Lista złoczyńców serialu animowanego Młodzi Tytani

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista złoczyńców występujących w serialu animowanym Młodzi Tytani.

Złoczyńcy pierwszoplanowi[edytuj | edytuj kod]

Postać Głos w polskiej wersji Głos w oryginalnej wersji Debiut w serialu
Slade Jacek Rozenek Ron Perlman 1: „Dziel i rządź”
Jest największym wrogiem TT (szczególnie Robina). Pojawia się we wszystkich V sezonach serialu. Nosi pół czarną, pół brązową maskę z widocznym jednym okiem. Jest zwinny i silny. Został wrzucony do lawy przez Terrę (odc. Aftershock). wskrzeszony przez Trygona, aby zawiadomił Raven, że już czas aby zniszczyła świat i sprowadził ją do niego. W zamian za to miał odzyskać swoje ciało. Buntuje się jednak, kiedy go nie odzyskuje i pomaga tytanom pokonać Trygona.
Terra Beata Jankowska Ashley Johnson 16: „Terra”
Początkowo była po stronie tytanów, ale ponieważ nie mogła kontrolować swojej mocy przeszła na stronę Slade'a. W odcinku Aftershock ratuje miasto przed erupcją wulkanu lecz sama zamienia się w kamień. Powraca w odcinku Things Change ale niczego już nie pamięta.
Trygon Jarosław Domin/Zbigniew Konopka Keith Szarabajka/Kevin Michael Richardson 6: „Nigdy więcej”
Ojciec Raven, demon z wymiaru Azarath i głównym przeciwnikiem Tytanów w IV serii. Próbuje zniszczyć świat, ale nie będzie do tego zdolny dopóki "klejnot" nie otworzy portalu z jego wymiaru na Ziemie. Jest najpotężniejszym wrogiem Tytanów jaki wystąpił w serialu. Posiada zdolność tworzenia ognistych sług, wskrzeszać innych oraz tworzyć złe kopie innych, oraz może strzelać laserami z oczu. Ostatecznie zabija go Raven.
Brat Krwiak Grzegorz Pawlak John DiMaggio 27: „Misja z przechwytam”
Założyciel i dyrektor H.I.V.E. (pol. Rój). Jest osobistym wrogiem Cyborga i główny przeciwnikiem Tytanów w III serii. Jest bardzo dobrze wyszkolony w walce i posiada pamięć fotograficzną. Za pomocą nowoczesnej technologii, był w stanie kontrolować umysły innych, strzelać piorunami i tworzyć pola siłowe. Próbuje przeciągnąć Cyborga na swoją stronę. Kiedy mu się to nie udaje wykorzystuje plany i schematy wykradzione Cyborgowi dla własnych przestępczych celów. W odcinku Titans East z pomocą profesora Changa wbudował w siebie bioniczne części i to samo chciał zrobić z Tytanami aby móc lepiej ich kontrolować. Ostatecznie pokonuje go Cyborg.
Mózg (Brain) brak Glenn Shadix 53: „Homecoming”
Gadający mózg, założyciel i przywódca Brotherhood of Evil. Jest głównym przeciwnikiem Doom Patrolu, a od V sezonu także Tytanów (a w szczególności Besti). Po swoim pierwszym spotkaniu z Tytanami, postanowił pozbyć się "nowego pokolenia" superbohaterów. W tym celu zrekrutował prawie wszystkich wrogów Tytanów do swego Bractwa. Opracował plan dzięki któremu pokonał i schwytał ponad połowę Tytanów i ich sojuszników.
Modniś Adam Szyszkowski Malcom McDowell 10: „Modniś”
Angielski przestępca, w bardzo podeszłym wieku, próbujący narzucić innym swój styl życia. Na początku porywa Tytanów i próbuje zrobić im "pranie mózgu" za pomocą hipnotycznych tarcz, a następnie chce opanować Amerykę. W swych planach korzysta z armii poddanych mu robotów. Jego najważniejszą bronią jest laską, która może odbierać innym młodość i przekazywać ją posiadaczowi. Za jej pomocą steruje również swoimi maszynami. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil.

