Maciej Dutko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Maciej Dutko
Maciej Dutko, konferencja Czytaj i Działaj, Warszawa 2014
Maciej Dutko, konferencja Czytaj i Działaj, Warszawa 2014
Data urodzenia 27 listopada 1979
Zawód pisarz, dziennikarz
Miejsce zamieszkania Wrocław
Narodowość polska
Strona internetowa

Maciej Dutko (ur. 27 listopada 1979) – polski pisarz, bloger, przedsiębiorca i podróżnik. Doktor nauk humanistycznych w zakresie bibliologii, specjalność edytorstwo[1], redaktor, wykładowca w szkołach wyższych - prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych związanych z nowymi technologiami i marketingiem, wykładał na prestiżowych studiach MBA (w Wyższej Szkole Bankowej, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, Uczelni Łazarskiego oraz Wyższej Szkole Handlowej).

W 2015 przez serwis Whitepress.pl został uznany za jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej branży interaktywnej[2].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Felietonista serwisu Onet.pl.

Autor książek poświęconych tematyce e-przedsiębiorczości i rozwoju osobistego, publicysta współpracujący z Miesięcznikiem Sprzedawców Internetowych „Mensis.pl”. Opublikowany w 2011 na łamach tego czasopisma artykuł "Church marketing, czyli jak Kościół robi biznes", wywołał liczne kontrowersje[3].

Założyciel i właściciel Grupy Dutkon.pl, w skład której wchodzą firmy: szkoleniowa (Akademia Internetu), edytorska (Korekto) i inne.

W 2008 zajął 5. miejsce w ogólnopolskim rankingu najlepszych wykładowców, w którym oceniano ok. 12 tysięcy nauczycieli akademickich z całej Polski[4].

W latach 2009-2012 współtworzył najważniejsze projekty edukacyjne grupy Allegro, m.in. "Edukacyjne Spotkania Allegro" (25 edycji), "Allegro dla Biznesu" (ponad 60 edycji) i inne. Twórca autorskiego projektu szkoleniowego dla e-sprzedawców "E-biznes do Kwadratu" (15 edycji w latach 2013-2015).

Książka „Biblia e-biznesu”, której jest pomysłodawcą i redaktorem merytorycznym, osiągnęła status bestsellera wydawnictwa Helion jeszcze przed oficjalną premierą [5]; w ciągu kilku dni osiągnęła pierwsze miejsce na liście [6], utrzymując się na niej przez kolejne 9 miesięcy. W maju 2014 "Biblia e-biznesu" otrzymała prestiżową nagrodę „Economicus”, przyznawaną przez „Gazetę Prawną” w kategorii „Najlepszy poradnik ekonomiczny”[7].

W październiku 2013 wydał poradnik dla przedsiębiorców Wolny od ZUS, poruszający tematykę przenosin działalności gospodarczej do Wielkiej Brytanii i jej prowadzenia tam [8]. W kwietniu 2014 sprzedał projekt "Wolny od ZUS" brytyjskiej firmie księgowej Aexea, należącej do holdingu Mar-Pro Invest Ltd.

W sierpniu 2014 wydał książkę "Efekt tygrysa", reklamowaną jako pierwsza polska publikacja nt. budowania marki osobistej[9]. We wrześniu 2014 serwis Audioteka.pl podjął się produkcji audiobooka "Efekt tygrysa"[10]. W lutym 2015 pod redakcją M. Dutko ukazała się wydana przez Onepress Exclusive książka "Prawo w e-biznesie", rozpoczęły się też prace nad drugim, nowym wydaniem książki "Biblia e-biznesu", której premierę zaplanowano wstępnie na II kwartał 2016. W lipcu 2015 opublikował książkę "Targuj się! Zen negocjacji".

Publikacje książkowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]