • Forum – program publicystyczny, do którego zapraszani są politycy wszystkich klubów parlamentarnych; W dyskusji politycy spierają się o kształt państwa i o sposoby takich jego zmian, aby jak najlepiej służyły obywatelom; emitowany w piątki o 20:10, a prowadzi Marek Czyż.
 • Studio Lotto – losowanie gier liczbowych Totalizatora Sportowego, emitowane codziennie o 21:40.
 • Sportowy Wieczór – trwający 15 minut magazyn sportowy emitowany od wtorku do piątku o godzinie 23:45 (z wyjątkiem czwartku - wtedy program nadawany jest o 0:05). Premiera odbywa się w TVP Sport zawsze o 23:00. W magazynie omawiane są informacje sportowe minionego dnia. Program bez prowadzącego.

Pozostałe programy[edytuj | edytuj kod]

 • Bez retuszu - autorski program publicystyczny Marka Czyża z udziałem publiczności, nadawany w niedzielę o 20:40.
 • Debata TVP Info - program publicystyczny prowadzony przez Marka Czyża, nadawany w sobotę o 13:00, co 2 tygodnie.
 • Debata trójstronna - program publicystyczny prowadzony przez Macieja Zakrockiego, nadawany w sobotę o 13:00, co 2 tygodnie (w wakacje raz w miesiącu o 18:00).
 • Debata po europejsku - program publicystyczny prowadzony przez Macieja Zakrockiego, nadawany w sobotę o 18:00, raz w miesiącu.
 • Głos mediów - magazyn publicystyczny, podczas którego zaproszeni do studia dziennikarze wspólnie komentują otaczającą rzeczywistość oraz aktualnie występujące problemy społeczne. Prowadzi Jacek Cholewiński, program nadawany w niedzielę o 11:10.
 • InfoNewsroom - program ukazujący kulisy pracy dziennikarzy, realizowany w newsroomie TVP Info, prowadzony przez Jerzego Kisielewskiego. Program emitowany w sobotę, o 21:15 (z przerwą wakacyjną).
 • Kod dostępu - cotygodniowa rozmowa Barbary Czajkowskiej z gościem o aktualnych wydarzeniach politycznych i gospodarczych, nadawana w piątki o 21:15 (z przerwą wakacyjną).
 • Konfrontacje - autorski program Przemysława Szubartowicza, emitowany był od 3 września do 17 grudnia 2013 we wtorek, o 21:15. Od 30 marca 2014 program powraca, nadawany co drugą niedzielę o 19:30.
 • Na czym świat stoi - Program składa się z trzech części i obejmuje najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Na początku Piotr Górecki skrótowo podsumowuje sytuację na świecie. Następnie prosi o komentarz swojego gościa. Zamiast polityków zaprasza np. uczestników wydarzeń czy młodych pracowników naukowych. Na koniec prowadzący zapowiada kluczowe wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym, które odbędą się w nadchodzących dniach. Program emitowany w sobotę o 19:00.
 • Nie wierze politykom - Program publicystyczny omawiający zjawiska społeczno-polityczne w długofalowej perspektywie. Bieżące wydarzenia przedstawiane są w szerokim kontekście, który pozwala dostrzec w nich symptomy głębszych problemów. Program emitowany co drugą niedzielę o 19:00
 • Pożyteczni.PL - magazyn Jolanty Fajkowskiej opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i różne formy aktywności obywatelskiej, emitowany w niedzielę, o 19:27.
 • Prawdę mówiąc - program prowadzony naprzemiennie przez Kamilę Drecką i Krzysztofa Ziemca. Autorzy zapraszają widzów na spotkanie z ludźmi wybitnymi, którzy ukształtowali polskie myślenie o świecie. Program emitowany jest w niedzielę o 17:30.
 • Przepis na prawo - program, który przedstawia podstawowe zagadnienia prawne, z jakimi widzowie stykają się na co dzień. Schematy postępowań oraz gotowych rozwiązań prawnych są prezentowane w lekkiej i czytelnej formie, zrozumiałej dla szerokiej grupy widzów. Emitowany w sobotę o 15:15. Prowadzi Katarzyna Gryga.
 • Przegląd wydarzeń tygodnia - podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia, emitowane w niedzielę o 12:00. Prowadzi Mariusz Pietrasik.
 • Sąsiedzi - autorski program Barbary Włodarczyk, wieloletniej korespondentki TVP w Rosji. Co tydzień w studiu spotkają się przedstawiciele Polski i krajów sąsiednich. Każdy odcinek będzie dotyczyć jednego tematu, np. motoryzacja, rozwody szefów państw, nostalgia za „komuną”, imigranci, krezusi, bezrobocie. Każdy temat pokazany zostanie na przykładzie Polski i trzech sąsiednich krajów (np. Rosja, Niemcy, Czechy albo Ukraina, Niemcy, Słowacja). Pozwoli to wychwycić podobieństwa i różnice, przełamać stereotypy, uświadomić sobie, jak wygląda Polska na tle swoich sąsiadów. Program emitowany jest w niedzielę, o 13:00.
 • Sportowa Niedziela - trwające 25 minut podsumowanie informacji o charakterze sportowym nadawane w niedziele o 22:45, równolegle z TVP Sport. W magazynie omawiane są szczegóły informacji sportowych minionego tygodnia. Do programu zapraszani są goście. Program prowadzą Sylwia Dekiert i Piotr Sobczyński.
 • Świat i ludzie - cotygodniowy magazyn Piotra Chęcińskiego dotyczący wydarzeń zagranicznych. Emitowany w sobotę o 12:00.
 • Studio Wschód - cotygodniowy program publicystyczny poświęcony wydarzeniom rozgrywającym się na terenie byłego ZSRR – poczynając od Państw Bałtyckich na krajach Azji Centralnej kończąc. Program prowadzi Maria Przełomiec – wieloletni korespondent BBC, specjalista od spraw Europy Wschodniej. Program emitowany w sobotę o 17:30.
 • Twoja sprawa - magazyn interwencyjny reporterów TVP Info i „Super Expressu”. W programie reporterzy zajmują się problemami, które dotyczą zwykłych ludzi. Każdy temat poruszany w „Twojej Sprawie” jest w dniu emisji opisywany na łamach „Super Expressu” z wyraźną zachętą do oglądania odcinka wieczorem. Emitowany w środę o 21:15. Prowadzi Mariusz Pietrasik.
 • Woronicza 17 - program publicystyczny z udziałem polityków prowadzony przez Krzysztofa Ziemca emitowany w niedzielę, o 9:45.

