MLKS Czarna Strzała

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Czarna Strzała”bytomski klub łuczniczy powstały w 2001 roku w wyniku oddzielenia się od GKS "Czarnych" Bytom. Klub jest członkiem wojewódzkiego i krajowego zrzeszenia LZS oraz Śląskiego Okręgowego Związku Łuczniczego. "Czarna Strzała" w rankingu polskich klubów łuczniczych corocznie zajmuje IV-VIII miejsca na blisko 190 sklasyfikowanych jednostek klubowych. Klub przez lata wychował wielu reprezentantów Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Najbardziej utytułowani zawodnicy to: Anna Szukalska (wielokrotna Mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy, druga zawodniczka Pucharu Europy Seniorów w 2010 roku, powołana do cyklu przygotowań olimpijskich Londyn 2012), Grażyna Wojciechowska - paraolimpijka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 , Joanna Kamińska (Mistrzyni Polski Juniorek z 2011 roku, dwukrotna Halowa Mistrzyni Świata Juniorek z Rzeszowa z 2009 roku), Andrzej Wojciechowski, Maciej Jaworski. W latach 2001-2012 zawodniczką klubu była Małgorzata Sobieraj - dwukrotna olimpijka z Aten (2004) i Pekinu (2008). Trenerami w Klubie są: Dawid Michalski, Ryszard Witek oraz Grażyna Wojciechowska.

Zawodnicy "Czarnej Strzały" osiągają sukcesy również na arenie ogólnopolskiej. Dowodem na to są liczne medale Mistrzostw Polski, zdobyte Puchary Polski w wielu kategoriach wiekowych oraz wysokie miejsca w tabeli generalnej Ekstraligi Łuczniczej. Na dzień dzisiejszy damska drużyna posiada tytuł wiceliderek oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej polskich drużyn łuków klasycznych w Drużynowych Mistrzostwach Polski, a drużyna męska zajmuje piąte miejsce.

Treningi w okresie letnim odbywają się na torach łuczniczych w Bytomiu, zaś w okresie zimowym w hali sportowej w Miechowicach. Klub dysponuje zapleczem treningowym w postaci torów łuczniczych przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu. Obiekt został zmodernizowany w 2010 roku[1].

Klub prowadzi całoroczny nabór do dwóch grup treningowych: wyczynowej (priorytetowo roczniki 2000-2008 oraz 1999-1995) oraz rekreacyjnej, przeznaczonej dla osób powyżej 23. roku życia.

W 2011 roku klub został sklasyfikowany na IV miejscu w rankingu klubów i sekcji łuczniczych według zdobytych punktów w kategoriach młodzieżowych[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]