Złoczyńcy drugoplanowi[edytuj | edytuj kod]

Postać Głos w polskiej wersji Głos w oryginalnej wersji Debiut w serialu
Jinx Izabela Dąbrowska/Julia Kołakowska Lauren Tom/Tara Strong 3: „Ostateczny egzamin”
Różowowłosa uczennica akademii H.I.V.E. Najwyraźniej jej moce opierają się na magii. Potrafi tworzyć rózowe promienie, które powoduje rozpad wybranej przez siebie materii, jest także nieźle wyszkolona w walce wręcz. Jest zdecydowanie najpoważniejsza i najbardziej dojrzała z uczniów akademii, sama także chce być przez innych traktowana poważnie, ale różnie to wychodzi. Bardzo ciężko pracuje na to by zostać przez innych doceniona. Zwykle bywa przyjacielska dla swych kompanów, potrafi jednak być twarda i stanowcza, dlatego nieoficjalnie przewodzi Trójce H.I.V.E., a następnie grupie HIVE Five. Jak to zwykle bywa z dziewczynami, dba o swój wygląd i lubi "kupować" nowe ubrania. Wspólnie z Gizmo i Mamutem zostaje wynajęta przez Slade'a, aby zniszczyła Tytanów. Kiedy im się to nie udaje wracają do akademii H.I.V.E., gdzie Brat Krwiak częściowo przejmuje nad nimi kontrolę. Mniej więcej w tym czasie, była przez chwilę zadurzona w Cyborgu. Po porażce swego szefa, wraz z swymi kolegami zakłada grupę przestępczą o nazwie HIVE Five. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Opuszcza jednak grupe po spotkaniu z Kid Flashem oraz z powodu traktującą ją z nieukrywaną wyższością Madame Rouge. Postanawia także przemyśleć swoje dotychczasowe życie i zastanowić się, do czego Ono ją zaprowadzi. W finalnym odcinku sezonu, wspólnie z Kid Flashem bierze udział w ostatecznej walce przeciwko Bractwu, dzięki czemu zostaje honorowym tytanem.
Mamut Zbigniew Konopka Kevin Michael Richardson 3: „Ostateczny egzamin”
Bardzo umięśniony, posiadający ogromną siłę, członek H.I.V.E. Jego ulubionym zajęciem jest jedzenie, jest w stanie pochłonąć nawet podejrzanie wyglądające pożywienie z niebieską pleśnią. Inteligencją nie grzeszy. Wspólnie z Jinx i Gizmo zostaje wynajęty przez Slade'a, aby zniszczył Tytanów. Kiedy im się to nie udaje wracają do akademii H.I.V.E., gdzie Brat Krwiak częściowo przejmuje nad nimi kontrolę. Po porażce swego szefa, wraz z swymi kolegami zakłada grupę przestępczą o nazwie HIVE Five. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Atakuje Cyborga kiedy ten przybywa na pomoc, swoim przyjaciołom - Kole i Gnarrkowi.
Popielarz Adam Szyszkowski Dee Bradley Baker 1: „Dziel i rządź”
Kamienny potwór, w odcinku Divide And Conquer wynajęty przez Slade'a aby wykradł Plazmusa, następnie zostaje wysłany przeciw Robinowi, aby sprawdzić jego siłę. W odcinku Aftershock zostaje uwolniony z więzienia przez Terre i wykorzystany aby odwrócił uwagę Gwiazdki i Robina. Będąc pod kontrolą Slade'a, łączy się z Plazmusem i Zwarcierzem tworząc kreaturę o imieniu Ternion. Ostatecznie zostaje pokonany i oddzielony od swych partnerów. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Wspólnie z Johnym Zgniłkiem atakuje bliźniaków Más y Menos. Właśnie w V sezonie okazuje się że jest w stanie normalnie mówić, tylko że jest zbyt głupi, aby składać jakiekolwiek słowa.
