Małgorzata Domagalik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Małgorzata Domagalik
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

19 lutego 1957
Wrocław

Zawód, zajęcie

dziennikarka, publicystka, pisarka

Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Małgorzata Domagalik-Hecht (ur. 19 lutego 1957 we Wrocławiu) – polska dziennikarka, publicystka, pisarka, autorka programów telewizyjnych i felietonistka[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się 19 lutego 1957 roku[2]. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. W latach 2003–2017 redaktor naczelna miesięcznika „Pani” (z krótką przerwą w 2005)[3]. Autorka i prowadząca programy telewizyjne Męski Striptiz, Tabu, Mieszane Uczucia i Gorączka (w TVP2). Laureatka Wiktora dla największej osobowości telewizyjnej.

W 2005 wspólnie z Januszem L. Wiśniewskim opublikowała 188 dni i nocy – zbiór e-mailowych rozmów o współczesnych kobietach i mężczyznach, przyjaźni, miłości, samotności, zdradzie i feminizmie. Od września 2009 do czerwca 2010 prowadziła co niedzielę program publicystyczny Ona i on na antenie telewizji TVN24. Do studia zapraszani byli mężczyźni z dziedziny kultury, sztuki, nauki, show businessu.

Jest felietonistką, m.in. tygodnika „Wprost”. Pełni funkcję prezesa Fundacji „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.

W 2021 została prowadzącą programu Niech gadają, emitowanego na Kanale Sportowym, który nadawany jest za pośrednictwem serwisu YouTube. W audycji dziennikarka przeprowadza rozmowy ze sportowcami,osobami interesującymi się sportem oraz ludźmi kultury[4].

W 2003 została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[5].

Książki[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]