Dawniej nadawane programy TVP Info[edytuj | edytuj kod]

 • 7 dni świat - przegląd wydarzeń międzynarodowych, autorstwa Andrzeja Turskiego, emitowany był w niedzielę o 21.15. Z powodu śmierci Andrzeja Turskiego został zdjęty z anteny.
 • Antysalon Ziemkiewicza - dziennikarski komentarz tygodnia. O najistotniejszych problemach politycznych i społecznych minionego tygodnia rozmawiali znani dziennikarze i publicyści. Uczestnicy programu analizowali nie tylko, co się już w polityce wydarzyło, ale również przyglądali się mechanizmom polskiej sceny politycznej, które dopiero w przyszłości mogły kształtować naszą rzeczywistość. Nadawany był co niedzielę o 10.00.
 • Było, nie minęło - program historyczny, autorstwa Adama Sikorskiego, emitowany w sobotę o 15.00. Od 28 lutego 2014 nadawany w TVP Historia.
 • Ekonomia i rynek - magazyn TVP Info i Rzeczpospolitej. Emitowany w dni robocze o 22.15. Podsumowywano w nim dzień na polskich i zagranicznych rynkach. W programie znajdowały się informacje gospodarcze z kraju i świata, kursy walut oraz najnowsze prognozy gospodarcze.
 • Etniczne klimaty - program o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz imigrantach. Emisja odbywała się co sobotę, z wyjątkiem ostatniej soboty miesiąca, o 14.45.
 • INFORozmowa - rozmowa Jana Ordyńskiego w studiu z zaproszonym gościem na najważniejsze tematy dnia. Program emitowany od poniedziałku do piątku o 19.10 do 18 stycznia 2016.
 • Komentarze Kraj - program emitowany był codziennie o 12.00 i 14.00. Komentowane były w nim najważniejsze informacje z kraju. Do studia zapraszani byli goście – dziennikarze, publicyści, politycy.
 • Infoexpress - kilkuminutowy program zawierający najważniejsze informacje z kraju i ze świata; program nadawany był bez prezentera; formą przypominał Teleexpress TVP1; emitowany od poniedziałku do piątku o 20.45 (w wakacje o 20.00) do 30 sierpnia 2013.
 • Info Dziennik - podsumowanie całego dnia w TVP Info nadawany od poniedziałku do środy i w piątki o 22.30 oraz w czwartki o 23.15 (w wakacje o 22.30 od poniedziałku do piątku) do 30 sierpnia 2013. Zastąpiony przez Panoramę dnia.
 • Kuchnia z Wiejskiej - magazyn opowiadający o polityce, autorstwa Karoliny Lewickiej, emitowany był w sobotę o 12.00.
 • Kulturalnie proszę - magazyn kulturalny, emitowany był w sobotę o 18.00.
 • Młodzież kontra - program publicystyczny, w którym z zaproszonym gościem rozmawiają przedstawiciele młodzieżówek partyjnych. Program emitowany od 1 września 2013 na antenie TVP Regionalna.
 • Nie-poważnie - autorski program Pawła Zarzecznego, komentujący bieżące wydarzenia z dozą złośliwości i w krzywym zwierciadle. Prowadzony wspólnie z Jackiem Cholewińskim, emitowany w sobotę, początkowo o 20.15 (trwał 40 minut), potem o 21.15 (trwał 22 minuty).
