MZW

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
MZW
Album studyjny Månsa Zelmerlöwa
Wydany Szwecja 25 marca 2009
Polska 27 kwietnia 2009
Nagrywany 2008
Gatunek pop/dance
Wytwórnia Warner Bros. Records
Oceny
Album po albumie
Single z albumu MZW
 1. Hope & Glory
  Wydany: 6 marca 2009
 2. „Rewind”
  Wydany: 20 marca 2009
 3. „Hold On”
  Wydany: 3 czerwca 2009

MZW – drugi studyjny album Månsa Zelmerlöwa, który w Szwecji na tydzień przed oficjalną premierą – 25 marca, uzyskała status złotej płyty. Album zawiera piosenkę „Hope & Glory”, która brała udział w szwedzkich preselekcjach do EurowizjiMelodifestivalen 2009, studyjną wersję „Impossible” – utworu wykorzystanego do reklamy firmy TeliaSonera oraz dodatek w postaci wykonanego na żywo podczas gali Stjärnklart „Et Maintenant”. Została wydana wersja specjalna albumu zawierającą większą liczbę zawartych tam broszur. MZW znalazł się na pierwszym miejscu szwedzkiej listy albumów.

Wersja specjalna[edytuj]

W Szwecji od 1 kwietnia 2009 dostępna była wersja specjalna płyty różniąca się od zwykłej okładką, na której zamiast białych pojawiły się złote litery, dodatkowym bookletem. Wersja specjalna w sprzedaży iTunes zawierała wersje akustyczne utworów „Maniac” oraz „Hope & Glory”.

Lista utworów[edytuj]

 1. Hope & Glory
 2. „One Minute More”
 3. „Freak Out”
 4. „Impossible” (Album Version)
 5. „Find Love”
 6. „Rewind”
 7. „Forever”
 8. „Saved Again”
 9. „Home”
 10. „A Stranger Saved My Life”
 11. „Whole New World”
 12. „Hold On”
 13. „Et Maintenant” (Live)

Single[edytuj]

Pierwszym nieoficjalnie wydanym singlem pochodzącym z płyty piosenkarza był utwór „Impossible” wykorzystany w reklamie firmy telekomunikacyjnej TeliaSonera. Piosenka ta znalazła się na 48 miejscu szwedzkiej listy przebojów.

Pierwszym oficjalnym singlem wydanym w Szwecji był utwór „Hope & Glory”, który to brał udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji. Na szwedzkiej liście przebojów dotarł do siódmego miejsca.

Drugim oficjalnym singlem artysty był „Hold On”. Utwór został wykonany podczas uroczystości zorganizowanej w Szwecji w ramach UNICEF.

Trzecim singlem jest „Rewind”, który w Polsce uplasował się na 21 pozycji.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]