Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

II Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozgrywane były w dniach 29 lipca - 1 sierpnia 1999 w Göteborgu w Szwecji. W zawodach startowali zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miej. Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg R-m
1  Niemcy 5 11 9 25
2  Rumunia 5 1 6 12
3  Francja 4 4 3 11
4  Polska 4 2 4 10
5  Rosja 3 7 2 12
6  Wielka Brytania 3 2 3 8
7  Włochy 3 1 3 7
8  Hiszpania 3 0 5 8
9  Węgry 2 2 0 4
10  Białoruś 2 0 0 2
11  Ukraina 1 3 0 4
12  Finlandia 1 2 2 5
13  Norwegia 1 1 0 2
14  Austria 1 0 1 2
14  Grecja 1 0 1 2
14  Jugosławia 1 0 1 2
17  Islandia 1 0 0 1
17  Portugalia 1 0 0 1
17  Słowacja 1 0 0 1
20  Czechy 0 1 1 2
21  Chorwacja 0 1 0 1
21  Dania 0 1 0 1
21  Holandia 0 1 0 1
21  Irlandia 0 1 0 1
21  Litwa 0 1 0 1
21  Łotwa 0 1 0 1
27  Belgia 0 0 1 1
27  Bułgaria 0 0 1 1















































Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Christoforos Choidis
    Grecja
10,19 Marcin Nowak
    Polska
10,28 Christian Malcolm
    Wielka Brytania
10,28
200 m John Ertzgaard
    Norwegia
20,47 Christian Malcolm
    Wielka Brytania
20,47 Stefan Holz
    Niemcy
20,69
400 m Piotr Haczek
    Polska
45,78 Zsolt Szeglet
    Węgry
46,09 Marc Raquil
    Francja
46,18
800 m Nils Schumann
    Niemcy
1:45,21 James Nolan
    Irlandia
1:46,94 Paweł Czapiewski
    Polska
1:46,98
1500 m Rui Silva
    Portugalia
3:44,29 Gert-Jan Liefers
    Holandia
3:44,60 Mehdi Baala
    Francja
3:45,41
5000 m Youssef El Nasri
    Hiszpania
13:30,48 Marius Bakken
    Norwegia
13:31,53 Marco Mazza
    Włochy
13:47,17
10 000 m Marco Mazza
    Włochy
28:39,29 Janne Holmén
    Finlandia
28:40,98 Ovidiu Tat
    Rumunia
29:26,31
110 m ppł Tomasz Ścigaczewski
    Polska
13,36 Staņislavs Olijars
    Łotwa
13,55 Jan Schindzielorz
    Niemcy
13,71
400 m ppł Thomas Goller
    Niemcy
49,67 Boris Gorban
    Rosja
49,94 Periklís Iakovákis
    Grecja
49,97
3000 m z przeszkodami Günther Weidlinger
    Austria
8:30,34 Gaël Pencreach
    Francja
8:35,60 Antonio Jiménez
    Hiszpania
8:37,29
sztafeta 4 x 100 m  Wielka Brytania
   Christian Malcolm
   Jamie Henthorn
   John Stewart
   Mark Findlay
38,96  Francja
   Jérôme Éyana
   Frédéric Krantz
   Cédric Gold Dalg
   David Patros
39,14  Niemcy
   Alexander Kosenkow
   Stefan Holz
   Michael Schäfer
   Falk Schrader
39,69
sztafeta 4 x 400 m  Niemcy
   Sebastian Debnar-Daumler
   Thomas Goller
   Nils Schumann
   Stefan Holz
3:02,96  Polska
   Michał Węglarski
   Piotr Długosielski
   Mariusz Bizoń
   Piotr Haczek
3:03,22  Wielka Brytania
   Geoff Dearman
   Matthew Elias
   Peter Brend
   David Naismith
3:03,58
chód 20 km David Márquez
    Hiszpania
1:23:42 Siemion Łowkin
    Rosja
1:24:04 Alfio Corsaro
    Włochy
1:24:25

konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Ben Challenger
    Wielka Brytania
2,30 Andrij Sokołowski
    Ukraina
2,28 Javier Bermejo
    Hiszpania
2,22
skok o tyczce Romain Mesnil
    Francja
5,93 Lars Börgeling
    Niemcy
5,80 Wasilij Gorszkow
    Rosja
5,60
skok w dal Yago Lamela
    Hiszpania
8,36 Witalij Szkurłatow
    Rosja
8,02 Nathan Morgan
    Wielka Brytania
7,99
trójskok Ionuţ Pungă
    Rumunia
16,73 Colomba Fofana
    Francja
16,57 Wasyl Gergow
    Bułgaria
16,53
pchnięcie kulą Mikuláš Konopka
    Słowacja
19,60 Joachim Olsen
    Dania
19,50 Jarkko Haukijärvi
    Finlandia
19,15
rzut dyskiem Aleksander Małaszewicz
    Białoruś
63,78 Roland Varga
    Węgry
61,99 Mario Pestano
    Hiszpania
61,73
rzut młotem Władysław Piskunow
    Ukraina
76,26 András Haklits
    Chorwacja
73,73 Maciej Pałyszko
    Polska
73,50
rzut oszczepem Harri Haatainen
    Finlandia
83,02 Ville Räsänen
    Finlandia
78,36 Mark Frank
    Niemcy
77,62
dziesięciobój Attila Zsivóczky
    Węgry
8379 Boris Kawohl
    Niemcy
7815 Dmitrij Iwanow
    Rosja
7787

