Maccabi Ironi Kirjat Atta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Maccabi Ironi Kirjat Atta
Pełna nazwa

Maccabi Ironi Qiryat Ata Football Club

Przydomek

Delfiny

Barwy

         

Liga

Liga Leumit

Państwo

 Izrael

Stadion

Kiryat Ata Municipal Stadium,
Kirjat Atta, Izrael

Prezes

Barukh Ofir

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Maccabi Ironi Kirjat Atta Football Club (hebr.: מכבי עירוני קריית אתא) – izraelski klub piłkarski z siedzibą w Kirjat Atta.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub został założony w mieście Akka i nazywał się Maccabi Akka. Do lat 90. XX wieku klub występował w niższych ligach. W sezonie 1989/90 klub zajął pierwsze miejsce w Północnej Dywizji Liga Alef (3 liga) i awansował do drugiej ligi, zwanej Liga Arcit. Po sezonie 1993/94 spadł z powrotem do Liga Alef. W sezonie 1999/00 zajął 3 miejsce i zdobył awans do Liga Arcit.

W 2000 właściciel klubu Barukh Ofir zadecydował przenieść klub do miasta Kirjat Atta, w którym akurat został rozwiązany Hapoel Kirjat Atta. Klub otrzymał nową nazwę Maccabi Ironi Kirjat Atta i w pierwszym sezonie spadł z powrotem do Liga Arcit (tym razem 3 liga). W sezonie 2004/05 zajął przedostatnie 11 miejsce, ale utrzymał się przed spadkiem tak jak Maccabi Ramat Amidar połączył się z Hakoah Ramat Gan w klub Hakoah Amidar Ramat Gan. W kolejnych sezonach zajmował miejsca 3 od góry i 3 od tyłu. Dopiero w sezonie 2007/2008 klub zajął drugie miejsce i awansował do Liga Leumit. Ale w sezonie 2008/09 zajął spadkowe ostatnie 12 miejsce i spadł z powrotem do Grupy Północnej Liga Alef (3 liga).

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]