 • Newsroom - program publicystyczny, w którym odbywały się dyskusje o mediach z ekspertami, nadawany był w soboty o 20.00. Prowadził go Grzegorz Nawrocki.
 • O co chodzi? - program publicystyczny prowadzony przez Rafała Ziemkiewicza. Poruszane były w nim tematy polityczne z minionego tygodnia. Do każdego programy zapraszani byli gościa, publicyści, politycy. Emitowany był w niedziele o 10.00, od 7 września został zastąpiony programem Antysalon Ziemkiewicza.
 • Polska według Kreta - program prowadzony przez Jarosława Kreta, nadawany był w niedzielę o 15.00.
 • Plus Minus - magazyn gospodarczo-finansowy, w którym były relacjonowane i komentowane najnowsze wydarzenia w gospodarce, na rynkach finansowych, giełdach papierów wartościowych. Prowadził go Tadeusz Mosz. Program emitowany był w czwartek o 21.15.
 • Punkt widzenia - cotygodniowy program publicystyczny emitowany w soboty o 16.00. Komentowane były w nim wydarzenia z kraju i ze świata z minionego tygodnia. Do każdego programu zapraszani są publicyści i politycy.
 • Reguły gry - program opisujący zawiłości polskiego prawa, które wywołują dolegliwości społeczne. Prowadziła Barbara Czajkowska. Program emitowany od stycznia 2014 do czerwca 2015 co drugą niedzielę o 18:00.
 • Równo-ważni - program Joanny Osińskiej o stosunkach robotniczych (każde wydanie dotyczy innego województwa), nadawany w soboty o 19.23.
 • Skazani na sukces - magazyn Iwony Radziszewskiej poświęcony rynkowi pracy, samodoskonaleniu zawodowemu, aktywizacji i przedsiębiorczości, emitowany był w sobotę o 18.30.
 • Świat i Gospodarka - magazyn podsumowujący wydarzenia tygodnia na świecie i w gospodarce. Nadawany w soboty o 12.00, do 30 sierpnia 2013, prowadził Piotr Chęciński.
 • Telenowyny - program o ukraińskiej mniejszości narodowej i imigrantach z Ukrainy oraz stosunkach polsko-ukraińskich. Program emitowany od 1 września 2013 na antenie TVP Regionalna.
 • Tu kobiety - magazyn promujący aktywne, ciekawe kobiety, emitowany w sobotę o 10.40. Program prowadziła Beata Jakoniuk-Wojcieszak.
 • Uwierz w dokument - Pasmo programów dokumentalnych, nadawane od 23.20 od poniedziałku do środy i od piątku do soboty, oraz o 23.35 w czwartki. Emitowane było do 1 stycznia 2014.
 • W stronę świata - cotygodniowy program podsumowujący wydarzenia na świecie. W studiu rozmowy z gośćmi, ekspertami oraz politykami. Emisja odbywała się w niedziele o 16.00. Prowadził Michał Adamczyk.
 • Z dnia na dzień - program, w którym podsumowywano dzień i zapowiadano co wydarzy się następnego dnia. Emitowany był od poniedziałku do środy oraz od piątku do niedzieli o 22.55, a w czwartki o 23.15. Program nadawany od 2 stycznia 2014 do 1 marca 2015. Prowadzony przez niektórych prezenterów Serwisów Info. Został zastąpiony programem o podobnym charakterze Godzina po godzinie.

Przypisy