Lucy Knight

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lucy Knight – fikcyjna postać (w sezonie 5 6; 19982000) w amerykańskim serialu telewizyjnym ER (Emergency Room; polski tytuł Ostry dyżur) grana przez aktorkę Kellie Martin.

Lucy Knight była studentką medycyny. Pracowała w chicagowskim szpitalu (County General Hospital). Została zaatakowana, w Walentynki 14 lutego 2000 roku, przez chorego na schizofrenię pacjenta (została wielokrotnie ugodzona nożem). Wraz z nią został ranny dr John Carter (Noah Wyle). W trakcie ataku w szpitalu odbywała się zabawa walentynkowa, grała głośna muzyka i nikt nie słyszał całego zdarzenia. Lucy i dr Carter zostali znalezieni przez dr Kerry Weaver (Laura Innes). Próbę jej ratowania podjęli lekarze dr Elizabeth Corday (Alex Kingston) i dr Robert Romano (Paul McCrane). Jej stan ustabilizowano, ale na krótko. Bardzo szybko pojawiły się komplikacje, podjęto się operacji. Lucy zmarła (w wyniku odniesionych ran) na stole operacyjnym o 2:56 (15 lutego 2000). Cartera uratowano.

Do szpitala, po jej rzeczy przyszła matka Barbara Knight. Kobieta rozmawiała z Carterem. W trakcie rozmowy zadała mu pytanie, czy ugodzenie nożem boli. Carter, chcąc oszczędzić jej jeszcze większego cierpienia, skłamał, że dźgnięcie nożem nie boli. Miał później wyrzuty sumienia, z tego powodu, że okłamał matkę Lucy.

Aktorka opuściła serial, żeby dokończyć studia (historia sztuki) na Yale University, które kilkakrotnie przerywała, właśnie po to, żeby zagrać w serialu Ostry dyżur.