MKS Pałac Młodzieży Katowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

MKS Pałac Młodzieży (Pałac Młodzieży Katowice) − klub sportowy z Katowic.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Siedziba klubu
  • Pełna nazwa: Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Katowice
  • Adres: ul. Mikołowska 26, 40-066 Katowice
  • Data założenia: 1957 rok

Zarząd[edytuj | edytuj kod]

Na podstawie strony internetowej klubu[1]:

  • Prezes – Ryszard Czaja
  • Wiceprezes – Zbigniew Gozdalski
  • Sekretarz – Grażyna Adamek
  • Mirosława Gruszka
  • Agnieszka Sitkiewicz
  • Paulina Kocięda
  • Marek Jabczyk

Sekcje i wybrane sukcesy[edytuj | edytuj kod]

  • Fencing pictogram.svg Szermierka
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 1999 – Wojciech Marczak
    • trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 1999 – Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Świata w 1999 roku – Wojciech Marczak
    • piąte miejsce w Pucharze Świata w 1999 roku – Adam Skrodzki
    • drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 1999 – N. Markowska, K. Muszala, B. Dorota, K. Gotszalk
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2000 (drużynowo) – W. Marczak, R. Dziunikowski, Ł. Barański, M. Golda
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2000 (drużynowo) – A. Skrodzki, W. Marczak, M. Kędzielski, R.Dziunikowski
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 – Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 – Łukasz Barański
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 – Natalia Markowska
    • piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2000 – Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2000 – Natalia Markowska
    • trzecie miejsce w Pucharze Polski Młodzieżowców w 2000 – Magdalena Kumiet
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2000 – Magdalena Kumiet
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 – Wojciech Marczak
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 (drużynowo) – W. Marczak, Ł. Barański, D. Klimecki, M. Golda
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (drużynowo) w 2001 – D. Klimecki, J. Karkosz, M. Golda, J. Ceranowicz
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 – Natalia Markowska
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 (drużynowo) – N. Markowska, K. Gotszalk, K. Muszala, R. Grzywocz
    • pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2001 – Damian Klimecki
    • trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2001 – Jan Karkosz
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2001 – Marcin Golda
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2001 (drużynowo) – M. Golda, W. Marczak, R. Dziunikowski, Ł. Barański
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2001 – Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 – Rafał Dziunikowski
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 – Łukasz Barański
    • czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 – Marcin Golda
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2002 (drużynowo) – W. Marczak, R. Dziunikowski, M. Golda, Ł. Barański
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2002 – Wojciech Marczak
    • czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2002 (drużynowo) – W. Marczak, R. Dziunikowski, M. Golda, Ł. Barański
    • trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2002 – Koperwas Kajetan
    • pierwsze miejsce w Pucharze Świata w 2002 roku – Wojciech Marczak
    • drugie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2002 roku (drużynowo) – M. Golda, J. Karkosz, J. Ceranowicz, D. Klimecki
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 – Marcin Golda
    • drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 – Jakub Ceranowicz
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 – Jan Karkosz
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2003 (drużynowo) – M. Golda, J. Karkosz, J. Ceranowicz, D. Klimecki
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w 2003 – Damian Klimecki
    • drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w 2003 – Marek Majzel
    • piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2003 roku – Adam Skrodzki
    • siódme miejsce w Pucharze Świata Juniorów w 2003 roku – Kajetan Koperwas
    • pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2004 – Kajetan Koperwas
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2004 (drużynowo) – K. Koperwas, M. Majzel, S. Grudzień, A. Knapik
    • drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2004 – Paweł Krzywdziak
    • trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2005 – Marek Majzel
  • Judo pictogram.svg Judo
    • Dziewiąte miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek 2007 – Luiza Czakańska
    • Mistrzostwa Polski Juniorek 2007 brązowe medale – Luiza Czakańska, Agnieszka Kaps
    • Mistrzostwa Polski Juniorek 2008 srebrny medal i tytuł WICEMISTRZYNI POLSKI – Agnieszka Kaps
  • Swimming pictogram.svg Pływanie
  • Diving pictogram.svgSkoki do wody
  • Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]