Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

4. Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23, które odbyły się od 7 do 9 lipca 2006 roku w Santo Domingo. Impreza odbyła się pod egidą North America, Central America and Caribbean Athletic Association.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Bahamy Derrick Atkins 10.15 Stany Zjednoczone Carlos Moore 10.23 Stany Zjednoczone Chris Hargrett 10.26
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Otis McDaniel 20.61 Bahamy Derrick Atkins 20.69 Kanada Jared Connaughton 21.14
Bieg na 400 m Jamajka Ricardo Chambers 45.09 Stany Zjednoczone Lionel Larry 45.38 Kuba William Collazo 45.72
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Duane Solomon 1:48.96 Kanada Adam Currie 1:49.22 Kanada Geoff Martinson 1:50.11
Bieg na 1500 m Kuba Maury Castillo 3:47.52 Stany Zjednoczone Leonel Manzano 3:47.64 Kuba Raúl Neyra 3:48.10
Bieg na 5000 m Stany Zjednoczone Aaron Aguayo 14:54.55 Stany Zjednoczone Giliat Ghebray 14:55.52 Kanada Mark Steeds 15:02.68
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone John Moore 30:16.03 Meksyk Jonathan Castañeda 30:37.08 Kanada Joseph Campanelli 31:04.62
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone Dominic Berger 13.78 Stany Zjednoczone Jason Richardson 13.87 Portoryko Adalberto Amador 14.37
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Kenneth Ferguson 48.80 Stany Zjednoczone Ruben McCoy 49.56 Jamajka Isa Phillips 49.80
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kuba José Alberto Sánchez 9:06.42 Stany Zjednoczone Corey Nowitzke 9:08.63 Stany Zjednoczone Ryan Warrenberg 9:11.36
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Garry Jones
Greg Bolden
Chris Hargrett
Carlos Moore
39.38  Bahamy
Adrian Griffith
Ravanno Ferguson
Derek Carey
Derrick Atkins
39.74  Trynidad i Tobago
Rondel Sorrillo
Marcus Duncan
Richard Thompson
Emmanuel Callender
39.98
Sztafeta 4 × 400 m  Jamajka
Huntley Thomas
Leford Green
Bryan Steele
Ricardo Chambers
3:03.86  Stany Zjednoczone
Reggie Dardar
Kenneth Ferguson
Carey Lacour
Lionel Larry
3:05.10  Bahamy
Jamal Moss
Michael Mathieu
Oscar Greene
Andretti Bain
3:06.95
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Keith Moffatt 2.27 Bahamy Donald Thomas 2.21 Kanada Michael Mason 2.19
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Brad Gebauer 5.51 Kuba Lázaro Borges 5.25 Stany Zjednoczone Jimmie Heath 5.05
Skok w dal Kuba Wilfredo Martínez 8.03 Dominikana Carlos Jorge 7.96 Bermudy Tyrone Smith 7.90
Trójskok Kuba Osniel Tosca 17.01 Jamajka Wilbert Walker 16.18 Stany Zjednoczone Mike Whitehead 15.85
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Garrett Johnson 20.64 Stany Zjednoczone Russ Winger 19.35 Kuba Reynaldo Proenza 18.41
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Adam Kuehl 59.04 Stany Zjednoczone Rashaud Scott 53.36 Saint Vincent i Grenadyny Adonson Shallow 50.19
Rzut młotem Stany Zjednoczone Nick Owens 67.87 Stany Zjednoczone Jake Dunkleberger 66.91 Kuba Roberto Janet 66.28
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Eric Brown 68.79 Stany Zjednoczone Andrew Vogelsberg 66.69 Meksyk Roberto Blanco 64.57
Dziesięciobój Stany Zjednoczone Chris Richardson 7243 pkt. Stany Zjednoczone Brandon Hoskins 7086 pkt. Portoryko Marcos Sánchez 6756 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Cleo Tyson 11.25 Stany Zjednoczone Shalonda Solomon 11.30 Portoryko Carol Rodríguez 11.40
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Shalonda Solomon 22.90 Stany Zjednoczone Antonette Carter 23.05 Portoryko Carol Rodríguez 23.27
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Shana Cox 51.15 Stany Zjednoczone Natasha Hastings 52.11 Jamajka Clora Williams 52.40
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Alysia Johnson 2:03.87 Meksyk Gabriela Medina 2:05.02 Kuba Yuneisi Santiusti 2:05.13
Bieg na 1500 m Stany Zjednoczone Shannon Rowbury 4:20.57 Kuba Yuneisi Santiusti 4:21.94 Kanada Jacqueline Malette 4:24.33
Bieg na 5000 m Kuba Yanisleidis Castillo 16:22.39 Stany Zjednoczone Desiraye Osburn 16:22.61 Kanada Jacqueline Malette 16:45.49
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Stephanie Rothstein 37:57.94 Kanada Shannon Elmer 38:42.87 Portoryko Erika Méndez 39:21.60
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Dawn Harper 13.06 Trynidad i Tobago Josanne Lucas 13.26 Stany Zjednoczone Ashley Lodree 13.31
Bieg na 400 m przez płotki Trynidad i Tobago Josanne Lucas 55.99 Jamajka Nickiesha Wilson 56.77 Stany Zjednoczone Erin Crawford 58.70
Bieg na 3000 m z przeszkodami Stany Zjednoczone Anna Willard 10:23.23 Stany Zjednoczone Cassie King 10:36.97 Kanada Bevin Kennelly 10:43.74
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Brooklin Morris
Cleo Tyson
Shareese Woods
Shalonda Solomon
43.53  Portoryko
Éricka Navas
Celiangely Morales
Jénnifer Gutiérrez
Érika Rivera
46.60
Sztafeta 4 × 400 m  Stany Zjednoczone
Ashlee Kidd
Natasha Hastings
Deonna Lawrence
Shana Cox
3:29.05  Meksyk
Ana Martha Coutinho
Nallely Vela
Irma Gladys Durán
Gabriela E. Medina
3:41.66  Trynidad i Tobago
Kerry Barrow
Josanne Lucas
Abigail David
Janelle Clarke
3:44.23
Skok wzwyż Saint Lucia Levern Spencer 1.81 Meksyk Fabiola Ayala 1.78 Stany Zjednoczone Natalie Sako 1.78
Skok o tyczce Kuba Marjorie Sánchez 4.20 Stany Zjednoczone Jodi Unger 3.90 Kanada Adrianne Vangool 3.80
Skok w dal Kuba Yudelkis Fernández 6.60 Stany Zjednoczone Kierra Foster 6.48 Stany Zjednoczone Brenda Faluade 6.43
Trójskok Kuba Yarianna Martínez 14.28 Stany Zjednoczone Erica McLain 13.92 Kanada Tabia Charles 13.62
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Amarachi Ukabam 16.82 Stany Zjednoczone Michelle Carter 16.74 Kanada Sultana Frizell 15.18
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Amarachi Ukabam 53.45 Kanada Novelle Murray 51.26 Stany Zjednoczone Kate Hutchinson 47.40
Rzut młotem Stany Zjednoczone Brittany Riley 66.30 Kuba Arasay Tondike 66.28 Stany Zjednoczone Britney Henry 65.41
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Dana Pounds 55.24 Kanada Krista Woodward 50.63 Kuba Dayami Delgado 50.17
Siedmiobój Kuba Gretchen Quintana 5810 pkt. Dominikana Juana Castillo 5766 pkt. Kuba Yasmiani Pedroso 5570 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]