Little Fighter 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Little Fighter 2
Projektant Marti Wong, Starsky Wong
Aktualna wersja 2.0
Data wydania 1999[1]
Gatunek bijatyka
Tryby gry Gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Kontrolery klawiatura, dżojstik, gamepad

Little Fighter 2bezpłatna gra komputerowa z gatunku bijatyk, wydana w 1999 roku na system operacyjny Windows. Jej autorami są Marti Wong i Starsky Wong[1]. W Little Fighter 2 gracz kieruje wybranym spośród 24 postaci wojownikiem o specjalnych mocach, którego zadaniem jest pokonanie przeciwników. Postacie, które może wybrać gracz, walczą wręcz, za pomocą miecza, przy użyciu łuku lub korzystając z magii; ten ostatni sposób walki zużywa manę. Możliwe jest podnoszenie znajdujących się po drodze różnych rodzajów broni oraz butelek z eliksirami[2].

Dostępne są zróżnicowane tryby gry: Versus, w którym gracze walczą ze sobą na arenie, Stage polegający na przemierzaniu różnych miejsc i zabijaniu napotkanych przeciwników, Championship osnuty wokół turnieju walk oraz Battle, w którym gracze biorą udział w wielkim starciu wojowników[1]. Na jednym komputerze mogą grać naraz 4 osoby, a w internecie – 8 osób[1].

Przypisy

  1. a b c d Little Fighter 2 – PC (ang.). IGN. [dostęp 2012-09-24].
  2. Adam Szumilak: Freeware: prawdziwy oldskul! Mangowa nawalanka jak z automatów. CD-Action, 2009-08-05. [dostęp 2012-09-24].

Linki zewnętrzne[edytuj]