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Manuela Levorato
    Włochy
11,26 Olena Pastuszenko
    Ukraina
11,33 Kim Gevaert
    Belgia
11,39
200 m Manuela Levorato
    Włochy
22,68 Muriel Hurtis
    Francja
22,85 Sabrina Mulrain
    Niemcy
22,85
400 m Otilia Ruicu
    Rumunia
51,93 Jitka Burianová
    Czechy
52,01 Grażyna Prokopek
    Polska
52,28
800 m Claudia Gesell
    Niemcy
2:03,05 Irina Krakoviak
    Litwa
2:04,08 Laetitia Valdonado
    Francja
2:04,20
1500 m Lidia Chojecka
    Polska
4:07,86 Jelena Zadorożna
    Rosja
4:09,03 Anca Safta
    Rumunia
4:09,78
5000 m Katalin Szentgyörgyi
    Węgry
15:18,80 Cristina Iloc
    Rumunia
15:22,64 Olivera Jevtić
    Jugosławia
15:24,83
10 000 m Olivera Jevtić
    Jugosławia
32:37,59 Rosaria Console
    Włochy
33:05,77 Patricia Arribas
    Hiszpania
33:23,01
100 m ppł Agnieszka Karaczun
    Polska
13,32 Julie Pratt
    Wielka Brytania
13,40 Eva Miklos
    Rumunia
13,40
400 m ppł Tasha Danvers
    Wielka Brytania
56,00 Ulrike Urbansky
    Niemcy
56,08 Anika Ahrens
    Niemcy
57,34
sztafeta 4 x 100 m  Francja
   Nadine Mahobah
   Muriel Hurtis
   Fabe Dia
   Doris Deruel
43,39  Niemcy
   Alice Reuss
   Marion Wagner
   Esther Möller
   Sabrina Mulrain
43,53  Polska
   Monika Długa
   Irena Sznajder
   Agnieszka Rysiukiewicz
   Magdalena Haszczyc
44,47
sztafeta 4 x 400 m  Rosja
   Tatiana Lewina
   Irina Jemielianowa
   Marina Griszakowa
   Swietłana Pospiełowa
3:29,04  Niemcy
   Nicole Marahrens
   Anika Ahrens
   Ulrike Urbansky
   Claudia Marx
3:29,37  Rumunia
   Ramona Popovici
   Anca Safta
   Andrea Burlacu
   Otilia Ruicu
3:33,28
chód 20 km Claudia Iovan
    Rumunia
1:33:17 Ludmiła Dedekina
    Rosja
1:34:02 Melanie Seeger
    Wielka Brytania
1:34:17

konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Swietłana Łapina
    Rosja
1,98 Amewu Mensah
    Niemcy
1,93 Linda Horvath
    Austria
1,93
skok o tyczce Vala Flosadóttir
    Islandia
4,30 Nastia Ryshich
    Niemcy
4,25 Dana Cervantes
    Hiszpania
4,15
skok w dal Aurélie Felix
    Francja
6,85 Inga Leiwesmeier
    Niemcy
6,64 Eva Miklos
    Rumunia
6,51
trójskok Cristina Nicolau
    Rumunia
14,70 Oksana Rogowa
    Rosja
14,65 Adelina Gavrilă
    Rumunia
14,37
pchnięcie kulą Jelena Iwanienko
    Białoruś
17,27 Nadine Beckel
    Niemcy
17,15 Assunta Legnante
    Włochy
17,98
rzut dyskiem Lăcrămioara Ionescu
    Rumunia
58,24 Nadine Beckel
    Niemcy
57,75 Věra Pospíšilová
    Czechy
56,65
rzut młotem Florence Ezeh
    Francja
64,56 Kirsten Münchow
    Niemcy
63,68 Manuela Priemer
    Niemcy
62,36
rzut oszczepem Susan Mathies
    Niemcy
57,64 Tetiana Liachowicz
    Ukraina
57,35 Veera Oksanen
    Finlandia
55,90
siedmiobój Natalia Raszczupkina
    Rosja
6125 Jelena Prochorowa
    Rosja
6011 Sonja Kesselschläger
    Niemcy
5832

Występy Polaków[edytuj | edytuj kod]