Mów mi Fitz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mów mi Fitz
Call Me Fitz
Gatunek sitcom
Kraj produkcji  Kanada
Liczba odcinków 48
Liczba serii 4 serie
Produkcja
Czas trwania odcinka 30 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 19 września 2010
Polska 19 listopada 2010
Stacja telewizyjna Kanada The Movie Network, Movie Central
Polska Comedy Central Polska

Mów mi Fitz (ang. Call Me Fitz, 2010-2013) – kanadyjski serial komediowy wyprodukowany przez E1 Entertainment, Amaze Film & Television i Big Motion Pictures. Premiera serialu w Kanadzie odbyła się 19 września 2010 roku na kanałach The Movie Network i Movie Central, natomiast w Polsce odbyła się 19 listopada 2010 roku na kanale Comedy Central Polska.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Richard "Fitz" Fitzpatrick (Jason Priestley) jest sprzedawcą samochodów. Mężczyzna jest zepsuty do szpiku kości i pozbawiony wszelkich zasad moralnych. Prowadzi beztroskie życie, w którym nie stroni od używek, szalonej zabawy i przypadkowego seksu. Wszystko się jednak komplikuje, kiedy Fitz powoduje wypadek, w wyniku którego jego pasażerka odnosi bardzo poważne obrażenia i zapada w śpiączkę.

Na dodatek w firmie Fitzpatricka zostaje zatrudniony nowy pracownik. Larry (Ernie Grunwald) jest całkowitym przeciwieństwem Richarda. Spokojny, zrównoważony i uczciwy mężczyzna próbuje nauczyć swojego współpracownika szacunku do wyznawanych przez siebie wartości. Fitz nie traktuje go poważnie. Wkrótce sugeruje, by kolega skorzystał z pomocy psychologa. Ostatecznie jednak to on, a nie Larry trafia na terapię. Przyczyną jest coraz silniejsze uzależnienie od alkoholu.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]