Plazmus Cezary Kwieciński Dee Bradley Baker 1: „Dziel i rządź”
Człowiek, który kiedy nie śpi, zmienia się w potwora który żywi się chemikaliami. W swej plazmatycznej formie, jest w stanie manipulować swym ciałem, zmieniać kształty i dzielić się na kilka pomniejszych stworów. Ma także problemu z powiedzeniem, czegokolwiek zrozumiałego. W II serii po kąpieli w odpadach jego wygląd ulega zmianie, na znacznie brzydszy, przy okazji uzyskując możliwość plucia kwasem. W odcinku Aftershock zostaje uwolniony z więzienia przez Terre i wykorzystany aby odwrócił uwagę Cyborga i Besti. Będąc pod kontrolą Slade'a, łączy się z Popielarzem i Zwarcierzem tworząc kreaturę o imieniu Ternion. Ostatecznie zostaje pokonany i oddzielony od swych partnerów. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Wspólnie z Trójzębem atakuje Wodnika, a następnie walczy z Trammem.
Gizmo Anna Sroka/Joanna Wizmur Lauren Tom/Tara Strong 3: „Ostateczny egzamin”
Członek H.I.V.E. Najmłodszy, łysy student akademii, o bardzo karłowatej posturze. Określa się go mianem - "genialnego dziecka", że względu na wysoki poziom intelektualny, dzięki któremu jest w stanie tworzyć dla siebie różnorakie gadżety. Mimo swej inteligencji, zdarza mu się zachowywać bardzo dziecinnie. Jego hobby są gry video i konstruowanie nowych wynalazków. Często bywa bardzo złośliwy i pyskaty, nieustannie obraża i znieważa swoich przeciwników, a "przyjaciół" traktuje niewiele lepiej. Ma także wysoce rozwinięte ego, nie cierpi jak ktoś inny określany jest jako geniusz. Jest osobistym wrogiem Cyborga. Parokrotnie zdarza mu się działać samodzielnie. Pojawia się we wszystkich pięciu sezonach serialu. Wspólnie z Jinx i Mamutem zostaje wynajęty przez Slade'a, aby zniszczył Tytanów. Kiedy im się to nie udaje wracają do akademii H.I.V.E., gdzie Brat Krwiak częściowo przejmuje nad nimi kontrolę. Po porażce swego szefa, wraz z swymi kolegami zakłada grupę przestępczą o nazwie HIVE Five. W odcinku Crash pomaga(co prawda pod przymusem) zniszczyć wirusa który zaatakował Cyborga. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Wspólnie z Billym Numerkiem atakuje Kole i Gnarrka.
Kometa Anna Sroka/Agnieszka Kunikowska Hynden Walch 2: „Siostry”
Zła siostra Gwiazdki.
Bob Wojciech Paszkowski Tom Kane 44: „Pracownik miesiąca”
Mamcia Oczko Joanna Wizmur Billie Hayes 49: „Mamcia Oczko”
Mamcia Oczko to zła wiedźma.Gdy Cyborg był w mieście pewien cygan poprosił go co ma wybrać mózg w słoiku, rękę małpy czy placek.Cyborg wziął placek do wieży.Gdy go zjedli zemdleli.Gdy Robin się obudził zobaczyć Mamcię Oczko.Była ubrana w czerwoną czapkę z różowymi "plamami" z biała kokardą , czerwono-białą sukienkę,białą spódnicę z różowymi "plamami",różowy fartuszek z logiem oka.to była jej przykrywka tak naprawdę wyglądała tak:

