MKS Pałac Młodzieży Katowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

MKS Pałac Młodzieży (Pałac Młodzieży Katowice) − klub sportowy z Katowic.

Informacje ogólne[edytuj]

Siedziba klubu
  • Pełna nazwa: Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Katowice
  • Adres: ul. Mikołowska 26, 40-066 Katowice
  • Data założenia: 1957 rok

Sekcje i sukcesy[edytuj]

  • Fencing pictogram.svg Szermierka
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 1999 - Wojciech Marczak
    • trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 1999 - Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Świata w 1999 roku - Wojciech Marczak
    • piąte miejsce w Pucharze Świata w 1999 roku - Adam Skrodzki
    • drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 1999 - N. Markowska, K. Muszala, B. Dorota, K. Gotszalk
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2000 (drużynowo) - W. Marczak, R. Dziunikowski, Ł. Barański, M. Golda
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2000 (drużynowo) - A. Skrodzki, W. Marczak, M. Kędzielski, R.Dziunikowski
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 - Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 - Łukasz Barański
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 - Natalia Markowska
    • piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 - Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2000 - Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Polski Młodzieżowców w 2000 - Magdalena Kumiet
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2000 - Magdalena Kumiet
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 - Wojciech Marczak
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 (drużynowo) - W. Marczak, Ł. Barański, D. Klimecki, M. Golda
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (drużynowo) w 2001 - D. Klimecki, J. Karkosz, M. Golda, J. Ceranowicz
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 - Natalia Markowska
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 (drużynowo) - N. Markowska, K. Gotszalk, K. Muszala, R. Grzywocz
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2001 - Damian Klimecki
    • trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2001 - Jan Karkosz
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2001 - Marcin Golda
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2001 (drużynowo) - M. Golda, W. Marczak, R. Dziunikowski, Ł. Barański
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 - Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 - Rafał Dziunikowski
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 - Łukasz Barański
    • czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 - Marcin Golda
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 (drużynowo) - W. Marczak, R. Dziunikowski, M. Golda, Ł. Barański
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2002 - Wojciech Marczak
    • czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2002 (drużynowo) - W. Marczak, R. Dziunikowski, M. Golda, Ł. Barański
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2002 - Koperwas Kajetan
    • pierwsze miejsce w Pucharze Świata w 2002 roku - Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2002 roku (drużynowo) - M. Golda, J. Karkosz, J. Ceranowicz, D. Klimecki
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 - Marcin Golda
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 - Jakub Ceranowicz
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 - Jan Karkosz
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 (drużynowo) - M. Golda, J. Karkosz, J. Ceranowicz, D. Klimecki
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2003 - Damian Klimecki
    • drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2003 - Marek Majzel
    • piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2003 roku - Adam Skrodzki
    • siódme miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2003 roku - Kajetan Koperwas
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2004 - Kajetan Koperwas
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2004 (drużynowo) - K. Koperwas, M. Majzel, S. Grudzień, A. Knapik
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2004 - Paweł Krzywdziak
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2005 - Marek Majzel
  • Judo pictogram.svg Judo
    • Dziewiąte miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek 2007 - Luiza Czakańska
    • Mistrzostwa Polski Juniorek 2007 brązowe medale - Luiza Czakańska, Agnieszka Kaps
    • Mistrzostwa Polski Juniorek 2008 srebrny medal i tytuł WICEMISTRZYNI POLSKI - Agnieszka Kaps
  • Swimming pictogram.svg Pływanie
  • Diving pictogram.svgSkoki do wody
  • Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa

Linki zewnętrzne[edytuj]