London Tests of English

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Pearson Language Tests

London Tests of English (LTE)

Kandydaci mogą przystąpić do egzaminu na dowolnym, odpowiadającym ich indywidualnym możliwościom językowym poziomie, a w miarę pogłębiania znajomości języka angielskiego przystępować do testu na kolejnych stopniach zaawansowania.

Testowane umiejętności i sposób ich oceny Egzamin London Tests of English składa się z części pisemnej i ustnej.

Część pisemna egzaminu ma na celu sprawdzenie umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz pisania w języku angielskim i oceniania jest przez niezależnych egzaminatorów z Wielkiej Brytanii za pomocą systemu elektronicznego oceniania „e-pen”.

Egzamin ustny oceniany jest przez wykwalifikowanych pracowników lokalnych centrów egzaminacyjnych. Egzamin jest nagrywany i wysyłany do weryfikacji w Wielkiej Brytanii, w celu zapewnienia najwyższych standardów oceniania.

Poziomy zaawansowania LTE
Poziom Europejski System

Opisu Kształcenia Językowego(CEFR)

Poziom zaawansowania
A1 A1 Poziom podstawowy
1 A2 Poziom średnio zaawansowany niższy
2 B1 Poziom średnio zaawansowany
3 B2 Poziom średnio zaawansowany wyższy
4 C1 Poziom zaawansowany
5 C2 Poziom biegły

Odniesienie do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference)

Egzaminy London Tests of English opracowywane są zgodnie z założeniami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages) i przeprowadzane są na sześciu poziomach zaawansowania od A1 do C2. System ten został sformułowany przez Komitet Ministrów Rady Europy.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]