MLKS Czarna Strzała

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Czarna Strzała”bytomski klub łuczniczy powstały w 2001 roku, po oddzieleniu się od GKS Czarnych Bytom. Klub jest członkiem wojewódzkiego i krajowego zrzeszenia LZS, Śląskiego Okręgowe Związku Łuczniczego. "Czarna Strzała" co rocznie w rankingu polskich klubów łuczniczych zajmuje IV-VIII miejsca na blisko 90 sklasyfikowanych. Klub przez lata wychował wielu reprezentantów na Mistrzostwa Świata, Europy i Polski. Najbardziej utytułowani zawodnicy to: Anna Szukalska, Grażyna Wojciechowska - para olimpijka z Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 2012 , Joanna Kamińska, Andrzej Wojciechowski, Maciej Jaworski. W latach 2001-2012 zawodniczką klubu była Małgorzata Sobieraj - olimpijka z Aten i Pekinu. Trenerami w Klubie są: Dawid Michalski, Ryszard Witek oraz Grażyna Wojciechowska.

Treningi w okresie letnim odbywają się na torach łuczniczych w Bytomiu, zaś w okresie zimowym w hali sportowej w Miechowicach. Klub dysponuje zapleczem treningowym w postaci torów łuczniczych przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu. Obiekt został zmodernizowany w 2010 roku[1].

W 2011 roku klub został sklasyfikowany na IV miejscu w rankingu klubów i sekcji łuczniczych według zdobytych punktów w kategoriach młodzieżowych[2].

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]