Miała zieloną skórę, duży fioletowo-czarną czapkę z dużym okiem na środku,siwe włosy,duży nosem z dużym pieprzykiem na nosie,trzecie oko na czole,biało-czarno-fioletową sukienkę,fioletowo-białym fartuszkiem z okiem i czarne buty.

Zwarciarz Przemysław Nikiel James Arnold Taylor/Dee Bradley Baker 11: „Auto Jego marzeń”
Mumbo Jarosław Domin/Tomasz Steciuk Tom Kenny 5: „Części niezamienne”
Szalony magik o niebieskiej skórze, którego bronią jest typowa hollywoodzka magia. W kapeluszu jego magia jest o wiele silniejsza. Wygląda na całkiem potężną postać, mimo to często unika walki, a jego chęć artystycznego pokonania Tytanów sprawia że nigdy nie może ich zabić. W odcinku "Części niezamienne" kradnie diamenty i uciekając przed Tytanami dokonuje kilku innych zbrodni. Po zniszczeniu jego laski traci moc i powraca do swej prawdziwej postaci. W odcinku Raven królikiem zamienia tytanów w zwierzęta i zabiera im moce, a następnie chce ich zniszczyć. Został pokonany i trafił do więzienia. Tym razem stał się bezbronny po odebraniu mu kapelusza. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil.
Atlas Paweł Szczesny Keith David 17: „Jestem tylko człowiekiem”
Czerwony X Tomasz Steciuk Scott Menville 9: „Maski”
Najpierw był nim Robin, ale później ktoś wykradł kostium (odcinek X) ale musi zdobyć Xenothium, które jest paliwem dla kostiumu. W tym samym odcinku pomaga też Robinowi, ale później ucieka. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. W czasie wielkiego wyścigu w którym startują Tytani i członkowie Bractwa, rywalizuje o zwycięstwo głównie z Robinem i Ding Dong Daddym. Kiedy jednak Robin pomaga mu w potrzebie, rewanżuje się mu unieszkodliwiając innych członków Bractwa, pozwalając Tytanom na zwycięstwo. Okazuje się jednak że Red X wcześniej zabrał główną nagrodę w wyścigu i niepostrzeżenie uciekł. Nie wrócił jednak do Bractwa i powrócił do kariery solowej.
Kontrolnik/Kontroler Cezary Kwieciński/Łukasz Lewandowski ? 18: „Czysty Strach”
Pan Moli Adam Szyszkowski/Zbigniew Konopka Thomas Haden Church/Marc Worden 19: „Date With Destiny”
Billy Numerek Cezary Kwieciński Jason Marsden 48: „Przeciążenie”
Członek H.I.V.E. Ubiera się w czerwony kostium, posiada umiejętność wielokrotnego powielania swej osoby. Każdy klon posiada identyczny charakter i pamięć oryginału. Dlatego też często rozmawia sam że sobą. Prawdopodobnie jest Teksańczykiem. Najważniejsza jest dla niego dobra zabawa. Lubi grać w różne gry komputerowe(choćby sam ze sobą) i najwyraźniej interesuje się samochodami. Zdecydowanie mało obchodzi go opinia innych, na swój temat. Po raz pierwszy widzimy go wśród uczniów akademii, kiedy Brat Krwiak częściowo przejął kontrolę nad studentami. Po porażce swego szefa, rozpoczyna solowa karierę przestępczą. Z pomoc klonów udaje mu się okraść, prawie całe miasto. Zostaje jednak zmuszony przez Tytanów, do wyprodukowania takiej ilości klonów, że w końcu uległ "przeciążeniu" i trafił do więzienia. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Wspólnie z Gizmo atakuje Kole i Gnarrka. W odcinku "Z prędkością światła" dołącza do HIVE Five.
Profesor Chang Paweł Szczesny James Hong 28: „X”
Szalony naukowiec i wynalazca. Przez lata ukrywał się przed światem, w starej wieży obserwacyjnej, przyjmując zlacenia na różne wynalazki(min. kostium Red X dla Robina). Kiedy Robin poszukuje informacji o nowym Red X'ie i Xenothium, podpuszcza go aby udał się do laboratorium Shoto, w poszukiwaniu materiału. W tajemniczy wysłała za nim swoich ludzi, którzy porywają pozostałych Tytanów i Xenothium, które wykorzystuje do konstrukcji broni mającej zniszczyć miasto. Jego plan, uderemnia jednak wspólna akcja Robina i Red X'a, baza zostaje zniszczona, a on sam wraz z asystentami trafia do więzienia. Wydostaje go stamtąd Brat Krwiak, który poddaje go praniu mózgu, żeby gratisowo przerobił go na cyborga. To samo miał następnie wykonać na Tytanach Wschodu, ale przeszkodzili mu w tym Tytani z Zachodu. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. W tej samej serii okazuje się że jest odpowiedzialny za stworzenie rosyjskiego superbohatera Red Star'a.
Lalkarz Jarosław Domin Tracey Walter 7: „Zamiana”
Żywa, drewniana lalka, w tajemniczy sposób, ożywiona za pomocą magii. Za pomocą specjalnego pilota, uwiąził dusze męskiej cześć drużyny Tytanów, w zrobionych przez siebie lalkach i przejął kontrolę nad ich ciałami. Raven i Gwiazdka, udaremniły jednak jego plan zabicia chłopaków. Po zniszczeniu pilota, ponownie stał się tylko lalką i został na długi czas zamknięty w Wieży Tytanów, w sali trofeów. W V serii jest jednym z wielu członków Brotherhood of Evil. Wspólnie z Kontrolnikiem, atakuje przyjaciela Tytanów Kilowata.
Jonny Zgniłek Jacek Kopczyński/Adam Szyszkowski Tracey Walter 24: „Kontuzja”