Małgorzata Domagalik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Małgorzata Domagalik
Data i miejsce urodzenia 12 lutego 1957
Wrocław
Zawód dziennikarka, publicystka, pisarka

Małgorzata Domagalik (ur. 12 lutego 1957 we Wrocławiu) – polska dziennikarka, publicystka, pisarka, autorka programów telewizyjnych i felietonistka m.in. tygodnika "Wprost".

Życiorys[edytuj]

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. Redaktor naczelna miesięcznika "Pani" od 15 października 2003 do 29 kwietnia 2005. Po przerwie znowu była redaktorem naczelnym miesięcznika "Pani". Autorka i prowadząca programy telewizyjne "Męski Striptiz", "Tabu", "Mieszane Uczucia", "Gorączka" (w TVP2). Jest laureatką Nagrody Wiktora dla największej osobowości telewizyjnej.

W 2005 roku wspólnie z Januszem L. Wiśniewskim opublikowała "188 dni i nocy", książkę – zbiór e-mailowych rozmów o współczesnych kobietach i mężczyznach, przyjaźni, miłości, samotności, zdradzie i feminizmie.

Od września 2009 do czerwca 2010 prowadziła co niedzielę program publicystyczny Ona i on na antenie telewizji TVN24. Do studia zapraszani byli ludzie kultury, sztuki, nauki, show-biznesu (tylko mężczyźni). Obecnie jest redaktorką naczelną magazynu "Pani".

Książki[edytuj]