Lost Planet: Extreme Condition

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lost Planet: Extreme Condition
Producent Capcom
Wydawca Capcom
Dystrybutor Electronic Arts Polska
Projektant Kenji Oguro (dyrektor)
Keiji Inafune (producent)
Kompozytor Jamie Christopherson
Silnik MT Framework
Wersja 1.004
Data wydania Xbox 360:
JP: 22 grudnia 2006
Am.Płn.: 12 stycznia 2007
EU: 12 stycznia 2007

Microsoft Windows:
Am.Płn.: 26 czerwca 2007
EU: 29 czerwca 2007

Gatunek strzelanka trzecioosobowa
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
PEGI: 16
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
Nośniki DVD (1)

Lost Planet: Extreme Conditiongra komputerowa z gatunku strzelanek trzecioosobowych stworzona przez Capcom na platformy Playstation 3, Xbox 360 i Microsoft Windows. Gra była tworzona przez Keiji Inafune, twórcę gier Onimusha i serii Mega Man. Gracz ma możliwość pilotowania mecha oraz eksploracji świata gry na nogach. Rolę głównego bohatera, Wayne'a, zagrał koreański aktor Lee Byung-Hun[1]. Lost Planet zostało wydane 12 stycznia 2007 roku w Ameryce Północnej i regionach PAL. Lost Planet: Trag Zero, prequel, który skoncentruje się na postaci Gale'a, ojca Wayne'a, jest spodziewany do wydania na telefony komórkowe[2].

Wydanie Lost Planet: Extreme Condition na komputery osobiste z systemem Microsoft Windows zostało wydane w czerwcu 2007 roku w Europie i Ameryce Północnej. Wersja dla systemu Windows Vista obsługuje DirectX 10[3] i poprawioną grafikę[4]. Demo gry na komputery osobiste zarówno w wersji dla DirectX 9 i DirectX 10 zostało wydane 15 maja 2007 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Fabuła gry opiera się w głównej mierze na amnezji głównego bohatera o imieniu Wayne. Historia zaczyna się jednak wcześniej. Ludzkość w poszukiwaniu nowych planet natrafia na E.D.N III na której panują ekstremalne warunki. Postanawia jednak wybudować na niej kolonię ze względu na odnalezione tam pokłady thermal energy (T-ENG). Jak się okazuje planetę zamieszkuje również rasa obcych (Akrid). Wayne, który jest w stanie amnezji pamięta jedynie, że jeden z Akridów zwany Green Eye zamordował jego ojca. W poszukiwaniu zemsty postanawia przyłączyć się do grupy Snow Pirates.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra skupia się głównie na walce. Ponadto w grze można kontrolować różnego rodzaju V-S (mechy). Widok w grze jest to "widok z trzeciej osoby".

Tryb wieloosobowy dostępny jest przez Xbox Live i zawiera 4 różne tryby gry: Team Elimination, Elimination, Fugitive i Post Grab. Grać można do 16 osób w meczach towarzyskich i rankingowych. Ponadto Capcom prowadzi rankingi. Po każdej walce gracz dostaje punkty doświadczenia, dzięki którym może awansować na wyższy poziom i odblokować nowe postaci.

Edycja limitowana[edytuj | edytuj kod]

Wydano również edycję limitowaną gry, która zawiera książkę ze szkicami z gry i dodatkową mapą do gry wieloosobowej. W edycji limitowanej dostępna jest też płyta CD, zawierająca całą ścieżkę dźwiękową gry w formacie MP3, razem z tapetami i trzema cut-scenkami w formacie QuickTime, nazwanymi "webizodami".

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. CAPCOM Announces "Lost Planet", Featuring Lee Byung Hun for Xbox 360!. [dostęp 21 lutego 2007].
  2. Brian Dunn: Lost Planet - Trag Zero. 2006-12-01. [dostęp 24 maja 2007]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-10-20)].
  3. Capcom, Nvidia To Bring Lost Planet To PCs. [dostęp 13 kwietnia 2007].
  4. Lost Planet PC Screenshots. [dostęp 14 kwietnia 2007]. [zarchiwizowane z tego adresu (27 września 2007)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]