Mów mi Fitz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mów mi Fitz
Call Me Fitz
Gatunek

sitcom

Kraj produkcji

Kanada

Liczba odcinków

48

Liczba serii

4 serie

Produkcja
Czas trwania odcinka

30 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

19 września 2010

Stacja telewizyjna

The Movie Network Movie Central

Mów mi Fitz (ang. Call Me Fitz, 2010-2013) – kanadyjski serial komediowy wyprodukowany przez E1 Entertainment, Amaze Film & Television i Big Motion Pictures. Premiera serialu w Kanadzie odbyła się 19 września 2010 roku na kanałach The Movie Network i Movie Central, natomiast w Polsce odbyła się 19 listopada 2010 roku na kanale Comedy Central Polska.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Richard "Fitz" Fitzpatrick (Jason Priestley) jest sprzedawcą samochodów. Mężczyzna jest zepsuty do szpiku kości i pozbawiony wszelkich zasad moralnych. Prowadzi beztroskie życie, w którym nie stroni od używek, szalonej zabawy i przypadkowego seksu. Wszystko się jednak komplikuje, kiedy Fitz powoduje wypadek, w wyniku którego jego pasażerka odnosi bardzo poważne obrażenia i zapada w śpiączkę.

Na dodatek w firmie Fitzpatricka zostaje zatrudniony nowy pracownik. Larry (Ernie Grunwald) jest całkowitym przeciwieństwem Richarda. Spokojny, zrównoważony i uczciwy mężczyzna próbuje nauczyć swojego współpracownika szacunku do wyznawanych przez siebie wartości. Fitz nie traktuje go poważnie. Wkrótce sugeruje, by kolega skorzystał z pomocy psychologa. Ostatecznie jednak to on, a nie Larry trafia na terapię. Przyczyną jest coraz silniejsze uzależnienie od alkoholu.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]